search
Підписатися

logo

Процесор Intel Core i7 у вашому ПК: чи необхідний він конкретно вам?

29 Серпня, 2018, 10:42 10

Центральний процесор є справжнім серцем будь-якого комп’ютера, тому від параметрів його продуктивності залежить багато чого.

Зміст:

Особливості процесора Intel Core i7

Покоління, серії процесора

Ключові особливості та завдання які «потягне» цей проц

Порівняльна таблиця з конкурентами за парамерами продуктивності, надійності, ціни.

Приклад вдалої конфігурації системи на Core i7 для гейминга і для роботи

Давайте уявимо, що ми вибираємо новий десктоп або ноутбук. На що ми звертаємо перш за все увагу, ну крім зовнішнього вигляду комп’ютера і діагоналі екрану на ноутбуці або моноблоці? Напевно кожен з нас дасть ідентичну відповідь – в першу чергу ми дивимося на характеристики процесора, і лише потім переміщаємо свою увагу на інші характеристики. Це не випадково, адже від потужності і продуктивності центрального процесора залежать багато інших параметрів комп’ютера і його загальні можливості і призначення. Не може бути потужним і продуктивним той комп’ютер, який має базові параметри.

Процессор Intel Core i7 в вашем ПК необходим ли он конкретно вам - центральный процессор компьютера

І навіть якщо ми доповнимо слабенький процесор для базових завдань потужною відеокартою, великим об’ємом оперативної пам’яті і навіть найсучаснішим жорстким диском, ми все одно не зможемо домогтися від такої збірки очікуваних результатів. Саме тому, перш ніж вивчати всі інші характеристики комп’ютера, ми дивимося на його процесор. У тому випадку, якщо нам необхідний найпотужніший і продуктивний процесор, то саме час познайомитися з Intel Core i7. Це передтоповий процесор (поступається лише Intel Core i9), який довгий час був флагманом у своєму сегменті. Проте, переваги восьмого покоління Intel Core i7 демонструють нам великий його потенціал і високі можливості в продуктивності в цілому і конкретно в графіці.

Особливості процесора Intel Core i7

Перше, на що всі ми звертаємо увагу при розгляді процесора в комп’ютері, який нас зацікавив, це кількість ядер, а потім ми дивимося на його тактову частоту. Але варто розуміти, що центральний процесор від одного розробника і навіть в одному поколінні може істотно відрізнятися деякими своїми характеристиками і особливостями. Наприклад, ноутбуки на Intel Core i7 можуть дещо відрізнятися характеристиками від системників на Intel Core i7. Багато інформації ми можемо почерпнути з модифікації процесора, але найкориснішу інформацію нам надає остання буква після номера моделі. Завдяки цим даним ми зможемо з’ясувати, скількома ядрами володіє процесор, яка максимальна частота його роботи, обсяг кеша й інші його особливості.

Процессор Intel Core i7 в вашем ПК необходим ли он конкретно вам - центральный процессор Intel Core i7

Так процесор Intel Core i7 може бути 6-ядерним або 4-ядерним. Якщо ми маємо справу, наприклад, з моделлю Core i7-8700K, то це означає, що процесор має розблоковані ядра, які дозволяють отримати суттєвий приріст потужності. Це 6-ядерний процесор з максимальною тактовою частотою 4,7 ГГц (деякі серії процесора досягають потужності 5 ГГц). А ось для любителів відеоігор більше підійде модель Intel Core i7-8750H,  саме «Н» повідомляє нам про те, що даний 6-ядерний процесор орієнтований на високу продуктивність графічної системи. А ось Core i7-8559U орієнтовані на низьке енергоспоживання, мають 4 ядра, але разом з тим і дещо меншу продуктивність. Найбільший інтерес можуть викликати процесори, наприклад, Core i7-8809G, які працюють спільно з дискретною графікою Radeon RX Vega M.

Покоління і серії процесора

Найперший процесор Intel Core i7 з’явився майже 10 років тому. Це були 45-нанометрові процесори, а працювали вони на чотирьох ядрах. Революцію в світі комп’ютерних технологій вони, звичайно ж, не справили, але продуктивністю володіли солідною. А протягом довгих восьми років різні покоління і серії процесорів Intel Core i7 вважалися флагманами і найбільш продуктивними ЦП. Отже, десять років тому був випущений найперший процесор Intel Core i7, і це було перше його покоління, а далі рік за роком він удосконалювався і модернізувався, і ми добралися вже до восьмого покоління, яке здатне дивувати нас новими технологіями збільшення продуктивності або навіть спільною роботою з дискретною відеосистемою.

Процессор Intel Core i7 в вашем ПК необходим ли он конкретно вам - центральный процессор Intel

З кожним поколінням продуктивність і технологічні нюанси процесора удосконалювалися, він доповнювався деякими технологіями і в підсумку Intel Core i7 став тим, яким ми його знаємо сьогодні. Але, як ми встигли з’ясувати, він може бути абсолютно різним. Ця відмінність полягає в серії процесора, завдяки якій ми зможемо визначити, чи є дана модель процесора призначеною для ноутбуків або для десктопів. Це може бути серія 6-ядерного процесора з 12 потоками або ж 4-ядерного з 8 потоками. Нововведенням деяких серій процесорів Intel Core i7 може бути вбудована можливість роботи з дискретною графікою Radeon RX Vega M, але тільки лише у версії для ноутбуків.

Ключові особливості та завдання, які «потягне» цей проц

Чому ж нам так хочеться, щоб наш комп’ютер був обладнаний саме цим процесором? Чому при виборі Intel Core i7 або Core i3, ми, найчастіше, схиляємося саме до першого варіанту? А все тому, що саме в ньому поєднується безліч різних технологій та інновацій з високою продуктивністю і потужністю. Деякі можуть зустрічатися і в молодших версіях процесора, але повного асортименту не буде. Наприклад, істотно збільшити продуктивність процесора допомагає технологія Intel Turbo Boost 2.0. Ця технологія здатна збільшити частоту роботи процесора до максимуму, використовуючи при цьому всі можливі додаткові ресурси охолодження. Так, при необхідності, процесор зможе працювати на невеликих потужностях, але якщо це буде необхідно, він самостійно збільшить свою продуктивність.

Процессор Intel Core i7 в вашем ПК необходим ли он конкретно вам - работа на компьютере

Деякі серії Intel Core i7 працюють спільно зі спеціальним графічним процесором Radeon RX Vega M. Це спеціальний мікропроцесор, який повністю замінює дискретну відеокарту і дозволяє отримати відмінну продуктивність в плані побудови графіки або навіть відтворення відео у форматі 4К. Ще одна технологія, властива процесору Core i7 і деяким іншим його молодшим аналогам – Intel Hyper-Treading. Суть полягає в багатопоточності кожного з ядер процесора. Так, наприклад, 6-ядерний процесор Intel Core i7 працює в 12 потоках, а 4-ядерний його аналог – у восьми. Результатом цього стає значне прискорення роботи і обчислювальних здібностей процесора. Іншими словами він працює швидше, а комп’ютер не «висне».

Порівняльна таблиця з конкурентами за параметрами продуктивності, надійності, ціни

Основним і безумовним конкурентом компанії Intel в сфері виробництва процесорів є AMD. Тому якщо ми розглядаємо високопродуктивні моделі процесорів – топові або передтопові, то ми часто задаємося питанням, який процесор краще Intel Core i7 або AMD Ryzen? Насправді подібна задача зовсім не з простих, адже за своєю складністю її можна порівняти з вибором між Android або iOS, а може навіть визначитися з вибором  між Samsung або LG, а ми все ніяк не можемо. У своїй сфері, Intel і AMD є такими ж конкурентами, які в різний час випереджають один одного завдяки своїм фірмовим технологіям. Давайте ж дещо детальніше спробуємо розібратися в двох рівноцінних серіях даних процесорів.

Процессор Intel Core i7 в вашем ПК необходим ли он конкретно вам - Intel против AMD

Параметри                        Intel Core i7 + 8700                AMD Ryzen 7 2700X

Кількість ядер                                     6                                              8

Число потоків                                     12                                             16

Базова частота                                     3,2 ГГц                                   3,7 ГГц

Максимальна частота                        4,6 ГГц                                    4,3 ГГц

Обсяг кеш-пам’яті                               12 Мб                                      16 Мб

Техпроцес                                                14 нм                                       12 нм

Відведення теплової потужності        65 В                                       105 В

Процессор Intel Core i7 в вашем ПК необходим ли он конкретно вам - что лучше Intel Или AMD

Із порівняльної таблиці наочно видно, що конкурент Intel володіє великою кількістю ядер. Разом з цим він так само підтримує технологію багатопоточності, таким чином, AMD номінально виявляється у виграші. А  якщо звернути увагу на тактову частоту роботи? Номінальна частота так само на користь компанії AMD, але технологія автоматичного збільшення потужності роботи процесора явно на користь Intel, адже при меншій базовій частоті, максимальна частота вище. Явно на користь процесора Intel Core i7 показник відведення теплової потужності. Традиційно, нагрів процесорів Intel істотно менший, ніж у головного конкурента.

Приклад вдалої конфігурації системи на Core i7 для гейминга і для роботи

Чому під час вибору між процесорами Intel Core i7 або Core i5 ми дуже часто вибираємо саме перший варіант? Вся справа в більшій продуктивності і більшій кількості технологій, які роблять роботу Core i7 швидкою та злагодженою. Але комп’ютер ми можемо вибирати для абсолютно різних цілей, а відповідно, навіть з урахуванням одного і того ж процесора, комплектація і набір інших компонентів може істотно відрізнятися. Цілком природно, що якщо ми вибираємо комп’ютер для роботи, то його конфігурації виявляться дещо скромніші (якщо взагалі можна застосовувати слово «скромніше» стосовно процесора Intel Core i7), ніж ті зміни, які ми вибираємо в разі, коли нам потрібен комп’ютер для гейминга .

Процессор Intel Core i7 в вашем ПК необходим ли он конкретно вам - Acer Veriton M2640G

Найбільш наочно конфігурацію вдалої системи на основі процесора Intel Core i7 можна простежити на прикладі робочого столу Acer Veriton M2640G. Це потужний і продуктивний комп’ютер з інтегрованою відеокартою, що не дозволяє нам називати цю машину ігровою. Для професійних цілей на сьогодні не обов’язково оснащувати ПК процесором 8 -го покоління, досить буде Intel Core i7-7700. Це 4-ядерний процесор з максимальною частотою роботи в режимі Turbo Boost 4,2 ГГц. Доповнений він 8 Гб оперативної пам’яті і накопичувачем HDD на 2 Тб. Цього достатньо, щоб швидко робити обчислювальні операції і зберігати на диску достатньо інформації.

Параметри                                      Acer Veriton M2640G

Процесор                                             Intel Core i7-7700

Кількість ядер                                    4

Частота роботи процесора              3,6 ГГц (4,2)

Оперативна пам’ять                         8 Гб

Тип пам’яті                                          DDR4

Жорсткий диск                                   HDD 2 Тб

Відеосистема                                        Intel HD Graphics 630

Операційна система                           немає

Оптичний привід                                DVD SuperMulti

Процессор Intel Core i7 в вашем ПК необходим ли он конкретно вам - Dell Alienware Aurora R7

Але от якщо ми вибираємо для себе десктоп для ігор, то підхід до вибору буде зовсім іншим. Для початку варто розуміти, чим новіше покоління процесора, тим довше він не буде втрачати свою актуальність. Чи не найкращим прикладом вдалої комплектації геймерского десктопа на основі процесора Intel Core i7 може служити модель системного блоку Dell Alienware Aurora R7. Він обладнаний 6-ядерним процесором восьмого покоління з максимальною частотою роботи 4,6 ГГц. Він оснащений 16 Гб оперативної пам’яті і відразу двома накопичувальними дисками – HDD на 2 Тб і SSD на 256 Гб. Вважати даний комп’ютер ігровим нам допомагає дискретна відеосистема Nvidia GTX 1070 зі 8 Гб відеопам’яті.

Параметри                                    Dell Alienware Aurora R7

Процесор                                        Intel Core i7-8700

Кількість ядер                                 6

Частота роботи процесора            3,2 ГГц (4,6)

Оперативна пам’ять                       16 Гб

Тип пам’яті                                      DDR4

Жорсткий диск                               HDD 2 Тб + SSD 256 Гб

Відеосистема                                  Nvidia GTX 1070 8 Гб

Операційна система                      Wimdows 10 Home

Оптичний привід                           DVD SuperMulti

57345 0 cookie-check Процесор Intel Core i7 у вашому ПК: чи необхідний він конкретно вам?

Читайте також:

Топ недорогих смартфонів, які несподівано гарні
Топ недорогих смартфонів, які несподівано гарні
29 Серпня, 2018, 09:12 1225 7
У нашому уявленні недорогі смартфони стають чимось малоцікавим, адже вони не мають будь-яких видатних функцій. Але чи  дійсно це так? ТОП кращих недорогих смартів на...
Смотреть результаты
МФП з функцією фотодруку – збережіть дорогі серцю моменти
МФП з функцією фотодруку - збережіть дорогі серцю моменти
Скажіть чесно, як часто ви друкуєте фотографії? А наскільки часто буває так, що вам потрібно відсканувати якийсь документ або роздрукувати його? У більшості міст, звичайно...
Смотреть результаты
Супер мультиварки з керамічною чашею: відмінності і переваги
Супер мультиварки з керамічною чашею: відмінності і переваги
Любите смачну їжу, але не хочете проводити купу часу біля плити? Частенько думаєте про те, як класно було б скласти продукти в каструльку і піти...
Смотреть результаты