search
Підписатися

logo

Як дізнатися розмір рукавичок?

23 Жовтня, 2019, 11:36 11

Рукавички – універсальний аксесуар жіночого та чоловічого гардероба. Вони зігрівають в холоди та вигідно доповнюють образ, підкреслюючи діловий і повсякденний стиль. Найчастіше рукавички виробляють з натуральної та штучної шкіри, замші, лакованої шкіри та вовни. Зустрічаються і комбіновані варіанти. Кожен виріб має свої переваги та недоліки, а також свої параметри. Щоб аксесуар добре сидів на руці, важливо точно визначити розмір рукавичок.

І якщо при покупці в магазині є можливість приміряти пару рукавичок, яка сподобалася, то, як не помилитися з покупкою в інтернеті, де потрібно точно знати розмір руки. Для чоловіків і жінок ці показники різняться.

У цій статті ми розповімо, як визначити розмір рукавичок чоловічих і жіночих, як дізнатися розмір руки і, звичайно, покажемо таблицю розмірів рукавичок.

Підписуйтесь на наш Telegram – канал

Зміст:

 1. Як визначити розмір рукавичок
 2. Чому розміри жіночих і чоловічих рукавичок відрізняються?
 3. Таблиця розмірів чоловічих рукавичок
 4. Таблиця розмірів жіночих рукавичок
 5. Як правильно вибрати зимові рукавички
 6. Як правильно приміряти рукавички
 7. Чого не можна робити при примірці рукавичок
 8. Підіб’ємо підсумок

Як визначити розмір рукавичок

як визначити розмір рукавичок

Чому важливий розмір рукавичок? По-перше, виріб повинен добре сидіти на руці, не бовтатися і не спадати. По-друге, важливий комфорт і правильна посадка. До слова, ці особливості потрібно враховувати не тільки при виборі повсякденних рукавичок, а й робітників, а також рукавичок для прибирання.

Для підбору правильного розміру необхідно зробити вимір кисті. Для цього знадобиться стандартна рулетка. Вимірювати ми будемо не всю руку, а тільки окружність кисті у найширшій її частині.

Необхідно взяти кравецький метр (гнучка стрічка, яку використовують швачки, є у всіх магазинах) та обмотати її навколо широкої частини кисті біля основи 4-х пальців. Число, отримане в сантиметрах, допоможе нам визначитися з розміром. Також не варто забувати, що людське тіло унікальне та робоча рука завжди буде більше, ніж неробоча. Тобто, якщо ви правша, велика за розміром у вас буде саме права рука.

Якщо такий замір не здається точним, можна переміряти окружність за формулою:

 1. Візьміть метрову стрічку та виміряйте руку біля основи великого пальця.
 2. Отримане число розділити на 2,54. Це необхідно для перекладу сантиметрів в дюйми
 3. Отриманий результат необхідно округлити до цілого числа за правилами округлення.
 4. Отримане число і буде відповідати вашому розміру рукавичок.

Наприклад: обхват долоні 19 см. Розділимо два числа 19/2,54 = 7,4. Округлюємо до цілого числа й отримуємо 7.

Якщо рукавичка добре охоплює обсяг руки, значить, розмір підібраний правильно.

Чому розміри жіночих і чоловічих рукавичок відрізняються?

Жіночі та чоловічі руки відрізняються по обхвату кисті. Річ у тому, що кисть у чоловіків набагато більше й ширше, ніж у жінок. Також відрізняється ширина пальців. Чоловічі та жіночі рукавички завжди різняться між собою.

Підбираючи вироби в подарунок, потрібно міряти не наочно, а знати точно про розмір руки свого друга або близької людини. Особливо, якщо ця людина протилежної статі. Навіть, якщо ваші руки візуально виглядають однаковими, це не означає, що вам підходить один і той же розмір рукавичок.

Таблиця розмірів чоловічих рукавичок

Представлено дві системи маркування розмірів: цифрова та літерна. В цілому існує стандартна європейська таблиця маркування розмірів для чоловіків і жінок.

розмір рукавичок чоловічих

Цифрова система маркування

Розмір 5 16 см
Розмір 5,5 16,5 см
Розмір 6 17,5 см
Розмір 6,5 18 см
Розмір 7 19 см
Розмір 7,5 20,5 см
Розмір 8 22 см
Розмір 8,5 23,5 см
Розмір 9 24 см
Розмір 9,5 26 см
Розмір 10 27 см

Буквена система маркування

Розмір XXS 16,5-17,5 см
Розмір XS 18 см
Розмір S 19-20,5 см
Розмір M 22-23,5 см
Розмір L 24-26 см
Розмір XL 27 см

Виходячи з таблиць, стає зрозуміло, що найменшим розміром буде XXS, трохи більше – XS, і далі по зростанню. Найбільшим вважається XL, розмір підходить для долонь від 27 сантиметрів. Залежно від виробника змінюється і розмірна сітка. Існує французьке та європейське маркування, а також американське, по якому визначати розмір найлегше.

Таблиця розмірів жіночих рукавичок

Підбираючи жіночі рукавички потрібно дотримуватися тих же параметрів і знати обхват кисті. Жіноча рука набагато менша за чоловічу. Це помітно візуально по виробу. Також вона менше в товщині пальців. Навіть при візуальному огляді просто визначити, де чоловіча, а де жіноча модель. Моделі для чоловіків будуть завжди здаватися товщі, щільніше та більше.

розмір рукавичок жіночих

Жіночі вироби виглядають витонченіше та представлені в широкій колірній гамі, що дозволяє підібрати рукавички під будь-який образ. Особливим шиком вважаються довгі рукавички до ліктя, які виграшно виглядають у поєднанні з кейпом і різними жакетами.

Жіночі розміри рукавичок
Розмір у дюймах 6 6,5 7 7,5 8 8,5
Розмір у см 16 18 19 20 22 23
Буквена система XS S M L

Вибираючи вироби, потрібно правильно одягати рукавичку на руку, щоб не відчувати здавленості. Якщо рукавичка тисне, це вірна ознака того, що розмір був підібраний неправильно. Згодом це може привести до замерзання рук, оскільки кровообіг буде порушений.

Занадто широкі рукавички будуть спадати, і приносити дискомфорт своєму власникові. Тому краще поміряти кілька пар і порівняти обидва розміру. Так вдасться вибрати той варіант, який сів на руку більш вдало.

Як правильно вибрати зимові рукавички

 як дізнатися розмір рукавички

Інша справа, коли потрібно підібрати зимові рукавички. Головне завдання цього аксесуара – зберігати тепло, тому виріб не повинен сильно облягати руку. Приміряючи зимові рукавички, віддайте перевагу виробу на пів розміру більше, ніж той, який ви завжди носите.

Також звертайте увагу на якість матеріалу та зовнішнє виконання. Усередині зимових рукавичок повинно знаходитися хутро або штучний матеріал, який забезпечить тепло. Не забувайте, що натуральна шкіра невідповідний варіант для зимових місяців, оскільки в рукавичках з цього матеріалу руки швидко остигають.

Як правильно приміряти рукавички

Коли знаєш, як дізнатися розмір руки, та ознайомлений з таблицею розмірів рукавичок, можна сміливо йти на примірку. Але, щоб відчути, як виріб сів на руку, необхідно дотримуватися деяких правил:

 1. Одягніть рукавичку на чотири пальці, крім великого. Під час примірки, манжет повинен бути підвернутий.
 2. Після акуратно вкладіть великий палець руки в рукавичку.
 3. Відверніть манжет.
 4. Розпряміть складки, які утворилися на рукавичці.

Напевно раніше, ви ніколи не чули про подібний метод, але саме він вважається правильним. Так виріб добре сяде на руку, і ви зможете визначитися з розміром.

Головне, щоб виріб не звисав, щоб не бовтався та не здавлював руку. В іншому випадку, щоб зробити яку-небудь дію, доведеться кожного разу знімати рукавичку. А ось складнощів зі зняттям рукавички ніколи ні у кого не виникало. Правильно спочатку потягнути за кожен палець, а потім зняти всю рукавичку цілком, крім великого пальця. Великий палець виходить з рукавички в останню чергу.

як виміряти розмір рукавичок

Чого не можна робити при примірці рукавичок

 1. Ще одна помилка, яку часто допускають покупці – це розчепірення пальців. Такими діями визначити нічого не вийде, а ось пошкодити виріб простіше простого.
 2. Якщо рукавичка після усадки на руку не розгладжується та виглядає неестетично, значить, розмір підібраний неправильно. Приміряйте розмір менше або більше.
 3. Не забувайте, що на зовнішній вигляд виробу впливає його матеріал виготовлення. Наприклад, в’язані рукавиці навіть на розмір більше виглядатимуть по-дитячому наївно, а солідні шкіряні рукавички на розмір більше можуть зіпсувати весь зовнішній вигляд.
 4. На розмір рукавички може впливати наявність додаткового утеплювача, враховуйте це при підборі зимових варіантів.

Підіб’ємо підсумок

Визначити розмір рукавичок просто – достатньо мати метрову стрічку та виміряти окружність кисті. Саме цей параметр і визначає, який розмір рукавичок вам неовам необхідно шукати. Вибір матеріалу та форми залежить від особистих переваг, хтось вибирає теплі вовняні, а хтось хоче підкреслити свою солідність за допомогою натуральних шкіряних рукавичок від елітного бренду.

Сподіваємося, наші підказки були для вас корисними. Тепер, вирушаючи в магазин, ви не забудете попередньо виміряти свій розмір руки, щоб підібрати саму витончену та красиву пару рукавичок.

89727 0 cookie-check Як дізнатися розмір рукавичок?

Читайте також:

30 способів зміцнити імунітет дорослому та дитині
30 способів зміцнити імунітет дорослому та дитині
22 Жовтня, 2019, 09:52 5943 11
З настанням холодів багато хто починає шукати відповіді на запитання: як підвищити імунітет. У цей період збільшується ризик простудних захворювань, інших нездужань. Організм слабшає. Йому...
Смотреть результаты
Піца – не можна не спокуситися. 4 секрету ідеальної піци + найпопулярніші начинки
Піца - не можна не спокуситися. 4 секрету ідеальної піци + найпопулярніші начинки
Тепла й ароматна, з соковитою начинкою, з сиром, що тягнеться та хрусткою скоринкою – таку піцу, мабуть, люблять всі. Навіть той, хто це ретельно приховує,...
Смотреть результаты
Карбонара
Карбонара
Паста карбонара – страва італійської кухні, яка користується величезною популярністю далеко за межами батьківщини. Її оригінальний смак добре знайомий гурманам в усьому світі. Страву подають...
Смотреть результаты