search
Підписатися

logo

Як підключити комп’ютер до телевізора?

28 Серпня, 2018, 09:19 8

Багато з нас, особливо придбавши телевізор зі Smart TV, замислюються про суміщення його великого і яскравого екрану з відеоконтентом, що міститься на комп’ютері. Це дуже актуально, бо для відтворення якогось фільму потрібно, як мінімум, вставити диск з ним, або завантажити його і тільки потім програвати на великому екрані. Щоб не купувати додаткових програвачів для цих цілей зручно використовувати комп’ютер або ноутбук.

Подібна можливість підключення також буде цікава всім тим, у кого є телевізор з великою діагоналлю, але без можливостей Смарт ТВ, що ще більш спантеличує вас у пошуку контенту для нього. Сьогодні ми розповімо чи можна підключити комп’ютер до телевізора, і як підключити телевізор до комп’ютера по Wi-Fi.

Зміст:

Як підключити телевізор до комп’ютера замість монітора?

Як підключити через комп’ютер телевізор?

Як можна підключити комп’ютер до телевізора на практиці?

Основні помилки

Поради та рекомендації

Як підключити телевізор до комп’ютера замість монітора?

Как подключить компьютер к телевизору 2

Дуже часто ми стикаємося з необхідністю постійного поповнення нашого сховища фільмів, кліпів, фотографій, бо нові файли на підключених носіях рано чи пізно закінчуються. Навіть якщо телевізор сучасного зразка, обладнаний USB-портом і може зчитати всю цю інформацію з переносного жорсткого диска або флешки, її ж спочатку потрібно туди записати. Одна зайва дія, здатна забрати багато часу і не є зручними рішенням хотілося б виключити її з цього ланцюжка. Ми ж розповімо далі, як підключити комп’ютер до телевізора.

Фактично, сучасні телевізори, обладнані інтерфейсами для вхідного сигналу, можуть являти собою звичайний монітор для комп’ютера. Досить правильно підключити його і провести всі необхідні налаштування, щоб обзавестися величезним і барвистим монітором прямо поруч з комп’ютером.

Вам буде потрібно визначити якого типу інтерфейс є на вашому телевізорі і на комп’ютері або ноутбуці. У випадку з ноутбуком все простіше – його легко покрутити- подивитися, а ось зі стаціонарним ПК доведеться повозитися, щоб дістатися до задньої частини корпуса і знайти там відповідний роз’єм.

Власне, про відповідний роз’єм давайте детальніше … Як підключити комп’ютер до телевізора через певний роз’єм.

За кілька десятків років виробники постачали телевізори з різними роз’ємами, в міру прогресу в цій області. Сьогодні найпопулярнішим і зручним інтерфейсом для з’єднання комп’ютера з телевізором можна назвати HDMI. Він здатний не тільки передавати відео в максимально високій якості, а й одночасно транслювати звуковий супровід. Для цього цей роз’єм повинен бути і на комп’ютері, і на телевізорі, що цілком можливо, так як останній десяток років ними забезпечується більшість пристроїв.

Якщо ж сталося так, що на телевізорі вхід для HDMI є, а на вашому комп’ютері або ноутбуці виходу HDMI немає, то «вихід є» J. Крім цих роз’ємів напевно і телевізор, і ноутбук оснащені іншими інтерфейсами, які і стануть в нагоді нам.

На ПК для відео найчастіше використовується порт DVI. Він здатний передавати відео такої ж якості, як і HDMI, але, на жаль, він не передає звук. Принаймні спочатку такої можливості в нього не закладено. В цьому випадку найпростіше використовувати перехідник DVI – HDMI, щоб підключити за допомогою кабелю HDMI телевізор і комп’ютер. А так як телевізор нам необхідний тільки як монітор, то звук як був, так і залишається у нас на комп’ютері.

Крім цифрових інтерфейсів HDMI і DVI існує ще більш популярний аналоговий – VGA (він же D-Sub). Такий синій, трапецієподібний роз’єм, який ви, напевно, бачили неодноразово.

Імовірність того, що ви будете намагатися підключити комп’ютер до телевізора за типами роз’ємів на кшталт SCART існує, але це досить габаритний коннектор і напевно будуть інші способи підключення до відеокарти комп’ютера.

Як підключити через комп’ютер телевізор?

Как подключить компьютер к телевизору 3

Основною причиною підключення телевізора через комп’ютер служить та ж необхідність у великому виборі контенту, що і в першому випадку. Різниця лише в тому, що тепер комп’ютер буде виступати більш другорядною ланкою і всі маніпуляції будуть проводитися вже на телевізорі. Комп’ютер нам буде потрібен більше як «сховище» всіх необхідних нам файлів.

Всі способи підключення в даному випадку аналогічні, як якщо б ми хотіли зробити з телевізора монітор. Єдина відмінність в тому, що нам потрібно буде передавати звук на телевізор. Але це необхідно не завжди, так як в телевізорах, без додаткових аксесуарів, найчастіше звук дуже слабкий і поступається навіть недорогий акустиці на комп’ютері. Саме тому ми б рекомендували, по можливості, залишити колонки від комп’ютера, тільки розташувати їх так, щоб вони були поруч з телевізором.

Якщо ж ви дивитеся контент з ноутбука або комп’ютер не обладнаного хорошими колонками, на відміну від телевізора, то звук можна вивести через звичайний роз’єм для навушників. Mini-jack 3,5 мм служить аудіовиходом для комп’ютера і через кабель з необхідними роз’ємами на іншому кінці ви зможете підключити його до телевізора (або ресивера, через який проходить звук з телевізора). Найчастіше на іншому кінці такого проводу будуть так звані «тюльпани» (RCA), які майже завжди є в старих і нових телевізорах. Вони цілком якісно зможуть передати стереозвучання на ваш телевізор і його динаміки.

У тому випадку, якщо ви є щасливим володарем домашнього кінотеатрі з 5.1 або більше системою динаміків, то найкращим варіантом передачі такого аудіопотоку буде оптичний кабель. Сучасні материнські плати або окремо придбані звукові плати майже завжди оснащені цим інтерфейсом, як і ресивери домашніх кінотеатрів. В такому випадку вам лише потрібно протягнути безпосередньо кабель від комп’ютера до ресивера і зробити налаштування на комп’ютері, щоб він розумів по якому інтерфейсу і в якому форматі передавати звук.

На жаль, передавати таким чином об’ємний звук з ноутбука не вийде – для цих цілей підійде лише кабель HDMI або спосіб, який ми опишемо далі.

Як можна підключити комп’ютер до телевізора на практиці?

Как подключить компьютер к телевизору 4

На практиці все підключення зводиться до банальної купівлі довгих HDMI-кабелів та прокладання їх зручним чином по квартирі. Зазвичай відстань від комп’ютера до телевізора не перевищує декількох метрів, що цілком реально для якісного кабелю з частотними фільтрами.

Основні налаштування, які необхідно провести на комп’ютері, це в параметрах звуку вибрати необхідний канал виведення цього звуку і налаштувати кількість смуг звучання, необхідного вам. Зазвичай, в сучасних версіях Windows або Mac такі налаштування не викликають проблем і вирішуються протягом декількох хвилин, навіть не маючи досвіду в подібних маніпуляціях. Що ж стосується зображення, то воно аналогічним чином виводиться на екран, телевізора, після установки відповідних налаштувань в меню налаштувань.

Також має значення як налаштувати телевізор, підключений до комп’ютера. Вам необхідно вибрати правильне джерело сигналу. Зазвичай це кнопка Source або спеціальний пункт в меню телевізора.

Ви можете налаштувати ваш телевізор як окремий монітор, щоб зображення на моніторі комп’ютера і самому телевізорі не збігалося і було різним. Або ж можете зробити його як дублюючий екран. Якщо ви використовуєте телевізор як основний монітор, то найоптимальнішим способом налаштування буде відключення комп’ютерного монітора і установка основним екраном телевізора. Ну, а в разі якщо у вас тільки телевізор і є один єдиний екран, то таких складнощів з вибором не виникне.

Ще один зручний спосіб підключення сучасних телевізорів до комп’ютера і відтворення файлів з нього, є внутрішня локальна мережа. Якщо у вас вдома встановлений роутер або маршрутизатор, через який до інтернету (і один до одного) підключені всі пристрої в домашній мережі, то вам потрібен телевізор з підтримкою технології DLNA. Саме завдяки її підтримці телевізор зможе побачити в мережі папки і файли на вашому комп’ютері і зможе їх відтворити як зі звичайної флешки. Для цього необхідно на комп’ютері встановити і запустити спеціальний медіасервер. Для більшості іменитих телевізорів існує своя фірмова утиліта для цих цілей – у Samsung це AllShare, у LG це Smart Share.

Ще існує ряд спеціалізованих універсальних програм, на кшталт «Домашній медіа-сервер», який завжди запущений і дозволяє прямо з телевізора вибирати який файл відкрити. Ну а якщо ви не хочете розбиратися в цьому, то така можливість є навіть у Windows 10. Переконайтеся, що телевізор і комп’ютер підключені до інтернету через один роутер. Потім натисніть правою кнопкою миші на відеофайл в комп’ютері і виберіть пункт «передати на пристрій». У списку відобразиться ваш телевізор і потім з’явиться меню з основними налаштуваннями відтворення.

Основні помилки

Как подключить компьютер к телевизору 4

Перше, що необхідно запам’ятати при роботі з інтерфейсними кабелями між відеовходами і виходами, це необхідність повного відключення телевізора і комп’ютера, під час включення або відключення кабелю. Це важливий пункт, запам’ятайте. Якщо ви не хочете спалити ваш ноутбук, комп’ютер і всю його тонку електроніку, то обов’язково проводьте всі операції вимикання і приєднання кабелів при вимкнених пристроях. Ви можете сказати, що «я багато разів витягав і включав кабелі і все було добре». Так, це  цілком може обійтися без проблем. Але це як ходити по краю прірви – може бути все добре, але в один прекрасний момент, рано чи пізно, комп’ютер або монітор можуть «спіткнутися».

Поради та рекомендації

Как подключить компьютер к телевизору 6

Сьогодні ми розглянули основні способи підключення комп’ютера до сучасного і не дуже телевізора. Його можна використовувати просто як монітор, або навпаки зробити комп’ютер своєрідним «сервером» для телевізора, щоб ходити по каталогу файлів і запускати необхідні фільми. Звичайно, найкраще підключити комп’ютер до смарт телевізора, який також підтримує DLNA і підключений до мережі інтернет через спільний з комп’ютером роутер. Але навіть якщо в телевізорі всього цього немає, ви завжди просто можете вивести відеосигнал на будь-який телевізор, за допомогою величезної кількості кабелів.

Головне дотримуйтесь безпеки при підключенні і відключенні будь-яких роз’ємів, краще завжди перевірте, чи правильно ви робите, поєднуючи складні кабелі з різноманітними коннекторами і не поспішайте засмучуватися, якщо щось з ходу не вийшло. Цілком може бути, що десь в комп’ютері або телевізорі, в налаштуваннях, потрібно поставити «галочку» або вибрати інший пристрій передачі відео або звуку і все запрацює.

А яким ви способом з’єднали свій телевізор з комп’ютером?

57270 0 cookie-check Як підключити комп’ютер до телевізора?

Читайте також:

Матриця в моніторі – чому це важливо? Розбираємося в різновидах і типах
Матриця в моніторі - чому це важливо? Розбираємося в різновидах і типах
28 Серпня, 2018, 08:02 2906 7
Що ви знаєте про ваші дисплеї? Про монітори комп’ютера, ноутбуки, планшети, смартфони, телевізори або навіть смарт-годинники? В основі кожного з них лежить матриця, яка і...
Смотреть результаты
Шнекові і відцентрові соковижималки: яку вибрати?
Шнекові і відцентрові соковижималки: яку вибрати?
Здавалося б, такий простий прилад для кухні, як соковижималка може викликати деякі труднощі, під час її вибору. Зміст: Соковижималки – види і принцип роботи Порівняння...
Смотреть результаты
Два в одному – мультиварки-скороварки для справжніх домогосподарок
Два в одному - мультиварки-скороварки для справжніх домогосподарок
Реклама постійно спокушає нас класною технікою. Одна дівчина посміхається, включає кухонний комбайн і швиденько шаткує овочі. Інша одним натисканням кнопки готує капучино з пінкою, якій...
Смотреть результаты