search
Підписатися

logo

Мікрохвильова піч. Як вибрати?

01 Червня, 2017, 11:51 7

Ідеал недосяжний. Так кажуть. Але ми сьогодні спробуємо до нього наблизитися: вибрати ідеальну мікрохвильову піч, яка не тільки влаштує вас своїм функціоналом, але й вразить своїми можливостями, простотою приготування страв та їх смаком. Щоб ви, почувши старий жарт про те, що з НВЧ-піччю їдять холодний суп з гарячою тарілки, просто гмикнули: у вас щось модель не така, не ідеальна.

 

Мікрохвильова піч: принцип роботи

Микроволновая печь

Вона є практично на кожній кухні, навіть офісній. Без цього приладу вже й побут якийсь не такий: без неї – складно. На швидку руку розігріти обід, швидко розморозити м’ясо або рибу, зробити гарячий бутерброд для ситного перекусу – в цих випадках відразу біжать до НВЧ-печі. Сучасні моделі, забезпечені безліччю примочок і новацій, навчилися готувати і швидко, і смачно. І щоб не розгубитися серед величезного асортименту мікрохвильовок та розуміти, на що звертати увагу, «плаваючи» в цьому морі моделей, прислухайтеся до наших рекомендацій. Ми знаємо, яка мікрохвильова піч вам підійде.

Микроволновая печь 1

У мікрохвильовій печі все просто і безпечно. Використовуються радіохвилі високої частоти (НВЧ-випромінювання). Проникаючи в продукт, хвилі впливають на атоми і змушують їх рухатися. Таким чином їжа й нагрівається.

Потужність побутових мікрохвильовок відносно невисока, так що «розірвати молекулу» цей прилад не в змозі. Тому їжа, приготована чи підігріта за допомогою мікрохвиль,  зберігає всі смакові властивості  та цілком  безпечна. Можна не переживати.

Вбудована мікрохвильова піч чи встановлена окремо

Залежно від конфігурації вашої кухні, вам може знадобитися модель, що встановлюється  окремо , або така,що  вбудовується в кухонний гарнітур.

Вбудовані моделі сьогодні дуже популярні, адже економлять простір, якого зазвичай  мало. Замовляючи меблі для кухні, слід передбачити місце для всієї вбудованої техніки, в тому числі і для мікрохвильовки.
Микроволновая печь 3

Забезпечте їй місце не надто високо – приблизно на рівні грудей користувача. На такій висоті користуватися приладом найзручніше.

Інший тип мікрохвильових печей за типом розташування – окремо розташовані. Як правило, при ідентичних складових вони на порядок дешевше. І в цьому їх перевага.

Микроволновая печь 2

До речі, вже на цьому етапі вибору моделі вам варто поточнити її габаритні розміри (для вбудовування в тому числі).

мікрохвильова піч: усі види

На сьогоднішній день виділяють три різновиди мікрохвильовок:

– соло;

– гриль;

– конвекція.

Микроволновые печи-Режимы

Далі детально розглянемо кожну з них.

Соло. НВЧ-печі типу соло використовують тільки мікрохвильове випромінювання. Вони є найбільш доступними і, по суті, найпростішими. Вибираючи мікрохвильову піч типу соло, зверніть увагу на потужність цієї печі. Вона може варіюватися в межах від 600 до 1500 Вт. Зрозуміло, чим вище потужність, тим швидше нагрівається їжа.

Мікрохвильовка з грилем. Тим, кому недостатньо простого підігріву їжі в соло-печі, слід звернути увагу на НВЧ-піч з грилем. Не знаєте, для чого потрібен гриль в мікрохвильовці? А для золотистої скоринки! Щоб м’ясо, приготоване в ній, було рум’яним та підсмаженим, як в духовці, виробники й оснащують сучасні мікрохвильовки грилем – на радість нам, користувачам.

Микроволновка - Гриль

Він може бути трьох видів:

– кварцовий;

– керамічний;

– ТЕНовий.

Гриль-ТЕН представляє собою нагрівальний елемент, розташований усередині приладу. Іноді ТЕНовий гриль може бути закріплений таким чином, що  місце його  розташування можна змінювати.

