search
Підписатися

logo

Шнекові і відцентрові соковижималки: яку вибрати?

27 Серпня, 2018, 11:23 9

Здавалося б, такий простий прилад для кухні, як соковижималка може викликати деякі труднощі, під час її вибору.

Зміст:

Соковижималки – види і принцип роботи

Порівняння шнекових і відцентрових – плюси і мінуси

Рейтинг кращих шнекових соковижималок

Рейтинг кращих відцентрових соковижималок

Яку соковижималку вибрати для різних типів фруктів / овочів

Яку соковижималку вибрати для дому, а яку для дачі

ТОП брендів за рівнем якості / ціни

Як же добре рано вранці запити ситний і смачний сніданок свіжовичавленим натуральним соком. Для багатьох з нас це лише мрія, але, насправді, легко здійсненна. Для цього нам достатньо всього лише придбати правильну соковижималку і ті фрукти або овочі, з яких ми будемо робити сік. Але що ж означає твердження «правильна соковижималка»? Насправді існує відразу кілька різновидів соковижималок, які підходять для різних видів продуктів. Таким чином, відразу перед тим, як вибрати конкретну модель варто чітко усвідомлювати те, який саме сік ми любимо і як ми його будемо робити найчастіше.

Шнековые и центробежные соковыжималки какую выбрать - соковыжималка со стаканом сока

Варто чітко усвідомлювати, якщо ми плануємо віджимати сік, то для подібних цілей нам необхідна саме соковижималка, а не якийсь інший кухонний прилад. Адже існує хибна думка, що сік так само зможе приготувати і блендер, але насправді він готує смузі, своєрідне фруктове пюре. Тому при виборі між, наприклад, шнековою соковижималкою або блендером, краще зупинити свій вибір на соковижималці. Але насправді, соковижималки можуть бути різними – це може бути цитрус-прес, відцентрова соковижималка або шнекова. Давайте спробуємо розібратися в тому, чим вони одна від одної відрізняються і яка виявиться для нас кращою?

Підписуйся на наш Telegram-канал

Соковижималки – види і принцип роботи

Так, наприклад, якщо ми любимо апельсиновий сік або гранатовий, то для таких продуктів найкраще підійде цитрус-прес. Така соковижималка легко віджимає сік своїм ребристим конусом, а шкірку ми просто викидаємо. Наступний популярний вид соковижималок – відцентрова, яка призначена для приготування фрешу, наприклад, з яблук або моркви. Під впливом відцентрової сили, ножі соковижималки буквально розривають продукт і добувають з нього сік, а, так звана, макуха відправляється в спеціальний відсік, призначений для нього. Наступний вид соковижималки – шнекова, яка стане незамінною, якщо ми плануємо готувати сік з томатів або ягід. Приготуванням соку в даному випадку займається спеціальний шнек, подібно, як в м’ясорубці. Так само в такій соковижималці можна готувати і яблучний сік і морквяний.

Шнековые и центробежные соковыжималки какую выбрать - центробежная соковыжималка и два стакана сока

Найбільші розбіжності і протиріччя виникають, коли ми порівнюємо соковижималку відцентрову або шнекову. Як ми встигли з’ясувати, принцип роботи двох приладів кардинально різний, але результат один – готовий свіжовичавлений сік. При цьому найбільша кількість м’якоті, якщо ви любите сік з м’якоттю, буде після віджимання його у відцентровій соковижималці. Якщо ж ви любите чистий сік, то легше приготувати його в шнековій. Але не варто завчасно турбуватися власникам відцентрових соковижималок, адже в тому випадку, якщо ви не любите сік з м’якоттю, то його дуже просто відфільтрувати і ви отримаєте абсолютно чистий фреш. Головне в цьому випадку, що ми отримуємо натуральний сік без домішок і добавок!

Порівняння шнекових і відцентрових – плюси і мінуси

Не дивно, що кожен прилад має свої плюси і мінуси, переваги і недоліки. Не оминула така аксіома і порівняння шнекової соковижималки з відцентровою. У деяких умовах краще і комфортніше користуватися однією, а в інших – іншою.

Шнековые и центробежные соковыжималки какую выбрать - две центробежные соковыжималки и сок

До переваг відцентрової соковижималки можна віднести дуже велику швидкість переробки продуктів. Припустимо, склянку яблучного соку можна приготувати менш ніж за хвилину. Подібного результату в шнековому аналогу просто не добитися! Це досягається завдяки більш простим принципом вичавлювання соку, який поєднується з більш високою потужністю приладу в цілому. Оптимальна потужність для відцентрової соковижималки становить близько 500-600 Вт. Але от якщо звертати увагу на мінуси такої соковижималки, то варто відзначити гучність її роботи, адже якщо включити її з самого ранку, то ті, хто ще не встиг прокинутися, напевно пробудяться в не найкращому настрої. Крім цього, почистити і помити відцентрову соковижималку трохи складніше.

І хоча більш звичними для нас є відцентрові соковижималки, все більшу і більшу популярність здобувають їх шнекові «побратими». Одним з основних плюсів подібної соковижималки стає те, що віджимання соку можна робити практично з будь-якого продукту, будь то томат, ягоди з кісточками, можна навіть приготувати масло волоських горіхів. Робиться це все досить тихо, в порівнянні з відцентровою. Шнекові соковижималки горизонтальні або вертикальні працюють однаково, різний лише їх дизайн. Але, на жаль, шнекова соковижималка працює досить повільно, тому, якщо ми хочемо спробувати морквяний фреш, нам необхідно буде запастися терпінням.

Рейтинг кращих шнекових соковижималок

Далі давайте розглянемо кращі шнекові соковижималки, які виявляться найбільш вигідними для сучасної кухні. Подібні прилади зможуть допомогти нам не тільки приготувати натуральний сік з найрізноманітніших продуктів, але і навіть прикрасити інтер’єр кухні своїм дизайном. То який же він, рейтинг шнекових соковижималок?

Шнековые и центробежные соковыжималки какую выбрать - Ariete 168

Ariete 168. Це вертикальна шнекова соковижималка, яка є на сьогодні однією з найбільш доступних, але при цьому має ще й високу якість. Її потужність становить 150 Вт, що для шнекових соковижималок вважається середнім показником. При навантаженні, швидкість обертання шнека може досягати 60 об / хв, що зайвий раз підтверджує той факт, що це повільний тип соковижималок.

Шнековые и центробежные соковыжималки какую выбрать - Philips HR1889

Philips HR1889 / 70. Дана модель від попередньої відрізняється тим, що зараз ми маємо справу з горизонтальною шнековою соковижималкою з великою горловиною. Її діаметр становить 70 мм, чого повинно вистачити навіть для цілого яблука. Соковижималка для комфорту обладнана гумовими підніжками, знімним контейнером для макухи і функцією «Крапля-стоп».

Шнековые и центробежные соковыжималки какую выбрать - Tefal ZC255B38

Tefal ZC255B38. Якщо ж довгий час очікування свіжого соку нас стомлює, то необхідно подбати про те, щоб наша соковижималка мала трохи більшу потужність. У даній моделі передбачена потужність 200 Вт, а швидкість обертання шнека може досягати 82 об / хв. Для комфорту використання нам буде доступний відсік для змотування кабелю і функція «Крапля-стоп».

Шнековые и центробежные соковыжималки какую выбрать - Kenwood JMP600WH

Kenwood JMP600WH. Наступна модель виявляється найбільш дорогою серед інших, але чому? Адже її потужність всього 150 Вт, а максимальна швидкість обертання шнека – 60 об / хв. Проте, дана модель має ефективність віджиму соку 84%, що стає дуже хорошим показником для сучасних соковижималок.

Рейтинг кращих відцентрових соковижималок

Ми з’ясували основні відмінності шнекової соковижималки від відцентрової, але яка з них найкращим чином підійде саме вам, залежить від того, де ви будете її використовувати або для яких продуктів. Шнекові соковижималки стають більш універсальними, але відцентрові, в свою чергу, швидше готують сік і розраховані на більший обсяг продуктів. Так які ж вони кращі відцентрові соковижималки?

Шнековые и центробежные соковыжималки какую выбрать - Saturn ST-FP8052

Saturn ST-FP8052. Це невелика і бюджетна соковижималка з потужністю-350 Вт. Працює в двох основних режимах потужності і додатковому імпульсному. На максимальній швидкості обертання центрифуги соковижималки може досягати 1800 об / хв. Завдяки невисокій потужності рівень шуму даної моделі невеликий відносно інших відцентрових соковижималок.

Шнековые и центробежные соковыжималки какую выбрать - Tefal ZN355C3E

Tefal ZN355C3E. Сьогодні ми вже встигли з’ясувати, що відцентрові соковижималки підходять лише для фрешу, але не для цитрусового соку або  ягідного. Але в комплекті даної моделі передбачена спеціальна насадка цитрус-прес, завдяки якій ми зможемо віджати сік з цитрусових або граната. При цьому потужність її становить 500 Вт.

Шнековые и центробежные соковыжималки какую выбрать - Philips Viva Collection HR1832

Philips Viva Collection HR1832 / 02. Потужність даної соковижималки точно така ж, як і в попередній – 500 Вт, але її особливість полягає в іншому. Як і багато інших соковижималок Philips, дана модель оснащена перевернутим ситом, що істотно полегшує його чистку, а сік виходить більш однорідним з меншою кількістю м’якоті.

Шнековые и центробежные соковыжималки какую выбрать - Kenwood JE680

Kenwood JE680. Найбільш потужна серед інших модель – 700 Вт, чого буде достатньо для швидкої переробки більшості продуктів в сік. Іншою особливістю даної моделі стає розмір її горловини, який дозволить просунути всередину навіть ціле яблуко, не розрізаючи його. Режимів в соковижималці два – для м’яких і для твердих продуктів.

Яку соковижималку вибрати для різних типів фруктів і овочів

Ми вже коротко розповіли про те, що для багатьох найбільш затребуваних у вигляді соку продуктів передбачені різні види соковижималок. Але  якщо вибирати конкретно між відцентровою соковижималкою і універсальною, а саме шнековою? Ми не випадково назвали шнекову соковижималку універсальною, але про це ми розповімо вам далі.

Шнековые и центробежные соковыжималки какую выбрать - сок из разных продуктов

Шнекова соковижималка підійде як для віджиму томатів і ягід – це найбільш очікуваний вид продуктів для подібної соковижималки, але і для яблук і моркви. Крім цього в шнековій соковижималці ми зможемо готувати сік з цитрусів або навіть граната, який володіє незвичайною структурою. Але щоб отримати бажаний сік з даного виду пристрою, нам необхідно буде почекати трохи довше, ніж в разі відцентрової соковижималки, адже вона має швидкість обороту шнека приблизно в 30 разів менше.Шнековые и центробежные соковыжималки какую выбрать - сок в центробежной соковыжималке

Якщо ж ми розглядаємо відцентрову соковижималку, то варто розуміти, що вона призначена не для всіх видів продуктів. Наприклад, за її допомогою не вийде повноцінно приготувати сік з цитрусових, так само протипоказані шнековій соковижималці ягоди з дрібними кісточками, які зможуть пошкодити її сітку. Але якщо нам досить яблучного, морквяного або будь-якого іншого соку з подібних продуктів, то відцентрова соковижималка виявиться до речі, адже швидкість її роботи істотно вище шнекової, і склянку соку ми зможемо отримати за лічені секунди.

Яку соковижималку вибрати для дому, а яку для дачі

Різні соковижималки виявляються більш-менш корисними не тільки за умови віджиму різного виду продуктів, але і при різних умовах використання. Справа в тому, що навантаження на соковижималку вдома або, наприклад, на дачі є абсолютно різним, тому і вимоги до неї так само висуваються абсолютно різні.

Шнековые и центробежные соковыжималки какую выбрать - шнековая соковыжималка в интерьере

Якщо ми розглядаємо варіант соковижималки для дому, наприклад, якщо ми живемо в квартирі густонаселеного мікрорайону, то краще за все нам підійде шнекова соковижималка. Справа в тому, що в умовах обмеженого часу, нам ніколи буде підбирати спеціальні насадки для соковижималок, тому вкрай цінним виявиться універсалізм, який має шнекова соковижималка.

Шнековые и центробежные соковыжималки какую выбрать - соковыжималка с фруктами

Але якщо нам необхідна соковижималка на дачу, де повно фруктових дерев, а урожай просто дівати нікуди, то найкраще використовувати відцентрову соковижималку. У подібних умовах нам буде вкрай важливо дуже швидко переробити велику кількість продуктів на сік і, наприклад, закатати його в банки у вигляді заготовки на зиму. Хоча, ніхто ж не казав, що ми не можемо комбінувати шнекову соковижималку з відцентровою, тому ідеальним варіантом для дачі стає відразу два пристрої – шнекова і відцентрова соковижималки разом!

ТОП брендів за рівнем якості і ціни

Ми вже встигли розглянути конкретні моделі соковижималок як шнекових, так і відцентрових. Але вони хоч і виявляються одними з кращих, проте, це лише кілька моделей серед безлічі. Тому наступним кроком ми вирішили розглянути найбільш популярні бренди, які пропонують нам найкраще співвідношення ціни і якості незалежно від типу соковижималки і її моделі.

Шнековые и центробежные соковыжималки какую выбрать - соковыжималка kenwood

Kenwood. Під даним брендом ми зможемо знайти масу кухонної техніки, в тому числі і соковижималки. При цьому соковижималки Kenwood можуть бути абсолютно різного типу – цитрусові, шнекові та відцентрові. Компанія Kenwood вкрай піклується про якість своїх приладів, тому ми не зможемо відшукати їх в бюджетному сегменті, всі вони мають гарну потужність і надійність своєї роботи.

Шнековые и центробежные соковыжималки какую выбрать - соковыжималка kenwood

Philips. Соковижималки Philips дуже сильно відрізняються від своїх конкурентів незалежно від їх типу. Якщо ми розглядаємо відцентрові соковижималки, то голландська компанія робить для них перевернуті сита, які нібито легше в чищенні і краще віджимають сік. А в той час, коли більшість конкурентів виробляють вертикальні шнекові соковижималки, Philips створює горизонтальні.

Шнековые и центробежные соковыжималки какую выбрать - соковыжималка Tefal

Tefal. Французький виробник є шанувальником традиційного типу соковижималок, як шнекових, так і відцентрових. Часом, щоб спростити нам кухонний побут, в комплект своїх відцентрових моделей, французькі розробники додають спеціальні насадки для цитрусових, щоб нам не довелося купувати окремо цитрус-прес.

Шнековые и центробежные соковыжималки какую выбрать - соковыжималка Braun

Braun. Не рідко на вітрині магазинів побутової техніки ми можемо бачити соковижималки Braun, але лише цитрус-преси і відцентрові, адже з якоїсь невідомої причини, інженери німецької компанії не люблять виготовляти шнекові соковижималки. Пристрої Braun бюджетними назвати складно, швидше за все це соковижималки преміум-класу або вище середнього, але в даному випадку ми можемо бути повністю впевнені в їх високій якості.

Підписуйся на наш Telegram-канал

57206 0 cookie-check Шнекові і відцентрові соковижималки: яку вибрати?

Читайте також:

Два в одному – мультиварки-скороварки для справжніх домогосподарок
Два в одному - мультиварки-скороварки для справжніх домогосподарок
27 Серпня, 2018, 10:01 1583 7
Реклама постійно спокушає нас класною технікою. Одна дівчина посміхається, включає кухонний комбайн і швиденько шаткує овочі. Інша одним натисканням кнопки готує капучино з пінкою, якій...
Смотреть результаты
Прості, але функціональні – бюджетні ноутбуки, які можна подарувати батькам
Прості, але функціональні - бюджетні ноутбуки, які можна подарувати батькам
Підписуйся на наш Telegram-канал Ми упевнені, що всі, хто читає наш блог, мають цілком високий рівень комп’ютерної грамотності та вільно можуть використовувати всі сучасні технології...
Смотреть результаты
Топ-5 смартфонів, які тримають заряд акумулятора весь день, навіть якщо ви постійно в соц. мережах
Топ-5 смартфонів, які тримають заряд акумулятора весь день, навіть якщо ви постійно в соц. мережах
Ось якщо можна було б створити такий смартфон, який би, як в старі добрі часи, тримав заряд тиждень і користуватися ним при цьому можна було...
Смотреть результаты