search
Підписатися

logo

Як перевірити монітор на биті пікселі

26 Жовтня, 2021, 12:48 0

Перевірка монітора на биті пікселі – завдання, що вимагає невеликої кількості часу і спеціальних інструментів, які допоможуть швидко оцінити стан матриці. Купувати монітор без попередньої перевірки настійно не рекомендуємо, тому що ймовірність заводського браку існує завжди, навіть якщо ви купуєте дуже дорогу модель від якогось топового бренду, обвішаного усілякими регаліями. Заводський брак – це те, від чого ніхто не застрахований.

Дефектний піксель проявляється в тому, що його колір і сила світіння ніяк не змінюються, яка б картинка на екрані монітора не висвічувалася. Під битими пікселями найчастіше розуміють «мертві» пікселі – це точки, які взагалі не працюють, їх легко помітити на абсолютно білому фоні. Крім них, з різних причин можуть виникнути й інші дефекти, які часто плутають з битими пікселями:

 1. Гарячі пікселі – це пікселі, які показують неправильний колір через надмірне нагрівання матриці. Зазвичай це яскраві червоні, зелені, сині або білі точки, помітні на контрастному тлі.
 2. Залежні пікселі – в цьому випадку колір і яскравість точки будуть залежати від стану оточуючих її пікселів. Такі помітити найскладніше, тому що вони все ж змінюють характер світіння, в залежності від того, яке зображення зараз на моніторі.
 3. Застряглі пікселі – це такі точки, які завжди залишаються включеними через пошкоджений транзистор, що безперервно пропускає електрику до RGB-поля. Такі точки при будь-яких умовах випускають певний колір – червоний, синій або зелений.

Хороші новини в тому, що іноді дефектні пікселі можна полагодити, та й в цілому вони зустрічаються нечасто, так як сучасне виробництво матриць знаходиться на дуже високому рівні, і весь цей процес суворо контролюється.

Погана новина – зовсім «мертві» пікселі полагодити не вдасться, і саме тому дуже важливо провести перевірку монітора на биті пікселі до здійснення покупки. Про це ми і розповімо далі.

Читати також: Чому смартфон, планшет або ноутбук не бачить колонку по Bluetooth?

Як виглядає битий піксель на моніторі


Зовнішній вигляд зіпсованого пікселя буває різним, залежно від того, що саме з ним сталося. Якщо говорити про звичайні «мертві» точки, то виглядають вони таким чином:

Как выглядит битый пиксель на мониторе

Побачити їх настільки детально можна тільки при сильному наближенні. Наприклад, для створення цього фото ми використовували макрокамеру смартфона – за її допомогою можна в деталях розглянути піксельну структуру матриці. Як бачимо, в даному випадку піксель просто не функціонує, він не видає ніякого світіння.

Зіпсовані пікселі можуть виглядати і по-іншому. Ось так, наприклад, буде виглядати застряглий або гарячий піксель, який весь час світиться білим кольором:

Застрявший пиксель на черном фоне

Помітити його на абсолютно білому фоні було б неможливо, зате на чорному тлі він засвічується миттєво, і помітити його можна навіть неозброєним оком. Загалом, ситуації бувають різними, саме тому тестування відбувається з перемінним виводом на екран монітора різних фонів і зображень – це допомагає виявити дефектні точки, незалежно від характеру їх пошкодження.

Це цікаво: Як видалити (або відновити) стандартні програми Windows 10

Тест монітора на биті пікселі


Найбільш простий спосіб, який не зажадає від вас використання спеціалізованого софту, – це перевірка вручну, за допомогою заздалегідь підготовлених зображень різного кольору. Як правило, достатньо буде 5 основних кольорів:

 • чорний;
 • білий;
 • синій;
 • червоний;
 • зелений.

Додатково можна також використовувати жовтий, рожевий і синьо-зелений, але це вже за бажанням. Зображення найкраще зберегати на флешку в форматі .jpg – це найпоширеніший стандарт, і, якщо доведеться проводити тест монітора на биті пікселі за допомогою чужого комп’ютера або ноутбука, проблем точно не виникне.

Тест монитора на битые пиксели

Також вам буде потрібно збільшувальне скло – з його допомогою ви зможете детально розглянути структуру пікселів на конкретних ділянках. Якщо у вас на смартфоні є макрокамера, то можна скористатися нею, але це буде менш зручно.

І останнє, що потрібно для тесту, – будь-який персональний комп’ютер, наприклад ноутбук або нетбук. За допомогою відеозв’язку монітор потрібно буде підключити до комп’ютера, включити його і в параметрах екрана вибрати в якості пристрою для виведення зображення ваш новий монітор.

Коли ви прийдете в магазин або на поштове відділення, потрібно буде зробити наступні дії:

 1. Попросіть співробітників підключити монітор до джерела живлення, а потім приєднайте дисплей до комп’ютера або ноутбука за допомогою кабелю.
 2. Вставте флешку в USB-порт комп’ютера і відкрийте на весь екран найпершу картинку з підготовлених – починати можете з будь-якої, на свій розсуд.
 3. Далі озбройтеся лупою і детально розгляньте весь екран монітора, рухаючись уявними лініямизліва направо, поступово зміщуючись вниз – як ніби читаєте книгу. Якщо виявите точки, що різко виділяються на однорідному фоні – це і є зіпсовані пікселі. Вони можуть бути чорні, білі або будь-якого іншого кольору, саме тому важливо проводити перевірку за допомогою п’яти різних заливок.

Готуйтеся до того, що очі від такої виснажливої ​​роботи будуть втомлюватися і можуть навіть почати сльозитися – це нормально. В середньому у недосвідченої людини процес перевірки монітора на биті пікселі займає від 15 до 30 хвилин, в залежності від діагоналі. Якщо у вас гострий зір, можна і зовсім обійтися без лупи – але пам’ятайте, що при високій щільності точок ви все одно можете не помітити дефектний піксель через дуже малий його розмір.

Якщо битих пікселів немає – можете сміливо забирати, нести додому і насолоджуватися новим монітором. Якщо ж ви виявили якийсь дефект, можете відмовлятися від покупки або вимагати заміни – пам’ятайте, ви маєте на це повне право.

Читати також: Як скачати музику з ютуба? 9 перевірених способів

Битий піксель на моніторі – що робити


Як ми відзначали на початку статті, в деяких випадках дефектні пікселі можна спробувати відновити. Якщо помітили «застряглий» піксель, який світиться певним кольором і ні за яких обставин не змінюється, варіантів у вас два.

Перший – перейдіть на сайт JScreenFix за цим посиланням(этой ссылке), перейдіть вниз і натисніть на синю кнопку «Launch JScreenFix». У вашому браузері відкриється сайт з абсолютно чорним фоном, на якому буде віконце з дуже швидко мерехтливою ​​мішаниною з різнокольорових пікселів.

Как убрать битый пиксель на мониторе

Це віконце необхідно пересунути в область, де знаходиться проблемний «застряглий» піксель – висока ймовірність, що він «відлипне» і повернеться в робочий стан. На реанімацію пошкодженого пікселя може знадобитися від 10 до 30 хвилин – у всіх це відбувається по-різному. Даний спосіб особливо ефективний в тих випадках, коли пікселі залипають через перегрів матриці, але в той же час він абсолютно даремний для лікування «мертвих» пікселів – чорних крапок, які не світяться.

Другий спосіб – спробувати акуратно впливати на матрицю фізично. Йдеться про так званий масаж матриці:

 1. Візьміть ватяну паличку або інший м’який предмет з невеликим діаметром головки.
 2. Акуратно притискайте головку ватної палички до місця, де утворилися биті пікселі, і водіть її по колу. Притискайте так, щоб на екрані з’явилися невеликі хвилі або розводи, але не перестарайтеся. Масажувати матрицю потрібно буде від 5 до 10 хвилин – якщо не допоможе, краще не продовжуйте.

Масаж матриці може допомогти відновити роботу пікселів в тих випадках, коли їх робота порушилася через злиплі шари матриці, або через інші фізичні дефекти.

Для досягнення найкращого ефекту перераховані вище способи потрібно комбінувати – запускайте JScreenFix і паралельно з цим акуратними рухами масажуйте пошкоджену ділянку екрану. Якщо у вас битий піксель на моніторі, і ви не знаєте, що робити, то описані вище способи – найпростіше і в той же час ефективне вирішення виниклої проблеми. Головне – не перестарайтеся з натисканням, адже матриця вважається дуже складним і крихким пристроєм, який не терпить грубої сили.

Це цікаво: Чим протирати монітор

Як прибрати битий піксель на моніторі


Якщо описані вище способи не допомагають, це може означати одне з двох: або ви щось неправильно робили, або ж у вашому випадку дефектний піксель «мертвий», і його просто неможливо відновити. «Мертві» пікселі мають чорний колір завжди, незалежно від того, що відбувається на екрані, але такі випадки – рідкість для сучасних моніторів. Якщо у вас саме такий випадок – з сумом повідомляємо, що врятувати пошкоджену ділянку вже не вийде навіть у сервісному центрі, так як матриці вважаються занадто складними пристроями і ремонту не підлягають.

Аппаратная калибровка

Якщо хочете, щоб перевірку монітора на биті пікселі проводили професіонали, рекомендуємо при купівлі товару в Comfy замовити відповідну послугу. Наші фахівці проведуть комплексну оцінку стану монітора і уважно перевірять матрицю на предмет будь-яких можливих дефектів, і в разі виявлення будь-яких дефектів, запропонують обміняти монітор на новий. Така перевірка – гарантія того, що ви отримаєте найкращий екземпляр з усіх, що присутні на складі у постачальника. На цьому ми закінчуємо наш матеріал, спасибі за увагу і до нових зустрічей!

118879 0 cookie-check Як перевірити монітор на биті пікселі

Читайте також:

Як вибрати мишку для комп’ютера і ноутбука
Як вибрати мишку для комп'ютера і ноутбука
26 Жовтня, 2021, 12:34 1642
Поговоримо про те, як вибрати мишку для комп’ютера, – розглянемо по пунктах, на що необхідно звертати увагу, і як ті чи інші характеристики вплинуть на...
Смотреть результаты
Геймпад для ПК: який краще
Геймпад для ПК: який краще
В очах більшості ПК-гравців геймпад – не найхрестоматійныший маніпулятор, і по популярності він значно поступається більш універсальним клавіатурі і миші. Так, традиційна «клавомиша» краще підходить...
Смотреть результаты
Саундбар або домашній кінотеатр – що краще вибрати
Саундбар або домашній кінотеатр - що краще вибрати
Що краще – саундбар чи домашній кінотеатр? Тут в першу чергу правильний вибір визначає розмір приміщення. У невеликій кімнаті колонки домашнього кінотеатру просто фізично не...
Смотреть результаты