Кварцовий гриль – це лампа, яка розташована за спеціальною решіткою. Завдяки цій решітці жир і залишки їжі не потрапляють на гриль, що спрощує процес миття мікрохвильовки.

Не так часто зустрічаються НВЧ-печі з керамічним грилем, однак використовується він тільки в поєднанні з Теном або кварцовим грилем. При роботі відразу двох грилів їжа прогрівається більш рівномірно та інтенсивно.

Мікрохвильова піч з конвекцією потрібна тим, хто любить випічку. Принцип конвекції полягає в тому, що нагріте до потрібної температури повітря під дією вентилятора потрапляє в робочу камеру мікрохвильової печі.

Зустрічаються і мікрохвильові печі комбінованого типу, тобто з грилем і конвекцією. Такий тип є найбільш універсальним.

Об `єм мікрохвильовки

Микроволновые печи-Соло

Важливий критерій вибору. Навіть дуже. І він визначається кількістю членів вашої родини і ваших потреб.

Для розігріву продуктів в сім’ї без дітей досить маленької моделі до 20 літрів. Для гостинних людей, які збирають вдома великі компанії, для сімей з 3-4 чоловік радимо мікрохвильовки більшого розміру – на 21-25 літрів (як мінімум). А ось тим, хто любить кулінарні експерименти, має велику родину і багато друзів, звичайно, потрібна модель від 26 літрів і більше.

Типи управління мікроволновою піччю

В сучасних мікрохвильовках  управління здійснюється різними способами:

– механічним;

– кнопковим;

– сенсорним.

Розглянемо кожен тип детальніше.

При першому, механічному, способі  управління,  користувач задає потужність і час за допомогою механічних регуляторів. Також за їх допомогою можна вибрати режим: розморожування, гриль чи підігрів. Це управління є найбільш простим і інтуїтивно зрозумілим.

Микроволновая печь 4

Мікрохвильові печі з кнопковим управлінням дозволяють задавати більше параметрів. Найчастіше в них вже є програми для приготування основних страв, наприклад: «овочі», «риба», «м’ясо». Іноді в пам’ять мікрохвильовки можна додатково внести кілька своїх улюблених рецептів.

Микроволновая печь 5

Найсучаснішим вважається сенсорний тип управління. Він схожий на кнопковий, проте кнопки замінює сенсорна панель. Сьогодні він все більш популярний.

Микроволновая печь 6

А що всередині

Чималу роль у виборі мікрохвильової печі грає покриття робочої камери. Від нього залежить не тільки смак страви, але й зручність використання побутового приладу, догляду за ним.

ФОТО

На сьогоднішній день зустрічаються мікрохвильові печі з внутрішнім покриттям:

– керамічним (та біокерамікою);

– емаллю, в тому числі і емаллю легкого очищення Easy Clean;

– нержавіючою сталлю.

Кожен з цих матеріалів має свої переваги. Наприклад, керамічне покриття дуже зручне в експлуатації. Воно легко миється, і при цьому смак страви не псується присмаком присмаленого жиру на стінках. До того ж керамічне покриття стійке до механічних впливів. Воно не дряпається і з часом не облізає

Биокерамика-Защита от бактерий

Чого не скажеш про  мікрохвильовки з емалевим покриттям. Будь-яке емалеве покриття може пошкодитися. Емаль менш стійка до зовнішніх впливів. Це факт. Так, мити піч з таким покриттям просто, якщо емаль не пошкоджена, але якщо є якісь пошкодження, ситуація докорінно змінюється.

Однак є і плюси. Так, вартість мікрохвильової печі з таким покриттям значно нижча. І це також  є важливим фактором при виборі моделі.

керамика в СВЧ

Покриття дуже надійне. Йому не страшні перепади температури  під час використання мікрохвильовки.

функции свч эмаль

Додаткові функції мікрохвильової пічі

СВЧ доп функции

Кожен великий виробник намагається зацікавити покупця додатковими функціями своїх моделей. Найпопулярніші та найпоширеніші:

◦ Розморожування. Цей режим є у всіх сучасних моделей. Бувають мікрохвильовки з автоматичною розморозкою, коли час і потужність розморожування залежать від типу і ваги продукту.

Експрес-розігрів. Мікрохвильовка працює на найвищій потужності і підігріває страву  за лічені секунди.

Пароварка. За допомогою вбудованого датчика піч стежить за рівнем температури всередині робочої камери та забезпечує рівень, необхідний для приготування їжі на пару.

Видалення запахів та  забруднень. НВЧ-піч видаляє залишки їжі зі стінок за допомогою гарячої пари, а потім, вже за допомогою вентилятора, видаляє з камери запахи їжі.

Крім того,  прекрасно,  якщо в моделі, що сподобалася є функція затримки пуску, що дозволяє до певного часу отримати розігріте блюдо.

функции свч

Плюшка – і так звана «Тарілка Крусті» або «Крисп-Тарілка», що смажить, як пательня. Хрустка скоринка вашій страві буде забезпечена.

Деякі  моделі оснащені датчиками і сенсорами, що дозволяють їм готувати не гірше, ніж духові шафи. У мікрохвильових печах Samsung, наприклад, є сенсор вологості, що оцінює  рівень вологості  в робочій камері. Завдяки цьому ваші страви будуть ідеальними. І ні про яку «недосмаженість» або «пересмаженість» мови бути не може.

Розглянувши всі різновиди і особливості сучасних мікрохвильових печей, ще раз поточнимо, на що звернути увагу при виборі моделі.

1 Перш за все, це метод установки. Іншими словами, вам потрібна вбудована піч, або  розташована окремо . Тут не зайвим буде подивитися і на розміри корпусу.

2 Далі подумайте над тим, для чого вам мікрохвильовка потрібна. Від цього залежить її тип: соло, з грилем, конвекцією або взагалі комбі. То ж  якщо ви плануєте просто розігрівати їжу і швидко розморожувати продукти, заощаджуйте, та зупиніть свій вибір на моделі типу соло (ціни стартують від тисячі гривень). Або якщо в вашій плиті є гриль і конвекція, має сенс вибрати просту мікрохвильовку. Вона для вас стане допоміжним побутовим приладом.

3 Визначтеся з об’ємом камери моделі та її габаритними розмірами.

4 Після чого можна вже і «розпорошуватися»: вибрати внутрішнє покриття робочої камери, ( це може бути емаль, кераміка, нержавіюча сталь), уточнити додаткові функції, звернути увагу на бренд і те, як модель виглядає.

Варто сказати, що варіантів дизайну – мільйон. Та й забарвлень повно: починаючи від традиційних білих і закінчуючи цікавими комбінаціями типу «корпус білий, а дверцята і панель управління – чорні» або «сріблястий корпус, а обробка дверцят – дзеркальна». Все це вже за бажанням і на ваш смак.

Итоги к СВЧ

А тепер, коли ви потужно озброєні інформацією, ми впевнені, що ви, по-перше, знаєте, яка мікрохвильова піч для вас ідеальна і, по-друге, легко зможете підібрати її, враховуючи всі ваші вподобання і потреби.

Перейти на сайт Comfy.ua для вибору мікрохвильової печі

35809 0 cookie-check Мікрохвильова піч. Як вибрати?

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Вибачте, для коментування необхідно увійти.

Читайте також:

Як вибрати морозильну камеру
Як вибрати морозильну камеру
01 Червня, 2017, 11:39 1370 7
   Для чого потрібна морозильна камера В наш побут уже давно увійшов  такий пристрій, як морозильна камера. І це стосується не складової частини холодильника, а...
Смотреть результаты
Як вибрати ноутбук
Як вибрати ноутбук
Сучасний ринок мобільних комп’ютерів настільки величезний, що часто навіть люди, які вважають  себе фахівцями в цій сфері, плутаються в розмаїтті їх моделей і типів. Як...
Смотреть результаты
Налаштовуємо Windows 10 під себе. Частина 4 – все, що потрібно знати про налаштування меню «Пуск»
Налаштовуємо Windows 10 під себе. Частина 4 - все, що потрібно знати про налаштування меню «Пуск»
  Меню «Пуск» є найбільш використовуваним компонентом Windows 10, і напевно, кожен з нас хотів би по-максимуму налаштувати його під себе. Далеко не всі користувачі...
Смотреть результаты