search
Підписатися

logo

Соковитість і яскравість – смартфони з першокласними екранами

30 Серпня, 2018, 10:41 6

Найпомітнішою частиною смартфона є його дисплей, який займає практично всю його фронтальну частину. Але чи всі вони однакові?

Зміст:

Типи екранів для смартфонів і різниця між ними

Як різні екрани поводяться на сонці, в темряві, при читанні

Порівняння різних типів екрану для смартфона

Рейтинг смартів з кращим екраном за версією COMFY

Смартфон вже давно перестав бути лише тільки засобом зв’язку. Це справжнісінький портативний комп’ютер, який завжди знаходиться з нами. За дуже короткий проміжок часу смартфони перетворилися для нас у незамінний пристрій, без якого ми себе вже не уявляємо. Ми можемо пам’ятати ще найперші кнопкові мобільні телефони, за допомогою яких можна було хоч і кострубато, але все-таки виходити в інтернет, і завдяки цій особливості ми гордо називали їх смартфонами. Звичайно ж, порівнювати їх з сучасними смартфонами, сенсу немає ніякого, адже це було щось інше.

Сочность и яркость_смартфоны с лучшими экранами - смартфон сяоми в руках

Сучасні девайси мають більші сенсорні дисплеї і мінімум фізичних кнопок. Це істотно спрощує управління, як самим смартфоном, так і полегшує навігацію по різним його функціям, у тому числі і серфінг в мережі Інтернет. Екран смартфона може бути яскравим, мати хорошу деталізацію, але якщо придивитися ближче або розібратися в його характеристиках, то розуміємо, що екрани різних смартфонів можуть бути абсолютно різними. І мова тут зовсім не про його розміри або навіть роздільну здатність екрану. Вся справа в тому, що матриці екранів сучасних смартфонів виготовляються за різними технологіями, іноді навіть запатентованими якимось брендом. Зважаючи на це може простежуватися певна різниця між ними. Але який найкращий екран смартфона?

Типи екранів для смартфонів і різниця між ними

Як ми вже встигли помітити, екрани різних смартфонів відрізняються один від одного, а питання про те, який кращий тип екрану для смартфона досить спірне і, найімовірніше, не має однозначної відповіді. Давайте ж розглянемо, які типи екранів на сьогодні найбільш популярні в сучасних телефонах.

TN + Film. Насправді даний тип екрану сьогодні знайти буде не так легко, адже його популярність поступово зводиться до нуля. Ще пару років тому вона застосовувалася практично в кожній моделі смартфона, але сьогодні нею оснащують лише не дорогі девайси. Подібна технологія не здатна, порівняно з іншими, забезпечити хороші кути огляду, достатню яскравість і контрастність.

Сочность и яркость_смартфоны с лучшими экранами - строение экрана

IPS. Це чи не найкращий екран в смартфоні. IPS став найпоширенішим типом матриці і по праву змінив TN, адже на відміну від попередника, IPS володіє хорошими кутами огляду без спотворення передачі кольору, високою контрастністю і природною картинкою.

Сочность и яркость_смартфоны с лучшими экранами - тип экрана pls

PLS. Насправді даний тип матриці мало чим відрізняється від IPS. Це практично повний її аналог, але розроблений компанією Samsung. Проте, розробники обіцяють велику щільність пікселів, порівняно з IPS і кращий час відгуку.

Сочность и яркость_смартфоны с лучшими экранами - тип экрана amoled

AMOLED. Це найбільш яскравий тип екрану, суть якого полягає у використанні активної матриці (AM). Активна матриця дозволяє управляти не групою субпікселів, а кожним окремо. В результаті ми отримуємо дуже яскраву і соковиту картинку на смартфоні, а чорний колір максимально глибоким. Головною перевагою такого екрану стає його висока енергоефективність.

Сочность и яркость_смартфоны с лучшими экранами - гибкий oled экран

OLED. Це одна з найбільш дорогих типів матриць, яка сьогодні присутня на ринку смартфонів і застосовується виключно у флагманів. Екрани OLED дуже тонкі, але володіють високою контрастністю і яскравою передачею кольору. Вони комфортні для ока і не витрачають велику кількість енергії батареї смартфона.

Як різні екрани поводяться на сонце, в темряві, при читанні

Ми використовуємо свій смартфон в різний час доби і в різних умовах, тому дуже цікаво дізнатися, як же різні типи екранів поводитимуться на сонці, в темний час доби або під час читання.

Сочность и яркость_смартфоны с лучшими экранами - смартфон на солнце

Головними помічниками абсолютно будь-якого екрану в умовах яскравого освітлення, наприклад, сонячним днем, стають висока яскравість екрану і його противідблискові властивості. Тому зовсім не дивно, що найкращим екраном смартфона на сонці стане OLED через свої характеристики яскравості. Добре проявляє себе в таких же умовах матриця AMOLED, але найгірші показники якості на сонці виявляються у TN + Film. Обзавестися антивідблисковими властивостями, якщо їх немає, екрану допоможе або матова плівка, або скло з олеофобним покриттям.

Сочность и яркость_смартфоны с лучшими экранами - смартфон в темноте

Якщо ж ми опиняємося в приміщенні зі слабким освітленням або намагаємося щось прочитати на екрані смартфона в темний час доби, то тут вкрай важлива якість передачі кольору на середньому і мінімальному рівні підсвічування. Якщо не враховувати найбільш преміальний OLED екран, то кращі показники в темний час виявляються у IPS і, як не дивно, у TN + Film, адже даний тип матриці у своїй основі не володіє яскравим підсвічуванням і, тим самим, не навантажує очі.

