search
Підписатися

logo

Матриця в моніторі – чому це важливо? Розбираємося в різновидах і типах

28 Серпня, 2018, 08:02 7

Що ви знаєте про ваші дисплеї? Про монітори комп’ютера, ноутбуки, планшети, смартфони, телевізори або навіть смарт-годинники? В основі кожного з них лежить матриця, яка і створює те зображення, яке ми бачимо. Всі ці матриці мають між собою безліч відмінностей як за якістю передачі кольору, яскравості, контрастності, часу затримки, так і по енергоспоживанню, вартості. Кожен з цих критеріїв може бути суттєвим для покупця, так як при певній сфері діяльності важливий кожен з них. Наприклад, в смартфонах і інших пристроях, що ми носимо, неприпустимо встановлювати матриці з малими кутами огляду, хоча, ви можете зустріти такі в бюджетних китайських брендах по 1500 грн. Або, наприклад, екрани моніторів, обладнані дешевим типом матриці, не придатні для професійної роботи із зображенням. Їх передача кольору не здатна відобразити весь необхідний спектр кольорів, відповідний колірному простору.

Сьогодні ми розглянемо на прикладі моніторів для комп’ютера типи матриць разом з їх ключовими особливостями щоб зрозуміти яка матриця монітора краще.

Зміст:

Типи матриць: які існують і в чому відмінність?

Матриця – яку вибрати для:

 • Дизайнера, фотошопа, фотографа
 • Роботи в офісі, бізнесу
 • Дому

ТОП кращих моніторів в асортименті COMFY

Типи матриць: які існують і в чому відмінність?

Матрица в мониторе 2

В основі відмінностей між матрицями моніторів лежить технологія виготовлення матриць для них. Основних типів матриці, що істотно відрізняються між собою, існує 4 види – TN, VA, IPS, OLED. Вони розташовані в порядку подорожчання і поліпшення якості зображення за більшістю критеріїв. Також необхідно врахувати, що, взявши якусь технологію за основу, багато виробників почали вдосконалювати на свій лад кожен з типів матриць. Тим самим вони привносять якісь особливі і унікальні характеристики в уже існуючий тип матриці чим можуть вигідно виділятися, на тлі конкурентів.

Так, на сьогодні, ми можемо виділити кілька різновидів матриць:

 • TN – TN + Film.
 • VA – MVA, SVA, PVA, AMVA.
 • IPS – AH-IPS, S-IPS, E-IPS, AHVA.
 • PLS – умовно окремий тип.
 • OLED – AMOLED, Super AMOLED.

Моделі TN + Film є найбільш бюджетними представниками матриць, серед всіх. Вони встановлюються в усі недорогі ноутбуки та монітори для ПК, а також мають високу швидкість відгуку, що робить їх прекрасним вибором для ігор і перегляду динамічних фільмів. Власне, це всі їх позитивні якості. Використовувати даний тип монітора для роботи з графікою  не можна, так як матриця не здатна передати весь спектр необхідних для цього кольорів. Також, у неї дуже маленькі кути огляду, що створює сильне спотворення кольору при відхиленні від строго перпендикулярного погляду на неї.

Різновиди матриць * VA займають наступний щабель за якістю і популярністю, після TN-матриць. Їх основною перевагою, в порівнянні з TN, стала набагато поліпшена передача кольору. Вона наближається за своїми властивостями до рівня IPS-матриць і це помітно оку. Однак, з прогресом прийшов і регрес – час відгуку значно гірше, ніж у TN-конкурентів, а також кути огляду далекі від ідеалу. VA-матриці схильні до спотворення кольору, при відхиленні від прямого кута огляду. Це робить їх все ще невідповідними для професіоналів і геймерів, але значно більш цікавими для побутових потреб.

IPS-матриці є якоюсь золотою серединою за всіма їх характеристикам. У них реалізована найкраще передача  кольорів, що підходить для профі і для будь-яких побутових завдань – ці кольори приємні для очей і навіть дозволять по-іншому побачити багато фотографій і фільми. Також, на ці дисплеї можна дивитися під максимальними кутами огляду – вони практично не створюють спотворень кольору при цьому. Однак, не обійшлося без ложки дьогтю – по-перше, IPS технологія досить дорога, в порівнянні з TN. По-друге, швидкість відгуку у цих матриць нижче, що змушує задуматися всіх тих, хто хоче грати в динамічні ігри або дивитися фільми з безліччю спецефектів.

У сфері TN-матриць, на жаль, не відбулося якихось суттєвих зрушень за останні роки, тому говорити про прогрес в цій технології не доводиться. Для моделей VA-матриць випущена величезна кількість модифікацій, частина з яких лише маркетинг, а деякі привнесли цілком якісні поліпшення. Так, наприклад, компанія Самсунг довго працювала з ними і досягла певних успіхів зі своїми PVA-рішеннями. AMVA-моделі теж продаються досі і цілком добре себе зарекомендували. Ну, а серед IPS-представників ви можете знайти найрізноманітніші модифікації. Від бюджетних рішень, цілком придатних і для ігор, і для графіки, до професійних варіантів моніторів.

Окремим типом матриці, яку виробляє компанія Samsung, є PLS. Її точна технологія виробництва не оголошується, однак, за всіма характеристиками видно, що за її основу взята IPS-матриця. У них заявлено менший час відгуку і покращений колірний обхват.

OLED-матриці поки що найчастіше зустрічаються тільки в телевізорах (які теж, до речі, можуть служити монітором для вас). З огляду на їх високу вартість і деякі особливості роботи вони поки що популярні тільки в світі смартфонів і телевізорів і тільки-тільки починають з’являтися в моніторах. Однак, цілком можливо, що незабаром вони можуть почати встановлюватися і в масовому сегменті моніторів (наскільки це взагалі можливо, в пристроях з цінником від 2000 доларів США).

