search
Підписатися

logo

З праски тече вода – причини і що робити

30 Вересня, 2018, 12:17 9

Зміст:

 1. З праски тече вода – основні причини несправності
 2. Що робити, якщо:
 1. Поради по догляду за праскою
 2. ТОП 5 рейтинг найнадійніших моделей прасок з паровим ударом

Підписуйтесь на наш Telegram-канал

 З праски тече вода – основні причини несправності

Steam (сучасні праски мають потужний паровий удар)

Шанувальники стімпанку, безсумнівно, вважатимуть праску найближчим за духом і стилем з усіх сучасних девайсів.  Адже саме домашні праски здатні генерувати класичний пар для виконання своїх прямих обов’язків – якісного прасування одягу. На відміну від своїх предків, які так-сяк справлялися з цією функцією, цураючись води і покладаючись лише на високу температуру, усі праски сьогодні використовують функцію відпарювання речей в процесі прасування. Це легко пояснити. Пар, що проникає під тиском в волокна тканини, дозволяє легко розгладжувати складки і пом’ятості одягу.

Багато господинь, купивши дорогий прилад, наївно вважають, що будуть назавжди позбавлені проблем, коли з праски витікає вода.  Тут справа не в виробника, якість збірки або технологічних нюансах конструкції. Для того щоб зрозуміти причини цього, слід розглядати праску з точки зору фізики.

Що робити якщо:

Дзвінок в двері, відкриваю, а на порозі стоїть сусідка зі зламаним праскою і мало не плаче: «Тече праска, що робити?».  В очах відчай і надія на допомогу.  Картина знайома і вельми поширена в наших містах і селах. Щоб розібратися від чого потекла парова праска і що робити, потрібно уточнити анамнез, дізнавшись всі подробиці від постраждалої, і знайти можливі шляхи усунення несправності.

 Вода тече замість пара

Якщо з праски замість пара тече вода, то цього може бути кілька причин, які відносяться до однієї з категорій:

 • заводський брак
 • несправність клапана подачі пару
 • утворення конденсату всередині і зовні приладу
 • неправильна експлуатація приладу

З першим все просто – несіть праску в магазин на заміну.  А інші чинники і як з цим боротися, ми розглянемо далі.

Вода тече в вертикальному положенні

Причиною течі праски, яка стоїть у вертикальному положенні, є утворився після прасування конденсат при подальшому охолодженні пристрою. Згодом конденсат, що накопичився в просторі між підошвою і парогенератором, буде витікати за рахунок різниці тиску в водяній ємності і зовні праски.  Для запобігання цьому, виробники рекомендують після кожного прасування із застосуванням пара зливати воду з резервуара праски.  Крім цього, при сильному паротворенні через конденсацію, яка призводить до накопичення крапель води на зовнішній стороні підошви праски, згодом можна побачити мокрі сліди на одязі.

Вода тече в горизонтальному положенні

Часто проблема протікання води з праски, залишеній у горизонтальному положенні, криється в несправності клапана, що регулює подачу пара до підошви. Як і будь-який клапанний механізм, він має елементи ущільнювачів, які виготовлені з гуми.  Під дією високої температури, та й просто від тривалого використання, гумові прокладки втрачають свої еластичні властивості, грубіють, а часом і розтріскуються.  В результаті чого при повністю закритому клапані це призводить до утворення зазорів, через які протікає вода.  Щоб упевнитися в тому, що ми маємо справу з клапаном регулювання подачі пару, що вийшов з ладу, проведемо просту діагностику.  Праску слід відключити від мережі електропостачання, потім вимикаємо подачу пара і струшуємо девайс. Якщо при цьому витікає вода, отже тому виною несправний клапан. Навряд чи проблему з несправним паровим клапаном можна усунути самостійно в домашніх умовах, особливо коли ви не маєте відповідного досвіду і необхідних матеріалів.  Як не сумно, але доведеться звертатися в сервіс.

Причиною течі праски в горизонтальному положенні може бути і неправильна експлуатація приладу. Виробники не даремно пишуть в керівництві для споживачів, що використовувати функцію «паровий удар» потрібно в такий спосіб:

 • встановіть на регуляторі нагріву відповідний тип тканини
 • поставте праску на п’яту і дочекайтеся, коли згаслий індикатор повідомить про готовність до роботи в режимі парового удару

Тільки після цього можна прасувати білизну, включивши функцію праски «Пар».  В іншому випадку з підошви буде текти вода, яку нагрівальний елемент не встиг нагріти до температури пароутворення.

 Вода ненормального кольору і запаху

Коли з підошви праски витікає вода, але не прозора, а іржава вода, та до того ж, з неприємним запахом, потрібно терміново припинити прасування і розбиратися з приладом. Інакше так можна назавжди зіпсувати одяг.  Найімовірніше, причиною того, що з підошви праски сочиться чорна вода, є накип, що утворився в процесі експлуатації.  Як відомо, причиною утворення накипу є солі магнію і кальцію, розчинені у воді.  Зазвичай це ознака жорсткої і погано очищеної води.  Щоб знизити утворення накипу, рекомендується заливати в резервуар приладу дистильовану або пом’якшену воду і регулярно проводити очистку праски.  Деякі моделі оснащуються спеціальними стрижнями, які беруть приймають накип на себе, захищаючи робочі елементи праски. В інших моделях використовують картриджі, що пом’якшують воду.

Незалежно від способів інновацій, використовуваних виробниками для боротьби із цим злом прасок, ми в змозі почистити прилад самостійно.  Для цього потрібно залити в нього воду, додати антинакипин або лимонну кислоту і дати нагрітися.  Коли індикатор нагріву вимкнеться, витягніть шнур живлення з розетки і, взявши праску, йдіть до мийки.  Там потрібно, енергійно струснувши праску кілька разів, продути сопла підошви, з якої під тиском пару будуть виходити частинки накипу і іржі.  Для кращого результату повторіть цю процедуру до тих пір, поки не зникнуть частинки бруду, і жовта вода не стане прозорою.

 Поради по догляду за праскою

Ми дозволимо вам дати невеликі поради, які допоможуть вам уникнути труднощів і незапланованих ремонтів.  Щоб праска прослужив довго, слід виконувати прості рекомендації.

Clear Water (в резервуар праски слід заливати тільки очищену від солей воду)

 1. Для того, щоб уникнути швидкої появи накипу і передчасного виходу праски з ладу рекомендується використовувати дистильовану воду або очищену воду.
 1. Після кожного разу, коли ви використовуєте праску, зливайте всю рідину з резервуара, після чого встановіть регулятор на мітку «0».  Бажано зберігати праску в вертикальному положенні.
 1. Регулярно очищайте праску від утвореного накипу, а підошву від нагару.  Для очищення від накипу можна застосовувати спеціальні засоби, оцет і лимонну кислоту.  А для чищення підошви можна використовувати сіль, харчову соду, господарське мило, зубну пасту, перекис водню, оцет або спеціальні олівці для чищення.

 ТОП 5 рейтинг найнадійніших моделей прасок з паровим ударом

На завершення нашого матеріалу про праски, пропонуємо вашій увазі рейтинг найбільш надійних моделей прасок, які оснащені функцією парового удару.

Bosch TDA 2325 – краща праска в бюджетному класі

Bosch TDA 2325 (праска Bosch TDA 2325)

Замінив в рейтингу недорогих продуктів популярну бюджетну модель Scarlett SC-SI30K17.  Виконання – тільки в жовтому кольорі.  Підошва праски виготовлена ​​з металокераміки.  Добротний і дешевий середнячок з єдиним недоліком – відсутністю протикраплинний захисту.  А що ви хотіли за такі гроші?

Характеристики та оснащення:

 • Споживання енергії – 1800Вт
 • Ємність резервуара – 220мл
 • Система захисту від накипу
 • Функція самоочищення
 • Безперервний пар – 20г/хв
 • Паровий удар – 50г/хв

Tefal FV 3925 – ідеальна праска для делікатної білизни

Tefal FV 3925 (праска Tefal FV 3925)

Фірмова підошва з металокерамікою і тефлоновим антипригарним покриттям Durilium, що забезпечує швидке ковзання багатьом праскам Tefal .Пристрій має потужну систему парового удару, що працює як в режимі ручного регулювання, так і на автоматі. Усередині агрегату розміщений вапняний стрижень, який є центральним елементом інтегрованої системи захисту від утворення накипу.

