search
Підписатися

logo

Jimu: роботи-конструктори, які програмуються ▶ ️ Розвиваючі іграшки

07 Травня, 2019, 04:00 11

Зміст:

  1. Трохи про зовнішній вигляд і вміст
  2. Приступаємо до збірки
  3. Можливості зібраних іграшок
  4. P.S. Що стосується перевтілення

Трохи про зовнішній вигляд і вміст

Зазвичай я не приділяю увагу коробкам, а скоріше переходжу до вмісту. Але в цей раз просто неможливо було відірватися. Увагу привернули варіанти іграшок, які можна зібрати в таких конструкторах. Втім, персонажами від виробника політ фантазії ніхто не обмежує, але про це пізніше.

Перевернувши чергову сторінку, я побачив як зберігаються всі деталі. Тут повний порядок і ніякого хаосу, у кожної групи своя комірка і підписана коробочка. Для першої збірки я вибрав комплект explorer. Після спустошення всіх маленьких комірок, у мене вийшов набір різних дрібниць в кількості 372-х штук. Як же перетворити майже 400 деталей в робота?

Наявні деталі для зборки

Приступаємо до збірки

Спочатку здається, що навіть дорослому ця місія буде не під силу, що говорити вже про дітей. Насправді нічого складного тут немає. Найголовніше, що потрібно зробити, це завантажити фірмовий додаток Jimu на Аndroid або IOS, яке стане провідником і помічником.

На головній сторінці програми вибираємо модель, а потім фільтр. Тут відобразяться всі комплекти від виробника і наш в тому числі. Натиснувши на свій конструктор, ми побачимо кілька варіантів роботів, які можна створити. У моєму експлорері їх 5. Найбільше мені сподобався пінгвін, його і буду збирати.

Що повинно вийти після складання

Головними деталями стануть: керуючий блок з акумулятором і 7 ​​сервоприводів. Останні – це щось на зразок суглобів, які дозволяють іграшці рухатися, крутити руками, ногами або головою. Частини конструкції в основному з’єднуються за допомогою різних пазів або спеціальних цвяхів. Для зручності роботи з ними в комплекті є спеціальний інструмент. З його допомогою їх легко діставати або видавлювати.

Тепер повернемося в додаток. Після вибору пінгвіна натискаємо Побудувати і потрапляємо в відмінно реалізоване, просте меню збірки. Тут програма відобразить кожен етап процесу в 3d. Деталі можна збільшувати, крутити і розглядати з різних сторін.

На першому етапі потрібно знайти сервопривід з маркуванням Id-04, щоб потім натиснути на кнопку наступного дії. Тепер програма в деталях показує, як підключити до нього коннектор дроту. Ось так, крок за кроком, буде відбуватися збірка робота. Але якщо раптом щось не зрозуміло, завжди можна повернутися на кілька дій назад, натиснувши відповідну кнопку біля смуги прогресу. Загалом, маємо смартфон біля робочого місця, слідуємо всім радам помічника.

Навіть мене, дорослу людину, процес складання неймовірно захопив. Спочатку збирав окремі блоки, а після об’єднував їх у щось більше. Таке собі «вирощування вихованця». Думаю, дитині брати участь в ньому буде ще цікавіше. Адже в кінці він отримає не просто знерухомлену іграшку, а програмованого робота, який оживає прямо на очах. Поступово у мене вийшов пінгвін, на створення якого пішло трохи більше ніж півтори години.

Зібрана іграшка

Після фінального етапу додаток вітає з успішною роботою і пропонує перейти до управління роботом. Залишилося включити його, вибрати контролер і підключити до свого створення. В меню контролер пінгвіна можна задати напрямок руху або активувати кілька встановленних танців. Перш, ніж розповісти про інші круті функції цього робота, зберу йому компаньйона з комплекту Карбот (невелику гоночну машинку). Для цього повторю все вже згадані дії і знову буду слідувати підказкам програми.

 Компаньон робота

Можливості зібраних іграшок

Тепер хочу розповісти про найкрутіші функції цих та взагалі будь-яких іграшок Jimu. Дитина може програмувати робота, тим самим навчаючись азам даного ремесла в ігровій формі. Ось як це працює. На сторінці робота вибираємо меню програмування, на панелі збоку є вкладка руху з записаними діями. Вибравши одне з них, юний програміст потрапляє в простий редактор команд, де може створювати різні алгоритми руху робота. Таким чином, іграшка програмується на цілу низку дій, які потім по черзі виконує.

Решта вкладки дозволяє вийти на новий, більш складний рівень. Є можливість підключити динамік іграшки або різні датчики. Наприклад, у зібраної машинки є інфрачервоний сенсор.Тому, створюючи для неї алгоритм, можна вказати, що вона повинна розгорнутися, якщо наблизиться на один метр до перешкоди. Також під час програмування можна використовувати власні дії. В однойменному меню легко записувати свої унікальні рухи, налаштовуючи кожен сервопривід окремо. Також доступна запис дій. Досить натиснути на одну кнопку, після чого можна показувати іграшці, як потрібно рухатися. Всі рухи зберігаються і додаються в меню програмування.

P.S. Що стосується перевтілення

А тепер уявіть, що кожен з конструкторів збирається в кілька різних моделей, у яких є свої унікальні рухи і варіанти програмування. Крім пінгвіна, даний набір дозволяє зібрати тюленя, робо-дитини, папуги і тиранозавра. У свою чергу Карбот трансформується в три різні машини.

У що можна перетворити пінгвіна і машинку

Але це, звичайно ж, не межа. Зрозумівши принцип роботи сервоприводів, їх можна як завгодно комбінувати сотнями інших деталей. Загалом, відкривається величезний простір для саморозвитку.

Підписуйтесь на наш канал Telegram і не пропускайте нові огляди інноваційних іграшок.

37354 0 cookie-check Jimu: роботи-конструктори, які програмуються ▶ ️ Розвиваючі іграшки

Читайте також: