Як вибрати ноутбук для роботи, навчання, дому

03 Серпня, 2022, 03:35 0

В настільних стаціонарних комп’ютерах є романтика. Десктопи легко піддаються апгрейдам, вони підключаються до моніторів з широкою діагоналлю, ми самі можемо вибрати відповідну акустику тощо. Але, незважаючи на всі ці привілеї та переваги, найбільшу популярність в сегменті комп’ютерних технологій набули саме ноутбуки. Сталося це, мабуть, через їхню мобільність і більш вільне транспортування.

Корисна інформація: Як почистити ноутбук від пилу

Але, не дивлячись на зовнішню простоту, вибір ноутбука іноді може виявитися складнішим, ніж вибір робочого столу, хоча підхід до цього виявляється дуже схожим. Тим не менш, технології дуже швидко розвиваються і прогресують, особливо комп’ютерні, тому настав час розглянути найбільш актуальні параметри, розібравшись в яких ми зможемо вибрати для себе найкращий новий ноутбук.

Призначення ноутбука

Перед самим походом в магазин електроніки за новим ноутбуком, ми повинні відповісти самі собі на просте запитання: “Навіщо нам потрібен ноутбук?”. Мається на увазі, що ми вже усвідомимо, що він нам потрібен, але що ми робитимемо за допомогою техніки? Адже якщо ми купуємо комп’ютер лише для того, щоб дивитися на ньому відео, набирати текст, користуватися електронними таблицями та серфити в мережі Інтернет, то дорога геймерська машина нам не потрібна!

Как выбрать ноутбук - игровой ноутбук

Інша справа, якщо ми гратимемо на ноутбуці в найсучасніші ігри або професійно будемо редагувати фотографії та відео, то необхідно розглядати ноутбук зовсім іншого класу. На які класи можна умовно поділити ноутбуки, залежно від їх призначення? Це може бути базова збірка, ноутбук для навчання, для роботи, для ігор тощо.

Розмір ноутбука

Сьогодні найпоширенішим стандартом розмірів ноутбука є пристрої з діагоналлю екрану 15,6ʺ. Варто чітко розуміти, що від розміру екрану безпосередньо залежать габарити ноутбука, але й навпаки – в занадто компактний нетбук вмістити екран з широкою діагоналлю не вдасться. Як зрозуміти, наскільки великий екран в ноутбука нам потрібен чи, навпаки, наскільки компактним ноутбук має бути?

Как выбрать ноутбук - экран ноутбука

Це рішення має повністю виходити з того, для чого на потрібен сам ноутбук. Наприклад, якщо ноутбук необхідний в основному для подорожей та роботи в Інтернеті, то найкращим рішенням буде невеликий компактний нетбук з екраном 11-12ʺ. Якщо ж нам потрібен ноутбук для ігор, то найкраще вибирати середній ноутбук з діагоналлю 15,6ʺ, але з відповідними параметрами продуктивності та охолодження. Великий ноутбук з 17-дюймовим екраном може знадобитися, якщо ми вибираємо універсальний пристрій для роботи або для обробки графіки, фото та редагування відео.

Який процесор вибрати?

Процесор – це саме серце ноутбука, від продуктивності та якості якого залежить дуже багато. Наприклад, наскільки швидко буде працювати ноутбук загалом чи наскільки енергоефективним він буде. Скоріш за все, ви знаєте про два найпопулярніших виробника процесорів Intel та AMD. Ці дві компанії, що конкурують між собою, виробляють процесори для всіх ноутбуків, які ми можемо знайти в наших магазинах.

Как выбрать ноутбук - два белых ноутбука

Продуктивність процесора багато в чому залежить від його серії, кількості ядер, а також тактової частоти кожного ядра. Так, компанія Intel випускає процесори базової доступності Celeron і Pentium, далі за ними слідує середній клас i3 та i5, а на самій верхівці – преміум сегмент i7 та i9. Саме процесор багато в чому визначає остаточну вартість ноутбука та подальшу його комплектацію, тому важливо вибрати правильну модель заздалегідь.

Ноутбук з енергоефективним процесором: HP Pavilion Gaming 15-cx0041ur

Скільки потрібно оперативної пам’яті ноутбуку?

Питання щодо обсягу оперативної пам’яті в будь-якому ноутбуці досить просте – чим більше оперативної пам’яті, тим краще. Якщо говорити просто, то оперативна пам’ять в ноутбуці відповідає за те, наскільки ресурсомісткі програми можуть стабільно працювати на ноутбуці. Але не варто занадто «істерити» і купувати ноутбук з 16 Гб ОЗУ у тому випадку, якщо він необхідний лише для переглядання веб-сайтів в Інтернеті.

Как выбрать ноутбук - память для ноутбука

Давайте приблизно розберемо градацію необхідної оперативної пам’яті, залежно від того, який ноутбук нам необхідний. Якщо ми купуємо нетбук для роботи в Інтернеті, то достатньо буде 2-4 Гб ОЗУ, якщо ми вибираємо універсальний ноутбук для роботи, навчання та інших цілей, краще зупинити свій вибір на рішеннях з 4-8 Гб ОЗУ. Але якщо ми хочемо ігровий ноутбук з найкращими параметрами, то варто розглядати варіанти з 8-16 Гб ОЗУ, а може навіть і більше.

Скільки потрібно вбудованої пам’яті та що таке SSD?

При виборі ноутбука дуже важливо оцінити об’єм, який зможе вмістити диск, встановлений в новому ноутбуці. У більшості моделей встановлений жорсткий диск типу HDD, об’єм якого може становити 500 Гб, 1 Тб або 2 Тб. Але є ще варіант ноутбуків з диском SSD. Серед переваг такого рішення відразу варто відзначити в рази швидше завантаження операційної системи при включенні ноутбука, а також запуск встановлених програм та ігор.

Как выбрать ноутбук - ноутбук и книги

Однак основний недолік SSD полягає в його невеликому обсязі, найчастіше він становить 128 або рідше 256 Гб. Найбільш ідеальні варіанти ноутбуків поєднують в собі диски HDD з великим обсягом для зберігання контенту та інформації, а також невеликий SSD для встановлення програм та операційної системи. Такий ноутбук працюватиме швидко і може зберігати багато інформації.

Вигідна пропозиція з диском SSD: Lenovo IdeaPad 330S-15IKB

Яку відеокарту вибрати і чи потрібна вона?

Відеокарта в ноутбуці може бути інтегрованою або зовнішньою (дискретною). Останній варіант має на увазі окремий пристрій із власною відеопам’яттю. У деяких випадках зовнішня відеокарта просто необхідна і без неї обійтися не вдасться. Наприклад, якщо ми вибираємо ноутбук для ігор або плануємо його використовувати для обробки та редагування фото чи відео. При цьому варто звертати увагу на саму відеокарту та обсяг її пам’яті, адже є спеціальні ігрові серії або навпаки базові модифікації.

Как выбрать ноутбук - ноутбук с игрой

У деяких випадках можна обійтися без відеокарти. Допустимо, якщо нас повністю влаштовує ноутбук, який ми можемо використовувати для базових завдань, таких як набір тексту, серфінг в інтернеті, робота з електронними таблицями, перегляд відео тощо. Такі ноутбуки коштуватимуть значно дешевше, але й варіантів застосування такої техніки так само менше. 

Матриця екрану та його роздільна здатність

Від якості екрану нового ноутбука залежатиме багато чого. Якщо ноутбук матиме відмінні параметри, але при цьому кольоропередача або кути огляду екрана будуть поганими, загального задоволення та радості від покупки буде важко отримати. Щоб вибрати ноутбук із дійсно якісним екраном, необхідно звернути увагу на два його основні параметри. Це матриця екрана та його роздільна здатність. У сучасних ноутбуках можуть використовуватися різні типи матриць, але найпоширенішими стали TN+Film та IPS.

Как выбрать ноутбук - экран ноутбука человек паук

Перший тип найчастіше використовується в бюджетних ноутбуках. Серед переваг такої матриці варто відзначити невисоку вартість, але при цьому екран з такою матрицею не матиме хороших кутів огляду. IPS має кращу передачу кольору і відмінну якість з будь-якого кута огляду. Ноутбуки з такою матрицею коштуватимуть дещо дорожче, але й зображення на них набагато краще. Найоптимальнішою роздільною здатністю екрана в ноутбуці є формат Full HD (1920×1080). Менша роздільна здатність допустима лише в тому випадку, якщо ми вибираємо бюджетний ноутбук з базовими параметрами.

Важливо знати: Як почистити ноутбук від вірусів

Додаткові фішки та особливості ноутбуків

Визначившись зі всіма параметрами, про які ми розповіли, можна вибрати найкращий ноутбук у відповідності до вашого бюджету. Але не варто забувати, що багато виробників оснащують свої ноутбуки певними фішками, які зроблять використання комп’ютера більш комфортним або навіть зручним. Однією з таких фішок можна вважати, наприклад, сенсорний екран, завдяки чому можна працювати на ноутбуці не лише за допомогою клавіатури та тачпада, а й безпосередньо торкаючись екрана, як на планшеті.

Как выбрать ноутбук - ноутбук с сенсорным экраном

Дуже зручним засобом захисту особистої інформації, що зберігається на ноутбуці стає сканер відбитків пальців. Тепер щоб розблокувати ноутбук, не потрібно вводити жодних паролів, достатньо торкнутися сканера своїм пальцем. А ще, комфортнішою роботу при поганому освітленні може зробити спеціальне підсвічування клавіатури. У цьому випадку не потрібно використовувати жодних ліхтариків або вмикати світло, клавіші будуть легко помітні і вдень, і вночі.

Як встановити операційну систему?

Більшість ноутбуків на даний момент не мають попередньо встановленої операційної системи Windows. Але повноцінно працювати на ноутбуці без цієї платформи навряд чи вдасться, тому встановлювати систему – це обов’язкова необхідність. Найкраще робити це відразу і довіритись фахівцям, які можуть встановити на новий ноутбук ліцензійну систему Windows 10.

Как выбрать ноутбук - ноутбук с Windows

Розуміючи, що, швидше за все, потрібно буде проводити установку ОС, варто враховувати це при виборі моделі ноутбука, адже в цей момент ми не тільки підбираємо певні параметри, але й розраховуємо на конкретний бюджет. Не варто також сподіватися на неліцензійну установку Windows, адже це не тільки є порушенням законодавства, але й ризик втратити гарантійний термін на новий ноутбук.

Підведемо підсумок

Вибір ноутбука – досить кропітка і відповідальна справа, яка вимагає від нас не тільки конкретного розуміння основних характеристик такого складного пристрою, але й певної витримки та терпіння. Необхідно заздалегідь визначитися з тим, для якої мети ми купуємо ноутбук, адже більшість виробників пропонують нам вже готові збірки для конкретних задач – для навчання, бізнесу, сучасних ігор тощо.

Как выбрать ноутбук - ноутбук на столе

Вибрати ноутбук з правильними параметрами досить важливо, але не менш важливо заздалегідь підготувати техніку до роботи. Це стосується як придбання всіх необхідних аксесуарів – мишки, сумки чи рюкзака, так і встановлення необхідного програмного забезпечення. Останнє багато в чому залежить від того, чим саме ви плануєте займатися, використовуючи ноутбук. Це можуть бути текстові редактори, програми для обробки графіки, антивірус тощо.

123577 0 cookie-check Як вибрати ноутбук для роботи, навчання, дому

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Вибачте, для коментування необхідно увійти.

Читайте також:

Як вибрати духову шафу
02 Серпня, 2022, 11:53 994
Вбудована техніка почала набирати своєї популярності вже давно, а сьогодні вважається цілком буденною і навіть стандартною. Облаштовуючи свою кухню, щонайменше кілька одиниць побутової техніки вибирається...
Смотреть результаты
Шпаргалка для господині: як вибрати хорошу сковорідку?
Плануєте оновити свій кухонний арсенал та хочете купити сковороду — найкращої якості, зручну та безпечну? А ви знаєте, як правильно вибирати такий посуд і на...
Смотреть результаты
Теплий текстиль — грілки, ковдри, подушки та матраци з електрообігрівом від Beurer
Про те, наскільки суворою може бути ця зима, говорять зараз усі, й багато українців у тих умовах, що склалися, почали придивлятися до електротекстилю. Такі речі...
Смотреть результаты