search
Підписатися

logo

Як вибрати бойлер – корисні поради та хороші моделі

30 Червня, 2023, 11:54 0

Багато українських родин користуються бойлерами, оскільки ця техніка зручна, проста й безпечна у використанні. А ще для її встановлення та підключення не потрібна ані наявність якихось особливих технічних умов, ані оформлення цілого списку дозволів та документів, як відбувається, наприклад, у випадку з газовим обладнанням — котлами та колонками.

Бойлер у душі

Але при виборі бойлера, особливо якщо ви бажаєте придбати бойлер для великої родини, дуже важливо підібрати правильні характеристики. Справа в тому, що якщо газове обладнання виконує проточне нагрівання води, і її кількість фактично не обмежена, то бойлери працюють за накопичувальним принципом. Тобто кількість гарячої води, яка доступна користувачам за раз, обмежена розміром його бака, і якщо літраж бойлера занадто малий для сім’ї, це створюватиме постійні незручності.

Водонагрівач Tesy GCV 1204424D B14 TBR

12555 грн

Купити

Водонагрівач Gorenje GBF 80/UA

8999 грн

Купити

Тому сьогодні ми розповімо, як вибрати бойлер для великої родини — щоб і його літражу вистачало на всі побутові та особисті потреби, і споживання електроенергії було прийнятним. Отже, корисні поради щодо вибору великих бойлерів від Блогу COMFY! 😎

Корисна стаття від Блогу COMFY: Правила зливу води з бойлера

Бойлер 50 літрів. Чи вистачить на сім’ю

Перший крок у виборі електричного бойлера для великої родини — це визначення потрібного об’єму, але ця цифра для кожного з нас є індивідуальною. Наприклад, хтось щодня приймає гарячу ванну, тоді як інші задовольняються швидким прохолодним душем; а якщо в одних квартирах встановлені посудомийні машини, то в інших миття посуду завжди відбувається вручну. Перераховувати можливі відмінності можна довго, тому ми цього не робитимемо. 😉

Сім’я

У середньому на одного члена сім’ї за добу витрачається близько 50 літрів гарячої води з водонагрівача — це особиста гігієна, миття посуду, обробка продуктів для приготування їжі та інші подібні справи. Водночас у сім’ї з кількох осіб сумарне використання гарячої води в перерахунку на одну людину може бути трохи меншим, адже частина побутових потреб стає спільною та виконується за один раз на всіх, що трохи знижує витрати ресурсів.

Рекомендуємо модель: Бойлер Ariston SG 80 з відкритим ТЕНом, захистом від замерзання, якісним емальованим баком та дуже гарною термоізоляцією стане відмінним придбанням для великої чи середньої родини. Сумарне енергоспоживання лише на рівні 1,5 кВт. Повна гарантія діє 2 роки, а на бак виробник надає окрему гарантію терміном на 10 років.

Gorenje GBF 80 UA

Ось табличка із середнім рівнем витрат гарячої води з бака бойлера залежно від способу використання — ви можете використати її, щоби приблизно підрахувати, скільки гарячої води витрачає ваша сім’я впродовж доби. Але також потрібно враховувати, що весь цей об’єм не використовується за раз, і навіть за умови доволі активного використання пристрій встигає поповнювати бак і нагрівати воду до необхідної температури.

Де використовується вода Скільки води витрачається з бойлера
Раковина на кухні 10-15 літрів
Раковина у ванній 1-3 літри
Прийом душу 20-30 літрів
Прийом ванни 50-85 літрів

 

Корисна інформація: За умови в міру економного використання кількості гарячої води в бойлері об’ємом 100 літрів може вистачити або на 4 прийоми душу поспіль, або на 1 прийом ванни.

Ванна

Бойлер 80 літрів

Якщо для людини, яка живе одна, а також для сімей із двох осіб у більшості випадків вистачає бойлера об’ємом 50-60 літрів, то для великої родини бойлер потрібен значно більший — із баком об’ємом від 100, а то й від 120 літрів. Також на великі літражі варто звернути увагу тим, у кого є маленькі діти або вихованці (особливо великі), котрих часто купають.

Сім’я із собакою

Корисна стаття від Блогу COMFY: Як зменшити споживання електроенергії? Рекомендації від YASNO

 • Бойлери на 80-100 літрів підходять для сімей з 3-4 осіб за середньої або економної витрати гарячої води. Ну або ж тим, хто живе сам, але вельми полюбляє часто приймати ванну. 😉
 • Бойлери на 100-120 літрів дадуть трохи більше простору для маневру такій самій кількості людей. З ними можна довше постояти під душем, і води все одно вистачить усім.
 • Бойлери об’ємом близько 150 та більше літрів можна сміливо вибирати великим сім’ям — цієї кількості гарячої води вистачає на 5-6 осіб. Такі великі водонагрівачі можна встановлювати у квартирах, оскільки вони передбачають настінний монтаж та дозволяють зручно організувати невеликий простір ванної кімнати звичайного планування.
 • Бойлери на 200 літрів і більше — звір рідкісний, дорогий, але дуже зручний для великих сімей. Проте такі моделі зазвичай купують не для квартир, а для приватних будинків, у яких під монтаж великого бойлера можна виділити окреме приміщення. Відмінно підійде для великої родини, де багато дітей, і тим, до кого часто приїжджає багато гостей.

Душ

Рекомендуємо модель: Водонагрівач Gorenje OGB 150 SMV9 – це великий недорогий бойлер від хорошого бренду. У цій моделі встановлено 2 сухі ТЕНи потужність нагріву у нього на рівні 2 кВт. Бак сталевий, емальований, на який виробник дає 5 років окремої гарантії. Якщо ви хочете купити хороший і недорогий бойлер на 150 літрів, то обов’язково придивіться до цієї моделі – за свої гроші вона дуже хороша.

Electrolux EWH 150 DRYver

Що ще потрібно враховувати під час вибору бойлера

Але варто враховувати, що споживання гарячої води може змінюватися в залежності від різних обставин і звичок вашої родини — як у більшу, так і в меншу сторону. На що ще слід звертати увагу, щоби правильно вибрати бойлер для сім’ї?

А ще завітайте сюди:Як водопровідна вода впливає на техніку?;

Бойлер в інтер’єрі

 1. Частота використання гарячої води. Якщо у вашій родині гаряча вода для довгих лазневих процедур потрібна рідко або лише у певний час доби, наприклад, лише вранці та ввечері, то може підійти й невеликий бойлер. Також не завжди буває виправданою купівля великого бойлера для житла, яке часто пустує.
 2. Одночасне використання. Зазвичай гаряча вода використовується одночасно декількома членами сім’ї? Наприклад, щоденні вечірні купання всіх членів сім’ї відбуваються послідовно за короткий проміжок часу? Тоді варто вибирати бойлер з великим баком — це дозволить забезпечити достатню кількість води для всіх у такі пікові години.
 3. Тривалість використання гарячої води. Хтось із вашої родини полюбляє похлюпатися у душі подовше? Або ж серед них є любитель вдумливо і неквапливо намивати посуд максимально гарячою водою? Щоб іншим не доводилося постійно чекати, поки вода знову нагріється, краще взяти бойлер побільше — так усім буде і комфортніше, і спокійніше.
 4. Кількість точок використання води. Це визначає, скільки джерел гарячої води може використовуватись одночасно. Наприклад, тільки одна ванна й кухня, або ж кухня плюс кілька санвузлів — різниця у споживанні гарячої води під час використання декількох точок одночасно може бути дуже великою.
 5. Душ чи ванна? Так, деякі люди люблять постояти під душем подовше, але зазвичай це швидкий процес, і води йде трохи — до 30 літрів. А щоби набрати ванну, потрібно вже близько 150 літрів теплої води плюс ще близько 30, щоби потім змити під душем залишки піни або солі.

Рекомендуємо модель:Недорогий бойлер на 120 літрів – Tesy GCV 1204424D B14 TBR. Бак зі склокерамічним покриттям (7 років гарантії на нього) та два сухі ТЕНи забезпечують довговічність та зручність використання пристрою. Є захист від замерзання та перегріву. А ще ця модель дуже швидко гріє воду, що є особливо актуальним для великої родини.

Electrolux EWH 150 DRYver

Важливі технічні характеристики бойлерів

Швидкість нагрівання, рівень енергоспоживання та інші технічні особливості бойлера можуть впливати на зручність використання водонагрівача, тому інші технічні характеристики при виборі бойлера є не менш важливими за літраж. На що звертати увагу при виборі такої техніки? Ось короткий список ключових технічних характеристик, які варто враховувати при покупці.

Характеристики

 • Потужність: Потужніший бойлер швидше нагріває воду, що особливо важливо за умови одночасного використання гарячої води кількома членами сім’ї. Але це створює високе навантаження на внутрішньобудинкові електромережі, і в будинках зі старою чи неякісною проводкою через це можуть бути проблеми, особливо якщо одночасно використовується декілька приладів.
 • Особливості конструкції: Можуть бути різними і відчутно впливати на вартість водонагрівача. Наприклад, бойлери з мокрими ТЕНами дешевші, аніж із сухими, але сухі ТЕНи більш довговічні та надійні. А ще можна купити бойлер із двома ТЕНами, щоби вручну регулювати швидкість нагрівання та рівень споживання електроенергії. Також варто звертати увагу на матеріал бака та тип його внутрішнього покриття — чим надійніший бак, тим довше прослужить бойлер.
 • Термоізоляція: Хороша ізоляція бойлера допоможе зберегти тепло та зменшити втрати енергії. Бойлер з гарною термоізоляцією може один раз нагріти воду і потім жодного разу не включатися для підігріву 15-20 годин, а якщо ізоляція слабка, то підігрів може активуватися ледь не щогодини. Це суттєво впливає на рахунки за електрику, особливо у випадку з бойлерами великого об’єму.
 • Наявність додаткових функцій: Деякі бойлери мають додаткові функції, наприклад режим енергозбереження, захист від дітей, можливість дезінфекції бака інтенсивним нагріванням та інші корисні фішки. Звертайте увагу на додатковий функціонал бойлерів, коли обираєте модель — там буває чимало цікавого та корисного.

Бажаєте купити хороший бойлер для великої родини? Тоді заходьте за покупками у COMFY, адже у нас завжди гарний вибір великих водонагрівачів за різною ціною. Різні об’єми, характеристики, бренди — є з чого вибрати. Ну а наші консультанти завжди готові вислухати ваші побажання та допомогти визначитися з відповідними моделями, щоби ваша нова техніка була саме такою, як ви хочете.

Вдалого шопінгу в КОМФІ! 😘

127693 0 cookie-check Як вибрати бойлер – корисні поради та хороші моделі

Читайте також:

Як видалити шерсть з одягу під час прання? Ні пухнастим проблемам!
Як видалити шерсть з одягу під час прання? Ні пухнастим проблемам!
26 Червня, 2023, 04:43 1279
Власники пухнастих вихованців знають, наскільки всюдисуща шерсть домашніх улюбленців. Водночас ця проблема є близькою як власникам довгошерстих, так і короткошерстих звірів, адже й та, й...
Смотреть результаты
Як працює домашній кондиціонер з Wi-Fi, чим і коли він зручний
Як працює домашній кондиціонер з Wi-Fi, чим і коли він зручний
Віддалено керувати побутовою технікою дуже зручно, адже це дозволяє нівроку так заощаджувати час та підвищує рівень комфорту. І зараз ми говоримо не лише про розумні...
Смотреть результаты
Серія Logitech MX Keys S — миші та клавіатури для професіоналів уже в COMFY
Серія Logitech MX Keys S — миші та клавіатури для професіоналів уже в COMFY
Ви досвідчений користувач ПК, працюєте з кодом, програмуванням та розробкою нового програмного забезпечення? Тоді ми маємо для вас дещо цікаве — те, що зробить вашу...
Смотреть результаты