search
Підписатися

logo

Як визначити тип шкіри

02 Листопада, 2019, 12:03 11

Шкіра – важливий і найбільший орган тіла. Виконуючи ряд функцій, шкіра служить захисним бар’єром від мікробів, бактерій, попереджає про зовнішні подразники (холод, тепло), виробляє колаген, кератин, регулює температуру за рахунок звуження та розширення кровоносних судин, і запобігає втраті вологи. Це розумний помічник, який першим реагує на проблеми внутрішніх органів і виступає своєрідним індикатором здоров’я.

Шкіра складається з двох шарів: епідермісу та глибинного шару – дерми, де і відбуваються всі важливі процеси, що відповідають за пружність, підтягнутість і красу жіночої та чоловічої зовнішності. У дермі розташовані судини, нерви, потові та сальні залози.

Показником здоров’я та молодості здавна вважається саме шкіра обличчя. Саме про неї і піде мова в даній статті. Ми розповімо, як визначити тип шкіри та забезпечити йому правильний догляд.

Підписуйтесь на наш Telegram – канал

Зміст:

 1. Трохи теорії
 2. Як визначити тип шкіри
 3. Нормальна шкіра: ознаки, особливості
 4. Комбінована шкіра: ознаки, особливості
 5. Суха шкіра: ознаки, особливості
 6. Жирна шкіра: ознаки, особливості
 7. Чутлива шкіра
 8. Тип шкіри може мінятися?
 9. Як визначити свій тип шкіри: спосіб №1
 10. Спосіб №2 – візуальний аналіз
 11. Як доглядати за нормальною шкірою
 12. Як доглядати за комбінованою шкірою
 13. Як доглядати за сухою шкірою
 14. Як доглядати за жирною шкірою
 15. Як доглядати за чутливою шкірою

Трохи теорії

Дівчата з давніх часів докладали титанічні зусилля, щоб підтримувати чистоту та природне сяйво шкіри обличчя. Наші предки використовували дари природи та передали нинішньому поколінню багато народних рецептів, але і сучасна косметологія не стоїть осторонь, пропонуючи великий вибір косметики по догляду. Сьогодні в арсеналі у будь-якої жінки є все необхідне: крему, сироватки, маски, тоніки, флюїди та багато інших засобів, головне завдання яких живити та підтримувати шкіру в ідеальному стані.

як визначити тип шкіри

Але зміна способу життя, погіршення екологічної ситуації та навіть надмірне захоплення косметикою привели до появи розацеа, чутливості та інших проблем. Саме тому, перш ніж підбирати продукцію, косметологи рекомендують визначити типи шкіри обличчя. Кожен тип потребує певного догляду та має свої позитивні і негативні сторони, які не можна залишати без уваги.

Як визначити тип шкіри

Комбінована, суха, нормальна, жирна – дерматологи виділяють чотири основні типи шкіри. Визначити свій тип можна в домашніх умовах, на це вкажуть деякі особливості, але якщо ви хочете дізнатися точний діагноз, тоді варто записатися на прийом до дерматолога.

Ми розповімо про кожен тип, його особливості та ознаки, за якими його можна ідентифікувати.

Нормальна шкіра: ознаки, особливості

типи шкіри обличчя

Відрізняється правильною збалансованістю. На такій шкірі відсутні лущення, малопомітні пори, рівний рельєф, поява жирного блиску можливо тільки в Т-зоні. Вона не чутлива до зовнішніх подразників: холоду або тепла. Зморшки на такому обличчі з’являються пізніше, ніж в інших.

Але неправильний спосіб життя або сильний стрес можуть негативно відбитися на загальному стані. Завдання – якомога довше зберігати правильний баланс вологи та жирності.

Ознаки нормальної шкіри:

 1. Природний натуральний колір, відсутність почервоніння та темних ділянок.
 2. Рівний рельєф, гладкість шкірного покриву.
 3. Еластичність.
 4. Кровообіг у нормі.

Догляд – мінімальний: очищення та харчування.

Комбінована шкіра: ознаки, особливості

як визначити свій тип шкіри

Такий тип легко визначити по жирній шкірі чола та сухий на щоках. Комбінована шкіра має кілька типів: жирна та суха, чи жирна та нормальна. Блиск і почервоніння з’являються в Т-зоні, а щоки залишаються нормальними або сухими. Можливе утворення акне. Через таку особливість колір обличчя виглядає нерівномірним. При правильному догляді перші ознаки старіння з’являються пізно.

Ознаки комбінованої шкіри:

 1. Проблемні ділянки – Т-зона.
 2. Можливо появи прищів та акне.
 3. Сухість у зоні щік.

Догляд полягає в нормалізації водного балансу та харчування окремих ділянок, схильних до сухості та лущення.

Суха шкіра: ознаки, особливості

 як визначити тип шкіри обличчя

Тип схильний до впливу дратівливих факторів, болісно реагує на холод, спеку, сонячне випромінювання, хлоровану воду. Після вмивання відчувається стягнутість, можлива поява тріщин або лущення. Пори маленькі, непомітні. Через неправильний догляд можуть виникати роздратування, почервоніння, що призводить до підвищеної чутливості.

Ознаки сухої шкіри:

 1. Неминуща стягнутість в області щік.
 2. Лущення, тріщини, свербіж, почервоніння.
 3. Уразливість перед зовнішніми факторами.
 4. Підвищена чутливість.

Догляд полягає у відновленні нормального гідроліпідного балансу, та захисту від УФ-випромінювань.

Жирна шкіра: ознаки, особливості

як дізнатися свій тип шкіри

Жирний тип заведено вважати проблемним. Порушення роботи секреції сальних залоз призводить до утворення жирного блиску та появи акне, вугрів і висипань. Пори розширені, помітні на обличчі. Підвищується ризик бактеріального інфікування. Позитивні сторони – така шкіра не схильна до утворення зморшок: появі недосконалостей перешкоджає шкірний жир.

Ознаки жирної шкіри:

 1. Надлишок шкірного сала.
 2. Поява висипань.
 3. Розширені пори.

Основний упор у догляді – це очищення з антибактеріальними засобами.

Чутлива шкіра

Дерматологи виділяють ще й п’ятий тип шкіри – чутливий. Негативний вплив навколишнього середовища моментально відбивається на стані обличчя. Постійні почервоніння, свербіж, лущення, реакція на будь-які зміни температури, сухе повітря та вмивання. Головна мета догляду – заспокоїти роздратування, зняти червоність і підвищити захисні функції. Існують цілі лінійки засобів для чутливої ​​шкіри, які делікатно доглядають і живлять її.

Тип шкіри може мінятися?

Залежно від сезону, стан шкірних покривів може змінюватися: жирна шкіра стає нормальною, а комбінована, навпаки, може підсихати. З приходом зими, дерматологи рекомендують змінювати звичний догляд, вибираючи більш поживні і щільні креми. Крім холоду, особа страждає від сухості в приміщенні, а також від перепадів температури.

З приходом літа збільшується вироблення шкірного секрету, і звичний тип шкіри повертається. Високі температури в літній сезон не дозволяють використовувати важкі «зимові продукти». Для літа вибирайте легкі текстури, які допоможуть делікатно наситити шкіру, не перевантажуючи її.

як зрозуміти який тип шкіри

Важливо! Тип шкіри визначає генетика, впливати на її стан можуть зовнішні чинники, але повністю змінити її неможливо. Після 30 років робота сальних залоз сповільнюється, і навіть жирна шкіра може підсихати, але це не означає, що з часом вона перетвориться в сухий тип.

Як визначити свій тип шкіри: спосіб №1

Прочитавши описи, приблизно розумієш свій тип шкіри, але існує і невеликі тести, які можна провести в домашніх умовах. Нам знадобляться матуючи серветки або цигарковий папір. Вони допоможуть побачити жирність на проблемних зонах.

 1. Проведіть стандартну процедуру очищення.
 2. Після вмивання не наносьте зволожувальні чи живильні продукти.
 3. Зачекайте 30-50 хвилин, поки почнуть свою роботу сальні залози.
 4. Прикладіть до всіх зон (лоб, щоки, підборіддя) матуючи серветки та почекайте 2-5 хвилин.

Розшифровка експерименту:

 1. Жирність на щоках і Т-зоні – жирний тип.
 2. Жирність у Т-зоні – комбінований тип.
 3. Відсутність жирних слідів вказує на сухий тип.
 4. Невеликі жирні цятки – нормальний тип.

Спосіб №2 – візуальний аналіз

Визначити тип шкіри допоможе візуальний огляд. Розширені яскраво-виражені пори та блиск на щоках і в Т-зоні вказують на жирну шкіру, блиск у Т-зоні та сухі щоки характерний для комбінованої шкіри. Здорова нормальна шкіра радує сяйвом без жирного блиску, почервоніння та розширених пор. Торкаючись до сухої шкіри, відчувається деяка шорсткість, помітні ознаки лущення та відсутність жирного блиску в Т-зоні.

Кожен тип потребує особливого догляду, що підходить для сухої шкіри, може бути неефективним у випадку з надмірною жирністю. Тому до вибору косметичних засобів необхідно підходити грамотно. Пропонуємо вам коротку інструкцію до кожного типу.

Як доглядати за нормальною шкірою

 як зрозуміти який у тебе тип шкіри

Здорова шкіра не потребує спеціалізованого догляду, але це не означає, що потрібно нехтувати правилами гігієни. Важливо підібрати відповідні засоби, і не пересушувати епідерміс. Очищення відбувається 2 рази на день: вранці та ввечері, після можна скористатися тоніком, або нанести легкі емульсії або сироватки, які володіють тонізувальним та антисептичним ефектом.

Деякі крему підвищують гідроліпідний бар’єр шкіри та захищають її від зовнішніх негативних факторів. Живильні маски можна робити раз на тиждень, це можуть бути детокс-маски, які очищають і повертають обличчю свіжість.

Профілактика:

 1. Використовувати засоби для денного та нічного догляду.
 2. Два рази на тиждень робити скрабування або пілінг, що очищає для усунення відмерлих частинок.
 3. Догляд за шкірою навколо очей.

Як доглядати за комбінованою шкірою

як визначити тип шкіри

Комбінованій шкірі потрібен особливий підхід, адже лоб у цьому випадку страждає від жирності, а щоки – від сухості. Підбираючи очищувальний засіб, потрібно віддавати перевагу щадним і делікатним структурам, наприклад: м’які гелі або пінки для обличчя. Декілька разів на тиждень на Т-зону бажано наносити маски для звуження пор, а на щоки – живильні маски. Очищення пір запобіжить розвитку запалень і появи прищів. Вранці після вмивання необхідно наносити зволожувальний легкий крем або сироватку.

Профілактика:

 1. Очищення шкіри два рази на день перед нанесенням зволожувальної косметики.
 2. Вмивання водою кімнатної температури.
 3. Віддавайте перевагу продуктам, створеним спеціально для комбінованого типу шкіри.

Як доглядати за сухою шкірою

типи шкіри обличчя

Даний тип примхливий і схильний до впливу навколишнього середовища, тому необхідно проявити обережність, щоб не пересушити шкірний покрив ще більше. На допомогу приходять не тільки косметичні засоби, а й вода. Необхідно випивати 1,5 л чистої води в день, щоб нормалізувати водний баланс. Враховуючи, що суха шкіра залежить від впливу дратівливих чинників, наносьте крем з чинником захисту SPF не менше ніж 15.

Профілактика:

 1. Після вмивання наносьте зволожувальні засоби, вони допоможуть позбутися від сухості та стягнутості. Використання тоніка підготує шкіру для нанесення подальших продуктів.
 2. Крему для сухої шкіри не викликають роздратування та знімають свербіж.
 3. На ніч наносьте жирний живильний крем, враховуючи, що вночі шкіра активно оновлюється, вона отримає всі необхідні корисні речовини, і на ранок буде виглядати м’якою та здоровою.

Як доглядати за жирною шкірою

 як визначити свій тип шкіри

Жирна шкіра потребує хорошого очищення. Очищувальні продукти нормалізують вироблення шкірного секрету та підвищують стійкість епідермісу до бактерій, що не дає надалі появі прищів та акне.

Перед сном обов’язково знімайте макіяж, в іншому випадку, пори будуть закупорюватися ще сильніше, що викличе нові роздратування. Для видалення відмерлих частинок шкіри застосовуйте маски з глиною. Наявність евкаліпта в масці або очищальному засобі запобігає появі висипань. Незважаючи на велику кількість жирного блиску, шкіра все одно потребує зволоження, але потрібно підбирати легкі живильні сироватки та крему.

Профілактика:

 1. Змивати макіяж кожен раз перед сном.
 2. Підібрати м’який скраб і пілінг, і використовувати їх пару раз у тиждень.
 3. Не тиснути прищі та чорні крапки, це призведе до повторного інфікування.
 4. Позбутися від жирного блиску допоможе матуючий крем.

Як доглядати за чутливою шкірою

як визначити тип шкіри обличчя

Чутливу шкіру важливо захистити від негативного впливу навколишнього середовища: холод, УФ-випромінювання, перепад температури. У складі флюїдів, кремів або сироваток обов’язково повинні бути компоненти, які сприяють підвищенню гідроліпідного балансу.

Профілактика:

 1. Після вмивання м’яким гелем не витирайте обличчя, а промокніть сухими серветками.
 2. Підбирайте засоби без алергенів та ароматів, деякі компоненти здатні відображати шкіру та провокувати почервоніння.
 3. Перегляньте свої харчові звички, надмірне вживання гострого – негативно впливає на загальний стан чутливої ​​шкіри.

Незалежно від типу, шкіра потребує підтримки, зволоженні та підживленні корисними речовинами. Якщо вас турбують часті почервоніння або висипання, потрібно звернутися до дерматолога, а не займатися самолікуванням.

Не забувайте, що косметичні продукти усувають симптоми, але не борються з причиною роздратування та появи акне, вона може ховатися глибоко в організмі. Тільки лікар може порадити правильні продукти по догляду, в залежності від стану шкіри. Також потрібно переглянути свій спосіб життя та харчування, оскільки часто через переїдання солодкого, жирного, копченого та солоного на обличчі з’являються неприємні висипання.

Здоровий спосіб життя – запорука красивої та сяючої шкіри обличчя.

92212 25 cookie-check Як визначити тип шкіри

Читайте також:

Рецепт угорського гуляшу. Це смачно!
Рецепт угорського гуляшу. Це смачно!
31 Жовтня, 2019, 10:23 1929 10
Коли на вулиці холодно, організм вимагає більше ситної їжі з м’ясом. І дуже бажано, щоб м’яса було побільше. А що може бути краще ситного, ароматного,...
Смотреть результаты
В італійських традиціях: два рецепти супу мінестроне
В італійських традиціях: два рецепти супу мінестроне
Ну що, хочеш урізноманітнити своє осіннє меню новими рецептами? Тоді пропонуємо спробувати приготувати смачний і, головне, корисний суп за традиційними італійськими рецептами. Смачний овочевий супчик...
Смотреть результаты
Страшно смачно: 3 страви для Хелловіна
Страшно смачно: 3 страви для Хелловіна
Свято зовсім скоро. І хоча його називають «не нашим», ми за старою доброю традицією його ігнорувати не будемо, використовуючи його як гарний привід смачно поїсти...
Смотреть результаты