search
Підписатися

logo

Техніка, яка допоможе зігрітися нам восени

08 Листопада, 2018, 10:04 12

Осінь саме той час, коли настає холодна пора і в наших будинках стає прохолодно, ми ж шукаємо різні способи, щоб зігрітися.

Наші комунальні служби далеко не завжди поспішають включати опалення в наших квартирах, а це значить, що з настанням осені вже може бути прохолодно як на вулиці, так і в наших оселях. Тому, якщо наша квартира підключена до міського центрального опалення, як це найчастіше й буває, то сподіватися на те, що батареї в будинку стануть гарячими саме тоді, коли нам цього захочеться, було б наївно. А значить необхідно брати все в свої руки і зігріватися самостійно. Благо, що способів зробити це більш ніж достатньо і вони доступні практично кожному, головне визначитися з найбільш оптимальним саме для себе.

Техника, которая поможет нам согреться осенью - обогреватель в интерьере

Є безліч способів зігрітися в холодну погоду і обігріти свій будинок або квартиру. Як правило, полягають ці способи у використанні тієї чи іншої побутової техніки. Це можуть бути спеціальні обігрівачі або щось ще, що створить тепло не тільки навколо нас, а й комфортну обстановку для нашої сім’ї і близьких. Щоб визначитися з найбільш оптимальним методом, способом або видом техніки конкретно для себе, потрібно розібратися в усіх премудростях, перевагах і навіть недоліках кожної з технік. Давайте по черзі розберемо всі можливі варіанти і з’ясуємо, наскільки ефективними вони можуть бути.

Спліт-система

Сучасний кондиціонер є вельми універсальним пристроєм, користь від якого проявляється практично цілий рік. Він не тільки створює прохолоду спекотним літом, а й допоможе нам зігрітися восени, а в деяких випадках і взимку. Подібний спосіб зігріву можна цілком обґрунтовано вважати одним з найбільш ефективних і навіть економних, адже спліт-система, ресурс якої розрахований на площу кімнати до 20 м², споживає в середньому всього лише 700-800 Вт на годину. При цьому тепле повітря в приміщенні з’являється практично відразу, нам не потрібно довго чекати, поки обігрівач нагріється і почне нагрівати своїм теплом повітря.

Техника, которая поможет нам согреться осенью - сплит система в интерьере

Якщо ми розглядаємо спліт-систему, як інструмент для обігріву квартири в перехідний період часу, а саме восени перед самим включенням центрального опалення, то для цього підійде абсолютно будь-яка модель кондиціонера. Але якщо ми хочемо, щоб наш кондиціонер працював ще й морозною зимою, то нам варто подбати про те, щоб він був оснащений інверторним компресором, який здатний створювати тепло при температурі на вулиці близько -15 ° С, а іноді навіть і нижче.

Конвектор

Електричний конвектор може стати незамінним помічником в той час, коли інші види обігріву приміщення недоступні або несправні. Суть роботи даного пристрою полягає в створенні природної конвекції теплого і холодного повітря. Встановлювати конвектор найкраще або на підлогу, за допомогою ніжок (вони зазвичай йдуть в комплекті), або ж навішувати на стіну, але як можна ближче до підлоги. Вся справа в тому, що конвектор не володіє окремим вентилятором, а нагріває те повітря, яке контактує з його ТЕНом безпосередньо.

Техника, которая поможет нам согреться осенью - конвектор в интерьере

Як багато хто з нас можуть пам’ятати з уроків фізики, холодне повітря більш щільне і має властивість опускатися вниз, тоді як тепле піднімається вгору. Нашою метою є обігріти максимально ефективно всю площу кімнати, тому нагріте повітря піднімається вгору, а холодне опускається ближче до електричного конвектора і теж нагрівається. Як правило, 1 кВт потужності конвектора здатний обігріти до 10 м². Виходячи з даного правила, ми зможемо точно вибрати саме ту модель і потужність, якої буде достатньо для обігріву всієї кімнати, де буде встановлений конвектор.

Масляний обігрівач

Подібний тип обігрівача дуже схожий на старі добрі чавунні батареї, які дуже часто до сих пір встановлені в наших квартирах. Зазвичай масляні обігрівачі встановлюются на підлозі, а їх ніжки обладнані коліщатками, що дозволяє легко транспортувати подібний тип обігрівача з кімнати в кімнату. Розрахунок потужності масляного обігрівача до тієї площі, яку нам необхідно обігріти, приблизно такий же, як і у випадку з конвектором – 1 кВт приблизно розрахований на 10 м². Але при цьому необхідно враховувати деякі особливості масляників.

Техника, которая поможет нам согреться осенью - масляный обогреватель в интерьере

Всередині радіатор заповнений, так званим, «маслом». Нагрівання такого обігрівача відбувається не дуже швидко, тому необхідно враховувати те, що потрібно буде почекати, поки той почне давати нам тепло. Але як результат, нагрітий масляний обігрівач, ще довго продовжить обігрівати кімнату, навіть після свого відключення від мережі. Найбільш ефективні масляники обладнані спеціальними вентиляторами в корпусі, які здатні розганяти гаряче повітря і більш ефективно обігрівати всю кімнату.

Інфрачервоний обігрівач

Серед всіх видів обігрівачів, інфрачервоний стає одним з найбільш універсальних в плані того, що його можливо використовувати не тільки в приміщенні, але  навіть на вулиці. Вся справа в тому, що більшість обігрівачів, для того, щоб створити теплу атмосферу, нагрівають повітря навколо нас, а інфрачервоні обігрівачі, в першу чергу, нагрівають не повітря, а наше тіло або предмети навколо нас. Так, розташувавши інфрачервоний обігрівач на оптимальній відстані від себе, наприклад, близько півтора метра, ми зможемо зовсім не турбуватися про те, що за вікном уже далеко не спекотна погода, а опалення все ще не включено.

Техника, которая поможет нам согреться осенью - инфракрасный обогреватель в интерьере

Завдяки своїм властивостям, інфрачервоні обігрівачі найкращим чином підходять для приміщень із слабкою ізоляцією від зовнішнього середовища, наприклад з протягами, з відкритими вікнами або для тих приміщень, де часто відкриваються двері – магазинів або офісів. Обігрівач можна розташувати як на спеціальній ніжці, так і встановити на стіну, при цьому не потрібно переживати про його розміщення ближче до підлоги, адже він обігріває не повітря, а створює тепло для нас.

Керамічний обігрівач

Подібний вид обігрівача є досить новим, але при цьому ефективним і навіть стильним. Візуально ми отримуємо керамічну плиту деяких розмірів, які залежать від того, наскільки велику площу необхідно обігріти. Від бажаної площі кімнати буде залежати і те, якою потужність і затратність електроенергії буде мати керамічний обігрівач. Сучасні властивості керамічних обігрівачів полягають зовсім не тільки в їх зовнішньому вигляді і виконанні, але й в досить економічній витраті електроенергії.

Техника, которая поможет нам согреться осенью - керамический обогреватель в интерьере

У той час як конвектори або масляні обігрівачі витрачають по 1 кВт такої недешевої електроенергії на 10 м² нашої житлової площі, керамічні обігрівачі розраховані на ресурс близько 0,5 кВт на 10 м², що означає вони вдвічі економічніші за більшість інших обігрівачів. Це стало доступно завдяки теплопровідним властивостями кераміки, яка дуже ефективно передає тепло і для цього їй не потрібно багато часу і енерговитрат. Нагрівальний елемент, який лежить в основі такого виду обігрівача, нагріває керамічну пластину, яка в свою чергу обігріває нашу квартиру або будинок дуже швидко і ефективно.

Тепловентилятор

Іноді необхідно дуже швидко обігріти невелику кімнату на короткий час або нагрітися самому в прохолодному приміщенні. Для цього зовсім не потрібно купувати дорогі каміни або конвектори, може виявитися повністю достатньо недорогого тепловентилятора, який в народі прозвали «дуйчиком». Щоб зігрітися, нам достатньо лише включити тепловентилятор в мережу, вибрати один з двох режимів і просто поставити перед собою. Нагрівальний елемент швидко розжарюється, а лопаті вентилятора дуже оперативно поширюють тепле повітря по кімнаті.

Техника, которая поможет нам согреться осенью - тепловентилятор в интерьере

Зазвичай тепловентилятор на максимальному режимі несе витрати електрики 2 кВт на годину, але якщо ми перемкнемо його на перший режим, то він буде споживати вдвічі менше. Більш сучасним і економічним рішенням стають тепловентилятори з керамічним нагрівальним елементом. Вони більш довговічні і менше споживають електроенергії, як правило, до 1,5 кВт. Тепловентилятор дуже вигідний завдяки тому, що він дуже швидко здатний створити тепло навколо нас і його легко можна переносити з кімнати в кімнату. Але ось для постійного обігріву середніх або великих приміщень він не підійде.

Чайник або кавоварка

Як би дивно це не прозвучало, але зігріватися в холодну пору можна не тільки за допомогою обігрівачів, але і просто кухонної техніки. Тепло ми зможемо відчути, навіть не включаючи камін, а просто випивши гарячий напій, наприклад, чай або каву. Зігріваючий ефект від вживання гарячого напою може тривати до декількох годин, але крім цього ми отримаємо ще й задоволення від улюбленого напою. Для любителів чаю в різних його проявах, досить буде мати на кухні звичайнісінький чайник електричний або на плиті.

Техника, которая поможет нам согреться осенью - чайник на плите

Але от якщо ми любимо справжню каву, то краще за все обзавестися кавоваркою, а то і кавомашиною. Різниця між двома приладами дуже проста, обидва варіанти готують каву зі свіжомелених кавових зерен, але кавова машина робить практично всі операції автоматично, володіючи навіть власним заварювальним блоком, тоді як приготування кави в звичайній ріжковій кавоварці вимагає нашої обов’язкової участі в цьому процесі. У будь-якому випадку результатом стає свіжозварений і ароматний кавовий напій з відмінним зігріваючим ефектом.

Термос

Гарячі напої дійсно здатні зігріти нас в прохолодну погоду, особливо в тих випадках, коли камін або обігрівач включити немає можливості або його просто немає. Але що робити, якщо з якихось причин ми не можемо приготувати собі навіть чай або каву? Наприклад, ми можемо перебувати в дорозі або тривалому переїзді. У такому випадку нам на допомогу приходить звичайнісінький термос або термочашка. Вони відмінно зберігають гарячими різні напої, тому у нас буде можливість у зручний час попити, наприклад, чай і зігрітися завдяки цьому.

Техника, которая поможет нам согреться осенью - термос с чаем

Сучасні термоси можуть мати різну форму і дизайн, а також  обсяг. Підбирається все це індивідуально, тому, якщо подорож планується довгою, то краще придбати термос побільше, на 1,5-2 літра. Перегинати з об’ємом не варто, адже ніякий термос не зможе зберегти наш чай або каву гарячим вічно. Рано чи пізно напій може охолонути навіть в термосі.

Електроковдри і електрогрілки

Дуже часто трапляється так, що ми замерзаємо саме вночі, коли спимо. Навіть якщо включений обігрівач, в холодну пору ми можемо замерзнути, особливо якщо наша ковдра виявилася не дуже теплою. У таких випадках на допомогу приходять електричні ковдри і електрогрілки, а точніше текстиль з обігрівом. Крім цього він може бути представлений електропростирадлом, грілками для ніг тощо. Звичайно ж, щоб скористатися таким благом цивілізації, біля ліжка необхідна розетка, для підключення до неї електричних ковдр або простирадла.

Техника, которая поможет нам согреться осенью - электроодеяло

Перестаратися в даному випадку не варто, досить буде лише одного елемента, адже якщо ми будемо використовувати і ковдру і простирадло з підігрівом, то ризикуємо опинитися в дуже вже теплих умовах, що так само викличе дискомфорт. Особливістю текстилю з обігрівом є його економічність, адже витрата електроенергії обчислюється лише кількома десятками ватів. Ось тільки варто пам’ятати, що текстиль кімнату і повітря не обігріє, а вранці, коли продзвенить будильник, необхідно буде вилазити з-під тепленької ковдри, тому краще комбінувати такий спосіб з використанням конвекторів і камінів.

64450 0 cookie-check Техніка, яка допоможе зігрітися нам восени

Читайте також:

Перший погляд на Huawei Watch GT – чи достатньо цей годинник «смарт»?
Перший погляд на Huawei Watch GT - чи достатньо цей годинник «смарт»?
07 Листопада, 2018, 09:56 854 8
У сфері пристроїв, що носяться, навіть серед найзнаменитіших світових гравців, рідко відбуваються якісь зміни і презентуються цікаві новинки. Безумовно, нові Apple Watch або Samsung Galaxy...
Смотреть результаты
Коли хочеться смачненького: яку хлібопічку вибрати для дому?
Коли хочеться смачненького: яку хлібопічку вибрати для дому?
Хто може встояти перед ароматом свіжоспеченого домашнього хліба? Смачний, свіжий, з ламкою хрусткою скоринкою і апетитним запахом – домашній хліб навіть не варто порівнювати зі...
Смотреть результаты
7 порад від осінньої хандри (для тих, кому погано і хто вважає осінь нудною порою року)
7 порад від осінньої хандри (для тих, кому погано і хто вважає осінь нудною порою року)
Пушкінська сумна пора – це більше про пізню осінь. Туманно-сизий ранок, завиває вітер, меланхолія – ​​взагалі, зовсім сумно … Щоб життя заграло яскравими фарбами в...
Смотреть результаты