search
Підписатися

logo

Не потрібно нахилятися: огляд холодильників з верхньою морозильною камерою

30 Серпня, 2018, 09:54 6

Його вогні світять нам вдень і вночі. Він дбайливо зберігає нашу їжу і не дає їй зіпсуватися. Служить роками і без нього ніяк не обійтися … Та вже, якась надто очевидна загадка виходить. Загалом, сьогодні поговоримо про холодильники з верхньою морозильною камерою. Розберемося з їх плюсами, мінусами і характеристиками. Складемо невеликий рейтинг і розповімо, як вибрати надійну і практичну модель.

Зміст

Трохи історії

Характеристики

Недоліки та переваги

Що краще вибрати

Функції і можливості холодильників

Лідери  продажу

Поради, рекомендації

Висновки

Трохи історії

Папка «Фото», Не нужно наклоняться- обзор холодильников с верхней морозильной камерой – как было раньше.

Ми не уявляємо своє життя без холодильника. Але були ж такі часи! До його появи продукти зберігали в підвалах, ямах, нішах і водоймах. Ще робили спеціальні “льодовики” – льохи зі снігом і кубами льоду, перекладеними соломою. А потім лід почали виробляти в промислових масштабах і перевозити в оцинкованих дерев’яних контейнерах, захищених шаром теплоізоляції.

Перші кроки на шляху створення незамінного кухонного помічника були зроблені тільки в 1748 році, коли Вільям Каллен навчився використовувати ефект охолодження діетилового ефіру при інтенсивному випаровуванні для зниження температури. Завдяки цьому вдалося придумати установку циклічної генерації холоду. Правда, відкриття не знайшло практичного застосування.

Другим етапом стало створення Фердинандом Карре абсорбційної установки для виробництва льоду у 1860 році. Головним недоліком цієї конструкції було те, що вона не вміла охолоджувати повітря всередині закритого простору. Добре, що через 14 років Карл фон Лінде зрозумів, що охолодження рідини і повітря ефективніше застосування штучного льоду і змайстрував холодильну установку з компресором. Перші моделі працювали на метиловому спирті, а через 2 роки інженер почав використовувати аміак. У 1879 році він заснував власну компанію і за наступні 10 років продав близько 700 холодильних машин. Але через великі розміри ці прилади більше підходили для виробничих потреб, ніж для домашнього використання.

Папка «Фото», Не нужно наклоняться- обзор холодильников с верхней морозильной камерой – первый холодильник.

За появу домашнього холодильника варто дякувати Марселю Одіфрену і американським інженерам, які у 1911 році розробили діючу модель. Випуск налагодила компанія General Electric. Сам агрегат був схожий на величезну шафу і коштував дорожче новенького автомобіля. При цьому корисний об’єм продуктової камери залишав бажати кращого.

Наступний прорив у 1915 році здійснив Альфред Меллоуз. Він перемістив компресор в нижню частину холодильника і заснував фірму Guardian Refrigerator. Через 3 роки General Motors викупила розробки, поміняла назву компанії Меллоуза на Frigidaire Corporation і у 1921 році випустила під цією маркою першу суцільнометалеву модель.

Потім у 1926 році Альберт Ейнштейн придумав абсорбційну конструкцію, патент на яку викупив бренд Electrolux. Через значні габарити і необхідність наявності високотемпературного джерела тепла, винахід не став популярним. Приблизно в цей же час Крістіан Стінструп представив світу безшумний, довговічний і нешкідливий домашній холодильник з герметично упакованим компресором і електродвигуном. Марка General Electric продала близько мільйона таких девайсів!

домашний  холодильник.

Через 2 роки Томас Мідглі синтезував фреон. У 1939 році почали випускати перші морозильні відділення, а у 1949 році General Electric стала продавати двокамерні холодильники. Функція No Frost з’явилася у 1957 році. Систему вентиляції і льодогенератори придумали у 1973 році, а роторні мотор-компресори – у 1983 році.

Потім додалися корисні штуки на зразок можливості перенавішування дверей, систем самодіагностики, відведення талої води, контролю температури, інформування про помилки і класу енергоефективності. Зараз в лінійках багатьох брендів є розумні моделі з купою фішок. Деякі кухонні помічники розуміють голосові команди, розпізнають і допомагають замовляти продукти. Загалом, вершина еволюції і велика кількість характеристик. Про останні розповімо далі.

Характеристики

Папка «Фото», Не нужно наклоняться- обзор холодильников с верхней морозильной камерой – встроенный холодильник.

Щоб вибрати хороший холодильник, потрібно звернути увагу на 7 головних параметрів:

 • Тип установки

Можна купити вбудовану або звичайну модель. Основна різниця в тому, що звичайний холодильник ви зможете поставити де завгодно, а вбудований монтується у фасад кухонних меблів, що може створити труднощі при переїзді або переустановленні. До переваг останнього варіанту відносять ергономічність і економію простору. Але звичайні холодильники мобільніші і їх легше замінити, в разі поломки: не потрібно прив’язуватися до конкретних габаритів.

 • Обсяг і розміри

Виберіть місце, де хочете поставити холодильник, виміряйте вільний простір рулеткою, врахуйте розташування розеток і мінімальну відстань від плити і батарей. Можна взяти компактну модель висотою до метра і шириною менше 60 см або невисокий однокамерний холодильник з розмірами 60х60х150 см. Двокамерні варіанти більш універсальні і зручні як для середньої, так і для великої родини. У них значний розкид по місткості і габаритам. Якщо потрібно щось побільше і кухня дозволяє, візьміть Side-by-Side з об’ємом холодильної камери більше 300 л.

 • Тип компресора

Є моделі з одним компресором і з двома. У першому випадку ви не зможете окремо виставляти температуру в холодильній камері і морозилці. Двокомпресорні варіанти коштують дорожче. Але з ними ви без проблем задасте потрібні температурні значення та ще й отримаєте більш тривалий термін експлуатації за рахунок рівномірного розподілу навантаження.

Компресори бувають трьох видів: звичайні, лінійні і інверторні. Перші запускаються при підйомі температури і вимикаються, коли вона досягає потрібної позначки. Другі працюють за таким же принципом, але завдяки електромагнітній котушці розкид температур між виключенням і включенням скорочується, енергоефективність стає вище, а рівень шуму – нижче. Інверторні варіанти замість відключення трохи “скидають” обороти і швидко нарощують потужність при невеликому “потеплінні”. Це круто мінімізує знос, гучність і енергоспоживання. Але такі моделі дуже бояться перепадів напруги. Радимо добре подбати про захист від цієї неприємності.

Папка «Фото», Не нужно наклоняться- обзор холодильников с верхней морозильной камерой – с верхней морозилкой.

 • Розташування морозильної камери

Морозильна камера може розташовуватися зверху, знизу або збоку. У першому випадку її обсяг, як правило, невеликий. Якщо не плануєте багато заморожувати – це ваш варіант. Моделі з нижньою морозилкою більш місткі: її обсяг іноді такий же, як і у холодильної камери. Тут вже додані зручні полиці і скриньки для сортування та зберігання продуктів. Бокове розміщення характерно для багатодверних холодильників  Side-by-Side. Вони гарні для великих сімей і приміщень.

 • Система охолодження

Ділиться на крапельну і No Frost. При крапельній на задній стінці з’являються крижинки, які тануть, коли компресор зупиняється. Вода при цьому потрапляє в резервуар і потім випаровується. Така система дозволяє зберегти хороший рівень вологості всередині холодильника. Існують моделі, в яких встановлено спеціальний вентилятор, що забезпечує рівномірну циркуляцію повітря. Такий тип охолодження називають динамічним.

У пристроях з No Frost немає ніякого інею і їх не потрібно розморожувати. Постійна повітряна циркуляція всередині кожної камери створює сухий мікроклімат. Тому деякі продукти краще зберігати в контейнерах, щоб вони не обвітрювалися. Ще є комбіновані моделі, в яких морозильна камера охолоджується динамічним способом, а холодильник – крапельним.

 • Рівень шуму

Комфортною вважається гучність приблизно 45 дБ, але бувають моделі з показником 30-35 дБ. Чим менше тим краще.

 • Додаткові можливості

Зона свіжості, диспенсер, дисплей, льодогенератор, ультрафіолетове підсвічування контейнерів, режим “Відпустка”, швидка і суха заморозка, захист від дітей, управління за допомогою смартфона … Корисні фішки на будь-який смак.

Ознайомитися з характеристиками, ціною та замовити вподобану модель можна на сайті нашого інтернет-магазину. Якщо вам складно вибрати між верхньою і нижньою морозильною камерою, хочете більше дізнатися про функції та побачити наш рейтинг, читайте далі.

Недоліки та переваги

Папка «Фото», Не нужно наклоняться- обзор холодильников с верхней морозильной камерой – выбор холодильника.

Тут все просто. Ми перерахуємо плюси і мінуси, а ви вирішуйте, що для вас важливо, а що – ні.

Ось основні переваги нижніх морозилок:

 • Великий об’єм морозильної камери.
 • Якщо не часто користуєтеся морозильною камерою, зручно, що холодильне відділення завжди на рівні очей.
 • Є моделі з різними поличками і контейнерами, що добре підходить для тривалої заморозки овочів, грибів і ягід.
 • У прозорих скриньках при такому розташуванні все видно і знаходити потрібні продукти легше (немає необхідності все витягати заради шматка м’яса, який сховався біля стінки).

Недоліки:

 • Доведеться нахилятися, щоб дістати заморожені продукти.
 • Чим більше контейнерів і полиць, тим довше мити і розморожувати.

Плюси верхнього розташування морозильної камери:

 • Не потрібно нагинатися, щоб витягнути продукти. Це важливо, якщо у вас часто болить спина або холодильником користуються літні батьки.
 • Простіше мити (якщо немає великої кількості кошиків).

мінуси:

 • Морозильна камера меншого обсягу.
 • Не проглядається весь вміст.

Обидва типи користуються популярністю і можуть мати широкий набір функцій.

Що краще вибрати

Папка «Фото», Не нужно наклоняться- обзор холодильников с верхней морозильной камерой – что лучше выбрать.

Якщо вам не потрібна морозилка великого обсягу і ви не розглядаєте Side-by-Side, холодильники з верхньою морозильною камерою – ваш варіант. Хочете заморожувати багато ягід і овочів на зиму і вам не лінь нахилятися – беріть модель з нижньою морозилкою.

Шукаєте щось надійне, бюджетне і не бачите проблеми в періодичному розморожуванні – купіть холодильник з крапельною системою. Потрібні швидкий набір температури і максимальна економія часу – виграє No Frost.

Тип управління теж залежить від ваших уподобань. Механіка проста, знайома і довговічна. Електроніка зручна за рахунок дисплея і точності. Smart-управління за допомогою смартфона функціонально, але може підходити не всім віковим категоріям.

Визначтеся з місцем установки і обов’язковим набором характеристик. Почитайте відгуки, і подивіться огляди. Про додаткові фішки розповімо в наступному пункті.

Функції і можливості холодильників

Папка «Фото», Не нужно наклоняться- обзор холодильников с верхней морозильной камерой – смарт-холодильник.

Крім охолодження і заморозки, холодильники можуть мати ряд цікавих функцій, серед яких:

 • Звукова сигналізація, яка сповіщає про те, що ви забули закрити дверцята.
 • Super Cool – дозволяє швидко остудити десерти і напої.
 • Fresh Box (зона свіжості) – нульова температура і регулятор вологості допомагають деякий час зберігати різні продукти без заморозки.
 • Режим “Відпустка” – морозилка працює в звичайному режимі або відключається, а холодильна камера тримає температуру 15 ° С.
 • Super freeze – швидко заморожує продукти зі збереженням максимальної кількості вітамінів.
 • Антибактеріальне покриття – дозволяє запобігти розмноженню та росту бактерій, зберегти свіжість і якість їжі.
 • Управління через Wi-Fi – смартфон і смарт-годинник перетворюються в пульт від холодильника.
 • Захист від дітей – блокування панелі управління або дверцят.

Кількість додаткових можливостей залежить від моделі. Частина з них дуже корисна.

Лідери  продажу

Ми сформували рейтинг холодильників з верхньою морозильною камерою, який може вас зацікавити.

Папка «Фото», Не нужно наклоняться- обзор холодильников с верхней морозильной камерой – Beko RDSA240K20S.

 • Beko RDSA240K20S

Холодильна камера об’ємом 177 л, морозильна – 46 л, статична система заморозки, сірий корпус, А + клас енергоспоживання, звичайний компресор, механічне управління, габарити 145,8х54х60, рівень шуму 40 дБ, дворічна гарантія. Відмінна бюджетна модель.

Папка «Фото», Не нужно наклоняться- обзор холодильников с верхней морозильной камерой – ATLANT MXM 2835-95

 • ATLANT MXM 2835-95

Холодильник Атлант з верхньою морозильною камерою оснащений звичайним компресором і статичною системою охолодження. Об’єм морозильної камери 70 л, холодильної – 202 л, механічне управління, енергоспоживання А +, трирічна гарантія, приховані ручки, ширина 60 см. Нічого зайвого.

Папка «Фото», Не нужно наклоняться- обзор холодильников с верхней морозильной камерой – Hotpoint-Ariston ENTMH 19221 FW

 • Hotpoint-Ariston ENTMH 19221 FW

Морозилка на 62 л і холодильник на 316 л, механічне управління, No Frost, полиці із загартованого скла з металізованим профілем, клас енергоефективності А +, ширина 70, висота 190 і глибина 72 см. Місткий і стильний девайс.

Папка «Фото», Не нужно наклоняться- обзор холодильников с верхней морозильной камерой – RT46K6340S8_UA

 • Samsung RT46K6340S8

Ширина 70 см, збільшена глибина, морозильна камера об’ємом 111 л і холодильник на 342 л, система No Frost, інверторний компресор, клас енергоефективності А +, дисплей, роздільне регулювання температури, швидка заморозка, режим “відпустка”, полиці із загартованого скла і гарантія 3 роки. Дуже крутий варіант.

Папка «Фото», Не нужно наклоняться- обзор холодильников с верхней морозильной камерой – LG GN-H702HEHZ.

 • LG GN-H702HEHZ

Холодильна камера на 328 літрів, морозильна – на 129 л, клас енергоспоживання А ++, No Frost, роздільне регулювання температури, лінійний компресор з 10-річною гарантією, електронне управління, дисплей, захист від дітей, бокс свіжості, полиці із загартованого скла, ширина 78 см, рівень шуму 40 дБ. Гідна модель від перевіреного виробника.

На нашому сайті ще багато класних моделей, частина з яких комплектується верхньою морозильною камерою. Самі подивіться!

Поради, рекомендації

Холодильник – це здорово, але в ньому можна зберігати далеко не все. Ми підготували список речей і продуктів, яким там не місце:

кава;

лак для нігтів;

сира картопля;

часник;

гострі соуси;

помідори;

кавуни;

мед;

хліб;

цибуля;

оливкова і соняшникова олія;

базилік;

петрушка;

кінза;

груші;

яблука;

персики;

нектарини;

тропічні фрукти.

Висновки

Папка «Фото», Не нужно наклоняться- обзор холодильников с верхней морозильной камерой – покупка холодильник

Тепер ви знаєте, чим відрізняються різні типи холодильників і на які характеристики звернути увагу. Сподіваємося, ця стаття допоможе вам визначитися з ідеальним кухонним помічником. Кращі холодильники з верхньою морозильною камерою вже чекають вас у наших магазинах!

57420 0 cookie-check Не потрібно нахилятися: огляд холодильників з верхньою морозильною камерою

Читайте також:

Соковитість і яскравість – смартфони з першокласними екранами
Соковитість і яскравість - смартфони з першокласними екранами
30 Серпня, 2018, 10:41 1236 6
Найпомітнішою частиною смартфона є його дисплей, який займає практично всю його фронтальну частину. Але чи всі вони однакові? Зміст: Типи екранів для смартфонів і різниця...
Смотреть результаты
Процесор Intel Core i7 у вашому ПК: чи необхідний він конкретно вам?
Процесор Intel Core i7 у вашому ПК: чи необхідний він конкретно вам?
Центральний процесор є справжнім серцем будь-якого комп’ютера, тому від параметрів його продуктивності залежить багато чого. Зміст: Особливості процесора Intel Core i7 Покоління, серії процесора Ключові...
Смотреть результаты
Топ недорогих смартфонів, які несподівано гарні
Топ недорогих смартфонів, які несподівано гарні
У нашому уявленні недорогі смартфони стають чимось малоцікавим, адже вони не мають будь-яких видатних функцій. Але чи  дійсно це так? ТОП кращих недорогих смартів на...
Смотреть результаты