25/10/18,

19:33

9 фішок нового Android 9 Pie

Швидше за все, ні для кого не стане новиною чи відкриттям те, що операційна система Android є найбільш поширеною і популярною. Вона використовується в переважній більшості мобільних девайсів, та й не тільки мобільних. З моменту випуску найпершої редакції даної системи вже минуло десятиліття і за цей тривалий час зовнішній інтерфейс, і функціонал регулярно зазнавав змін. Якщо поглянути на те, як виглядала найперша версія Android Astroboy, від кодового імені якої, в результаті, довелося відмовитися, то ми можемо і зовсім не впізнати в ній тієї операційної системи, яка використовується на наших смартфонах сьогодні. Це й не дивно, адже еволюціонує не тільки операційна система, але й гаджети, на які вона встановлюється, вони спільно стають зручніше і досконаліше.

9 фишек нового Android 9 pie - андроид с пирогом

З 2010 року кожна нова редакція Android отримувала своєрідне кодове ім’я, яке відносилося до солодощів. Так ми вже могли використовувати Android під виглядом пряника, морозива, еклера, нуги тощо. Вихід у світ новенької редакції системи під новим кодовим ім’ям відбувається щорічно. Зміна імені операційки в алфавітному порядку зовсім не є основною зміною в ній, але його останнім часом обговорюють найбільше. Кожен прагне передбачити, яке ж нове ім’я отримає оновлена ​​редакція. В цьому році ми вже отримали Android 9 Pie, але все ще остаточно не знаємо, чим же вона стала краще і функціональніше, порівняно з попередньою версією.

Що нового в Android 9 Pie?

9 фишек нового Android 9 pie - новые функции в андроид

Адаптивна яскравість екрану. Робота нової редакції Android 9 багато в чому побудована на впровадженні в роботу смартфонів і інших мобільних гаджетів систем штучного інтелекту. Робота функції адаптивної яскравості екрану ґрунтується саме на штучному інтелекті, але суть її досить проста. Система буде здатна підлаштовувати яскравість екрану вашого смартфона в залежності від необхідності, і він буде або яскраво підсвічуватися, або більш м’яко. Не секрет, що екран несе дуже велике навантаження на батарею, тому дана можливість покликана економити його заряд, а відповідно продовжувати автономність девайсу.

9 фишек нового Android 9 pie - адаптивная батарея

Адаптивна батарея. Ми встановлюємо на свій смартфон багато різноманітних програм та ігор. Вони можуть займати різне місце і отримувати різні права доступу до функціоналу смартфона. Іноді ми забуваємо про деякі такі програми і перестаємо ними користуватися. Але це не означає, що програма не працює у фоновому режимі і не витрачає частину ресурсу батареї. Функція адаптивної батареї призначена для того, щоб Android міг самостійно виявляти такі програми і обмежувати їх непотрібний функціонал. Якщо ж програма зовсім не використовується тривалий час, то вона буде закрита повністю.

9 фишек нового Android 9 pie - функция slices

Функція Slices. Наступна функція здатна істотно розширити функціонал пошуку операційної системи. У новій редакції Android багато можливостей деяких додатків, які встановлені на гаджет, переносяться у вбудовану пошукову систему. Наприклад, якщо вам необхідно прокласти маршрут за певною адресою, вам просто потрібно написати цю адресу в пошуковому рядку і автоматично ви побачите найкоротший шлях до неї на віртуальній карті. А для виклику таксі більше не буде потрібно шукати відповідну програму зі списку вже встановлених, в цьому нам так само допоможе пошуковий рядок.

9 фишек нового Android 9 pie - app actions

Функція App Actions. Завдяки даній функції, операційна система Android 9 Pie буде пристосовуватися до звичок користувача та завчасно пропонувати зробити ту чи іншу дію. Ось, наприклад, що ви робите, коли підключаєте навушники до смартфону? Найчастіше запускаєте музичний плеєр і включаєте улюблену музику. Саме це буде розуміти і Android 9. Таким чином, після підключення навушників, система відразу ж запропонує нам запустити і відповідний плеєр. Це дуже зручно і економить масу часу.

Виріз дисплея. Вже довго в моді специфічний виріз зверху на сенсорному дисплеї, який вперше застосували в iPhone X. Подібний виріз в народі прозвали «монобровою» або «чубчиком». Розробники нового Android усвідомили масовість даного елемента в смартфонах різних виробників і вирішили, що нова система обов’язково повинна підтримувати роботу з такими гаджетами. Тому навіть якщо ваш смартфон з чубком не має спеціальної оболонки від виробника, навіть «голий» Android буде адаптований під роботу з цим елементом.

9 фишек нового Android 9 pie - ящик с программами

Ящик з програмами. Мабуть, в компанії Google люблять все робити по порядку, особливо якщо справа стосується алфавіту. Зайвим підтвердженням цьому служить порядок назв нових версій системи Android, який строго прив’язаний до алфавіту і в цьому році настав час для букви P. У такому ж алфавітному порядку відтепер будуть відсортовані і програми Android 9 в меню додатків, яке називається App Drawer, а саме Ящик з програмами. Так само вони можуть бути відсортовані залежно від того використовуємо ми смартфон дома або на роботі, якщо для цього у нас налаштовані окремі профілі.

9 фишек нового Android 9 pie - режим overview

Режим Overview. Панель навігації Android 9 Pie помітно змінили. Пропала кнопка для активації режиму огляду використовуваних додатків, а замість цього клавіш буде всього дві. А ось режим Overview (огляд) активувати можна просто провівши пальцем по екрану знизу вгору. У новій системі всі вікна в даному режимі будуть функціональні, іншими словами ми зможемо працювати в додатках і повноцінно використовувати їх. Таким чином, цей, на перший погляд, звичний для Android режим об’єднали з багатовіконним режимом і зробили його абсолютно по-новому.

9 фишек нового Android 9 pie - панель информации dashboard

 Панель інформації Dashboard. Завдяки вбудованим можливостям Android 9 Pie ми будемо мати можливість відстежувати статистику того, як же ми використовували свій смартфон, які програми запускали і який час у нас пішов на роботу з кожним з них. Ми зможемо встановлювати обмеження на використання різних програм по часу і навіть встановити час сну. Коли ліміт використання додатку закінчиться, програма видасть відповідне повідомлення, а іконка стане чорно-білою. Якщо ж ми активували час сну, то коли настає цей самий час, інтерфейс смартфона повністю стане чорно-білим і активується режим «Не турбувати».

9 фишек нового Android 9 pie - скриншоты

Скріншоти. Перед багатьма з нас дуже часто ставало питання, а як же мені зробити скріншот на своєму смартфоні. Найчастіше це досягалося за допомогою одночасного натискання на дві бічні клавіші, а саме качельки гучності вниз і кнопки живлення. У новому Android 9 Pie додали ще одну можливість. Ми просто затискаємо кнопку вкл. / Викл. і в оновленому меню вибираємо пункт створення скріншота. До слова, в новій системі буде можливість малювати на скріншоті. Раніше це було доступно лише завдяки стороннім програмам або у фірмових оболонках Android від виробників смартфонів.

Підведемо підсумок

Ми розповіли лише про малу частку поліпшень і нововведень, які присутні в новій операційній системі Android 9 Pie. Насправді їх набагато більше, а ми вирішили виділити лише кілька найбільш цікавих з них на наш погляд. Якщо ви готові доповнити наш список нових функцій і особливостей Android 9, то ми раді будемо бачити їх у коментарях до цього матеріалу. З того, що ми сьогодні вам розповіли, очевидно, що розробники компанії Google виконали непогану роботу над впровадженням в систему функцій, які тісно поєднуються з розробкою штучного інтелекту в наших гаджетах. Так само попрацювали над впровадженням програмної підтримки не тільки популярного «чубчика» над дисплеєм пристрою, але й роботи системи з подвійною камерою.

9 фишек нового Android 9 pie - три смартфона на андроид 9

Першими смартфонами, які вже отримали оновлення до Android 9 Pie, звичайно ж, стали смартфони Google Pixel. Слідом за ним оголосили про оновлення Android в Essential Phone. Безумовно, багато популярних девайсів, якими ми користуємося, так само незабаром матимуть можливість апгрейда, але варто трохи почекати, адже більшість з них працює під управлінням операційної системи Android під власною оболонкою. Підводячи підсумок всьому, можна сказати, що з кожним роком Android стає не тільки гарнішим, функціональнішим і зручнішим, але й розумнішим. Свідченням цього є підтримка системи ШІ, яка ґрунтуючись на наших звичках в роботі зі смартфоном, здатна навчатися, упізнавати наші звички і, таким чином, оптимізувати свою систему виходячи з цих даних.

9 фишек нового Android 9 pie - смартфон на android

У наступному році ми зможемо обговорити вже нову редакцію Android 10 Q. Але яке буде достовірне кодове ім’я очікуваної операційної системи ще не відомо. Ми можемо піддатися деякій модній тенденції, пов’язаній з ОС Android, і завчасно спробувати вгадати, як же буде називати десята редакція. Чекаємо ваших варіантів в коментарях.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Вибачте, для коментування необхідно увійти.

Підпишіться!

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: