search
Підписатися

logo

Який телевізор вибрати: OLED, QLED, QNED чи LED? Корисні поради та гарні моделі

18 Січня, 2024, 10:18 9

Отже, ти плануєш купувати новий телевізор, але не можеш розібратися, чим відрізняються матриці OLED, QLED і QNED, LED та LCD? І, тим паче, визначитися — яка з них краща? Тоді сьогоднішня стаття Блогу COMFY — саме те, що тобі потрібно, адже ми розповідатимемо про особливості, можливості й відмінності телевізорів із цими матрицями. А ще дамо кілька корисних порад, які допоможуть тобі вибрати хороший телевізор для дому, і порадимо гарні моделі телевізорів у різних цінових категоріях. Тож уперед — за ідеальним телевізором! 😊

Контрастность телевизора

Розповідаємо про круту новинку: Вертикальний телевізор від Samsung

На що звертати увагу при виборі телевізора

Щороку телевізори стають все сучаснішими. З’являються нові моделі із крутими технологіями, збільшуються діагоналі, розробляються нові опції та програми для перегляду фільмів й ігор на консолях. Наздогнати такі темпи технологічного прогресу може бути непросто — кожне нове покоління телевізорів зазвичай вже вміє щось новіше і цікавіше.

Тож щоби трохи спростити цей вибір, ми зібрали в один список усі найважливіші для покупця параметри телевізорів, на які обов’язково потрібно звертати увагу при покупці. Ознайомся із цим переліком, і тобі буде простіше зробити правильний вибір гаджета для дому.

Игры на экране ТВ

 • Тип телевізора. Один із найважливіших параметрів телевізорів. Від типу матриці залежить якість зображення, підтримувана діагональ, функціонал і, звісно ж, підсумкова вартість телевізора. Для невеликого девайса цілком достатньо простих LED матриць — якість картинки буде гідною, а ціна ТБ — невисокою. Проте для великих екранів варто вибирати високоякісні, просунуті матриці з високою роздільною здатністю й гарною деталізацією — тільки так картинка матиме дійсно гарний вигляд на великих діагоналях.
 • Діагональ екрана. Залежить від розміру приміщення, де планується розміщення телевізора. Чим менша кімната, тим меншою має бути діагональ дисплея, інакше дивитися будь-що на такому екрані буде незручно. А ось для великих приміщень діагональ телевізора має бути вже трохи більшою — якщо переглядати фільми на маленькому дисплеї, сидячи на відстані кількох метрів від нього, відчуття будуть зовсім не ті.
 • Роздільна здатність. Обов’язково звертай увагу на якість зображення — чим більший екран, тим вищою має бути його роздільна здатність. Залежно від розміру дисплея це може бути роздільна здатність HD, Full HD, 4K або 8K (порядок від меншого до більшого).
 • Функція Smart TV. Оснащені значним набором різноманітних програм та функцій розумні телевізори вже встигли стати стандартом для більшості користувачів.
 • Процесор. У сучасних телевізорах теж є власні процесори — вони відповідають за швидкість і плавність роботи Smart TV, програм та вебсерфінгу. Логічно, що для комфортного використання програм проц повинен бути потужнішим — його потужності має вистачати і на роботу з програмами розумного телевізора, і на підтримку технологій покращення зображення та звучання.
 • Дизайн. Гарний зовнішній вигляд телевізора також важливий, оскільки це велика техніка, яка завжди залишається перед очима. Тому при покупці нового телевізора потрібно заздалегідь продумати, де і як саме буде встановлений пристрій, щоби дизайн вибраного гаджета гармонійно вписувався в інтер’єр. Обов’язково врахуй і потрібний тобі спосіб монтажу: телевізор може стояти на спеціальній підставці, елементі меблів або монтуватись на стіну приміщення. Відповідні кріплення у багатьох моделях вже від початку йдуть у комплекті з пристроєм.

Корисні поради тут: Як вибрати кронштейн для телевізора?

Різні матриці в телевізорах — чим вони відрізняються

Попри схожість назв, LCD, LED, OLED, QNED і QLED — це зовсім різні технології, принципи роботи яких суттєво відрізняються. Зображення, що виводиться на екран, також має деякі відмінності, зумовлені технічними особливостями матриць.

 • LCD телевізори. Телевізори з LCD матрицями доступні за ціною, а вибір моделей дуже широкий. У виготовлених за такою технологією матрицях використовуються CCFL-лампи. Світло спочатку проходить через спеціальні фільтри (поляризатори), потім потрапляє на рідкі кристали, створюючи потрібний колірний ефект. Головна перевага таких матриць у поєднанні низького енергоспоживання та хорошої якості зображення, що досягається завдяки поділу екрана на пікселі й підпікселі.
 • LED телевізори. Це покращена версія стандартних РК-дисплеїв. Світлодіоди самі випромінюють світло, їм не потрібне додаткове підсвічування, завдяки чому зображення виходить якісним та чітким. Матриці LED у телевізорах бувають двох типів — Edge LED та Full LED (вони ж Direct LED). У моделях Edge LED світлодіоди розташовані по краях екрана, тобто підсвічування дисплея виходить дещо менш рівномірним. Зате завдяки такій конструкції товщина самого телевізора є меншою. Такий тип підсвічування зазвичай використовується у моделях із невеликими діагоналями. Матриці Direct LED (Full LED) обладнані світлодіодами, розташованими по всій поверхні дисплея, і це робить зображення навіть на великих екранах рівномірно підсвіченим, без просідань яскравості на центрі картинки.
 • OLED телевізори. Це найтехнологічніші моделі, в яких використовуються так звані органічні світлодіоди. Вони світяться незалежно один від одного, що гарантує високу якість кольорів та ідеальну глибину чорного. Але коштують такі гаджети значно дорожче, аніж телевізори з матрицями LCD і LED, хоча асортимент телевізорів з OLED матрицями на українському ринку вже доволі великий.
 • Телевізори QLED. Матриці, якими обладнані телевізори бренду Samsung. У цій технології використовуються кристали дуже маленького розміру, близько кількох нанометрів, встановлені між кольоровими фільтрами та підсвічуванням екрана (так звані квантові точки). Технологія в матрицях QLED базується на регулюванні довжини світлових хвиль і дозволяє генерувати більш точні, аніж в описаних вище рідкокристалічних екранах, компоненти RGB.
 • QNED телевізори. У таких матрицях поєднано технологію Quantum Dot NanoCell та підсвічування Mini LED. Тут використовуються діоди дуже маленького розміру, завдяки чому на кожному сантиметрі такої матриці їх міститься більше. Відповідно, це дозволяє пристрою краще керувати зонами світла та тіні, точніше відтворювати відтінки й деталі зображення. Телевізори з матрицями QNED дуже реалістично передають усю палітру кольорів і відтінків, а глибина чорного на таких екранах є особливо гарною та природною.

Корисні поради та хороші моделі: Як обрати телевізор для маленької квартири?

Качество изображения

Які розміри та роздільну здатність екрана вибрати

Почнемо з діагоналі. Нерідко користувачі женуться за великими діагоналями телевізорів, адже вважають, що великий екран — це гарантія красивої, яскравої картинки. Але не все так однозначно. Щоби правильно вибрати телевізор, потрібно враховувати розміри приміщення, в якому він буде встановлений, та відстань між дисплеєм і глядачами. Ось зразкове співвідношення діагоналі телевізора і рекомендованої дистанції для комфортного перегляду (мінімальна та максимальна) за умови нормального зору в користувачів:

 • 26’’ — від 1 до 2 метрів
 • 34’’ — від 1,3 до 2,6 метра
 • 42’’ — від 1,6 до 3,2 метра
 • 55’’ — від 2,1 до 3,9 метра
 • 65’’ — від 2,5 до 4,95 метра

Зверніть увагу, що з деякими форматами і роздільною здатністю відстань між екраном та глядачами може відрізнятися від рекомендованої у більшу чи меншу сторону. Інформацію про це виробник зазвичай вказує в інструкції до телевізора.

Але приділимо увагу роздільній здатності екрана. Для моделей із діагоналлю близько 30’’ роздільної здатності 1366×768 HD, в принципі, вистачає, а ось для телевізорів із діагоналями ближче до 40-46’’ бажано мати роздільну здатність уже не менше за Full HD 1920×1080. Що ж до дуже великих телевізорів, тобто моделей із діагоналлю від 50’’ до 98’’, то тут для комфортного перегляду потрібно дещо ще цікавіше, наприклад, роздільна здатність 4К Ultra HD 3840×2160 або навіть 8K 7680х4320. Великому телевізору завжди висока роздільна здатність!

Корисна стаття від Блогу COMFY: Як вивести зображення з ноутбука на телевізор?

Телевизор с подсветкой

Smart TV — просунуті телевізори

Але в сучасних телевізорах важливими є не лише розмір екрана та якість картинки на ньому — вже давно обов’язковим атрибутом такої техніки став функціонал Smart TV, вбудованого програмного забезпечення для використання додаткових опцій розумної техніки. Ігри та різні програми, підписки на канали й вебсерфінг — телевізори стають все зручнішими та просунутішими, щороку все активніше відвойовуючи у комп’ютерів і смартфонів позиції мультимедійних розважальних центрів.

COMFY рекомендує: Кращий бренд телевізорів у доступному сегменті — рейтинг телевізорів Kivi

А бренди, що виробляють телевізори, інсталюють на власну техніку власне програмне забезпечення для функціонування Smart TV, і така різноманітність назв операційних систем може трохи заплутати. Ось список найпоширеніших ОС для телевізорів:

 • Tizen — система, яка використовується лише у телевізорах Samsung. Дуже зручна, коли треба під’єднувати телевізори Samsung та смартфони цього ж бренду.
 • WebOS — ПЗ, що використовується компанією LG. Має інтуїтивно зрозумілий, простий інтерфейс і дуже зручне меню. Працює швидко, але підтримує не всі додатки.
 • Android TV — програмне забезпечення, що відкриває доступ до просто величезної кількості різних програм. ТБ на Android TV є в лінійках різних торгових марок — Philips, Sony, Kivi, Skyworth та інших.
 • Google TV — це операційна система для телевізорів, створена компанією Google. Вона об’єднує різні джерела контенту, надає зручний доступ до стримінгових платформ, підтримує голосового помічника Google Assistant та легко синхронізується з іншими пристроями Google. Така ОС теж зустрічається в моделях різних брендів.

Операционная система телевизоров

Який телевізор купити

Будь-яка з моделей має свої переваги, і вибрати хороший телевізор нескладно, якщо враховувати при купівлі всі необхідні параметри та особливості. Але якщо зробити остаточний вибір все одно не виходить, то швидше за все тобі стане у пригоді наш невеликий топчик, до якого увійшли п’ять цікавих моделей. Телевізори з різним функціоналом, параметрами та ціною — шпаргалка зі списком гарних варіантів для дому!

Телевізор LG 43UR78006LK — це відмінна 4К LED-модель із діагоналлю 43’’ і роздільною здатністю 4К Ultra HD (3840×2160). Матриця цього телевізора має підсвічування Direct LED, а за продуктивність пристрою відповідає фірмовий процесор моделі α5. Підтримуються різні технології покращення якості зображення, є великий набір портів для під’єднання периферії. Працює гаджет під управлінням операційної системи webOS 23.0.

Телевізор Samsung QE55Q60CAUXUA — дуже тонкий і крутий гаджет з QLED-матрицею та підсвічуванням Dual LED. Діагональ екрана становить 55’’ за роздільної здатності 4К Ultra HD (3840×2160), а плавність роботи пристрою забезпечує потужний процесор Quantum Processor 4K Lite. Екран цього телевізора має 100% колірне охоплення і просто бездоганно передає всю глибину відтінків і напівтонів, тому будь-яке зображення на ньому має красивий і реалістичний вигляд. Ну а технології покращення звуку забезпечують просто шикарне об’ємне звучання будь-яких сцен відеоконтенту.

Телевізор Hisense 55A7KQ — просунутий гаджет із дуже великою діагоналлю (55’’) та крутою QLED матрицею. І в цій моделі чудово все. Потужний процесор Quad Core MT9602 забезпечує неймовірну плавність та швидкість роботи операційної системи    VIDAA U6.0. Роздільна здатність екрана 4К Ultra HD (3840×2160) у поєднанні з просунутими технологіями поліпшення зображення роблять кольорову гаму і деталізацію картинки на екрані настільки реалістичною, що глядач відчуває ефект глибокого занурення — телевізор показує максимально точний варіант відеозапису. Ти завжди хотів побачити своє улюблене кіно саме таким, яким його творили голлівудські режисери? Цей екран не втрачає жодного півтону або відтінку, і ти бачиш фільм саме таким, яким він є!

Телевізор Samsung QE55LS03BAUXUA — це 55 дюймів чистого задоволення від перегляду улюбленого кіно та захопливих ігор. Телевізор обладнаний сучасною матрицею QLED із роздільною здатністю 4К Ultra HD (3840×2160), яка не тільки неймовірно точно передає дрібні відтінки й деталі зображення, але і покращує слабкіший контент до рівня 4К завдяки використанню ШІ. А за швидкість роботи вбудованого ПЗ Tizen відповідає потужний процесор Quantum Processor 4K. Ще одна крута фішка цієї моделі — технологія Ambient QLED, розроблена для ідеальної інтеграції пристрою в інтер’єр: ти зможеш встановити будь-яке зображення, що тобі сподобається, як постійну заставку, щоби буквально перетворити телевізор на екзотичну картину на стіні. Або навіть приховати гаджет, змусивши його просто злитися зі стіною. Із цією моделлю розумного телевізора від Samsung немає нічого неможливого!

Тож заглядай до інтернет-магазину КОМФІ за новим телевізором, і ти точно будеш задоволений своєю покупкою. А якщо у тебе виникнуть будь-які питання щодо характеристик і особливостей моделі телевізора, що тобі сподобалася, ти завжди можеш запитати все це у наших консультантів — у роздрібному магазині, чаті або на гарячій лінії. І ми радо допоможемо тобі вибрати хороший гаджет.

Чекаємо на тебе в COMFY — заходь на крутий шопінг! 😘

85994 0 cookie-check Який телевізор вибрати: OLED, QLED, QNED чи LED? Корисні поради та гарні моделі

Читайте також:

Як приготувати вафлі — класичні, бельгійські, веганські та безглютенові
Як приготувати вафлі — класичні, бельгійські, веганські та безглютенові
15 Січня, 2024, 10:08 3450 10
Хочете знати, як приготувати вафельне тісто — вдале та смачне? Ми зібрали для вас невелику добірку рецептів різних видів вафельного тіста, з якого у звичайній...
Смотреть результаты
Штрудель. Таємниця приготування
Штрудель. Таємниця приготування
Вже багато століть секрет приготування класичного австрійського штруделя переходить із покоління в покоління. Сучасні  кондитери всього світу мають змогу використовувати рецептуру в незмінному вигляді. Десерт...
Смотреть результаты
Епілятори. Обираємо потужну та надійну модель
Епілятори. Обираємо потужну та надійну модель
Видаляти зайве волосся зі свого тіла не завжди зручно та легко. Жінкам відомо багато про проблеми, які викликає гоління. Проте технології не стоять на місці,...
Смотреть результаты