search
Підписатися

logo

Холодильники Bosch – рейтинг кращих моделей в каталозі COMFY

13 Жовтня, 2018, 02:20 8

У 2018році компанія Bosch святкує 130-річчя з моменту свого заснування. У 1888 році 25-річний Роберт Бош відкрив у Штутгарді невеличку фірму з виробництва… двигунів внутрішнього згорання. Побутовою технікою він зайнявся пізніше. Примітно, що Bosch вийшла на світовий ринок ще за життя свого першого власника, що буває нечасто. На сьогодні вона підкорила 150 країн світу. Мільйони людей можуть впевнено сказати: “Кращий холодильник – Bosch!”

Підписуйтесь на наш Telegram-канал

 Зміст:

 1. Основні особливості бренда, ключові фішки та інновації
 2. На що звертати увагу під час вибору холодильника бренда?
 3. ТОП-10 моделей
 4. Проблеми, які можуть виникати при неправильному використанні
 5. Поради щодо коректної експлуатації, установки та обслуговування

 Основні особливості бренда, ключові фішки та іновації

Чим ще займалась на світанку свого розвитку ця компанія? Вона робила системи запалювання та мастильні насоси, радіо для автівок та електроінструменти. Лише у 20-30-х рр минулого століття Bosch підібралася до побутової техніки, чим успішно займається досі.

Девіз цієї фірми – збережемо природу разом. Біля половини бюджету компанії йде на дослідження в області дбайливого використання енергії, зменшення техногенного впливу на природу та впровадження відповідних технологій.

Кожен побутовий прилад, випущений Bosch, максимально енергоефективний та безпечний для навколишнього середовища. Наприклад, холодильники класу А+ витрачають на 23% менше енергії, ніж прилади класа А.

Бежево-червона кухня

До речі, перший у світі домашній холодильник був створений саме дітищем Роберта Боша. Це сталось у 1933 році. Він мав форму цистерни і важив 80 кг, при цьому місткість камери складала лише 60 літрів. Вистачало апарату на три дні, далі продукти псувались. Але й ці можливості бути сприйняті покупцями із захватом! Німецькі господарки відчайдушно хвалили кращий холодильник, Bosch розширював виробництво…

Компанія Бош славиться своїми іноваціями, котрі широко впроваджуються у виробництво. Ось найвідоміші з них:

 • Камери для тривалого зберігання охолоджених продуктів, що працюють за системою Hydrofresh або Chiller. Рівень вологості в них регулює механічний слайдер.
 • Відсіки для різних типів продуктів. Наприклад, Hydrofresh для овочів, Chiller – для м’ясних чи рибних продуктів. Індикатор температури холодильника Bosch слідкує, щоб для м’яса та риби вона була 2-3 градуси нижче, за рахунок чого вони зберігаються удвічі більше. Такий самий ефект – і в овочевому відсіку, де вологість регулюється.
 • Зона свіжості VitaFresh розділяється на дві кліматичні зони – сухого (відносна вологість 50%) і вологого (відносна вологість 95%) холоду. У першій чудово себе почуває риба, м’ясо, птиця, молочні продукти. У другій – фрукти та овочі. Тривалість зберігання збільшується у три рази.

Зона свіжості

 • Поетапний холод. Ця функція застосовується у морозильних відділеннях. Кожен відсік має власну секцію випарника, що забезпечує рівномірне охолодження їжі.
 • Охолодження Turbo. Це швидке охолодження за рахунок рівномірного розподілення холодного повітря за допомогою вентилятора. Завдяки цьому зменшується навантаження на компресор та менше витрачається електрика.
 • Fan-light unit. Гібрид вентилятора зі світильником, що відповідає за рівномірне охолодження продуктів.
 • Суперохолодження. Корисна функція, яка активізується при закладці нової порції продуктів. Температура у камері падає до 2 градусів, а через 6 годин знов стає звичною. Завдяки цьому продукти, що були розміщені раніше, не псуються через тимчасове потепління у пристрої. Приблизно так само працює й режим «Суперзаморозка» у морозилці.
 • Антибактеріальне покриття стінок та дверного ущільнювача – особлива «фішка» Бош. Іони срібла перешкоджають осіданню та розмноженню бактерій, а також утворенню неприємного запаху. При цьому їжа зберігається довше.

Антибактеріальне покриття

 • Без фреона. Техника нового покоління не шкодить навколишньому середовищу за рахунок того, що не містить фреону. А він руйнує озоновий шар.
 • Вбудований телевізор. Так, буває й таке. Щоправда, тільки у найбільших та найдорожчих моделях, і розміром не більше 15 дюймів. Чи потрібна ця опція – вирішувати особисто кожному.

 На що звертати увагу під час вибору холодильника бренда?

Критерії, за якими слід обирати холодильник, для всіх брендів однакові. Ось вони:

1.Розмір. Зрозуміло, у маленькій квартирі величезний «сайд-бай-сайд» не розмістиш, рівно, як і в особняку крихітному однокамерному холодильничку не місце. Орієнтуйтесь на власне житло. Для середньостатистичної двокімнатної квартири, де мешкає родина з трьох-п’яти чоловік, підійде холодильник європейського стандарту (висота – 170-205 см, об’єм – 50-140 літрів). Самотній людині цілком достатньо пристрою висотою до 1,5 метрів, з об’ємом 50-60 літрів.

Родина на кухні

 1. Вид морозильної камери. Ступінь заморозки продуктів визначається кількістю «зірочок» на дверях.

* – мінус 6 градусів, їжа зберігається тиждень

** – мінус 12 градусів, їжа зберігається місяць

*** – мінус 18 градусів, їжа зберігається три місяці

**** – до мінус 24 градусів, їжа зберігається 6-12 місяців

 1. Система розморожування. Від неї залежить, чи доведеться вам витрачати кращі роки вашого життя на очищення льоду у холодильнику. Перший варіант, крапельний, має на увазі, що таки доведеться це робити. Другий – No Frost – віддає цю турботу самому холодильнику. Існує ще Full No Frost, при якому обидва відділення (морозильне та холодильне) розморожуються за єдиним принципом.

Холодильник ноу фрост

 1. Рівень шуму. Сучасні холодильники шумлять набагато менше своїх попередників, але іноді все ж таки зустрічаються неприємні сюрпризи. Тому шукайте в інструкції дані про те, що рівень шуму даної моделі нижчий за 40 дБ. Це гранично допустиме значення.
 2. Зовнішній вигляд. Існують холодильники з різноманітним покриттям: з нержавейки, вкриті фарбою чи з полив’яного скла. Останнє зручне тим, що на ньому не залишаються сліди від пальців. Крім цього можна обрати колір пристрою, який гармонічно впишеться у кухонній інтер’єр. Хіт 2018 року – вугільно-чорний холодильник з розписом.
 3. Рівень енергоспоживання. Кращі холодильники – класу А, А+, А++ та В. Нижче навіть дивитись не варто. З точки зору мотору, холодильники з двома компресорами економічніше, пам’ятайте про це.
 4. Додаткові функції. Вони не правлять балом, але можуть бути корисні. Сюди відносяться:
 • Автономне збереження холоду. Дуже рятує під час раптового відключення електрики.
 • Захист від дітей. Все просто: двері блокуються і дитина не може їх відчинити без дорослих. Є блокування і на табло, щоб діти не міняли налаштування. За відгуками, ця функція дуже виручає.

Дівчинка біля холодильника

 • Генератор льоду. Якщо ви любите коктейлі з льодом, ця опція точно не буде зайвою.
 • «Ліва петля». Придумана спеціально для лівшів, щоб вони могли перевісити двері, як їм заманеться. Тоді ручка холодильника не буде викликати дискомфорт.
 • Індикація відкритих дверей. Якщо ви забули їх зачинити, запалає лампочка або пролунає сигнал.

ТОП-10 моделей

Пропонуємо вам рейтинг холодильників Bosch. Він складається з найпопулярніших та найоригінальніших моделей.

 1. Bosch KGN39VW306. Чудовий родинний холодильник з двома камерами і внутрішньою LED-індикацією (табло, що показує стан приладу). Не дуже велика морозильна камера (87 літрів) компенсується солідним об’ємом холодильного відділення – 279 літрів. Висота – 203 см. Full No Frost, клас енергозбереження А++. Може автономно зберігати холод до 16 годин. Потужність заморожування – до 14 кг/добу, компресор інверторний.

Bosch KGN39VW306

 1. Bosch KGN39LR35. Цей холодильник практично повністю дублює № 1, відрізняється хіба що наявністю зовнішнього дисплея та розкішним червоним кольором.

Bosch KGN39LR35

 1. Bosch KAI 90VI20. Справжній король у царстві холоду. Одна з кращих моделей холодильників Бош. Величезний (360/163 л) сріблястий холодильник Side-by-side. Система охолодження «фул ноу фрост». Оснащений дисплеєм і диспенсером.

Bosch KAI 90VI20

 1. Bosch KSV36VL30. Особливість цієї моделі – відсутність морозилки. Всі 346 літрів віддані суто на справи холодильні. Є спеціальний бокс свіжості для регулювання вологості, внутрішнє табло з LED-індикацією, динамічна система охолодження камери.

Bosch KSV36VL30

 1.  Bosch KSW30V81. У дев’яти камерах цієї винної шафи вміщується до 120 пляшок. Вона – серед новинок холодильників Bosch. Температура у камерах коливається в діапазоні 6-18 градусів. Клас енергоспоживання – В, що трохи гірше, ніж у класичних холодильниках.

Bosch KSW30V81

 1. Bosch KUR15A65. Мініатюрний Бош – той, що вбудовується у ваш кухонний гарнітур. Економний (клас А++) та доволі місткий для своїх габаритів (137 л). Не оснащений ані верхньою морозильною камерою, ані нижньою. Втім, її цілком можливо замовити окремо і теж вбудувати під стільницю.

Bosch KUR15A65

 1. Bosch KGF49PI40. За рахунок кращого класу енергоспоживання (А+++) ви зможете зекономити мінімум 35% коштів. До того ж важко встояти перед 308 літрами корисного об’єму холодильної камери та 105 – морозильної. А враховуючи ще й наявність полиць для пляшок та льодогенератора, вибір вже практично зроблений, чи не правда?.. Увага! Ця двокамерна модель – турецької збірки, що, втім, анітрохи не робить її гіршою за ті, що німецької збірки. Покриття – нержавейка.

Bosch KGF49PI40

 1. Bosch KGN86AI30U. Головна «фішка» даної моделі – наявність режима «Відпустка». Вмикаючи його перед від’їздом на відпочинок, ви суттєво економите електроенергію. При цьому морозилка продовжує працювати у звичному режимі, а ось у холодильному відділенні температура тимчасово підіймається. Є також захист від дітей. Варто ввести особливу комбінацію клавіш – і юні дослідники не зможуть нічого змінити у налаштуваннях пристрою на дисплеї. Корисний об’єм – 479 літрів, морозилки – 140 літрів.

Bosch KGN86AI30U

 1. Bosch KGN33NW206. Одна з найдешевших моделей, яка за властивостями мало відрізняється від «побратимів». Об’єм – 192/87 літрів, висота – 176 см. Може похвалитись такими функціями, як «Швидке заморожування» та «Режим еко». Остання полягає в тому, щоб підтримувати у холодильному відділенні максимально можливу високу температуру, за якої продукти не псуються. Таким чином, ми витрачаємо менше енергії та зберігаємо навколишнє середовище.

Bosch KGN33NW206

 1. Bosch KGV36VD32S. Цей стильний агрегат коричневого кольору здатен стати справжнім порятунком на випадок знеструмлення квартири. Він автономно зберігає холод протягом цілих 23 годин! Крім того, є функція швидкого заморожування та бокс свіжості; у комплекті з морозильником йдуть лотки для льоду.

Bosch KGV36VD32S

 Проблеми, які можуть виникати при неправильному використанні

Як мінімум половина несправностей виникає через неправильну експлуатацію. Знаючи правила, можна цих проблем уникнути.

 1. Холодильник перестав морозити. Цілком можливо, ви неакуратно їм користувались і де-небудь виникали тріщини. А значить, і до витоку газу недалеко, який, в свою чергу, дає погану роботу апарату. До речі, витік газу інколи викликає прямо протилежну проблему: холодильник починає сильно морозити, тому що не може вчасно відключитися.
 2. Продукти у холодильнику швидко псуються. Не поспішайте грішити на виробника, можливо, ви просто погано зачиняєте дверцята? Таке буває через старий резиновий ущільнювач, невідрегульовані двері чи надто забиту їжею камеру. Додатковий сигнал про те, що продуктів забагато – лампочка, що блимає червоним кольором alarm off. Він вмикається, коли температура у камері підвищена.

Дівчина нюхає м’ясо

 1. Крижана «шуба» виникає надто швидко. Таке трапляється за надмірного навантаження холодильника продуктами. Якщо вони до того ж теплі, крига буде рости мало не на очах.
 2. В холодильнику мокро, накопичується вода. Якщо немає серйозної причини, не виключено, що ємність для води просто зсунулася і її треба повернути на місце. Або продукти лежать надто близько до випарника, і він «плаче». Третя версія – забилась зливна трубка. Її треба прочистити за допомогою волосіні, а потім промити водою
 3. Надто сильний шум у холодильнику. Інколи його викликає вентилятор, що зачіпає крижані нарости. Розморозьте пристрій та проблема зникне, холодильник знову стане тихим. Такий самий ефект може давати компресор, що задіває нерівну підлогу чи трубки конденсата. Вирівняйте холодильник або пересуньте його на краще місце. Заодно попередите таку проблему, як прорив теплоізоляції на дні холодильника.
 4. Холодильник зненацька перестав працювати. Якщо ви його чистили від льоду та намагались прискорити цей процес чимось гострим – можливо, причина несправності криється у проколотому випарнику. Терміново відключайте пристрій від мережі та викликайте майстра.

 Майстер ремонтує холодильник

 1. Неприємний запах. Багато хто з господарів помилково грішать на газ-холодоагент, але він взагалі не пахне. Скоріш за все, причина у забутих продуктах чи їхніх залишках, які ви не помітили. Якісне миття – ось все, що потрібно.
 2. Холодильник «б’ється» струмом. Зазвичай так проявляється витік струму на корпус. Цього, звісно ж не має бути. Скоріш за все, ви хотіли зекономити на майстрі та встановлювали пристрій самотужки, чи не так?.. Нині саме час викликати спеціаліста.
 3. Новий прилад не працює. Спершу переконайтеся, що правильно його встановили. По-перше, не можна вмикати агрегат перші дві години після транспортування (а взимку – всі чотири години). Інакше він може одразу вийти з ладу. По-друге, не поспішайте завантажувати покупку їжею. Хай хоча б 4-5 годин попрацює вхолосту.

 Поради щодо коректної експлуатації, установки та обслуговування

Як вже говорилося вище, починати треба з грамотної установки. Прослідкуйте, щоб пристрій максимально обережно доставили та підняли в дім. Звільніть його від зовнішньої та внутрішньої упаковки. Промийте всі полиці теплим мильним розчином з оцтом (1 ст.л. оцту на 2 л мильної води). Потім протріть насухо чистим ганчір’ям. Все, на 2-4 години холодильник треба залишити у спокої. Далі його можна ставити на своє місце, яке має бути рівним (перевіряється рівнем). Поруч – справна розетка із заземленням. Спочатку пристрій працює без продуктів, далі їх можна потроху завантажувати.

Дівчина миє холодильник

Що стосується експлуатації, то тут правила універсальні для всіх холодильників. Слідкуйте за тим, щоб полиці завжди були чистими, вчасно видаляйте залишки їжі та протирайте їх від бруду. Час від часу весь пристрій мється, включаючи морозилку. Якщо у вас крапельна система розморожування, то морозилку слід ще й розморожувати інколи. Рівно як і чистити зливну трубку. Ніколи не ставте до холодильника гарячі та навіть трошки теплі каструлі. Краще попередньо охолодити їх у тазику з холодною водою.

Обслуговування одного з найпопулярніших брендів важко назвати дешевим. Та й знайти потрібні запчастини часом важко (сервісні центри є лише у крупних містах). Інколи доводиться займатись самодіагностикою. Але мета все одно виправдовує засоби: Bosch – це все ж таки знак якості, з цим не посперечаєшся.

62051 0 cookie-check Холодильники Bosch – рейтинг кращих моделей в каталозі COMFY

Читайте також:

Як правильно налаштувати смартфон?
Як правильно налаштувати смартфон?
13 Жовтня, 2018, 01:08 1600 9
Зміст: Як правильно налаштувати новий смартфон після покупки Основні настройки смартфона: пошта, будильник, повідомлення, екран Поради щодо правильного налаштування популярних програм Підписуйтесь на наш Telegram-канал...
Смотреть результаты
Samsung vs. Apple – вибираємо смартфон серед популярних моделей брендів гігантів
Samsung vs. Apple - вибираємо смартфон серед популярних моделей брендів гігантів
Зміст: Samsung, Apple – особливості брендів, сильні і слабкі сторони мобільної техніки Порівняння ТОП 5 моделей кожного бренду. Інновації брендів і виняткові фішки Поради щодо...
Смотреть результаты
Компроміс надійності і продуктивності – кращі ноутбуки Asus в рейтингу COMFY
Компроміс надійності і продуктивності - кращі ноутбуки Asus в рейтингу COMFY
Зміст: Основні особливості бренду, ключові фішки та інновації На що звертати увагу при виборі ноутбука Asus ТОП 10 моделей: ігрові, офісні, ультрабуки Проблеми, які можуть...
Смотреть результаты