search
Підписатися

logo

День всіх закоханих: історія і традиції

23 Січня, 2019, 10:57 10

14 лютого в світі відзначається День закоханих. Його ще називають Днем святого Валентина. Сьогодні – про історію Valentine’s Day, оповиту легендами і міфами, і цікаві традиції святкування у різних народів світу.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал

Зміст

  1. Історія про Святого Валентина
  2. Історія виникнення валентинок
  3. Класика 14 лютого: як відзначити
  4. День закоханих: традиції і звичаї в різних країнах світу

Історія про Святого Валентина

Якщо вірити ряду джерел, історія цього свята бере початок з Lupercalia. Так в Стародавньому Римі називався фестиваль еротизму, що  відзначався 15 лютого на честь богині любові Juno Februata і бога Фавна, покровителя стад (одне з його прізвиськ – Луперк).

Фестиваль эротизма-Lupercalia

Римський фестиваль еротизму на честь богині любові Juno Februata

У 494 році Папа Геласій I вирішив накласти заборону на Lupercalia.  Святу,що прийшло на зміну був призначений небесний покровитель – священик Валентин. Римський імператор Клавдій II – владний і жорстокий – наказав його вбити за активну проповідницьку діяльність. Святий був страчений 14 лютого і пізніше – як постраждалий за віру мученик – канонізований церквою.

У пізньому Середньовіччі в Англії і Франції житіє Святого Валентина почало обростати легендами, пов’язаними з таємним вінчанням закоханих.

Якщо вірити одній з них, воююча римська армія в ті часи відчувала нестачу солдатів для військових походів. Головною проблемою, що заважали планам римського імператора, вважалися шлюби. Мовляв, одруженому легіонеру слава імперії не настільки важлива, як сім’я, і ​​він більше думає про те, як її прогодувати, ніж яку користь принести армії. З метою збереження військового духу імператор видав указ, що забороняє солдатам одружуватися. Але ж  закохуватися вони не перестали. Знайшовся сміливець, який, не боячись імператорського гніву, розпочав вінчати легіонерів і їх коханих. Таємно.

Це і був священик Валентин з римського міста Терні (Valentine of Terni), засуджений за «злочинну діяльність» до страти. За день до цього він написав доньці тюремника, яку він палко любив, прощального листа, в якому зізнався в почуттях і підписався: «Твій Валентин». Дівчина прочитала послання вже після страти священика. Пізніше папа Геласій I оголосив 14 лютого Днем святого Валентина.

Історія виникнення валентинок

У День закоханих прийнято дарувати один одному валентинки. Цей звичай виник ще в Середні віки.

Валентинов день-история возникновения праздника

А найпершою «справжньою» валентинкою називають записку герцога Карла Орлеанського своїй дружині.

Герцог Орлеанский Карл-лондонская тюрьма

Герцог Карл Орлеанський у лондонській в’язниці

У 1415 році, будучи в полоні після битви при Азенкурі, він посилав дружині з лондонської в’язниці любовні вірші. Одна з тих «валентинок» сьогодні стала експонатом Британського Музею (Блумсбері, Лондон) – одного з найбільших музеїв у світі, другого за відвідуваннями після Лувру серед художніх музеїв.

Валентинка-от герцога Карла Орлеанского

Перша справжня валентинка – герцога Карла Орлеанського своїй дружині

Історія знає і валентинку від короля Генріх V, який, заручившись талантом письменника Джона Лідгейта, склав «листівку» для коханої – Катерини Валуа, дочки короля Франції Карла VI і Ізабелли Баварської.

Через деякий час звичай відправляти коханим записки-валентинки і приємні сюрпризи поширився на весь світ.

Перші валентинки створювалися власними руками. І сьогодні, до речі, такий handmade в моді.

Валентинка-своими руками

Якщо ви хочете зробити приємний сюрприз на День закоханих хлопцеві чи дівчині, неодмінно задійте фантазію, супроводжуючи листівку теплими словами. Немає музи – скористайтеся любовною поезією класиків світової літератури.

У далекі часи закохані теж перегортали збірки віршів, переписуючи в свої валентинки вподобані рядки. Тоді і намітилося масове виробництво валентинок. В наші дні за кількістю продажів вони поступаються тільки різдвяним листівкам.

Harper's Weekly Magazine-День святого Валентина

Harper’s Weekly Magazine. 1864 рік. Ілюстрація «День святого Валентина»

Класика 14 лютого: як відзначити

Мільйони людей в усьому світі з задоволенням і гарячими серцями відзначають День всіх закоханих, вважаючи його відмінним приводом проявити свої почуття, надати увагу людям, які дороги і близькі.

14 лютого найчастіше влаштовують романтичні вечері при свічках. І це, можна сказати, класика Дня святого Валентина.

Смачні ідеї до Дня святого Валентина:

Вечеря на двох: смачна романтика

Встигнути за 60 хвилин: готуємо романтичну вечерю: стейк, салат Капрезе & Чізкейк (відео)

У День закоханих фільм – теж хороший варіант. В кінотеатрах зазвичай показують романтичні комедії. Можна  посміятися і підняти настрій.

Подарунки на день закоханих можуть бути символічні: валентинка, букет квітів, якась приємна дрібниця, але головне, звичайно, увага.

Ідеї ​​подарунківв на 14 лютого:

ТОП-5 подарунків для чоловіка на День всіх закоханих

ТОП-5 подарунків для дівчини на День всіх закоханих

День закоханих: традиції і звичаї в різних країнах світу

У світі свято відзначають по-різному. Особливо люблять його в Америці, де, за даними Асоціації вітальних листівок, продається найбільша кількість валентинок.

На початку XIX століття американці в цей день балували коханих марципанами. На ті часи задоволення було не з дешевих.

Марципан-сладкий презент

Коли цукор впав в ціні, в Штатах полюбили кольорову – червоно-білу – карамель. На кожній цукерці дряпали приємне послання. У 1850-х роках цукерки стали дарувати в картонних коробках у формі серця. Це символ свята.

У Канаді 14-го проводять бали і вечірки. А популярними подарунками є валентинки, шоколад і троянди. І радувати ними прийнято не тільки коханих, але й друзів.

В Європі День святого Валентина почали масово відзначати у XIII столітті. І у кожної країни з’явилися свої традиції свята.

Так, наприклад, в Польщі 14 лютого народ здійснює паломництво до ікони і мощів священика Валентина, що в Познанській метрополії. Вважається, що це допомагає в любовних справах.

Польша-14 февраля

Італійці називають 14 лютого «солодким днем»: радують в цей день солодощами.

Италия-сладкий день

Тоді як французи зазвичай дарують коштовності, супроводжуючи їх листівками з любовними віршами.

У Данії посилають один одному білі квіти, а у Великобританії – любовні послання, причому не тільки другим половинкам, а й друзям, знайомим, навіть своїм вихованцям.

Кот-валентинка

Англійці любовні послання відправляють навіть домашнім тваринам: люблять їх

А ще за старовинною англійською традицією 14 лютого незаміжні дівчата ворожать: встають до сходу сонця і виглядають у вікно судженого. Кого вони першим побачать, той ним і стане.

У Голландії в цей день кожна жінка має право попросити одружитися на ній, причому будь-якого чоловіка. Якщо він вільний, але відмовиться, то повинен подарувати дамі шовкове плаття.

В Ісландії 14 лютого розпалюють багаття в ім’я сина Одіна – Вали (Вілі). Вони символізують пристрасне кохання. Хлопці в цей день вішають на шиї коханих маленькі камінчики, а ті їм – вуглинки: для розпалювання полум’я любові потрібно, щоб при терті каменю об камінь з’явилася іскра.

У Німеччині, де Валентин вважається покровителем людей з психічними відхиленнями і нервовими розладами, в цей день прикрашають червоними стрічками психіатричні лікарні, а в каплицях проводять богослужіння.

В Японії люблять змагатися, хто голосніше прокричить любовне визнання. Цікаво, що чоловіки отримують більше подарунків, ніж жінки. Втім, 14 березня, в так званий «білий день», японки беруть реванш: їм дарують білий шоколад.

white day-photo

У Валентинів день влаштовують весілля та вінчаються. Люди вірять, що це запорука вічного кохання.

Венчание-традиции

Ямайка, наприклад, 14 числа може здивувати голими весіллями, де перед вівтарем пари стоять оголеними.

Також цікаво:

Чашка чаю в різних країнах світу

Чашка кави в різних країнах

Найдивовижніші і дивні національні страви і частування

68432 0 cookie-check День всіх закоханих: історія і традиції

Читайте також:

Як почистити срібло в домашніх умовах
Як почистити срібло в домашніх умовах
22 Січня, 2019, 11:44 3740 11
Скромна чарівність цього дорогоцінного металу відома кожному. Витончені підстаканники, чорнені бабусині сережки і начищені до свята столові прибори радують погляди. Срібло цінувалося вище золота ще...
Смотреть результаты
Післясвятковий детокс: просто про складне
Післясвятковий детокс: просто про складне
Токсичний. Ядовитий. Отруйний. Оксфордський словник вибрав toxic словом 2018 року. Якщо вірити його даним, за попередній рік кількість переглядів сторінки слова «токсичний» на сайті зросла...
Смотреть результаты
Рибне меню – швидко, смачно, вишукано
Рибне меню - швидко, смачно, вишукано
Всім привіт! Те, що десь у світі існують люди, які не люблять рибу, я можу пояснити лише збігом обставин. Звичайно, якщо в дитинстві їх примушували...
Смотреть результаты