search
Підписатися

logo

Як красиво упакувати подарунок? 10 ідей

10 Березня, 2020, 03:56 0

Перефразувавши велику Коко Шанель, можна сказати, що у вашого подарунка не буде другого шансу справити перше враження. Красива упаковка збільшить цінність презенту вдвічі і дасть зрозуміти вашій близькій людині, що сюрприз ретельно підготовлений і продуманий до дрібниць, а не просто куплений на швидку руку. Про те, як упаковувати подарунки різних форм і розмірів і приємно здивувати винуватця урочистості – далі в статті.

Підписуйтесь на наш Telegram – канал

Зміст:

 1. Як упакувати прямокутний подарунок
 2. Як упакувати подарунок будь-якої форми: універсальні способи
 3. Як упакувати коробку круглої або овальної форми
 4. Як упакувати пляшку в подарунок
 5. Як упакувати подарунок без коробки
 6. Як упакувати подарунок у папір без скотчу
 7. Як прикрасити упакований подарунок

Як упакувати прямокутний подарунок

Якщо обраний вами презент має форму прямокутника, для його упаковки вам знадобляться:

 • пакувальний папір;
 • ножиці або канцелярський ніж;
 • скотч (звичайний і двосторонній);
 • красива стрічка для перев’язки подарунка.

як упаковувати подарунки

Головна умова грамотної упаковки подарунка – правильно визначити кількість потрібного паперу. Розгорніть рулон паперу та поставте коробку з подарунком зверху так, щоб папір покривав її на дві третини з двох сторін по ширині. Що стосується довжини, для того щоб її відміряти застосуємо техніку «кроків». Легко намітьте положення коробки на папері олівцем або просто запам’ятайте первісне місце установки подарунка. І починайте «крокувати» коробкою, перевертаючи її уздовж по паперу: спочатку на бічну поверхню, а потім на повноцінну довжину. Далі відміряйте дві третини з вільного краю та відріжте папір.

Навіть якщо ви відрізали пакувальний папір нерівно, не хвилюйтесь. В процесі упаковки всі недоліки стануть непомітні.

Покрокова інструкція подальшої упаковки

 як упакувати подарунок

 1. Розмістіть коробку в центрі попередньо виміряного шматка паперу.
 2. Папір повинен бути розміщений по периметру коробки, трохи пригладжуючи матеріал на згині тари.
 3. Щоб папір не з’їжджав з поверхні, закріпити краї скотчем.
 4. Перш ніж накривати подарунок верхнім шаром паперу, злегка підігніть її край, щоб упаковка виглядала акуратно. Добре, якщо підігнутий «шов» паперу доведеться чітко на край коробки.
 5. Підігнули? Тепер нанесіть на край двосторонній скотч та упакуйте коробочку зверху.
 6. Щоб акуратно закрити боки подарунка, одним рухом загніть верхню бічну зону вниз, одночасно формуючи куточки.
 7. Зведіть куточки до центру згладжуючими рухами. Якщо пакувальний папір щільний, посадіть куточки на скотч, щоб вони не стовбурчилися.
 8. Край паперу, що залишився злегка підігніть і приклейте до поверхні двостороннім скотчем.
 9. Виконайте ті ж маніпуляції з іншого боку коробки. Красива акуратна упаковка готова!

За бажанням можна перев’язати коробку ошатною стрічкою або мотузкою, зав’язавши бант і додавши додаткові декоративні елементи.

Хочете вкласти в упаковку листівку або милий сувенір? Створіть своїми руками упаковку з кишенькою. Покладіть предмет або коробку прямокутної форми трохи нижче центру квадратного шматка паперу. Загорніть верхній шар горизонтально та добре пропрасувати згин рукою. Візьміть папір з краю по центру та проведіть рукою вздовж бічної поверхні коробки, формуючи два трикутники. Те ж саме зробіть, з іншого боку.

Загніть спочатку верхній трикутник зліва, потім верхній трикутник праворуч, потім, що залишилися трикутники один за іншим у тій же черговості. З’єднайте полички паперу по центру скотчем і акуратно підігнути низ упаковки, спочатку мнучи папір з боків, а потім вже фіксуючи її зверху і знизу. У кишеньку зверху помістіть іграшку або листівку з побажанням.

Це може стати в нагоді:Що подарувати мамі на день народження? 11 цікавих подарунків!

Як упакувати подарунок будь-якої форми: універсальні способи

Якщо ви купили светр, шарф, сорочку, кухоль або будь-який інший подарунок, який не тримає форму, і хочете зробити стильну упаковку своїми руками, ось вам універсальний спосіб.

Візьміть пакувальний папір, двосторонній скотч, голку з ниткою і ножиці. Визначте розміри упаковки, помістивши ваш подарунок по центру і залишивши зазори по краях. Загнути вільний край паперу, приклеїти двосторонній скотч і скріпіть обидва кінці по довжині. Щоб обробити краї упаковки по ширині, акуратно прошийте їх на машинці або вручну за допомогою голки і нитки. Перед тим, як прошивати другий край, не забудьте помістити подарунок нестандартної форми всередину упаковки. Вільний простір, що залишився по краях від рядків, можна красиво вирізати трикутниками або хвилями.

як красиво упакувати подарунок

Ще один варіант того, як оригінально упакувати подарунки нестандартного розміру або форми – зробити подарунковий пакет з підручних матеріалів або готового пакувального паперу. Якщо нарядного покупного паперу немає під рукою, візьміть пару аркушів паперу для креслення формату А3 і намалюйте на ній смужки, літери, горошок або будь-який малюнок акварельними фарбами. Дайте паперу просохнути, складіть обидва листи лицьовою стороною один до одного та закріпіть одну зі сторін скотчем. Інший край трохи загорніть і приклейте до поверхні двосторонній скотч, загорніть вільний край назустріч і скріпіть саморобний пакет.

Тепер залишилося сформувати бічні поверхні і дно упаковки. Акуратно зігнути паперову трубу, дотримуючись паралельність країв. Зробіть згин всередину на бічних сторонах пакета і розрівняйте край до краю, щоб все було акуратно. Щоб зробити дно, відміряйте знизу ширину, рівну ширині боковині та пропрасуйте складку спочатку в одну, а потім в іншу сторону. Сформуйте куточки і склеїти внахлест краї, що залишилися.

Дірки для ручок пакета виконайте за допомогою діркопробивача або звичайної голки, всуньте в отвори стрічки або мотузку, затягнувши краї в вузол з внутрішньої сторони пакета. У такий чарівний паперовий пакет можна покласти подарунок будь-якої форми. Якщо ваш подарунок важкий не забудьте покласти на дно пакета картон.

Як упакувати коробку круглої або овальної форми

Поставте коробку боком і виміряйте, яке буде охоплення паперу. Відріжте зайве, залишивши пару сантиметрів для страховки. Тепер можна склеїти кінці скотчем або клеєм, попередньо зігнувши край паперу.

 як упакувати подарунок

Наступний крок – створення «промінчиків» з паперу. Загинайте пакувальний папір у напрямку до центру, формуючи складки шириною в один-півтора сантиметри, і так по всьому колу. Закріпіть місце з’єднання всіх «промінчиків» скотчем.

Щоб прикрасити серединку подарунка і приховати скотч, можна зробити оригінальний бантик своїми руками. Для оформлення подарункової коробки візьміть звичайний кольоровий папір вашого улюбленого відтінку та виріжте дев’ять смужок різної довжини (три смужки по 10 см, три – по 9, дві – по 8 та одну довжиною 7 сантиметрів). Змастіть найдовшу смужку клеєм у центрі і загніть два кінці паперу всередину, формуючи петельку і закріплюючи обидва краї. Те ж саме виконайте з усіма смужками крім найкоротшої. Далі закріплюйте всі елементи по колу степлером або клеєм, нашаровувавши їх один на інший, від більшого до меншого. У центр помістіть кільце, сформоване з найкоротшої смужки паперу. Готово! Можна прикріплювати чарівну паперову квітку в центр круглої коробки і дарувати подарунок.

Як упакувати пляшку в подарунок

Часто в подарунок на урочистість підносять алкоголь, але дарувати навіть найдорожчий напій без упаковки – не комільфо. Якщо у вас немає часу на створення хитромудрої упаковки, ось найпростіший спосіб, як упакувати пляшку в подарунок.

упаковка подарунка

Відріжте шматок пакувального паперу, що підходить за розміром до вашої пляшці, залишивши невеликий зазор, з одного боку. Підігнути край, приклеїти двосторонній скотч і склейте обидва кінці внахлест прямо на пляшці. Щоб закрити кришку, виріжте з паперу прямокутник і накрийте їм кришку, пропрасуйте папір з усіх боків, формуючи красиві складки. Обв’яжіть папір навколо горлечка стрічкою або мотузкою.

Якщо ви даруєте алкоголь чоловікові та у вас є час і бажання на створення оригінальної упаковки своїми руками, зробіть з пакувального паперу імпровізовану сорочку з краваткою. Вам знадобиться:

 • однотонний пакувальний папір або папір у клітинку;
 • двосторонній прозорий скотч;
 • стрічка для «краватки».

Оберніть пляшку папером, склеївши кінці внахлест за допомогою двостороннього скотчу. Розрахуйте розмір паперу так, щоб зверху залишився достатній шматок паперу для створення нашої «сорочки». Сформуйте дно, загнув куточки з чотирьох сторін у напрямку до центру і з’єднавши їх по центру клеєм або скотчем.

Верхню частину паперу зігніть по краях, щоб вийшов прямокутник, а саму верхівку підігніть так, щоб вийшла рівна складка. Далі зробіть невеликі (1-2 сантиметри в довжину) горизонтальні надрізи з двох сторін, прямо під складкою. Тепер можна зігнути обидва кінці складки до центру, щоб вийшов «комір». Перш ніж закріпити конструкцію, підкладіть під комір стрічку та зав’яжіть її на вузол так, як ви зав’язуєте звичайну краватку. Кінець стрічки акуратно обріжте з двох сторін, щоб вийшов гострий кут.

Має бути привітати людину з хорошим почуттям гумору? Перетворіть вашу пляшку у «гнома», накривши горлечко саморобним ковпачком з щільної яскравої тканини в формі конуса, і прикріпивши знизу будь який ворс, що імітує бороду.

як упакувати коробку

Непоганим подарунковим чохлом для пляшки вина може послужити мішечок, зшитий з рукава старого светра або трикотажної водолазки. Відріжте рукав по лінії пройми, вивернути навиворіт та акуратно прострочити на машинці або зашити «дно» текстильної упаковки вручну. Манжет обробляти не потрібно, достатньо зав’язати шийку ошатним бантом.

Також буде цікаво:For muzhik: що подарувати чоловікові на Новий рік? 11 ідей подарунків при бюджеті до 1000 гривень

Як упакувати подарунок без коробки

Немає часу підбирати коробочку для подарунка? Не біда. Стильна упаковка подарунків своїми руками з легкістю вирішить проблему і допоможе зробити ваш презент ціннішим. Найлегший, але при цьому ефектний спосіб – загорнути подарунок у великий згорток. Для цього знадобиться яскравий папір з блискітками або красивим візерунком, оскільки саме він буде головним атрибутом у цьому варіанті упаковки.

 як упакувати подарунок у папір

У центр великого шматка паперу покладіть ваш подарунок без коробки. Насамперед з’єднайте два кінці паперу з протилежних сторін, формуючи конус, потім притримуючи верхівку, підтягніть кінці, що залишилися до верху. Одержаний згорток оберніть святковою стрічкою, залишивши верх упаковки вільним. Якщо краї вийшли недостатньо гламурними, можна красиво обрізати їх фігурними ножицями.

Для упаковки маленького подарунка без коробки (наприклад, сертифікату на послугу або листівки) також підійде трюк з сердечками. Візьміть шматок пакувального паперу квадратної форми. Візуально розділити квадрат на чотири частини та зігніть кожен кінець квадрата кутом всередину. Потім повторіть те ж саме ще раз. На вершину кожного з отриманих трикутників приклейте по серцю (попередньо виріжте їх з картону). Форма сердечок така, що їх легко зачепити один за одного, створивши цілком надійний замок.

Як упакувати подарунок у папір без скотчу

упаковка подарунків своїми руками

Як упакувати подарунок у папір, якщо під рукою немає ні скотчу, ні клею? Спробуйте зробити паперову скриньку із застібкою. Вам знадобиться:

 • щільний папір;
 • картон;
 • лінійка;
 • Звичайний олівець;
 • канцелярський ніж.

Розміри викрійки розраховуйте виходячи з довжини і ширини вашого подарунка. Потім підготуйте 2 викрійки з щільного картону у формі полуовала. Перша половина викрійки повинна бути з клапаном на кінці, а інша з акуратним прорізом для нього, щоб у результаті вийшов замочок.

Намалюйте по центру паперу квадрат. Потім по черзі прикладіть заздалегідь підготовлену викрійку з клапаном до двох паралельних сторонах квадрата та обведіть її по контуру. Те ж саме виконайте з викрійкою з прорізом, приклавши її до сторін квадрата, що залишилися так само розташованих один навпроти одного.

Тепер залишилося вирізати ваш малюнок ножицями, виконати намічений олівцем вертикальний проріз, використовуючи канцелярський ніж, і скласти коробочку. Дві однакові сторони з клапаном стануть своєрідним гудзиком, на якій будуть триматися дві межі з прорізом, що залишилися.

Якщо ви добре володієте технікою оригамі, скористайтеся однією з інструкцій для створення подарункової упаковки з одного лише паперу, без допомоги ножиць або скотчу.

Без додаткових матеріалів можна обійтися і для пакування грошових купюр. Візьміть три аркуші різнокольорового паперу однакового розміру і розкласти їх один поверх іншого так, щоб з верхнього лівого краю утворилася «драбинка». Зігніть отримане полотно навпіл і підігнути правий нижній кут, направляючи його вершину всередину. Покладіть купюру і загніть праву сторону конструкції всередину. Переверніть папір і знову зігніть його зверху і знизу, заправивши нижній край в отвір верхнього. Саморобний паперовий конверт для грошей готовий.

Вас може зацікавити:Що подарувати дитині на рік

Як прикрасити упакований подарунок

Іноді підручні матеріали можуть прикрасити упаковку набагато краще покупних декоративних елементів. Головне, знати які атрибути використовувати і вкласти в створення обгортки душу. Якщо у вас є трохи часу і натхнення, а також велике бажання незвично упакувати подарунок близькій людині, беріть на озброєння наступні ідеї.

 оформлення подарунка

Вічнозелені гілочки. Для прикраси подарункової упаковки підійдуть гнучкі гілочки туї, ялини, сосни або розмарину, які можна викласти по колу, розмістити під стрічкою або прикріпити прямо до паперу на скотч. Такий елемент стане натуральним ароматизатором і зробить ваш подарунок більш живим і атмосферних.

Саму звичайну коробку можна перетворити в оригінальну, яка  запам’ятовується. Один з варіантів – зробити аплікацію з кольорового паперу у вигляді веселої пики монстра або мультяшного персонажа.

Як упакувати подарунок, якщо це намисто, браслет або сережки? Намалюйте на коробці обриси частини тіла, призначеної для носіння прикраси, і зробіть невеликі прорізи в упаковці, щоб окремі намистини намиста або сережок було видно. Така упаковка додає +100 очок до вашої оригінальності та порадує винуватця урочистості.

Навіть звичайне печиво або нехитрий сувенір можуть стати хорошим подарунком, якщо упакувати сюрприз у паперовий будиночок. Знайдіть в інтернеті готову заготівлю-трафарет, надрукуйте зображення і склейте конструкцію за допомогою скотча або клею ПВА.

Оригінальний і в той же час простий варіант декору – сформувати складки на лицьовій стороні упаковки, з того ж паперу, яким обертається подарунок. Простий прийом складання паперу гармошкою прикрасить будь-який презент і стане відмінним виходом із ситуації, коли у вас немає додаткових декоративних елементів, а папір для упаковки виглядає занадто просто.

Прикрасити звичайний папір і надати йому креативний вид також можна за допомогою акварельної фарби, води і рідкого мила. Змішайте інгредієнти в чашці або банці, помістіть всередину трубочку і подуйте в неї, щоб над поверхнею місткості утворилися великі бульбашки. Зверху на такі барвисті мильні бульбашки покладіть аркуші паперу, щоб отримати незвичайні об’ємні розводи.

Використовуйте текстиль і фурнітуру. Замість паперу можна застосовувати неслизьку щільну тканину, а для декору підійдуть нитки і гудзики різних форм і розмірів.

оформлення подарунка

Під рукою є фотографії або милі листівки? Обов’язково використовуйте їх в оформленні подарунка. Картинки найкраще розміщувати по центру упаковки або ж створювати на готових паперових згортках колажі.

Добре виглядає на подарунках декор, співзвучний темі свята. Класичний бант – це звичайно прекрасно, але сердечка в честь Дня святого Валентина чи аплікація у вигляді торта зі свічками для подарунка на День народження будуть виглядати доречніше.

Інтереси людини, якій призначений подарунок, – ваш орієнтир не тільки у виборі самого презенту, але і упаковки. Для музиканта гармонійною буде упаковка з нотного паперу, а подарунок для фотографа можна прикрасити «бантиком» зі старої фотоплівки. Включіть фантазію – і тоді ваш подарунок точно запам’ятають надовго.

100117 47 cookie-check Як красиво упакувати подарунок? 10 ідей

Читайте також:

Чабер приправа для овочів, м’яса і риби. Корисна спеція!
Чабер приправа для овочів, м'яса і риби. Корисна спеція!
05 Березня, 2020, 09:49 1338
Чабер – це відмінна приправа, яка використовується в кулінарії по всьому світу. Чабер добре поєднується зі стравами з різних видів м’яса і риби, картоплею і...
Смотреть результаты
Празький торт. 4 покрокових рецепти
Празький торт. 4 покрокових рецепти
Рецепт цього торта бере свій початок з однойменного чеського міста. Але був він спочатку набагато складніше сучасного десерту – тільки крем готували чотирьох різних видів....
Смотреть результаты
Постимо зі смаком: що готувати і як урізноманітнити меню
Постимо зі смаком: що готувати і як урізноманітнити меню
Цього року Великий піст розпочинається 2 березня і завершується 18 квітня в переддень Великодня. Пропонуємо кілька смачних рецептів, щоб урізноманітнити 48 днів пісного життя. Упевнені,...
Смотреть результаты