search
Підписатися

logo

Практичні, потужні і зручні – огляд найкращих настінних обігрівачів і конвекторів

21 Жовтня, 2018, 04:20 11

З закінченням теплих літніх днів хочеться максимально утеплити своє житло. Початок опалювального сезону частенько не співпадає з реальними потребами власників квартир і будинків. Коли на вулиці ще стоять теплі осінні дні, у будинках та квартирах вже стає так холодно, що не рятує навіть теплий одяг. Громіздкі обігрівачі, розташовані на підлозі, усе менше цікавлять споживачів. Майбутнє за стильними, сучасними настінними конструкціями, які не лише обігрівають приміщення, але і можуть стати оригінальним декором. Прийшов час поговорити про те, який настінний обігрівач вибрати, як грамотно користуватися таким пристроєм, щоб збільшити його термін експлуатації, а також як за ним доглядати.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал

Зміст:

 1. На що звертати увагу, вибираючи настінний обігрівач?
 2. ТОП 10 кращих моделей
 3. Проблеми, що можуть виникнути при неправильному використанні
 4. Поради щодо коректної експлуатації та обслуговування

 На що звертати увагу, вибираючи настінний обігрівач?

Кімната, в якій на стіні висить обігрівач

У зимову пору року або у міжсезоння найкращим резервним джерелом тепла є хороший настінний обігрівач. Він дуже практичний і не займає багато місця у будинку. Але перед вибором обігрівача треба визначитись, для яких цілей він використовуватиметься, як часто, у якому приміщенні. Дуже важливо орієнтуватися на метраж і призначення кімнати, а також бажану температуру. Щоб грамотно вибрати пристрій, треба враховувати, чи є у будинку маленькі діти і тварини. В цьому випадку знадобиться тиха модель з іонізатором або зволожувачем повітря. Давайте спробуємо розібратися, який настінний обігрівач вибрати краще за все.

 Вибір настінного обігрівача

Одним з важливих параметрів вибору вважається площа приміщення, що потрібно обігріти. Наприклад, якщо ви будете періодично обігрівати невелику кімнату, розміром 15 квадратних метрів, вам буде достатньо компактного недорогого конвектора. Щоб обігріти приміщення на 30-40 квадратів, потужності середньостатистичного приладу може не вистачить. З цією метою краще підібрати інфрачервоний енергозберігаючий обігрівач. Важливо враховувати і частоту використання пристрою. Якщо обігрівач не буде використовуватись 24/7, а лише кілька разів на тиждень, купувати занадто дороге обладнання немає сенсу. Такі трати сильно вдарять по сімейному бюджету.

Настінний обігрівач бежевий

Щоб у холодну пору року постійно користуватись приладом для обігріву приміщення, треба приділити його підбору достатньо часу. Безпечний, функціональний, економічний обігрівач допоможе підтримувати в приміщенні бажану температуру. Для цього потрібна наявність функції автоматичного регулювання і системи швидкого нагріву. У такому разі кращим варіантом буде вибір інфрачервоного або кварцевого обігрівача з терморегулятором і пультом ДУ.

Електричні настінні конструкції: види приладів

Порівнюючи колись популярні масляні обігрівачі і сучасні настінні конструкції, можна з упевненістю сказати, що майбутнє за настінними моделями. Вони ефективні, практичні, компактні, економічні, презентабельні і безпечні.

За способом обігріву настінні конструкції можна розділити на:

 1. Керамічні. Тонкі панелі з вентилятором зовні схожі на кліматичні спліт-системи, як правило, оснащені термостатом, дисплеєм, пультом ДУ. Залежно від цінової категорії можуть мати багато додаткових корисних функцій. Недолік – невеликий радіус дії і низька швидкість роботи.
 2. Конвекційні. Такі моделі обігрівають приміщення за рахунок руху теплого повітря. Це найбезпечніший і популярний тип обігрівачів серед власників невеликих квартир. Є моделі з різною потужністю, дизайном і функціями. Можна обладнати з допомогою таких обігрівачів балкон, дитячу або вітальню. Навіть недорога модель на 1000-1500 Вт швидко нагріє приміщення в 15 квадратних метрів. Конвектори можуть бути з механічним, електронним, сенсорним способом керування. У багатьох моделей є функція регулювання та підтримки належної температури.
 3. Інфрачервоні обігрівачі – це пристрої, які працюють за принципом випромінювання магнітного спектру. Ці промені нагрівають не повітря, а поверхні, тим самим нагріваючи велику площу приміщення. За рахунок принципу своєї роботи ці обігрівачі економічніші своїх аналогів. Вони ефективні та можуть використовуватися в приміщеннях і на вулиці. Багато з них оснащені додатковими функціями, можуть бути встановлені на підлозі, кріпитися на стелю або стіну.

Інфрачервоний обігрівач

 1. Кварцеві настінні обігрівачі. Пристрій у вигляді монолітної плити з кварцевого піску, яке за допомогою металевої спіралі розігріває спочатку саму конструкцію, а потім завдяки конвекції повітря акумулює тепло в приміщення. Особливість цього виду обігрівача – пристрій довго нагрівається (близько 20 хвилин) і також довго зберігає тепло (від одного до декількох годин). Ці прилади можна встановлювати навіть у ванних кімнатах.
 2. Нагрівальні картини. Оригінальний і стильний спосіб обігріти і прикрасити приміщення – панелі з нагрівачем з вуглецевого волокна або полотно з тонким плівковим карбоновим нагрівальним елементом. Гнучкий плівковий настінний обігрівач з оригінальним зображенням, фотографією або незвичайним малюнком ефективно обігріває приміщення і легко транспортується.

Картина-обігрівач

Настінні конструкції можуть бути моноблочними, з відкритою/закритою спіраллю. Моноблочні пристрої безпечніші і краще всього підходять для регулярного використання в приміщеннях будь-якого типу. Важливий параметр, на який слід звертати увагу, вибираючи настінний обігрівач, – тип нагрівального елементу.

По цьому параметру можна виділити такі види:

 • стрічкові;
 • трубчасті/ТЕНи;
 • монолітні.

Деякі настінні обігрівачі можуть бути укомплектовані ніжками і встановлюватися на підлозі. Перед вибором обігрівача складіть загальну картину. Визначтеся, в якому приміщенні він буде встановлений, чи будете ви використати пристрій зрідка або вам знадобиться постійний обігрів приміщення. Зверніть увагу на потужність обігрівача і кількість споживаної електроенергії. Ціна енергозбережуючого обігрівача може бути вища за моделі, які споживають під час роботи більше електроенергії, але, якщо користуватися пристроєм не один рік, це буде вигідна інвестиція. І не варто забувати про те, що пристрій може не тільки виконувати свою безпосередню функцію – обігрівати приміщення, але й бути оригінальним засобом декору.

Кварцевий обігрівач

 ТОП 10 кращих моделей

Як обрати кращий настінний обігрівач? Який тип краще за інші, на які особливості орієнтуватися? Ми вже визначили головні параметри, виходячи з яких, ви зможете зробити вибір.

Нагадаємо ще раз:

 • зовнішній вигляд;
 • потужність;
 • економність;
 • спосіб керування (електронний і механічний);
 • наявність додаткових функцій: пульта ДУ, термостату, захисту від перегріву, іонізатора та зволожувача повітря.

Щороку складається рейтинг настінних обігрівачів, виходячи з аналізу позитивних і негативних відгуків споживачів. Ми детально вивчили ситуацію на ринку кліматичної техніки і з’ясували, що найпопулярнішими брендами-виробниками обігрівачів споживачі вважають торгові марки: Saturn, Element, Элна, UFO, Roda, Electrolux, Gorenje. Користуються популярністю і настінні обігрівачі Термія, Noirot, Ardesto, Ballu. Вибравши для вас кращі настінні конструкції, ми склали рейтинг по версії Comfy. Пропонуємо вам десять найкращих обігрівачів з різними технічними характеристиками, особливостями та способами керування.

 1. Noirot SPOT E 3 PLUS 2000W. Тип – конвектор, настінна/підлогова модель потужністю 2000 Вт. Обігріває площу до 20 м. Особливості: механічний тип керування, надійний девайс з вологозахисним корпусом, гарантійний строк служби – 10 років.

Конвектор Noirot SPOT E 3 PLUS 2000W

 1. Ardesto HCP-750RM. Тип – конвектор, настінна модель потужністю 750 Вт. Обігріває площу до 7 м. Особливості: елегантна, симпатична модель обігрівача для невеликих приміщень.

Конвектор Ardesto HCP-750RM (мармур)

 1. Gorenje OptiHeat 2000 EWP Wi-Fi. Тип – конвектор, підлогова/настінна модель потужністю 2000 Вт. Обігріває площу до 20 м. Особливості: електронне керування з дисплеєм та термостатом, Wi-Fi та захистом від перегріву.

Конвектор Gorenje OptiHeat 2000 EWP Wi-Fi

 1. Roda RD-1500B. Тип – конвектор, підлогова/настінна модель потужністю 1500 Вт. Обігріває площу до 15 м. Особливості: елегантна, дизайнерська модель у чорному кольорі з сенсорним способом керування та електронним таймером. Фронтальна частина приладу – суцільний шматок загартованого скла.

Конвектор Roda RD-1500B

 1. Ballu BIH-L-3.0. Тип – конвектор, підлогова/настінна модель потужністю 3000 Вт. Обігріває площу до 30 м. Особливості: нагрівальним елементом виступає інфрачервона кварцова трубка, оснащений спеціальною перфорацією для охолодження корпусу і відбивачем для рівномірного обігріву.

Обігрівач інфрачервоний Ballu BIH-L-3.0

 1. UFO MCH10LP. Тип – конвектор, підлогова/настінна модель потужністю 1000 Вт. Обігріває площу до 10 метрів. Особливості: оригінальний дизайн, велика швидкість обігріву.

Конвектор UFO MCH10LP

 1. Polaris PCH 1064G. Тип – конвектор, підлогова/настінна модель потужністю 1000 Вт. Обігріває площу до 10 Вт. Особливості: закритий тип нагрівального елементу, скляне покриття, електронний спосіб керування, захист від перегріву, функція підтримки заданої температури.

Конвектор Polaris PCH 1064G

 1. Saturn ST-HT0476. Тип – конвектор, підлогова/настінна модель потужністю 1500 Вт. Обігріває площу до 15 м. Особливості: закритий тип нагрівального елементу, LED-дисплей, електронний спосіб керування.

Конвектор Saturn ST-HT0476

 1. Infraceramic ТСМ450 (49733). Тип – керамічний, настінна модель потужністю 430 Вт. Особливості: робоча температура поверхні – 80°С (±5° С), механічне керування.

Конвектор Infraceramic ТСМ450 (49733)

 1. Delonghi HMP 1500 Black. Тип – мікатермічний, підлогова/настінна модель потужністю 1500 Вт. Обігріває площу до 15 м. Особливості: інноваційна технологія real energy, захист від замерзання та перекидання.

Обігрівач інфрачервоний Delonghi HMP 1500 Black

 Проблеми, які можуть виникнути при неправильному використанні

Сучасні обігрівачі, як правило, безпечні. Але, як і у всякого правила, і тут бувають винятки. За даними МНС України саме в опалювальний сезон і в холодне міжсезоння зростає кількість пожеж. Часто причиною вогню стає несправний обігрівач. Щоб ваш пристрій не завдавав клопотів, а його використання не спричинило пожежу або виникнення інших небезпечних ситуацій, дотримуйтесь простих правил:

Пожежа через несправність обігрівача

 • читайте інструкцію до гаджету і виконуйте всі пункти без винятку (дотримуючись правил експлуатації, ви ще й збільшите термін служби пристрою);
 • контролюйте стан обігрівача, особливо «вилку» і розетку, вони повинні бути неушкоджені та у робочому стані;
 • не залишайте прилад без нагляду, поруч з дітьми, тваринами, джерелом вогню і легко займистими поверхнями;
 • стежте за тим, щоб на приладі не накопичувався пил (він легко запалюється);
 • ні в якому разі не сушіть на пристрої для обігріву речі;
 • для маленьких приміщень краще купувати обігрівачі закритого типу;
 • не вмикайте кілька приладів в одну розетку;
 • купуйте обігрівач, виходячи з потужності вашої проводки (стара проводка не витримає сучасний обігрівач великої потужності);
 • не перевантажуйте електромережу;
 • при найменшому пошкодженні приладу або штекера відмовтеся від їх експлуатації;
 • не використовуйте саморобні обігрівачі;
 • не ремонтуйте зламаний прилад самостійно.

Поради щодо коректної експлуатації та обслуговування

Настінний скляний інфрачервоний обігрівач

Обігрівач буде служити вам багато років, якщо стежити за чистотою приладу і справністю всіх деталей. Найменша несправність – це привід звернутися в сервісний центр або до професійного майстра. Ремонтом та обслуговуванням побутової техніки повинні займатися фахівці. Саме вони легко визначать поломку, її причину і спосіб усунення.

 • Щоб пристрій коректно і ефективно працював, дотримуйтеся вимог, зазначених в інструкції до конкретної моделі.
 • Побутові прилади використовуйте для обігріву житлових будинків і квартир, а для обігріву виробничих приміщень придбайте спеціальну кліматичну техніку. Якщо в інструкції зазначено, що прилад здатний обігріти площу до 15 квадратних метрів, не варто розміщувати його в кімнаті 25-30 метрів. Він буде неефективний.
 • Використовуйте пристрій тільки за призначенням. Встановлюйте обігрівачі відповідно до їх технічних характеристик. Настінну модель не встановлюйте на підлозі, а для стелі – на стіні. Для монтажу обладнання використовуйте комплект, який рекомендує виробник. Важливо дотримуватися допустимих відстаней між стіною і приладом. Монтаж електрообігрівачів повинні здійснювати досвідчені і кваліфіковані фахівці.
 • Бережіть обігрівач від ударів, попадання пилу і вологи.
 • Технічне обслуговування обігрівачів полягає в їх регулярному чищенні від пилу. Рекомендуємо чистити прилад м’якою сухою ганчіркою тільки після відключення від мережі і після того, як він охолоне.
63521 0 cookie-check Практичні, потужні і зручні – огляд найкращих настінних обігрівачів і конвекторів

Читайте також:

Супер надійні і продуктивні – ТОП 10 найкрутіших моделей ноутбуків Dell
Супер надійні і продуктивні - ТОП 10 найкрутіших моделей ноутбуків Dell
21 Жовтня, 2018, 02:34 1314 6
Зміст: Основні особливості бренду, ключові фішки та інновації На що звертати увагу при виборі ноутбука бренду Dell ТОП 10 моделей: ігрові, офісні, ультрабуки Проблеми, які...
Смотреть результаты
Топ недорогих ноутбуків для ігор та роботи – рейтинг моделей в COMFY
Топ недорогих ноутбуків для ігор та роботи - рейтинг моделей в COMFY
Зміст: Основні особливості, на які потрібно звертати увагу, вибираючи недорогий ноутбук ТОП 10 моделей: ігрові, офісні, ультрабуки Проблеми, які можуть виникнути при неправильному використанні Поради...
Смотреть результаты
Надійні, невибагливі, недорогі – ТОП рейтинг моделей пральних машин Zanussi
Надійні, невибагливі, недорогі - ТОП рейтинг моделей пральних машин Zanussi
Зміст: Основні особливості бренду Zanussi, ключові фішки та інновації На що звертати увагу при виборі пральної машини Zanussi ТОП 10 вертикальних і фронтальних моделей Проблеми...
Смотреть результаты