Характеристики та оснащення:

 • Споживання енергії – 2300Вт
 • Ємність резервуара – 270мл
 • Захисний вапняний стрижень від утворення накипу
 • Система антікрапля
 • Безперервний пар – 40г/хв
 • Паровий удар – 125г/хв

Braun TexStyle TS785STP – найкраща продуктивність і швидкість прасування, праска преміум-класу

Braun TexStyle TS785STP (праска Braun TexStyle TS785STP)

Модель Braun TexStyle TS785STP відрізняє продуманий сучасний дизайн і безліч патентованих технологій, які в поєднанні з металевою надміцною підошвою  Saphir, що має спеціальне сапфірове напилення, забезпечує приємне прасування і чудовий результат.  До недоліків праски можна лише віднести те, що він витрачає велику кількість води.

Характеристики та оснащення:

 • Споживання енергії – 2400Вт
 • Ємність резервуара – 400мл
 • Відпарювання – паровий носик, вертикальний пар, постійний пар – 50 г/хв, паровий удар – 210 г/хв
 • Насадка для делікатних тканин – Soft Textile Protector, Textile Protector

Додаткові функції:

 • Захист від накипу
 • Функція “крапля-стоп”
 • Система самоочищення
 • Автоматичне відключення

Rowenta DW 9245 – гідна модель з багатим оснащенням

Rowenta DW 9245 (праска Rowenta DW 9245)

Дана модель посіла 2-е місце в нашому рейтингу парових прасок за багатьма параметрами.  Відмінний дизайн і чудова ергономіка – її зручно і приємно тримати в руках. Якісний корпус зібраний без люфтів і зазорів. Надійна підошва праски Laser Microsteam 400 profile виконана з нержавіючої сталі. Вона має ідеально гладку поверхню і рівномірний розподіл отворів. Кульове кріплення 2,5м шнура запобігає його скручуванню під час роботи.

Характеристики та оснащення:

Споживання енергії – 3100Вт

 • Ємність резервуара – 350мл
 • Вертикальне відпарювання
 • LED-дисплей
 • Датчик руху
 • Інтегрований компактний парогенератор
 • Безперервний пар – 65г/хв
 • Паровий удар – 230г/хв

Додаткові функції:

 • Захист від накипу
 • Система самоочищення
 • Система “крапля-стоп”
 • Автоматичне відключення

Philips GC 5036/20 Azur Elite – кращий, стильний і потужний

Philips GC 5036/20 Azur Elite (праска Philips GC 5036/20 Azur Elite)

Переможець рейтингу надійних прасок з паровим ударом.  Гідність цього девайсу полягає в інтелектуальній системі управління, яка сама визначає тип тканини.  У зв’язку з цим в приладі відсутній регулятор температури, як непотрібний. Фірмова підошва праски SteamGlide Advanced  виготовлена ​​з нержавіючої сталі.

Характеристики та оснащення:

 • Споживання енергії – 3000Вт
 • Ємність резервуара – 350мл
 • Вертикальний пар
 • Безперервний пар – 75г/хв
 • Паровий удар – 260г/хв

Додаткові функції:

 • Контейнер для збору накипу
 • Система швидкого самоочищення за 15 секунд
 • Технологія ” крапля-стоп ”
 • Автоматичне відключення

Iron-Man (коли праска у порядку - прасувати одне задоволення)

59850 0 cookie-check З праски тече вода – причини і що робити

Читайте також:

Гарбузове блаженство – гарбуз по-грецьки, панкейки і гарбузовий пай
Гарбузове блаженство - гарбуз по-грецьки, панкейки і гарбузовий пай
30 Вересня, 2018, 11:07 1299 10
Всім привіт! Гарбуз – один з найкорисніших овочів. Його корисні властивості можна перераховувати довго: виводить зайву рідину з організму, покращує травлення тощо. Гарбуз славиться як...
Смотреть результаты
Кращі рецепти в мультиварці – що можна приготувати з функціями техніки
Кращі рецепти в мультиварці - що можна приготувати з функціями техніки
Нарешті з’явився розумний диво-прилад, який втілив мрію про скатертину-самобранку. Ну майжеJ. Приходите втомлені з роботи, так хочеться чогось смачненького, а ось готувати – ні. Від...
Смотреть результаты
Чому смартфон, планшет або ноутбук не бачить колонку по Bluetooth?
Чому смартфон, планшет або ноутбук не бачить колонку по Bluetooth?
Зміст: Найбільш поширені причини того, що портативна колонка не знаходиться по Bluetooth Поради щодо усунення несправностей своїми силами ТОП 5 універсальних колонок, у яких найменше...
Смотреть результаты