search
Підписатися

logo

Виміряти все! Вимірювальні прилади на кухні і вдома

13 Вересня, 2018, 10:43 8

Чи можна обійтися без вимірювань і вимірювальних приладів у сучасному житті? Можна, можливо. Але дуже складно! Навколо нас багато вимірювальних приладів і ми користуємося ними, не замислюючись, хоча, впевнені, після цієї статті ви відкриєте для себе багато нового.

Вимірюємо вагу і об’єм

Весы

Є такий вислів: “на око”. Наприклад, посолити “на око”. На чиє око? Це скільки? Ось і виникає необхідність вказувати хоча б з якоюсь точністю вагу, скажімо, в кулінарних рецептах. Не кажучи вже про лікувальні рецепти. Ось і виходить, що вдома потрібно мати ваги – прилад для вимірювання ваги. Причому різні – кухонні ваги для вимірювання ваги до одного кілограма з точністю один грам. Ці ваги допоможуть у приготуванні їжі.

Кантор (пружинні ваги) – для зважування до 25-ти кілограмів. Кантор допоможе ще вдома визначити, чи немає ваш багаж надмірної ваги, наприклад, або допоможе визначити вартість пересилки вашого вантажу Новою поштою.

Підлогові ваги – страшний ворог чи вірний друг багатьох з нас – тих, хто стежить за своєю вагою. Зазвичай підлогові ваги мають максимальне обмеження для зважування – 120 кг.

Точності зважування 5-10% у більшості випадків цілком вистачає і всі описані види ваг покриють ваші основні потреби.

Обсяги рідин і сипучих матеріалів вимірюють за допомогою мірного посуду. У кожної господині обов’язково повинен бути набір мірного посуду від 50-ти мл до 1-2-х л. Крім того бажано знати обсяг посуду для приготування їжі.

Вимірюємо довжину

Длина

Крім ваги, у побуті часто виникає необхідність вимірювання довжини. Для цього вдома достатньо мати лінійку, гнучкий стрічковий метр, рулетку або лазерний далекомір. Цей набір дозволяє забезпечити вимірювання у більшості випадків: розмітка грядок, розкроювання тканин, розрахунок шпалер, фарби, розміщення меблів і побутових приладів, розвішування фотографій і картин та багато іншого. Різні завдання вимагають різної точності. Наприклад, при розміщенні меблів не можна помилитися і на 5 міліметрів.

Вимірюємо час

Таймер

Відрізки часу вимірюються таймерами і секундомірами. Таймер буде корисний на кухні. Вони бувають вбудованими в меблі або побутову техніку. Секундоміри використовуються рідше, але зараз все частіше при приготуванні «модної» кави, для цього є навіть спеціальний прилад.

Вимірюємо температуру

Термо

Для вимірювання температури середовища використовуються настінні термометри кімнатні, зовнішні, водяні. На кухні застосовуються термометри, вбудовані в духові шафи і термометри з виносним датчиком. Такі термометри розширюють можливості господині в приготуванні страв з контролем температури: незамінні при приготуванні стейків та інших м’ясних страв.

Вимірюємо вологість

Гигрометр

Вологість у приміщенні міряють просунуті господині за допомогою гігрометрів, рідше – психрометрів. Але комфорт і здоров’я у будинку дуже залежить саме від вологості. Пересушене та перезволожене повітря не сприятливі. Щоб зволожити пересушене взимку повітря, багато хто користується зволожувачами  – приладами, що розпилюють дрібну водяну пару.

Вимірюємо концентрації (ооо … як складно!)

Концентрацію розчинів вимірюють спеціальними занурювальними ареометрами. За допомогою сахарометра вимірюють концентрацію цукру у воді (концентрацію цукру у виноградному соку перед бродінням домашнього вина). За допомогою спірометра вимірюють концентрацію спирту в напоях. Спеціальним ареометром вимірюють концентрацію кислоти в електроліті акумулятора.

Вимірюємо напругу

Вольтметр

Для вимірювання напруги необхідно мати вольтметр, а ще краще – універсальний тестор. Він дозволяє вимірювати змінну напругу в мережі 220 В, постійну напругу батарейок і акумуляторів 1-24 В. Крім того тестор дозволяє виявити розрив в електричному ланцюзі,  перегорівшу лампочку, запобіжник  тощо.

Вище коротко описані прості вимірювання, що часто зустрічаються в побуті. Останнім часом з’явилося дуже багато електронних побутових вимірювальних приладів, які підвищують точність, швидкість вимірювань, забезпечують дистанційний режим, сигналізацію, індикацію, реєстрацію та ін. Слідкуйте за оновленням асортименту в Comfy: можливо вже у цьому місяці з’явилося щось нове в темі вимірювальних приладів ?

58130 1 cookie-check Виміряти все! Вимірювальні прилади на кухні і вдома

Читайте також:

Кращі рецепти вуличної їжі з різних куточків світу
Кращі рецепти вуличної їжі з різних куточків світу
08 Вересня, 2018, 09:05 1922 6
Всім привіт! Найшвидший і недорогий спосіб перекусити на вулиці – це, звичайно, фаст-фуд. У кожній країні є свої національні вуличні страви, які місцеві жителі купують,...
Смотреть результаты
ТОП найкорисніших продуктів вересня
ТОП найкорисніших продуктів вересня
Всім привіт! У садах і на городах йде збір врожаю, в лісі перегукуються грибники та ягідники – настала осінь. Найпрацьовитіша і щедра пора року. Щедра...
Смотреть результаты
Приголомшлива піца на швидку руку
Приголомшлива піца на швидку руку
Всім привіт! Нещодавно я зіткнулася з ситуацією несподівано приємних гостей. Так, гості це завжди добре, весело, приємно і потрібно чимось нагодувати. Зараз, напевно, багато хто...
Смотреть результаты