search
Підписатися

logo

Як зробити ефект боке (розмиття фону) на смартфоні | Уроки мобільної фотографії

07 Травня, 2019, 08:25 10

Зміст:

  1. Навіщо це потрібно
  2. Порада №1
  3. Порада №2
  4. Порада №3
  5. Порада №4

Навіщо це потрібно

Але для початку важливо зрозуміти суть питання. Для чого ж потрібно розмивати щось на фотографії? Найчастіше це робиться, щоб відокремити головний об’єкт від фону, щоб його підкреслити. Наприклад, на фотографії головний об’єкт – дівчина.

Розглянемо приклад

Фон в даному випадку теж важливий, він створює атмосферу пригод. Але якби машина ззаду була в фокусі, то знімок був би менш привабливий. Давайте тепер розберемося, як домогтися максимально красивого і правильного ефекту розмиття і боке, фотографуючи на смартфон.

Порада №1

Перше – це знімати близько. Коли фотографуються на смартфон пейзажі, людина в повний зріст або взагалі що-небудь досить сильно віддалене від об’єктива пристрою, отримати розмиття неможливо. Справа в тому, що всі камери в мобільних телефонах ширококутні, а матриці в них маленькі. Але якщо об’єкт зйомки розташований близько до об’єктива смартфона, а фокусування здійснюється на самому прилеглому предметі, то фон вийде розмити. Ось кілька прикладів.

Як це виглядає

Як це виглядає

Як це виглядає

До речі, іноді можна розмити передній план, щоб відокремити його від головного об’єкта в кадрі. У цьому випадку вже не даний об’єкт повинен бути максимально близько до об’єктива, а безпосередньо передній план.

Вдалий приклад

Ще більш красива фотографія

Порада №2

Друге – знімати на макрооб’єктив. Якщо надіти його на смартфон при зйомці, задній план в будь-якому випадку розмиється, і це буде виглядати красиво. Але головний предмет зйомки повинен добре виділятися, щоб у кадрі не було суцільного мила. Ось кілька вдалих прикладів макрозйомки на смартфон.

 Ефектні сніжинки

Зимове зачарування

Тепер ще маленький лайфхак. Використовуючи макрооб’єктив, можна зробити всю фотографію не в фокусі, але при цьому вона буде унікальною і красивою. Робиться це в такий спосіб. Надягаємо макрооб’єктив, фокусуємося на чимось дуже прилеглому до камери, наприклад, на пальці, фіксуємо фокусна відстань за допомогою звичайного утримання пальця на екрані смартфона. Потім прибираємо палець, фотографуємо якісь об’єкти, наприклад, вогні.

Чарівні вогники

Порада №3

Третє – знімати на iPhone 7 Рlus. Якщо ви плануєте придбати собі смартфон і точно хочете робити гарні фотографії, включаючи з розмитим заднім фоном, саме на нього потрібно звернути увагу. У даній моделі є друга портретна камера ззаду і спеціалізований портретний режим. Там смартфон бере інформацію про відстань до різних об’єктів в кадрі з двох камер, після чого грамотно розмиває фон. Виходять фотографії найбільш схожі на ті, що робляться на великі дзеркальні камери.

Мила дівчина

Чарівні зірки

Порада №4

Четверте – розмити фон вручну в одному з редакторів на смартфоні. Це в тих випадках, якщо все ж хочеться сфотографувати людину в повний зріст. Смартфон не дозволить домогтися такого ефекту, але, наприклад, в Snapseed можна буде розмити фон. Правда, робити це потрібно вкрай акуратно і займає весь процес досить багато часу. Ось вдалі приклади, зняті на смартфон.

Задумчивая леді

Сама досконалість

Як то кажуть, якщо довго мучитися – що-небудь вийде. Тому, експериментуйте, та підписуйтесь на наш Telegram – канал , щоб завжди бути в курсі цікавих можливостей.

76972 0 cookie-check Як зробити ефект боке (розмиття фону) на смартфоні | Уроки мобільної фотографії

Читайте також: