05/06/20,

12:05

Відновлено внутрішнє авіасполучення в Україні. Вимоги для пасажирів та працівників аеропортів

Отже, сьогодні нарешті таки сталося те, чого ми усі так чекали — з 5 червня 2020 року в Україні відновлюється авіасполучення усередині країни. Внутрішні авіаперельоти дозволені лише між регіонами, у яких показники захворюваності COVID-19 дозволяють послаблення діючих карантинних обмежень. Трохи пізніше, з 15 червня, також планується рестарт міжнародного авіасполучення.

Але відновлення внутрішнього авіасполучення дозволено тільки за умови дотримання усіх вимог МОЗ — масочного режиму, соціального дистанціювання, температурного скринінгу та інших обов’язкових процедур. Видані Державіаслужбою розпорядження стосуються усіх суб’єктів авіаційної діяльності. Нижче ви можете ознайомитися з вибіркою основних тез із відповідного розпорядження Державіаслужби:

  • Обов’язкове дотримання масочного режиму як пасажирами, так і працівниками аеропортів.
  • Персонал аеропортів також повинен носити захисні рукавички.
  • Обов’язковий температурний скринінг для прибуваючих до терміналу та вилітаючи пасажирів.
  • Працівники аеропортів мають не допускати виникнення черг у місцях високої концентрації пасажирів.
  • Усі люди, що знаходяться на території терміналів, повинні дотримуватися фізичного дистанціювання, тобто відстань між ними має бути не менш ніж 1,5 метри.
  • У приміщеннях аеропортів обов’язкове проведення посилених гігієнічних процедур та прибирання.
  • Доступ до терміналів аеропортів, пересування всередині них і для пасажирів, і для працівників аеропорту, і для членів екіпажів необхідно обмежити по максимуму.
  • Реєстрація, посадка на рейс, паспортний контроль та інші подібні процеси мають бути безконтактними. По тих операціях, котрі можна виконувати без участі людей, необхідно забезпечити автоматизовану альтернативу.
  • Кількість автобусів, якими пасажири доставляються до літаків, має бути збільшено, щоб знизити скупченість людей.
  • Під час посадки на борт пішки або ж за допомогою телетрапів працівники аеропорту повинні запускати пасажирів у регламентованому порядку — від останніх рядів до перших.

Але варто зазначити, що видані Державіаслужбою рекомендації не передбачають змін у кількості пасажирських місць в літаках, чого побоювалися і пасажири, і авіаперевізники. При цьому розсадження пасажирів із дотриманням дистанціювання все ж таки рекомендоване, але тільки у тому випадку, якщо це дозволяють балансування літака та рівень завантаження борту.

Джерела фото: pic2.me

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Вибачте, для коментування необхідно увійти.

Підпишіться!

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: