search
Підписатися

logo

Види кухонних ножів: для м’яса, риби і овочів ✅ Поради

06 Червня, 2019, 10:00 9

Зміст:

  1. Ножі для овочів і фруктів
  2. Різновиди для м’яса і риби
  3. Варіанти для хліба, сиру, масла

Підписуйтесь на наш Telegram – канал

Ножі для овочів і фруктів

Почнемо з різновидів ножів для овочів і фруктів. Як ви розумієте, їх існує велика кількість, тому ми зібрали найпопулярніші з них. Перший варіант – ніж для чищення, з яким, мабуть, кожен колись стикався.

Ніж для чищення овочів і фруктів

Їх існує три типи, але виконуючи однакову функцію, виглядають вони по-різному. Головна особливість таких ножів – це два леза, повернені один до одного. За рахунок цього без особливих труднощів можна почистити моркву, картоплю, яблука та інші фрукти або овочі. Відмінність між типами – в лезі,яке повертається. Завдяки такому механізму, можна легко підлаштуватися під будь-яку форму овочів і фруктів.

Різновид з лезом,яке повертається

Є різновид, який справляється не тільки зі звичайним чищенням, але ще і здатен видаляти серцевину або зіпсовані частини продукту.

 Ніж для видалення серцевини

Другий варіант – ніж для нарізки овочів і фруктів. Він досить короткий – від 7 до 10 сантиметрів, але з досить потужним лезом. Як правило, кінчик в такому варіанті загострений, а рукоять досить велика. Цей ніж впорається з нарізкою будь-яких овочів і фруктів без труднощів. Тільки ось для кавунів або гарбуза краще використовувати варіант з більш довгим лезом.

Виріб для нарізки

Наступний варіант має закруглене лезо, яке призначене не тільки для зручності, а й для фігурної нарізки. Вона знадобиться для тих, хто захоплюється кулінарним мистецтвом і хоче не тільки готувати смачні страви, а й робити їх незвичайні презентації.

Ніж з закругленим лезом

Різновиди для м’яса і риби

Ну а ми переходимо до типів ножів для м’яса і риби. Ось тут можливо дійсно розгулятися, адже варіантів неймовірно велика кількість. Почнемо з знаряддя для відділення м’яса від кістки.

У своєму роді цей екземпляр має найдовше і одночасно тонке лезо, яке може бути як загостреним, так і заокругленим на кінці. Безумовно, такий ніж необхідний на будь-якій кухні, адже він з легкістю проникає в будь-які місця тушки, а також може дуже тонко нарізати філейну частину або рибу.

 Різновид, що відокремлює м'ясо від кістки

Тепер поговоримо безпосередньо про оброблення м’ясних продуктів. Для цього використовується злегка зігнуте лезо, яке загострене на кінці. Такі екземпляри можуть зустрітися не на кожній кухні, ними найчастіше користуються професійні кухарі. Але хочеться звернути увагу на нього, тому що кращого варіанту для оброблення м’яса просто не знайти. З його допомогою можна без будь-яких зусиль обробляти жорсткі і жилаві шматки.

Пристосування для оброблення м'яса

Наступний варіант добірки призначений для чищення риби. Назвати його ножем, звичайно, складно. Принаймні візуально. Але, тим не менш, це так. Представляє він з себе скребок з зубчиками, які добре чіпляють луску. Так що для любителів риби радимо звернути увагу на цей девайс, адже в більшості випадків всі використовують звичайний ніж.

 Ніж для чищення риби

Отже, рибу почистили, а тепер потрібно її обробити. Для цього знадобиться наступний варіант. Він дуже схожий з екземпляром для обробки м’яса від кістки. Такий же дуже довгий і загострений на кінці. В середньому лезо такого приладу сягає 20-ти сантиметрів, що досить переконливо і в той же час зручно.

Ніж для обробки риби

Варіанти для хліба, сиру, масла

Крім цих варіантів, виділяється класифікація ножів для інших продуктів харчування. Наприклад, для хліба, сиру або масла. Перший з них зовні відрізняється від усіх варіантів тим, що його леза схожі на пилку. За рахунок цього зручно розрізати борошняні вироби рівно і без труднощів.

 Різновид для хліба

Для сиру існує два типи ножів. Перший нагадує форму лопатки, в основі якої є отвір. Принцип роботи схожий з овочечисткою, завдяки чому всі шматочки виходять однаковими за розміром.

Ніж для сиру в формі лопатки

Другий варіант нагадує звичайний ніж, ось тільки в самому корпусі є отвори. Призначені вони для того, щоб шматки сиру не прилипали до поверхні. Погодьтеся, що такий варіант куди зручніше.

Ніж для сиру з отворами

Ножі для масла не діляться на типи, вони всі стандартні. Це коротке лезо, закруглене на кінці. Ножі не є гострими, тому підходять виключно для роботи з маслом. До речі, за рахунок форми леза зручно не тільки відрізати шматочки, а й намазувати їх на хліб.

 Ніж для масла

Це і є мінімально необхідний набір для роботи на кухні. Звичайно, існує ще величезна кількість видів ножів. Вони відрізняються між собою лезом. Точніше, його довжиною, висотою і способом заточування, яка може бути односторонньою або двосторонньою. Але говорити про кожного з них – це занадто довго. Тому, якщо хочете більше оглядів, підписуйтесь на канал!

49186 0 cookie-check Види кухонних ножів: для м’яса, риби і овочів ✅ Поради

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Вибачте, для коментування необхідно увійти.

Читайте також: