search
Підписатися

logo

Як зрозуміти, що телефон прослуховують

29 Грудня, 2018, 11:03 10

В Україні Конституцією гарантується збереження телефонних розмов в таємниці. Прослушка мобільного телефону – справа кримінально карана. Однак, незважаючи на це, завжди знаходяться недобросовісні особи, які не цураються порушити права інших громадян.

Вибирайте смартфони на сайті COMFY!

Зміст:

 1. Як перевірити телефон на прослушку за допомогою комбінації або коду
 2. Ознаки прослушки телефону
 3. Як прибрати прослушку з телефону або захист від прослушки

Причини для такого вчинку можуть бути різними: промислове шпигунство, підозра в невірності одного з подружжя і навіть стеження спецслужб. В останньому випадку прослушка допускається лише після постанови суду і тільки в разі, якщо вона допоможе слідству.

В даний час прослушка мобільного телефону без доступу до телефону найчастіше ведеться за допомогою програм-шпигунів або ж при використанні спецобладнання. Якщо Ви використовуєте стаціонарний телефон, то до нього без особливих проблем можна підключити прослуховуючий пристрій. Також не можна виключати варіант, коли людина з доступом до вашого смартфону може включити переадресацію.

Чоловік в навушниках

На щастя, існує ряд способів, які не тільки допоможуть зрозуміти, що ви під пильною увагою, а й допоможуть завадити зловмисникам отримати конфіденційну інформацію.

Як перевірити телефон на прослушку за допомогою комбінації або коду

Одним з доступних будь-якому користувачеві смартфона способів виявити прослушку, є використання спеціальних програм. Варто зазначити, що даним методом ви можете виявити порушення ваших прав тільки в разі з переадресацією інформації на інший номер телефону.

Смартфон Xiaomi Redmi Note 11 4/128Gb Graphite Gray

7499 грн

Купити

Смартфон Xiaomi Redmi Note 11 4/128Gb Graphite Gray

7499 грн

Купити

Смартфон Apple iPhone 11 64GB White

17499 грн

Купити

Список команд, що дозволяють дізнатися про прослуховування телефону:

 • Введення комбінації *#21# допомагає з’ясувати чи включена на вашому персональному девайсе переадресація дзвінків та текстових повідомлень на інший номер телефону. Працює як на андроїд-пристроях, так і на Айфоні.
 • За допомогою коду *#62# ви можете з’ясувати на який номер переадресовується інформація.
 • Якщо у вас Айфон, то комбінація *#67# допоможе перевірити номер для переадресації.
 • Код *#33# допоможе дізнатися чи встановлене блокування на функції SMS, MMS, а також про внесення номерів телефону в чорний список. Крім цього, дана комбінація дозволяє скасувати внесені зміни.

Читайте також: Як розблокувати телефон, якщо забув пароль.

"Витік" інформації зі смартфона

Ознаки прослушки телефону

Отже, як ми з’ясували вище, певні комбінація цифр для перевірки прослушки телефону допомагають виявити навмисну переадресацію на інші номери. Однак цей спосіб не годиться, якщо зловмисники вирішили прослуховувати вас іншим методом. Наприклад, використовували спецобладнання або встановили шпигунську програму. Але зневірятися не варто. Навіть в цьому випадку виявити прослушку цілком реально. Якщо ви будете дуже уважні й протягом деякого часу прослідкуйте за роботою свого персонального пристрою, то за непрямими ознаками зможете з’ясувати чи встановлено ваш телефон на прослушку або ні.

На екрані смартфона череп

Ознаки прослушки телефонів наступні:

 • При установці програми-шпигуна ви починаєте помічати швидку розтрату заряду акумулятора. Особливо помітно, якщо ваш девайс менше року в експлуатації. На старих пристроях підвищені енерговитрати менш помітні.
 • Якщо деякий час ваш смартфон був в спокої, але при цьому відбувався нагрів батареї. Це непряма ознака, що на вашому пристрої встановлена ​​шпигунська програма.
 • Також про наявність недобросовісного ПЗ на пристрої може свідчити неправильна робота екрану. Тобто він не відразу відключитися, а із значною затримкою.
 • У випадку, коли ваш телефон самостійно вмикається або ж вимикається, але при цьому ви впевнені в встановлених програмах, також слід запідозрити прослушку.

Смартфон з низьким зарядом

 • Ще один простий спосіб, як перевірити телефон на прослушку – помістити заблокований телефон поруч з телевізором або колонками. Якщо ви почуєте звуки перешкод, але ніхто вам в цей момент не дзвонить і не пише, то ваш телефон знаходиться на прослуховуванні.
 • Подібним, але більш “екзотичним” чином запідозрити прослушку можна за допомогою лічильника Гейгера. Тріск приладу буде означати, що ваш телефон передає або приймає невстановлений сигнал.
 • Якщо ваш телефон підтримує роботу двох SIM-карт, то вас має стривожити поява невідомого оператора мережі.
 • Прослушку мобільного телефону можна запідозрити й при телефонній розмові – ви будете чути в динаміці вашого персонального пристрою нехарактерні для нього відлуння або ж тріск.

Зловмисник слухає розмову

Як прибрати прослушку з телефону або захист від прослушки

Незалежно від того, чи впевнені ви в прослуховуванні телефону, тільки підозрюєте цей факт або допускаєте, що таке може статися в майбутньому – в більшості випадків ви можете захиститися та навіть зняти прослушку. Дотримуючись, наведеним нижче, рекомендаціям експертів ви зможете позбутися зловмисників.

 1. Найпростіший спосіб боротьби з незаконним прослуховуванням буде в разі включеної переадресації. Вище ми ознайомили вас, як дізнатися чи прослуховується телефон за допомогою комбінацій. Цей же спосіб годиться також й для відключення переадресації. Для цього необхідно набрати на телефоні комбінацію ##002#.

Смартфон на "замку"

 1. Також ви можете звернутися до свого оператора мобільного зв’язку, якщо підозрюєте, що вас підслуховують. За допомогою свого обладнання обслуговуюча компанія з великою часткою ймовірності допоможе вам встановити факт незаконного прослуховування.
 2. Наступний метод виявити та відключити прослушку – за допомогою установки спеціального ПЗ. Такі програми, як EAGLE Security FREE, Darshak, Android IMSI-Catcher Detector або CatcherCatcher допоможуть не тільки виявити незаконне використання обладнання смартфона, приховане відсилання текстових повідомлень без вашого відома та й навіть перешкоджають підключенню до підставних базових станцій. Хочемо зазначити, що даний метод доступний лише для сучасних смарт-пристроїв і його неможливо застосувати на застарілих телефонах.

Якщо ви помітили незаконне прослуховування вашого пристрою недобросовісними особами – головне не панікуйте. В першу чергу проаналізуйте своє оточення. Особливо зверніть увагу на близьких вам людей. Але в разі, якщо у вас є докази шпигунської діяльності невідомих – обов’язково звертайтеся в поліцію.

66421 3 cookie-check Як зрозуміти, що телефон прослуховують

Читайте також:

Як підключити SSD
Як підключити SSD
29 Грудня, 2018, 09:53 3379 11
Установка SSD – це простий, але вірний спосіб прискорити роботу комп’ютера або ноутбука, без покупки нового пристрою. Навіть сама бюджетна модель твердотільного накопичувача буде працювати...
Смотреть результаты
Що значить відновлений Айфон
Що значить відновлений Айфон
Компанія Apple тільки планує відкриття своїх сервісних центрів в Європі, тому проблеми, що виникають з iPhone, вирішуються радикально. У разі виникнення поломки, пристрої знову надходять...
Смотреть результаты
Який SSD вибрати
Який SSD вибрати
До 2022 року аналітики пророкують, що 90% комп’ютерів будуть з самого початку оснащені твердотільними дисками. Такий перехід від HDD до SSD обумовлений перевагами останніх: менше...
Смотреть результаты