search
Підписатися

logo

WWDC24 — що показали Apple на презентації 10 червня

11 Червня, 2024, 02:01 0

Отже, вчора, 10 червня 2024 року, нарешті відбулася чергова презентація новинок Apple, конференція WWDC24.​​​​ ​І, попри те, що шанувальники крутих яблучних гаджетів так чекали на цю презу, враження від неї вийшло дещо подвійне — цікавими новенькими гаджетами купертинівці нас цього разу не потішили, приділивши основну увагу програмній частині.

Смартфон Apple iPhone 15 Pro Max 256Gb Natural Titanium

52999 грн

Купити

Смартфон Apple iPhone 15 Pro Max 256Gb White Titanium

52999 грн

Купити

Смартфон Apple iPhone 15 Pro Max 512Gb Black Titanium

64999 грн

Купити

Тому так, якоюсь мірою це був день програмного забезпечення від Apple: нові версії яблучних операційок, інтеграція ШІ скрізь, де тільки можна, нові технології Apple Intelligence і більш просунута Siri, котра подекуди нівроку так порозумнішала. Якщо коротко, то це був день не просто ПЗ, а дуже розумного ПЗ, оскільки технології штучного інтелекту, що були представлені на цій конференції, дійсно круті.

Тож ми побачили трохи нового, трохи старого, але з новими функціями, і трішечки цікавих нових фішечок. Хоча теж цілком непогано. Але нумо пробіжимося основними цікавинками, показаними на цій WWDC24.

Раніше ми писали: Свіжі новинки Apple — що показали на презентації 7 травня 2024 року

Нові можливості для Apple Vision Pro з ОС visionOS 2

Отже, цього разу Apple почала з анонсу другої версії VisionOS — операційної системи для фірмової гарнітури змішаної реальності Apple Vision Pro. У тогорічній WWDC знайомство з цими девайсами стало ключовою подією конференції, і ось тепер яблучні гарнітури доповненої реальності отримали низку корисних оновлень. Хоча одразу треба сказати, що цього разу особливих надінновацій тут не було, але нові фішки VisionOS 2 користувачів таки порадують. 

Операційна система VisionOS 2 пропонує користувачам низку нових можливостей, які зроблять використання таких гаджетів зручнішим та багатофункціональнішим. Наприклад, з оновленням з’явиться опція розширення віртуального дисплея до еквівалента двох розташованих поруч 4К-моніторів, буде додано опції обробки та конвертації фото у просторові зображення, а просторові відео можна буде обробляти й редагувати за допомогою Final Cut Pro. Та й узагалі, можливості щодо створення й обробки просторових відео стануть набагато ширшими.

Отримають нові можливості й відеодзвінки. Однією з таких фішечок стане технологія SharePlay, яка дозволить учасникам віртуальних онлайн-конференцій транслювати, переглядати разом та одночасно фотографії, панорами та відеоролики — усім учасникам, які використовують Apple Vision Pro. Також тут будуть додані нові жести для перевірки заряду батареї, відкриття головного екрану й інших дій. А ще Apple розробила настільний API для ігор, тому розробники зможуть створювати унікальні настільні ігри зі зручним функціоналом та доволі широкими можливостями. 

Це цікаво: 10 фішок Apple Vision Pro — що цікавого може новинка. І чого вона не може

І, до речі, цього разу купертинівці ще й анонсували розширення географії для Vision Pro. Так, стало відомо, що наприкінці червня ці гаджети з’являться у продажу в деяких країнах Азії, а в середині липня — у Європі та Канаді.

iOS 18 — найбезпечніша iOS?

Ну і куди ж без нової операційної системи для айфонів? Тому на цій конференції була представлена і довгоочікувана iOS 18. Красива, безпечна і, судячи з усього, дуже зручна. 

Так, якщо ти теж давно чекав на можливість зручно впорядковувати значки додатків на головному екрані, то можеш радіти — в iOS 18 з’явиться така функція. Також Apple розширила можливості темного режиму, тож тепер він дозволить змінювати кольори додатків і більш гнучко персоналізувати таким чином свій гаджет. Та й програма Apple Photos в iOS 18 повністю оновиться. Із цим апгрейдом вона буде реорганізована, отримає зручну систему управління та пошуку.

У Центрі управління з’являться елементи для керування пристроями за допомогою технологій «Розумний дім» прямо зі швидкого меню, а функціонал керування розшириться. Наприклад, відтепер можна буде подивитися статистику енергоспоживання такими пристроями та навіть видавати обмежений гостьовий доступ іншим користувачам.

Ще нова версія iOS надасть користувачам ширші можливості для підвищення безпеки пристрою і даних, що зберігаються на ньому — тепер в Apple з’явиться нова опція для блокування окремих програм iOS і надання до них доступу тільки після підтвердження особистості користувача через FaceID. Тобто тепер, якщо хтось цікавий візьме твій айфон, він не зможе залізти у твої листування та інші особисті апи — досконаліший захист його туди просто не пропустить.

З’являться в новій ОС і деякі інші корисні для безпеки й не тільки штучки. Наприклад, тепер на айфонах зручно підтримуватимуться RCS-повідомлення, а місцезнаходження можна буде відстежувати за допомогою супутників.

AirPods отримають нові жести

Якщо тобі доводилося стикнутися у незручних ситуаціях зі складностями з голосовим спілкуванням із Siri на своїх AirPods Pro, наприклад, у людних громадських місцях, коли ще й руки зайняті, то це оновлення зробить тебе трішки щасливішим. Отже, нова версія iOS додає нову механіку управління жестами за допомогою AirPods, щоби користувачам було зручніше взаємодіяти з голосовим помічником. Тому так, відтепер Сірі можна буде просто кивнути або заперечливо помотати головою, і вона зрозуміє. Начебто дрібниця, але дуже корисна. 

До речі, на цьому нові можливості AirPods Pro не закінчуються — ці гаджети матимуть нову, покращену функцію ізоляції голосу під час дзвінків. Вона добре блокуватиме всі сторонні шуми, та робитиме мовлення максимально чітким і розбірливим у будь-якій обстановці.

COMFY рекомендує: Хочеш купити гарнітуру Apple зі знижкою? Зазирни за посиланням на сайт інтернет-магазину КОМФІ, і на тебе чекає великий вибір яблучних навушників за відмінними цінами. Тут тільки оригінальна техніка і лише за найкращою ціною! 😉

Apple InSight — для зручнішого перегляду фільмів на Apple TV

А ось фанатів AppleTV порадують нові цікаві фішечки, які точно зроблять перегляд кіношки зручнішими. Наприклад, інтерфейс AppleTV отримає круті екрани блокування з можливостями кастомізації, а технологія Apple InSight навчить це ПЗ розпізнавати музику і впізнавати акторів, які з’являються в кадрі. Ну а тим, хто використовує проєктори, стане доступним новий режим перегляду — зі співвідношенням сторін 21:9. 

Нові опції WatchOS 11

Розумні яблучні годинники Apple Watch цього разу нічого глобального, якщо чесно, не отримали. Але ті зміни, які зараз нам анонсували, все ж таки зроблять використання таких гаджетів зручнішим. Якщо коротко, то тут додадуться зручніші інструменти керування навантаженнями під час занять спортом, з якими ти зможеш краще оцінювати свої спортивні програми та встановлювати розвантажувальні дні для відпочинку чи перерв у тренуваннях.

Дізнайся більше: Смартгодинники Apple Watch Series 9, Ultra 2 і SE — особливості й найцікавіші фішки

Додасться дещо нове і щодо контролю здоров’я. Наприклад, покращені алгоритми відстеження менструального циклу на Apple Watch зроблять жіночий календарик більш інформативним і корисним. А за допомогою нової програми Vitals власники Apple Watch зможуть по-новому відстежувати свій стан здоров’я — вона моніторить основні життєві показники та повідомляє про будь-які значні відхилення від норми. І навіть уміє надавати доволі інформативні пояснення щодо можливих причин таких змін.

Нові функції в iPadOS

Нова версія операційної системи для iPad, iPadOS 18, теж отримує низку прикольних нововведень, з якими використання яблучних планшетів стане комфортнішим. Тепер тут з’явиться плаваюча панель вкладок — новий інструмент для швидкого перемикання всередині програми між різними розділами та функціями. Її, до речі, можна буде одним рухом трансформувати у бічну панель.

Ще з корисного тут — це поява системного калькулятора. Він підтримує використання Apple Pencil, має ширший функціонал і дозволяє вирішувати записані вручну математичні вирази.

Але ці оновлення стосуються не лише технічних та робочих моментів — оновлення принесе дещо корисне і в розважальний функціонал iPad. Тому тепер тут з’явиться ігровий режим, який підтримуватиме віддалене керування, і опція Share Play для спільного перегляду контенту та ігор. Ну і ще просто трішечки красивостей: оновлення дизайну стандартних програм та підвищення плавності анімацій в інтерфейсі пристрою. До речі, усі ці нові анімації підтримуються новим API, тому будь-який розробник додатків може реалізувати їх у своїх апах.

Нова macOS Sequoia

Комп’ютери Mac завжди були хорошими, але з виходом macOS Sequoia вони точно стануть ще кращими. Чого вартий лише схожий на Windows новий принцип керування вікнами, з яким можна легко змінювати розміри відкритих вікон та додатків, зручно заповнюючи ними простір робочого столу? А новий набір інструментів Game Porting Toolkit 2 — для перенесення ігор з ОС Windows на Mac? О, так. Більше нових функцій та ширші можливості. Саме те, що потрібно для комфортного використання Mac для будь-яких завдань.

А ще нова операційна система підтримує опцію iPhone Mirroring — управління сполученим айфоном за допомогою такого ПК, тому тут відкриваються найширші можливості по обміну файлами, швидкому редагуванню фото й відео, управлінню додатками, сповіщеннями та повідомленнями, що надходять на смартфон, і ще багато чого корисного. Водночас сам смарт, до речі, залишається заблокованим.

Також із виходом macOS Sequoia додаток «Паролі» нарешті стане повноцінним менеджером паролів, що дозволяє генерувати та зберігати всі твої ключі в одному безпечному місці. Цей софт, до речі, буде доступним і на iOS 18, і на iPad OS 18. І навіть на Windows — за допомогою яблучного додатка iCloud.

Ну і Safari, звичайно. Яблучний браузер тепер підтримуватиме ШІ-функції, наприклад, навчиться генерувати стислий переказ тезами за основним змістом відкритого тексту — одним натисканням кнопки. Або ж відмічати основну інформацію на сторінці. А ще тут з’явиться новий режим читання, за якого всі зайві елементи на сторінці будуть приховані ще краще. 

iOS, iPadOS і macOS помітно порозумнішають з Apple Intelligence

Генеративний штучний інтелект увесь рік був у авангарді технологічної індустрії, і, звісно ж, Apple довелося включитися у ці перегони по максимуму. Результатом цього разу стала поява нового Apple Intelligence — з алгоритмами, глибоко інтегрованими у всі аспекти яблучної екосистеми.

Технологія заявлена як максимально розумна та конфіденційна, тому працюватиме вона на базі ресурсів твого локального пристрою, тож тут буде важливою продуктивність гаджета. До речі, заявлено, що нею підтримуватимуться процесори A17 Pro та чіпи серій від M1 до M4. Хоча й у хмарі Apple Intelligence теж працюватиме зможе, але з деякими обмеженнями — лише на захищених серверах Private Cloud Compute.

Загалом, Apple впроваджує генерацію штучного інтелекту в усі свої програми, дозволяючи відправляти згенеровані повідомлення іншим користувачам або навіть вставляти їх у документи Pages. Ну і, звичайно ж, такий підхід має помітно покращити взаємодію з Siri, оскільки це дозволить ставити їй конкретніші питання і, відповідно, отримувати більш релевантні відповіді. Наприклад, можна попросити її знайти якусь конкретну фотографію, яку кілька днів тому надіслав тобі певний користувач, і нова модель обробки даних дозволить їй правильно розпізнати такий запит і знайти саме цей файл. 

У будь-якому випадку, новий Apple Intelligence точно покращить Siri, і яблучний голосовий помічник отримає нові можливості щодо розпізнавання та зіставлення різних запитів. Тож тепер взаємодія з Сірі буде більш живою, логічною і схожою на людське спілкування. А це однозначно круто. Ми ж любимо Сірі! 😉

132468 0 cookie-check WWDC24 — що показали Apple на презентації 10 червня

Читайте також:

Відповідаємо на найчастіші питання — Кондиціонери
Відповідаємо на найчастіші питання — Кондиціонери
10 Червня, 2024, 03:52 1215
Сьогодні кондиціонер є практично у кожному будинку, адже український клімат не тішить нас літньою прохолодою. І хоча цей вид кліматичної техніки у нас давно популярний...
Смотреть результаты
Нісуаз. Класичний рецепт
Нісуаз. Класичний рецепт
У цій статті ми розповімо вам про те, як приготувати нісуаз – чудовий салат із тунцем. Сьогодні цю страву можна вважати кращою навіть для найприскіпливіших...
Смотреть результаты
Як повернути до життя засихаючу рослину
Як повернути до життя засихаючу рослину
Рослини є головною прикрасою інтер’єру або садової ділянки. Дивлячись на них, людина отримує масу позитивних емоцій.   Живій істоті притаманне прагнення виживання. Рослини не є виключенням....
Смотреть результаты