search
Підписатися

logo

Гліб Ходоровський на COMFY Tea: mindfulness для зниження стресу

19 Липня, 2019, 10:11 10

Гліб Ходоровський — тренер з медитації, викладач mindfulness. Завдяки Глібу багато українських компаній впровадили в офісах регулярні медитації для підвищення продуктивності. На COMFY Tea Гліб розповів про користь медитації та її вплив на якість життя.

Mindfulness — це навчання технікам управління концентрацією і емоціями без езотерики та релігії.

У світі першими популяризаторами mindfulness стали Деніел Голдман — автор книги «Емоційний інтелект» та Джон Кабат-Зінн — американський професор, лауреат Нобелівської премії з медицини.

Ключова перевага mindfulness — зниження стресу. Також медитація тренує концентрацію, можливість працювати без відволікань і вміння управляти увагою. Третя перевага — емоційний інтелект.

Що таке стрес? Фізіологічно наша система переходить у парасимпатику — напругу. Виділяються гормони стресу — адреналін, норадреналін і кортизол. Щоб позбутися від стресу і запобігти вигорянню, необхідно перевести нервову систему в режим відпочинку і змінити набір гормонів, які виділяються в організмі. Це і робить медитація.

Стан медитації дуже схожий на засинання — коли активність мозку зменшується, ми перебуваємо в стані найбільш глибокого спокою.

Якість вашого відпочинку залежить не від кількості днів відпустки, а від того, як довго ви перебуваєте в стані спокою.

Ознаки вигоряння:
1. При легкому стресі спостерігається висока залученість і активність. При вигорянні залученість низька, нічого робити не хочеться.

  1. При вигорянні емоції пригнічені.
  2. Втрачається мотивація, нічого не хочеться робити.
  3. Може бути легка депресія.
  4. Стрес впливає фізично, вигоряння — емоційно. Позитивний вплив стресу припиняється.

Найпростіша техніка медитації, яка підійде для початківців — концентрація на диханні. Поставте таймер і протягом трьох-п’яти хвилин зосередьтеся на вдиху і видихах. Якщо відволікаєтеся і думаєте про щось інше — м’яко повертайте себе до дихання.

Дякуємо Глібу за візит та користі поради!

86576 0 cookie-check Гліб Ходоровський на COMFY Tea: mindfulness для зниження стресу

Читайте також:

Вмієш робити довгу пасту? А ми вміємо дарувати за це подарунки!
Вмієш робити довгу пасту? А ми вміємо дарувати за це подарунки!
26 Червня, 2019, 08:18 742 10
Любиш італійську кухню? А готувати пасту вмієш? Тоді покажи всім, яку круту пасту ти можеш розкачати, і отримай настільки ж крутий подарунок – універсальну кухонну...
Смотреть результаты
Ігор Хижняк для AIN: «Бути першим і впроваджувати революційні рішення — у нас в ДНК»
Ігор Хижняк для AIN: «Бути першим і впроваджувати революційні рішення — у нас в ДНК»
20 червня на порталі AIN.ua опубліковано інтерв’ю з генеральним директором COMFY. Для ексклюзивного матеріалу Ігор Хижняк розповів про лідерство та ефективність, найближчі плани компанії і...
Смотреть результаты
У травні кожен смартфон в COMFY — ДОБРОфон
У травні кожен смартфон в COMFY — ДОБРОфон
З 15 по 31 травня мережа побутової техніки та електроніки COMFY перераховує 10 гривень з продажу кожного смартфона у Благодійний фонд Kiddo. COMFY вже втретє...
Смотреть результаты