search
Підписатися

logo

Холодильник і вимкнення світла — як зберегти техніку та продукти в ній

13 Червня, 2024, 12:34 0

Вимкнення світла, які повернулися до нас із початком цього літа, приносять чимало незручностей, але справлятися з ними якось треба. І тут справа не лише у відсутності звичних зручностей, комфортних умов життя чи роботи — побутова техніка, попри всю свою надійність і захищеність від перепадів напруги, може не витримати таких аварійних вимкнень у постійному режимі.

Холодильник Vestfrost CW286WB

13999 грн

Купити

Холодильник Vestfrost CX263WB

9999 грн

Купити

Холодильник Whirlpool W7X 82I OX

19999 грн

Купити

Особливо чутливими до таких справ є холодильники — вимикання світла для них, які працюють практично нон-стоп, щоразу відбуваються досить жорстко. Та й просто зберігання продуктів за такого обмеженого по годинах електропостачання стає тим ще випробуванням. Хто вже викидав продукти, що зіпсувалися через перебої зі світлом, той зрозуміє. І як бути?

Тому сьогодні на Блозі COMFY ми розбиратимемося з холодильниками за умови графіків вимкнень світла. Ми розповімо, наскільки такі перебої в електропостачанні є небезпечними для холодильного обладнання, чим саме та чому. А ще підкажемо, що можна зробити, щоби підвищити шанси на виживання як самого холодильника, так і продуктів у ньому. Зберігаємо холод та спокій!😉

А ще завітайте сюди: Обираємо вдало — ТОП-5 моделей холодильників за ціною до 25 тисяч гривень

Вимкнення світла і холодильники

Існують три основні проблеми при постійних відключеннях світла. Перша з них у тому, що коли зникає електропостачання, холодильник вимикається різко — фактично аварійно. Водночас цикл може обірватися на будь-якій фазі, і не завжди без наслідків для працездатності пристрою.

Друга — це можливі стрибки напруги як під час самому вимкнення, так і під час поновлення подачі електроенергії. Вони можуть бути незначними, у межах кількох вольт, а можуть стрибнути значно вище або нижче за норму. І дуже пощастить, якщо пристрій витримає такий екстрим. 

Ну і третя проблема для холодильного обладнання полягає в необхідності щоразу після появи світла працювати буквально на знос, вмикаючись частіше і працюючи інтенсивніше за всі передбачені виробником норми, щоби швидко нагнати холод у відсіках до потрібної позначки.

Корисні поради від Блогу COMFY: Більшість холодильників автономно тримають холод близько 16-18 годин, а у компактних пристроїв цей показник зазвичай менший — у межах 12 годин. Але деякі моделі можуть забезпечувати набагато довше збереження холоду без доступу до електромережі — близько 24 години і навіть довше. Потрібно купити нову техніку зі тривалою автономністю? Подивіться, які моделі холодильників довше тримають холод.

Враховуючи всі ці моменти, питанням про те, як на холодильник впливають часті вимкнення світла, можна сказати лишень одне: впливають вони однозначно погано. І якщо не робити жодних дій для того, щоби захистити свою холодильну техніку від таких проблем з електропостачанням, то результат буде плачевним. Так, можливо, і не відразу — тут уже як пощастить. Але ризики дуже високі. 

Тип компресора — ризики для звичайних та інверторних холодильників

Тут є важливий момент, який стосується технічних характеристик пристрою, а саме типу компресора. Річ у тому, що звичайні компресори вмикаються, коли температура у відсіку піднімається вище заданої позначки, і вимикаються, коли холод відновлено до потрібного рівня. А от інверторні тихенько працюють постійно — просто підвищуючи або знижуючи оберти залежно від температурних коливань.

Відповідно, якщо звичайні компресори спочатку сконструйовані з розрахунку на циклічність увімкнень та вимкнень, то інвертори адаптовані під інший принцип роботи, і такі екстремальні за частотою й перепадами напруги пуски для них є зовсім нетиповими. Тому так, інверторні холодильники справді можуть бути більш уразливими перед наслідками вимкнень світла.

Чи псується холодильник через відключення світла

На жаль, так. Окрім того, що це прискорює зношування обладнання, стрибки напруги при увімкненнях і вимкненнях електроенергії негативно впливають на внутрішні вузли пристрою, навіть якщо й не призводять до миттєвої поломки. Грубо кажучи, це може потроху «підпалювати» холодильник раз-по-раз, і коли такі пошкодження накопичаться до критичного значення, відбудеться безпосередньо сама поломка.

Тому не треба вірити в диво і сподіватися, що техніка якось сама, та й переживе всі ці пригоди без проблем — якщо нічого не робити для захисту своїх побутових приладів від наслідків аварійних відключень, то ці проблеми точно трапляться. Просто вони будуть відстроченими на якийсь час, але потім все одно наздоженуть. 

COMFY рекомендує: Хороша морозильна скриня може зберігати холод десятки годин. Тому, якщо вам потрібно зберігати велику кількість заморожених продуктів в умовах вимкнення світла, є сенс задуматися про покупку такого пристрою. За посиланням ви знайдете великий вибір морозилок з гарною автономністю та доступними цінами.

А що можна зробити, щоби захистити холодильник від наслідків вимкнень світла? Блог COMFY є має корисні поради на цей випадок, які допоможуть підвищити виживання холодильної техніки в умовах віялових та аварійних відключень. Ознайомтеся з ними, щоби зменшити ризик виходу холодильника з ладу.

Як уберегти холодильник від поломок через вимкнення світла

Найефективніший спосіб захисту холодильного обладнання в такій ситуації — це не якась одна конкретна дія, а цілий комплекс заходів, оскільки кожен із цих пунктів є дуже важливим. І ще вкрай бажано мати деяке додаткове обладнання для захисту від перепадів напруги в мережі. Тож розповідаємо все по порядку. 

 • Вимикайте холодильник від мережі перед очікуваним вимкненням світла. Але ця порада, на жаль, працює, тільки якщо вам відомий приблизний час вимкнення. Тож для планових віялових графіків він підходить, а от із екстреними відключеннями вже не прокотить. Але хоч би й так. Та навіщо це робити? Як ми вже говорили, це потрібно для того, щоб уберегти пристрій від можливих стрибків напруги.
 • Підключайте холодильник до електромережі лише через 10- хвилин після відновлення електропостачання, оскільки в момент появи світла ризик аномальних стрибків ще вищий. Плюс сюди ж додаються і додаткові ризики перебоїв у роботі трансформаторних станцій на вашій лінії — навантаження на них у ці моменти максимальне, а це підвищує ймовірність додаткових збоїв і поломок у такому енергетичному обладнанні. А будь-який такий додатковий збій цілком може зарядити всі 300-400 вольт туди, де мають бути наші рідненькі 220. Думаю, не потрібно пояснювати, що станеться з технікою від такого надмірного «електрохарчування»,— це переїдання легко може стати смертельним для електроніки.
 • Встановіть у будинку стабілізатор напруги або хоча б підключайте холодильник до мережі через пристрій типу «Бар’єр». Стабілізатор забезпечить постійне вирівнювання напруги в електромережі вашої квартири до заданої норми, а при занадто вже аномальних стрибках просто тимчасово знеструмить усю домашню мережу. Автомати захисту від стрибків напруги діють простіше — вони відразу відсікають підключену в них техніку від загальнобудинкової електромережі, якщо напруга виходить за межі норми. Так, хороший стабілізатор коштує недешево, але він надійно захищає усі ваші пристрої, підключені до електромережі. А от «Бар’єри» недорогі, хоча й функціонал у них скромний — одна розетка, один пристрій, одна дія під час перепадів. Але навіть це може врятувати ваш холодильник.
 • Регулярно розморожуйте холодильник. Чим більше в ньому накопичується льоду та інею, тим більше енергії він витрачає під час роботи і тим вище знос обладнання. В умовах частих відключень це також може стати критичним.
 • Слідкуйте за справністю дверцят і гумок-ущільнювачів — якщо вони мають пошкодження, то пристрій гірше триматиме холод. А це означає, що і за наявності електроенергії працювати холодильнику доведеться інтенсивніше, а за її відсутності камери швидше нагріватимуться. Ну і продукти, відповідно, частіше та швидше псуватимуться.
 • Не допускайте перегріву приміщення, де встановлено холодильник. Чим вища навколишня температура, тим швидше він нагріватиметься без доступу до електрики, тому активно користуватися кухонною плитою і вмикати духовку без світла вкрай небажано.
 • Не відчиняйте дверцята холодильника занадто часто і, тим більше, надовго. Кожне таке відкриття випускає частину холоду і запускає всередину відсіку тепле повітря із приміщення, тому без потреби їх краще зайвий раз не смикати. 
 • Зберігайте в морозилці хладагенти або хоча б пластикові пляшки із замороженою водою. При вимкненні світла вони працюють як додаткове джерело холоду та допомагають пристрою довше тримати низьку температуру. Плюс із їхньою допомогою можна підтримувати холод не тільки в морозильному, а й у холодильному відсіку — просто переклавши туди парочку таких холодоагентів із морозильника.
 • Не ставте в холодильник теплі та, тим паче, гарячі ємності. Це правило є актуальним для звичайного режиму використання, коли світло є завжди, але особливо важливим воно стає, коли світла немає. Чому? Каструля з теплим вмістом відразу підніме температуру всередині холодильника, а оскільки холоду для швидкого охолодження і компенсації цього перепаду пристрою взяти буде звідки, це призведе до нагрівання та псування інших продуктів. 
 • За можливості намагайтеся тримати холодильник наповненим — але не швидкопсувними продуктами. Фішка в тому, що коли всередині закритої морозилки багато упаковок із замороженим вмістом, вона краще зберігає холод, адже це буквально шматки льоду, які не лише витрачають холод, а й акумулюють його. Наприклад, якщо морозильний відсік повністю справний, щільно закритий і добре наповнений, продукти в ньому можуть залишатися замороженими до трьох діб. Та й у правильно заповненій холодильній камері їжа теж довше залишатиметься холодною.
 • Придбайте генератор, якщо ви живете в приватному будинку, або портативну зарядну станцію — якщо у вас квартира. Так, задоволення не найдешевше, але за умови регулярних вимкнень світла такий пристрій стане просто незамінним і забезпечить автономність вашого житла у довгостроковій перспективі.

Сумарно такі дії дозволять вам знизити навантаження на пристрій, зменшать його зношування і забезпечать більш тривале збереження рівномірної температури всередині камер холодильника. Тому дотримуйтеся цих порад, щоби ваша техніка працювала довше і краще, а продукти залишалися свіжими та безпечними. І бережіть себе! 👌 

132489 0 cookie-check Холодильник і вимкнення світла — як зберегти техніку та продукти в ній

Читайте також:

WWDC24 — що показали Apple на презентації 10 червня
WWDC24 — що показали Apple на презентації 10 червня
11 Червня, 2024, 02:01 186
Отже, вчора, 10 червня 2024 року, нарешті відбулася чергова презентація новинок Apple, конференція WWDC24.​​​​ ​І, попри те, що шанувальники крутих яблучних гаджетів так чекали на...
Смотреть результаты
Відповідаємо на найчастіші питання — Кондиціонери
Відповідаємо на найчастіші питання — Кондиціонери
Сьогодні кондиціонер є практично у кожному будинку, адже український клімат не тішить нас літньою прохолодою. І хоча цей вид кліматичної техніки у нас давно популярний...
Смотреть результаты
Нісуаз. Класичний рецепт
Нісуаз. Класичний рецепт
У цій статті ми розповімо вам про те, як приготувати нісуаз – чудовий салат із тунцем. Сьогодні цю страву можна вважати кращою навіть для найприскіпливіших...
Смотреть результаты