Матриця – яку вибрати для:

Дизайнера, «фотошопера», фотографа

Матрица в мониторе 3

Щоб зрозуміти який тип матриці монітора кращий, звичайно ж потрібно обговорювати це питання стосовно її призначення. Якщо ви хочете отримувати повний колірний обхват в sRGB і максимально наближений до AdobeRGB для роботи з редакторами Photoshop, Lightroom та іншими, то звичайно ж, звертайте увагу на IPS-матрицю в моніторах.

Матриця монітора для фотошопа, по суті, нічим не відрізняється від матриці монітора для роботи з дизайном. З нею ви отримаєте найкраще відображення кольорів – правильне і природне, а кути огляду дозволять не переживати, якщо ви дивитеся на монітор під кутом. Практично будь-яка IPS-матриця монітора підходить для роботи з графікою, а значить і буде ідеальною матрицею монітора для фотографа.

Роботи в офісі, бізнесу

Матрица в мониторе 4

Для офісної роботи, як не дивно, в більшості випадків теж підходять IPS-екрани. Адже якщо для презентації обрано монітор, у якого під кутом всі кольори будуть спотворені, то спасибі вам за таке ніхто не скаже. Але ж не всі присутні сидять строго перпендикулярно перед екраном – саме в цих випадках краще відразу виключити моделі з TN-матрицями і багатьма моделями * VA. Для персонального же використання на робочому столі вам підійде будь-яка із запропонованих моделей – з міркувань кращої конфіденційності навіть краще ставити саме TN-монітори. Адже так вже не вийде зазирнути в монітор збоку і розглянути, що ви там робите. До речі, матрицею монітора для програміста може також служити будь-яка з перерахованих вище, так як кути огляду в даному випадку не важливі, а має значення лише відсутність ефекту мерехтіння LED-підсвічування (ШІМ).

Дому

Матрица в мониторе 5

Яка матриця в моніторах краще для домашнього використання? Для цих цілей підходять практично всі види згаданих дисплеїв. При обмеженому бюджеті і для ігор – краще вибрати TN. Якщо не влаштовує якість кольору – то VA або недорогі варіанти з IPS-матрицями. РК-екрани для домашнього використання тим і гарні, що найчастіше за ними працює одна людина, а значить, можна вибирати дисплей з будь-якими кутами огляду. Також, для поліпшення якості і зручності використання були придумані вигнуті екрани – curved. На них не так помітні спотворення кольору, темні кути і безліч інших особливостей, властивих плоским панелям.

Також, досить популярним стає використання 4К-телевізора в якості домашнього монітора. Це рішення має масу за і проти і, в першу чергу, буде цікаво для ігор. Однак, таке використання телевізора все ж залишається фактом і може стати в нагоді всім тим, кому не вистачає діагоналі його монітора і йому потрібно більше дюймів для якісного занурення в ігровий процес.

ТОП кращих моніторів в асортименті COMFY

Матрица в мониторе 6

У якості популярних брендів, що виробляють монітори, можна виділити:

LG, Samsung, Acer, Asus, Dell, HP і Apple. Якщо не вдаватися в подробиці хто, для кого і у кого купує матриці, хто виробляє інші складові для моніторів, то кожен з виробників заслуговує на увагу і вже багаторічним досвідом заслужив наш інтерес до них. Хтось використовує глянцеві поверхні, хтось матові, у когось екран темніше або світліше і яскравий, десь зустрічається навіть сенсорний. Кожен бренд вміє вигідно подати саме його поліпшення в кожному з типів вже відомих нам матриць. Ми склали якийсь рейтинг моніторів для вас, з урахуванням використовуваних технологій виробництва і кінцевої вартості пристрою.

Серед IPS-пристроїв, уваги заслуговують ці варіанти:

 • Dell P2717H
 • Dell P2418D
 • Philips 243V7QJABF / 01
 • Philips 273V7QDAB / 00
 • LG 29WK600-W

Як бачите, у кожної з представників матриць існують свої незаперечні переваги і недоліки, що дозволяє їм конкурувати одна з одною і існувати вже не один десяток років. У кожній модифікації тієї чи іншої матриці, виробники намагалися зменшити всі недоліки, властиві технологічним особливостям матриць, а також внести якісь поліпшення.

Не забувайте також звертати увагу при покупці на наявність необхідний кабелів і інтерфейсів, для з’єднання вашого комп’ютера з монітором. Основні варіанти – це DVI і HDMI.

57267 0 cookie-check Матриця в моніторі – чому це важливо? Розбираємося в різновидах і типах

Читайте також:

Шнекові і відцентрові соковижималки: яку вибрати?
Шнекові і відцентрові соковижималки: яку вибрати?
27 Серпня, 2018, 11:23 1886 9
Здавалося б, такий простий прилад для кухні, як соковижималка може викликати деякі труднощі, під час її вибору. Зміст: Соковижималки – види і принцип роботи Порівняння...
Смотреть результаты
Два в одному – мультиварки-скороварки для справжніх домогосподарок
Два в одному - мультиварки-скороварки для справжніх домогосподарок
Реклама постійно спокушає нас класною технікою. Одна дівчина посміхається, включає кухонний комбайн і швиденько шаткує овочі. Інша одним натисканням кнопки готує капучино з пінкою, якій...
Смотреть результаты
Прості, але функціональні – бюджетні ноутбуки, які можна подарувати батькам
Прості, але функціональні - бюджетні ноутбуки, які можна подарувати батькам
Підписуйся на наш Telegram-канал Ми упевнені, що всі, хто читає наш блог, мають цілком високий рівень комп’ютерної грамотності та вільно можуть використовувати всі сучасні технології...
Смотреть результаты