Сочность и яркость_смартфоны с лучшими экранами - чтение на смартфоне

Що ж стосується читання, то найбільший вплив надасть зовсім не тип матриці, а розміри дисплея і його роздільна здатність. Іншими словами, на великих діагоналях читати набагато зручніше, а чим більше пікселів на екрані, тим більш деталізований текст і тим краще наші очі його сприймають.

Порівняння різних типів екрану для смартфона

Давайте спробуємо зібрати воєдино все те, що ми вже встигли розглянути і більш коротко викласти. Щоб інформація виявилася найбільш наочною, ми пропонуємо ознайомитися з нею у вигляді порівняння з перевагами і недоліками різних типів дисплеїв.

Сочность и яркость_смартфоны с лучшими экранами - смартфон с большим экраном

Тип екрану TN + Film

Переваги                                     

 • Час відгуку 16 мс
 • Не висока вартість такого типу екрану

Недоліки

 • Погані кути огляду
 • Низька контрастність і яскравість

Тип екрану IPS

Переваги

 • Хороші кути огляду
 • Висока контрастність
 • Природні кольори

Недоліки

 • Дорожче, ніж екрани TN + Film
 • Час відгуку також вище

Тип екрану PLS

Переваги

 • Висока щільність пікселів
 • Низький час відгуку

Недоліки

 • Яскравість екранів PLS поступається іншим матрицями від Samsung

Тип екрануAMOLED

Переваги

 • Висока яскравість і контрастність
 • Низький рівень споживання енергії
 • Глибокий чорний колір

Недоліки

 • Висока вартість таких екранів
 • Рідко застосовується в смартфонах не під брендом Samsung

Тип екрану OLED

Переваги

 • Менші розміри, товщина і вага
 • Швидке реагування
 • Висока контрастність
 • Не потрібно підсвічування

Недоліки

 • Чутливість до вологи, тому потребує додаткового захисту
 • Найдорожчий тип екрану

Рейтинг смартів з кращим екраном за версією COMFY

Кращий дисплей в смартфоні, це зовсім не той, який має лише якийсь конкретний тип екрану. Насправді це ціла сукупність різних параметрів, які працюють спільно і показують високий результат у вигляді якісного зображення на екрані смартфона. Для того щоб підібрати для вас смартфони з найкращим екраном, ми брали до уваги тип екрану, його роздільну здатність, розміри, яскравість картинки і її здатність передавати природні кольори.

Сочность и яркость_смартфоны с лучшими экранами - Samsung Galaxy Note 9

Samsung Galaxy Note 9. Даний гаджет лише тільки недавно презентували, але він вже встиг вразити нас своїми параметрами продуктивності та якістю свого дисплея. Розміри його екрану складають 6,4″, а роздільна здатність формату Quad HD. Тип екрану – фірмовий від Samsung Super AMOLED. Крім цього екран захищений за технологією Gorilla Glass 5.

Сочность и яркость_смартфоны с лучшими экранами - Apple iPhone X на беспроводной зарядке

Apple iPhone X. І поки ми все ще в очікуванні нового iPhone 2018, найкращим гаджетом під управлінням iOS залишається iPhone X. Кращий він не тільки завдяки своєму функціоналу, але і завдяки високій якості свого екрану. Саме він став родоначальником «чубчикоманіі»,яка вразила практично всі бренди. Розмір екрану складає 5,8″, а його роздільна здатність 2436х1125 пікселів. Тип екрану у Apple традиційно індивідуальний – Retina.

Huawei P20 Pro

Huawei P20 Pro. Наступний флагман пропонує нам разом з яскравим і соковитим дисплеєм відразу три камери! Нововведення, яке, напевно ми ще не раз побачимо. Діагональ дисплея даної моделі становить 6,1″, а його роздільна здатність 2240х1080 пікселів. Не так вражаюче як у інших, але лише на перший погляд, адже тип екрану у Huawei справжнісінький OLED.

Сочность и яркость_смартфоны с лучшими экранами - honor 10

Honor 10. У тому випадку, якщо ми розглядаємо відносно недорогий девайс (щодо найдорожчих смартфонів), але при цьому нам потрібен хороший яскравий дисплей, то найбільш привабливим виявиться дана модель. Екран має 5,84-дюймову діагональ і роздільну здатність 2280х1080. Тип екрану застосовується IPS, а сам він наділений захисною технологією Gorilla Glass.

Підписуйся на наш Telegram-канал

57351 0 cookie-check Соковитість і яскравість – смартфони з першокласними екранами

Читайте також:

Процесор Intel Core i7 у вашому ПК: чи необхідний він конкретно вам?
Процесор Intel Core i7 у вашому ПК: чи необхідний він конкретно вам?
29 Серпня, 2018, 10:42 1447 10
Центральний процесор є справжнім серцем будь-якого комп’ютера, тому від параметрів його продуктивності залежить багато чого. Зміст: Особливості процесора Intel Core i7 Покоління, серії процесора Ключові...
Смотреть результаты
Топ недорогих смартфонів, які несподівано гарні
Топ недорогих смартфонів, які несподівано гарні
У нашому уявленні недорогі смартфони стають чимось малоцікавим, адже вони не мають будь-яких видатних функцій. Але чи  дійсно це так? ТОП кращих недорогих смартів на...
Смотреть результаты
МФП з функцією фотодруку – збережіть дорогі серцю моменти
МФП з функцією фотодруку - збережіть дорогі серцю моменти
Скажіть чесно, як часто ви друкуєте фотографії? А наскільки часто буває так, що вам потрібно відсканувати якийсь документ або роздрукувати його? У більшості міст, звичайно...
Смотреть результаты