Як знімати фото в РУСІ – Уроки мобільної фотографії

06 Червня, 2019, 09:00 11

Зміст:

  1. Загальний принцип
  2. Використання серійної зйомки
  3. Зйомка з моделями
  4. Ефект розмиття
  5. Фішка крутих фотографій
  6. Статична зйомка з подальшим розмиванням фону
  7. Важливість фону
  8. Використання штатива
  9. Висновки

Підписуйтесь на наш Telegram – канал

Загальний принцип

Насправді, фото в русі – ціле мистецтво.

Так виглядає ідеальна фотографія з рухом

В таких формах втілюється бездоганність

У такому образі буває досконалість

Якщо йому навчитися, можна робити фотографії, які знайдуть набагато більше життя. Цьому дійсно потрібно вчитися, зрозуміти, що і як фотографувати в русі, для чого це необхідно.

В цілому важливо знати, що на знімку з рухом повинно бути хоча б два основних плану. Перший – головний об’єкт, другий – фон. Будь-який з них може бути в русі, відповідно будь-який з них може бути, наприклад, розмитий, а може бути і не розмитий. Справа в тому, що при хорошому освітленні смартфони найчастіше знімають з дуже короткою витримкою, у них широкий кут. І навіть якщо об’єкт рухається, то, найімовірніше, він вийде в фокусі. Проте, з цим теж можна буде працювати. Отже, перейдемо до найголовнішого.

Використання серійної зйомки

Перше. Краще використовувати серійну зйомку. Коли ви фотографуєте щось або когось, є ймовірність, що до того, як смартфон сфокусується і ви зробите знімок, об’єкт уже піде з кадру. Тому, звичайно ж, залишайте більше простору в кадрі, але використовуйте серійну зйомку. Найчастіше це працює просто по клавіші спуску,яку затиснули. Тоді смартфон на протязі всього часу, поки ви тримаєте палець на кнопці, буде робити фотографії, а згодом ви зможете вибрати потрібну вам.

Найчастіше я роблю так. Обираю потрібний фон, кадрую його правильно, щоб все мені подобалося, і чекаю, поки щось буде рухатися, або пускаю модель по якомусь маршруту, або чекаю, поки машина проїде, або велосипедист. А потім просто включаю серійну зйомку. Таким чином у мене виходить статичний задній фон, і потім вже в потрібному ракурсі, в потрібному мені русі я вибираю людину, яка йде на передньому плані.

Зйомка з моделями

Друге випливає з першого. Якщо ви знімаєте з моделлю, робите якусь постановочну фотографію, а не просто street фотографію з випадковими людьми, машинами і так далі, то необов’язково завжди знімати в русі. Можна його просто змоделювати. Поставте модель або кілька моделей в потрібному місці, скадріруйте все, а потім просто скажіть їм пройтися до цієї точки і рівно завмерти в тій позиції, в якій вони йшли. Це дуже важливо, якщо хочеться отримати природні фотографії. Зазвичай, коли моделі починають просто позувати, найчастіше це виглядає неприродно. Тому краще попросити все-таки дійти до потрібної точки і завмерти на місці.

Ефект розмиття

Третє. Іноді при зйомці об’єкта в русі він може вийти змазаним. Втім, це використовують як фішку. Тобто, як багато хто говорить, це не баг, це фіча. Але тут це насправді цікаво. Справа в тому, що ви завжди можете зняти ту саму людину без змазування, але тоді фотографія вийде не настільки насиченою рухом. А ось якщо виходить ще й невелике розмиття, людина розтягується в русі, він виходить ніби не таким якісним, але фотографія передає той саме рух.

 Приклад вдалого ефекту розмиття

Фішка крутих фотографій

Четвертий пункт дуже складний. Якщо, наприклад, ви знімаєте рухомі об’єкти (це може бути велосипедист), постарайтеся провести об’єктивом камери з включеним режимом серійної зйомки за ним. Тоді ви, можливо, на одному з кадрів словите більш-менш в фокусі велосипедиста, а все інше буде розмитим і вийде дуже круте фото з рухом.

Статична зйомка з подальшим розмиванням фону

П’яте перетікає з пункту номер чотири. Якщо цей об’єкт – велосипедист, автомобіль, пішохід і т.п. – модель постановочна, то ви також можете сфотографувати її статично, а розмити фон в якомусь додатку.

Важливість фону

Шосте. Як говорилося на самому початку, в русі може бути не тільки головний об’єкт в кадрі, наприклад, людина. Постарайтеся вибрати локацію, де він буде стояти або щось робити, а на задньому плані буде рух. Той же проїжджає поїзд або потік автомобілів, що теж виглядає красиво.

Використання штатива

Сьоме. Якщо ви захочете сфотографувати людину на фоні чогось рухомого, наприклад, потягу або автомобіля, то вам знадобиться програма, яка буде давати можливість встановлювати ручні настройки на смартфоні. Хоча в багатьох смартфонів Pro режим є спочатку. В такому випадку ви можете закріпити свій смартфон на штатив (їх сила-силенна на ринку) і включити довшу витримку. Таким чином, коли ви будете натискати на кнопку спуску затвора, кадр буде записуватися протягом більш тривалого часу, ніж в звичайному житті. Тому те, що рухається, вийде розмитим, і це дуже крутий ефект.

Висновки

Природно, потім всі фотографії необхідно обробити в будь-якому додатку. Розмиті об’єкти можна зробити більш контрастними, по краях затемнити. Обов’язково потрібно виділити головний об’єкт. Якщо у вас, як і в останніх пунктах, нерухома модель, її можна зробити більш різкою, виділити в міру яскравістю і контрастністю.

Насправді, це дуже важка тема. Тому потрібно практикуватися, тренуватися. Для початку краще відправитися на вулицю, знайти який-небудь гарний фон (наприклад, пішохідний перехід, будівля) і просто чекати, коли хтось буде проходити перед вами або щось проїде. Знімаючи багато фотографій в русі, можна досягти непоганих результатів, професійніше вникаючи в суть питання.

Хочете ще більше цікавих можливостей? Підписуйтесь на канал

45900 0 cookie-check Як знімати фото в РУСІ – Уроки мобільної фотографії

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Вибачте, для коментування необхідно увійти.

Читайте також: