search
Подписаться

logo

Як підготувати кондиціонер до роботи після зимового простою.

30 июня, 2016, 10:00 9

В ці спекотні літні дні кожному так хочеться свіжої прохолоди. Можна, звісно, поїхати на море і там насолоджуватись на повну теплим морським бризом. Та, на жаль, не кожен може собі таку радість дозволити з тих чи інших причин, а якщо й може, то відпустка всеодно рано чи пізно завершується і доводиться повертатись у свої задушливі міста чи села. Та тут нам, як завжди, приходять на допомогу технології. А саме кондиціонери. В одних вони є, а хтось поспішає їх придбати. Наша стаття присвячена тим, хто вже має кондиціонер і хоче, щоб він коректно і довго працював. Можна, звісно, кожного року купувати собі новий «кондюк», тим паче вони щоразу змінюються і вдосконалюються, проте це річ, яка може служити Вам вірою й правдою не один рік. Як і будь-якій техніці для нормальної багаторічної роботи кондиціонеру потрібен догляд і профілактика. В цій ми розкажемо Вам, що потрібно зробити перед першим запуском кондиціонера після зимового простою.

кондиционер море

Зміст

Необхідна температура для першого запуску
Можливі причини поломки кондиціонера
Алгоритм підготовки до запуску
Кілька порад для покращення ефективності роботи Вашого кондиціонеру

Необхідна температура для першого запуску

Питання про вибір правильної температури для першого запуску після зимового простою для когось здається не вельми коректним і потрібним. Та, як показує практика, бувають абсолютно різні ситуації і перестрахуватись зайвий раз знаннями не буде лишнім. Отже мінімальна температура, коли виробники НЕ рекомендують запускати кондиціонер коливається в межах від -5 до 0 °С. Здавалось би нікому в голову не прийде думка включати кондиціонер про 0 °С, та як вже йшлося, бувають різні ситуації.

Необхідна температура

Можливі причини поломки кондиціонера

Існує кілька поширених причин, при яких кондиціонер може вийти з ладу. Найбанальніша — це пил і бруд, які скупчуються на життєво важливих деталях: теплообміннику, вентиляторі, фільтрах очищення, дренажі. Все це помітно погіршує роботу приладу. Досить часто зовнішній блок забивається  пухом з тополі і пилом, що призводить до падіння продуктивності системи, застою масла або перегріву компресора. При будь-якій з цих причин на компресор збільшується навантаження, і з часом ця найдорожча частина кондиціонера може вийти з ладу. Ремонтувати компресор не завжди доцільно, оскільки вартість роботи може дорівнювати ціні нового кондиціонера.

кондиционер в иентерьере1

Є і специфічні причини — наприклад, витік фреону, який становить від 10 до 30 грам на рік в залежності від моделі системи. Навіть якщо кондиціонер був встановлений і експлуатувався за всіма правилами, з часом відбувається витік фреону, в результаті якого знижується потужність охолодження, теплообмінник внутрішнього блоку в такому випадку може обмерзати, що, в свою чергу, призведе до перегрівання компресора.

Ще однією розповсюдженою причиною поломки кондиціонера може стати вихід з ладу дренажного насосу, оскільки під час роботи кондиціонер пропускає через себе велику кількість пилу і брудного повітря. Незважаючи на наявність фільтра, частина цього пилу все одно потрапляє на випаровувач (теплообмінник внутрішнього блоку). Осідаючи на ребрах випаровувача, цей пил починає потрапляти в дренажну систему, що призводить до перевитрати електроенергії, зниження продуктивності кондиціонера, засмічення, а найчастіше до поломки дренажного насоса.

Як зауважують експерти, пік поломок кондиціонерів припадає на початок травня, тому, перш ніж здійснювати перший після зими запуск кондиціонера, необхідно перевірити всі електричні контакти, роботу всіх компонентів кондиціонера і тиск в системі на витік фреону. Роблять це фахівці за допомогою спеціальних приладів — вони знімають показання всіх електричних частин і компресора, щоб переконатися, що все працює нормально.

Алгоритм підготовки до запуску

повітряний фільтр

  • В першу чергу потрібно почистити повітряний фільтр, адже він очищає повітря, що затягується в кондиціонер і тим самим захищає радіатор внутрішнього блоку. Якщо чистку фільтрів не проводити взагалі, то це в будь-якому разі призведе до поломки. Більше того, фільтри треба чистити десь один раз на два тижні. Це можна зробити за допомогою пилососу, або промити в теплій воді. Також потрібно прочистити повітрозабірник через який повітря подається в кондиціонер. Його решітки потрібно спочатку почистити за допомогою пилососу, потім помити в теплій воді і витерти насухо. При цьому потрібно почистити всю дренажну систему.

hd фильтр в кондиционере

  • Після чистки фільтрів потрібно перевірити всі електричні контакти і роботу всіх електронних частин, а також тиск в системі фреону. Як говорилося раніше цю процедуру бажано проводити спеціалістам зі спеціальним обладнанням. Сам фреон не є небезпечним газом, проте його недостача в системі може призвести до серйозних перебоїв в роботі.
  • Перед включенням кондиціонеру потрібно перевірити зовнішній блок і провести очищення решітки від бруду і зайвих предметів. Також потрібно перевірити лопасті вентилятора (кондиціонер обов’язково при цьому має бути відключеним від живлення, адже тими лопастями можна поранись). Після цього перевірте чи захисна решітка встановлена правильно і чи нічого не заважає нормальній циркуляції повітря.
  • Тепер можна включати кондиціонер. Одразу ж потрібно перевірити чи крутяться лопасті зовнішнього вентилятора. Своєчасне виявлення цієї поломки вбереже Вас від дорогоцінного ремонту в майбутньому.
  • Останнім етапом потрібно перевірити чи кондиціонер дійсно охолоджує повітря. Ступінь охолодження повітря визначається наступним чином: від температури повітря, що поступає в кондиціонер потрібно відняти температуру повітря, що виходить з нього. Цей показник називають дельта температури (ΔТ). І нормою вважається, коли ця різниця температури коливається в межах від 6 до 11 градусів.

Кілька порад для покращення ефективності роботи Вашого кондиціонеру

кондиционер samsung реклама

  1. Для того щоб зберегти прохолодне повітря у Вашому помешканні потрібно подбати про теплоїзоляцію. Це стосується не тільки того, що потрібно закривати двері і вікна (хоч не потрібно забувати про провітрювання час від часу), а й про якість теплоїзоляції стін. Це стане Вам у пригоді і в холодну пору року.
  2. Автоматизуйте роботу Вашого кондиціонеру. Якщо у Вас немає програмованого термостату, щоб вмикати кондиціонер у потрібний Вам момент, то він працюватиме весь день, тільки для того, щоб Ви відчули вибух прохолоди, прийшовши, наприклад, з роботи. Цілий день Ваш кондиціонер просто використовуватиме електроенергію і свій ресурс роботи впусту. Найкращим рішенням цієї проблеми буде інвестування в програмований термостат і автоматизації регулювання температури в Вашому домі. Кондиціонер просто увімкнеться за годину до Вашого приходу. Таким чином Ви зекономите гроші, не жертвуючи комфортом.
  3. Створіть тінь. Коли сонце б’є прямо в Ваші вікна, це значно підвищує температуру в кімнаті. Встановивши тенти і регульовані штори над вашими вікнами ви можете знизити рівень тепла в вашому домі, не заплативши за розхід додаткової енергії. Це дозволить вам насолоджуватися видом з вікна без тепла від сонячних променів.

Щоб краще підготуватися до спекотних літніх місяців, переконайтеся, що ваш будинок якомога теплоефективніший. Не забувайте робити обслуговування кондиціонеру заздалегідь і літо скоро стане вашою улюбленою порою року.

14476 0 cookie-check Як підготувати кондиціонер до роботи після зимового простою.

Читайте также:

Мелочи жизни — Мужчины и свидания
Мелочи жизни - Мужчины и свидания
29 июня, 2016, 05:58 901 10
То, что девушки готовятся к свиданиям, не подлежит сомнению.  И даже если она выглядит как Афродита, рождённая   из пены морской, будьте уверены, для достижения натурального...
Смотреть результаты
Как выбрать объектив
Как выбрать объектив
В предыдущих статьях мы подготовили вас к наличию множества аксессуаров к  цифровым фотокамерам, а именно к моделям со сменными объективами. Когда вы решаете что хотите ...
Смотреть результаты
Жара пришла внезапно. Выбираем вентилятор
Жара пришла внезапно. Выбираем вентилятор
Содержание Что спасёт от летней жары? Параметры современных вентиляторов Дополнительные функции современных вентиляторов  Подводя итог Что спасёт от летней жары? Лето – это пора отпусков...
Смотреть результаты