19/07/19,

10:11

Гліб Ходоровський на COMFY Tea: mindfulness для зниження стресу

Гліб Ходоровський — тренер з медитації, викладач mindfulness. Завдяки Глібу багато українських компаній впровадили в офісах регулярні медитації для підвищення продуктивності. На COMFY Tea Гліб розповів про користь медитації та її вплив на якість життя.

Mindfulness — це навчання технікам управління концентрацією і емоціями без езотерики та релігії.

У світі першими популяризаторами mindfulness стали Деніел Голдман — автор книги «Емоційний інтелект» та Джон Кабат-Зінн — американський професор, лауреат Нобелівської премії з медицини.

Ключова перевага mindfulness — зниження стресу. Також медитація тренує концентрацію, можливість працювати без відволікань і вміння управляти увагою. Третя перевага — емоційний інтелект.

Що таке стрес? Фізіологічно наша система переходить у парасимпатику — напругу. Виділяються гормони стресу — адреналін, норадреналін і кортизол. Щоб позбутися від стресу і запобігти вигорянню, необхідно перевести нервову систему в режим відпочинку і змінити набір гормонів, які виділяються в організмі. Це і робить медитація.

Стан медитації дуже схожий на засинання — коли активність мозку зменшується, ми перебуваємо в стані найбільш глибокого спокою.

Якість вашого відпочинку залежить не від кількості днів відпустки, а від того, як довго ви перебуваєте в стані спокою.

Ознаки вигоряння:
1. При легкому стресі спостерігається висока залученість і активність. При вигорянні залученість низька, нічого робити не хочеться.

  1. При вигорянні емоції пригнічені.
  2. Втрачається мотивація, нічого не хочеться робити.
  3. Може бути легка депресія.
  4. Стрес впливає фізично, вигоряння — емоційно. Позитивний вплив стресу припиняється.

Найпростіша техніка медитації, яка підійде для початківців — концентрація на диханні. Поставте таймер і протягом трьох-п’яти хвилин зосередьтеся на вдиху і видихах. Якщо відволікаєтеся і думаєте про щось інше — м’яко повертайте себе до дихання.

Дякуємо Глібу за візит та користі поради!

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Вибачте, для коментування необхідно увійти.

Підпишіться!

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: