search
Підписатися

logo

Перший погляд на Huawei Watch GT – чи достатньо цей годинник «смарт»?

07 Листопада, 2018, 09:56 8

У сфері пристроїв, що носяться, навіть серед найзнаменитіших світових гравців, рідко відбуваються якісь зміни і презентуються цікаві новинки. Безумовно, нові Apple Watch або Samsung Galaxy Watch варті уваги, і вони дуже класні, але в них не вистачає якоїсь родзинки, революційного зрушення з місця, чи що. Кожен бренд бачить це «зрушення» по-своєму – Apple вдосконалює екран, аналізатор серцевого ритму, можливості управління. Samsung рухається в схожому напрямку – покращує ергономіку, робить годинник більш стильним та трохи автономнішим. Як не дивно, але останній фактор для більшості з нас виглядає дуже привабливо, особливо в світі, де смартфонів вистачає «на день».

Сьогодні без зарядного пристрою практично неможливо вийти з дому. Все відбувається як в анекдоті – смартфон зарядив, годинник зарядив, навушники зарядив, машину зарядив, зарядку зарядив … І навіть з таким розкладом нас не завжди влаштовує та ступінь автономності, яку можуть запропонувати сучасні пристрої, що носяться. Звичайно ж, мова не про бездисплейні фітнес-трекери або з мінімально інформативним екраном. Ми говоримо про відсутність дійсно функціонального і довгограючого смарт-пристрою. І хоча у багатьох виробників існують спроби випуску подібних девайсів, але належною мірою популярності в широких колах вони не мали – чи то дизайн не солідний, чи то функціонал слабенький,  чи  то прошивка сирувата.

Як би там не було, кожен новий продукт в сегменті носимих пристроїв, та ще й від одного з найбільш іменитих брендів світу сприймається з натхненням і з надією на те, що ось він – смарт-годинник, який нам підійде по всіх параметрах. Саме такі відчуття виникають при першому погляді на Huawei Watch GT. Але давайте розберемося, що ж він з себе представляє і які перспективи чекають на його потенційних власників.

Дизайн і меню

Первый взгляд на Huawei Watch GT 2

Перші дві моделі смарт-годинника від Huawei потроху завоювали довіру покупців і, хоча, вони не відрізнялися якимись революційними функціями, вони були хорошим і якісним продуктом. Нова модель Huawei Watch GT виділяється на тлі минулих моделей, та й взагалі, в порівнянні з будь-якими сучасними пристроями, вже як мінімум своєю невеликою товщиною в 10,6 мм. Для порівняння – Apple Watch останньої моделі 10,7 мм, а Galaxy Watch взагалі 12,7. І це при тому, що новинка від Huawei має значний за розмірами екран в 1,39-дюймів і розмір корпусу 46 мм. Це практично повний аналог Galaxy Watch, за його розмірами, проте Huawei вдалося вмістити в цей же корпус збільшений екран більш високої якості. І цей AMOLED-дисплей прекрасний – його роздільна здатність становить 454 х 454 пікселів, що перевершує щільність пікселів в Galaxy Watch. Менша і вага новинки – всього 46 г у порівнянні з 63 г у Samsung.

Взагалі, в руці Huawei Watch GT відчувається акуратним і майже невагомим, завдяки невеликій товщині корпусу. Так, він все ще великий в діаметрі і, цілком можливо, не підійде власникам витонченої і вузькою руки, але тим не менше ергономічно він дуже зручний. В цілому дизайн має схожість з минулою моделлю Huawei Watch 2, але це єдине, що асоціюється з цією моделлю. Що приємно, так це можливість використання Huawei Watch GT навіть разом з рукавами сорочки або светра – під ними годинник не буде сильно тиснути, натирати руку і взагалі випирати.

Сам екран виглядає і читається чудово – технологія AMOLED в поєднанні з високою роздільною здатністю творить чудеса. У будь-який час доби перед вами буде один з найвисокоякісніших циферблатів, у якого будуть детально промальовані всі цифри, букви і навіть трохи згладжені шрифти.

Робота сенсорного екрану не викликає нарікань, а в якості функціональної допомоги для навігації по меню використовуються дві клавіші правої сторони корпуса. До слова ще про дизайн – для корпусу використовувалася дуже якісна нержавіюча сталь, яка за заявами виробника піддалася особливому алмазоподібному напилюванню за технологією DLC. Це означає, що твердість верхнього шару нержавіючої сталі значно зросла і стала менш схильна до подряпин. Те ж можна сказати і про керамічний безель, що обрамляє великий екран. Кераміка, як відомо, дуже тверда і не боїться подряпин. Єдине чого варто побоюватися – це ударів. Але від цього не застрахований і сам дисплей.

Huawei пропонує Watch GT в двох кольорах – чисто чорному з чорним силіконовим ремінцем і сріблястому (сталевому) з чорним, який комплектується шкіряним коричневим ремінцем з силіконовою підкладкою для зручності і практичності носіння.

Фітнес-функції

Первый взгляд на Huawei Watch GT 3

Як не дивно, з огляду на досить класичний зовнішній вигляд годинника Huawei Watch GT, але фітнес-спрямованість у нього розвинена найкращим чином. Тут ви знайдете всілякі функції, придатні для всіх популярних видів спорту. І ці функції є найбільшим фокусом компанії Huawei, так як якість їх опрацювання і взагалі підхід вражають.

Тут ви знайдете систему позиціонування, яка працює в трьох! стандартах – GPS, GLONASS і Galileo, просунутий датчик серцевого ритму контролює ваш пульс постійно, захист корпусу дозволяє занурюватися з ним на глибину до 50 м. І, крім цих хороших якостей в Huawei Watch GT є маса різних фітнес-програм тренувань, які здатні майже на професійному рівні відстежувати будь-яку вашу активність. Це стосується і плавання – годинник формує статистику і виводить SWOLF-дані за підсумком запливу.

Є в ньому і «кільця активності» за день, і різні рівні складності тренувань, і безліч додаткових датчиків, на кшталт барометра, який допоможе визначити скільки поверхів вами пройдено. Від такої кількості спортивно-спрямованих можливостей стає несподівано приємно, що навіть підмиває випробувати деякі з них, навіть якщо раніше займатися спортом не дуже хотілося.

Програмне забезпечення

Первый взгляд на Huawei Watch GT 4

Одним з каменів спотикання нового Huawei Watch GT є якраз програмне забезпечення, на якому він працює. Це не дітище Google – Wear OS, не Samsung зі своїм Tizen, а власна розробка Huawei – Lite OS. Цей програмний продукт компанія представила ще у 2015 році, але в більш вузьких колах, так як спрямований він був перш за все на інші пристрої, що працюють в мережі і утворював так званий Інтернет Речей (IoT). Мабуть, в компанії прийшли до висновку, що раз їх продукт користується популярністю (а це так і є) і він досить невибагливий до ресурсів пристрою то чому б не адаптувати його до носимого персонального пристрою? Адже в якійсь мірі смарт-годинник схожий (на програмному рівні) на той же «розумний холодильник», IP-камеру або інший електронний девайс. Всі вони повинні мати ряд сенсорів, які сканують необхідні їм дані і видають по мірі необхідності повідомлення. При цьому їм потрібно якийсь шлюз для виходу в інтернет, яким в даному випадку є смартфон, і у випадку з Huawei Watch GT він спрямований на зчитування і обробку безлічі біометричних даних людини.

Тепер про переваги цього підходу і операційної системи в цілому. Так як розробка спочатку робилася для такого роду пристроїв, то Huawei не довелося стикатися з проблемою урізання купи функцій щоб «полегшити» операційну систему, як це було у Google з їх Android Wear (тепер уже Wear OS). У компанії відразу створювали дуже легку, невимогливу до заліза і швидку ОС, яку вони без зайвих складнощів так і назвали – Lite OS. В результаті у них вийшов програмний продукт з дуже хорошим наповненням і непоганими спортивними можливостями. Однак головним мінусом є відсутність будь-якого стороннього програмного забезпечення для Huawei Watch GT, що, звичайно ж засмучує.

Перед нами знову ж схожа на продукт Samsung ситуація – їх операційна система Tizen OS теж є проприєтарною, як і Lite OS від Huawei, як і watchOS від Apple. Тобто виробник не дає вихідні коди операційної системи у відкритий доступ, залишаючи лише за собою право вносити зміни. Однак, він надає можливість створювати стороннім розробникам, за допомогою деяких інструментів, додатки. Тут немає нічого особливого чи нового – все це ми можемо бачити і у Apple і, тим більше, у Samsung. Головним же мінусом, у випадку з Huawei, є взагалі відсутня можливість (принаймні поки що) встановлювати якісь сторонні додатки на Huawei Watch GT. Може в подальшому, коли оновиться прошивка, з’являться розробники даного софта і так далі з оновленням прошивки і з’явиться така функція. Але майже напевно це буде вже з іншою моделлю «смарт» -годинника Huawei, так як обсяг вбудованої пам’яті в 128 Мб у Watch GT не дозволяє, будь-що завантажувати та встановлювати.

Так що з одного боку – ми отримуємо оптимізовану і невимогливу до ресурсів операційну систему, а з іншого боку, так як немає можливості встановити сторонні додатки, ми позбавлені багатьох функцій. Google Pay, багато локальних, актуальних для нашої країни додатків – банківські, транспортні, розважальні.

Акумулятор і продуктивність

Первый взгляд на Huawei Watch GT 5

Цей розділ, на тлі не дуже райдужного попереднього, повинен допомогти всім фанатам бренду підбадьоритися. Вся справа в тому, що навіть з повною функціональністю (за винятком активного використання GPS і постійно включеного екрану) Huawei Watch GT може пропрацювати до 2 тижнів на одному заряді акумулятора. Також ця цифра може зрости до одного місяця, якщо використовувати його з мінімально-активними можливостями або зменшиться до однієї доби при постійно включеному GPS.

У будь-якому випадку варто зауважити, що всі ці чудеса автономності виникли не тільки завдяки особливій операційній системі, а й залізу, на якому воно працює. Все будується на двопроцесорній платформі, де використовується економічний чіп лише для виведення інформації на екран, а у всіх інших випадках підключається ARM-процесор Cortex-M4. Цей простий і досить немолодий чіп у зв’язці зі співпроцесором і є причиною тієї самої економічності, про яку ми писали вище. І, хоча операційна система Lite OS дуже легка, іноді ви будете помічати невеликі пригальмовування при гортанні меню, наприклад, які і будуть наслідком роботи цього заліза.

Висновки

Первый взгляд на Huawei Watch GT 6

Нещодавно ми розповідали про новий годинник компанії LG зі справжніми фізичними стрілками. Дуже схоже на те, що виробники досягли  якоїсь межі технології, пов’язаної з апаратною складовою і, звичайно ж, небажанням «винаходити велосипед» в програмній сфері. Як і у випадку зі смарт-годинником LG в компанії Huawei вирішили піти таким собі своїм шляхом і все ж використовувати інший спосіб просування своїх носимих пристроїв.

Скажемо чесно – свою нішу аудиторії новий Huawei Watch GT завоює. Він дуже стильний, акуратний, солідно виглядає (принаймні з лицьового боку – на звороті пластикова кришка трохи менш приваблива). А ще має рідкісну для сучасних пристроїв автономність, навіть з можливістю використовувати його як смарт-годинник. Ви можете отримувати повідомлення, контролювати стан здоров’я і якість виконання безлічі видів вправ. По суті, Huawei Watch GT дуже нагадує просунутий фітнес-трекер, як його багато хто називає, але ми розраховуємо, що це лише перший крок на шляху нового типу смарт-годинників. І не виключено, що протягом року-двох, подібно Tizen OS, продукт від Huawei завоює популярність і стане інтенсивно розвиватися в сфері носимих пристроїв. І цим першим кроком якраз і є новий Huawei Watch GT – гідний і красивий.

До речі, вартість даного девайсу дуже демократична  як за спорт-варіант, і варіант зі шкіряним ремінцем. У продаж повинен надійти вже в листопаді цього року і працює він як з Android, так і з iOS. То ж якщо ви ще не визначилися який смарт-годинник вам підходить, хочете щось спортивно-орієнтоване і пристрій на кшталт Garmin Fenix ​​вам здається невиправдано дорогим, то цілком може бути, що Huawei Watch GT стане ідеальним варіантом для вас.

64348 0 cookie-check Перший погляд на Huawei Watch GT – чи достатньо цей годинник «смарт»?

Читайте також:

Коли хочеться смачненького: яку хлібопічку вибрати для дому?
Коли хочеться смачненького: яку хлібопічку вибрати для дому?
06 Листопада, 2018, 10:53 1440 8
Хто може встояти перед ароматом свіжоспеченого домашнього хліба? Смачний, свіжий, з ламкою хрусткою скоринкою і апетитним запахом – домашній хліб навіть не варто порівнювати зі...
Смотреть результаты
7 порад від осінньої хандри (для тих, кому погано і хто вважає осінь нудною порою року)
7 порад від осінньої хандри (для тих, кому погано і хто вважає осінь нудною порою року)
Пушкінська сумна пора – це більше про пізню осінь. Туманно-сизий ранок, завиває вітер, меланхолія – ​​взагалі, зовсім сумно … Щоб життя заграло яскравими фарбами в...
Смотреть результаты
9 фішок нового Android 9 Pie
9 фішок нового Android 9 Pie
Швидше за все, ні для кого не стане новиною чи відкриттям те, що операційна система Android є найбільш поширеною і популярною. Вона використовується в переважній...
Смотреть результаты