search
Підписатися

logo

Смачна кава зі стійкою, густою пінкою – огляд кращих капучінаторів на ринку

07 Жовтня, 2018, 06:32 13

Справжні кавомани вважають за краще готувати улюблений напій самостійно. Це цілий ритуал – вибрати зерна правильного обсмаження, уважно підійти до процесу приготування. Вибір рецепта – окремий важливий момент. Ну, і звичайно ж – сам напій. Що ви приготуєте сьогодні: еспресо, пікантний моккачіно, раф або ніжний латте?

Готування кави з додаванням молока – окремий вид майстерності. Без густої молочної пінки в цій справі не обійтися. Тут на допомогу вам прийде капучінатор. З ним навіть в домашніх умовах ви приготуєте смачний напій, як в улюбленій кав’ярні.

У нашій статті ми розповімо, які бувають типи аппаратів, як обрати капучінатор для домашньої кухні. Надамо топ-10 кращих моделей і порадимо 3 простих рецепта приготування смачних напоїв.

Зміст:

 1. Особливості техніки, які завдання виконує
 2. На що звертати увагу при виборі
 3. Топ-10 моделей даного виду техніки
 4. Поради щодо експлуатації пристрою
 5. Топ-3 рецепта кави

Підписуйтесь на наш Telegram-канал

Особливості техніки, які завдання виконує

За допомогою капучінатора ви можете перетворити звичайну каву з вершками в справжній витвір мистецтва. Просто збийте молоко в пінку і додайте її до напою.

Якщо ви користуєтеся домашньої кава-машиною, то можете вибрати для неї автоматичний або механічний спінювач.

Автоматичний збивач

Апарат працює за принципом пульверизатора. Він вбудований в кава-машину або його можна підключити до спеціального роз’єму в диспенсері.

Гарячий пар під тиском подається з бойлера в капучінатор. Туди ж по спеціальній трубці надходить молоко з ємності. Пар і молоко змішуються, утворюючи пінку, яка видається з спеціальної насадки прямо в чашку. Весь процес автоматизований. Вам не доведеться самостійно контролювати густоту пінки.

«Автоматический капучинатор»

Механічний спінювач

Механічний або ручної капучінатор є насадкою для кави-машини, яку ви встановлюєте на місце панарелло. Молоко спінюється під впливом гарячої пари.

Такий виріб часто використовують в кав’ярнях. Молоко наливають в спеціальний глечик-пітчер. Воно спінюється під впливом гарячої пари, яку видає капучинатор.

Механічна модель складніша у використанні, вимагає наявності вправності і терпіння:

 • Занурте насадку в молоко на глибину 5-7 мм. Ви повинні збити верхній шар рідини. Слідкуйте, щоб насадка розташовувалася під кутом;
 • Коли в молоці з’явиться маленька воронка, зафіксуйте пітчер в цьому положенні. Нехай апарат зіб’є рідину до потрібної консистенції;
 • Як тільки ви отримали пінку потрібної густоти, підійміть ємність і заглибите насадку в молоко. Потрібно прогріти його під впливом теплого пара. Але ні в якому разі не доводьте до кипіння;
 • Коли молоко прогріється, вимкніть пристрій і поставте пітчер на стіл.

Бачили, як барісти в кав’ярнях стукають пітчером по столу? Так вони розганяють пінку і скидають великі бульбашки. Спробуйте виконати цю дію і ви. Тільки не стукайте занадто сильно, щоб молоко не розплескалося.

Щоб контролювати процес прогріву рідини, використовуйте пітчер, виготовлений зі сталі. Цей матеріал швидко підігрівається під впливом температури. Ви на дотик зможете зрозуміти, коли молоко стане досить теплим.

«Механический капучинатор панарелло»

Деякі насадки виконані у формі вінчика. Вони приводяться до руху під впливом пара під тиском. Такі насадки збивають молоко за принципом міксера. Правда, підігрівати рідину доведеться окремо.

Автономний спінювач

Автономні моделі – відмінне рішення, якщо ви варите каву самостійно. Не використовуєте кава-машину або на вашу кавоварку не можна встановити механічний прилад.

Зовні виріб більше нагадує невеликий чайник. Усередині ємності знаходиться пружина. Її приводить до руху електромотор. Пружина обертається, збиваючи молоко до потрібної консистенції.

Деякі апарати виконані у формі чашки, яка встановлюється на спеціальну підставку. При такій конструкції механізм збивання міститься в ємність. А електромотор і нагрівальний елемент вбудовані в корпус підставки.

«Автономный капучинатор»

На ринку можна відшукати пристрої з підігрівом молока і навіть функціями приготування какао і гарячого шоколаду.

Міні-міксер

Ще один вид автономних спінювачів – моделі міні-міксери. Це вироби занурюваного типу, за допомогою яких можна збивати пінку прямо в чашці.

Апарат являє собою невеликий збивач, на кінці якого знаходиться пружинне кільце, з автономним джерелом живлення. Коли ви вмикаєте пристрій, насадка починає вібрувати і збиває молоко в високу пінку.

Компактний виріб відмінно підійде для використання в домашніх умовах. Він збиває молоко за 10-15 секунд і при цьому працює від батарейок.

На що звертати увагу при виборі

Для початку визначитеся, який тип пристрою вам потрібен. Якщо ви використовуєте кава-машину, обирайте капучинатор ручний або автоматичний. Якщо ви варите каву в турці або джезві, тоді ваш вибір – автономний збивач або ручної міні-міксер.

«Кофе-машани в интерьере»

Критерії вибору механічної моделі

Зверніть увагу на комплектацію. Які знімні елементи входять до неї. Буде це парова насадка або вінчик. Всі деталі повинні легко очищатися.

Те ж стосується і автоматичних виробів.

Критерії вибору автономного піноутворювача

З автономним пристроєм все набагато цікавіше. Зверніть увагу на якість матеріалів, з яких виготовлений апарат. Який механізм спінювання використовується. Чи оснащений збивач додатковими опція, наприклад, підігрівом молока.

Зверніть увагу на моделі з декількома температурними режимами отримання пінки.

Дізнайтеся, на який обсяг рідини розраховано пристрій. Чи є у нього функції автоматичного відключення після закінчення роботи, приготування інших напоїв.

Кожна додаткова характеристика – плюс до вартості апарату. Вирішіть, які опції вам необхідні.

Топ-10 моделей даного виду техніки

Автоматичні і механічні вироби є, по суті, частиною кави-машини і являють собою насадки і додаткові деталі до неї. Тому в нашому рейтингу ми розглянемо здебільшого домашні автономні апарати.

 1. CASO Crema Latte & Choco – автономний пристрій з індукційним підігрівом виключає пригорання молока. Є режими приготування холодної та гарячої пінки. Капучинатор CASO доповнений функцією приготування гарячого шоколаду;

«CASO Crema Latte & Choco»

 1. Graef MS 701 – стильний капучінатор об’ємом 350 мл. З його допомогою можна збити густу пінку або приготувати швидкорозчинні напої, наприклад, какао;

«Graef MS 701»

 1. CASO Fomini Crema Inox – відмінний виріб для приготування капучіно, латте або гарячого шоколаду. Антипригарне покриття, стильний дизайн, два режими приготування пінки;

 «CASO Fomini Crema Inox»

 1. Delonghi EMFI.CP – автономний піноутворювач з функцією підігріву молока. Місткість 140 мл – на 4 чашки кави;

«Delonghi EMFI.CP»

 1. Ariete 2878 GR – проста модель 500 Вт, об’ємом 250 мл. Доповнена функцією підігріву рідини і автоматичного відключення після закінчення роботи;

«Ariete 2878 GR»

 1. Delonghi Distinta EMFI – апарат з вінчиком для збивання пінки. Потужність 500 Вт, об’єм 280 мл, для спінювання – 140 мл;

«Delonghi Distinta EMFI»

 1. CASO Crema Glas – простий у використанні автономний збивач з трьома температурними режимами приготування пінки: гаряча, тепла і холодна;

 «CASO Crema Glas»

 1. CASO Fomini – бюджетний міні-міксер без додаткових функцій. Працює від двох батарейок 1,5 В АА;

«CASO Fomini»

 1. Philips CP0153 / 01 – кращий автоматичний капучінатор для кава-машин Philips Saeco різних моделей. Під’єднується до диспенсеру;

«Philips CP0153/01»

 1. DeLonghi 535789 – насадка панарелло для однойменних кава-апаратів. Допомагає збити молоко в густу пінку.

«DeLonghi 535789»

Поради щодо експлуатації пристрою

Капучінатор вельми невибагливий в догляді. Щоб він прослужив вам довго, а напої, які ви готуєте, завжди були смачними, дотримуйтесь простих правил;

 • Завжди мийте виріб після використання. Це стосується і автономних пристроїв, і ручних насадок панарелло. Всі деталі, які ви можете зняти і відмити від забруднень – очищуйте. Виняток – підставки з нагрівальним елементом автономних спінювачів;
 • Щоб очистити автоматичний апарат кава-машини, періодично пропускайте через нього замість молока воду;
 • Щоб отримати густу щільну пінку, використовуйте молоко жирністю більше 5%.

Топ-3 рецепта кави

Класичний капучіно

Складові:

 • 2 ч. л. меленої кави
 • 150 мл води
 • 200 мл молока
 • кориця, шоколад, цукор для прикраси за бажанням

Зваріть класичний еспресо.

Нагрійте молоко до 50-70 ° С, але не доводьте до кипіння. За допомогою капучінатора збийте частину рідини в пінку.

Тепер потрібно з’єднати каву з молоком і пінкою. Для цього візьміть високу склянку, спеціальний келих або керамічну чашку – що більше подобається. Обполосніть склянку кип’яченою водою. Потім влийте в неї еспресо.

Далі обирайте на свій смак. Можете відразу акуратно викласти на каву густу пінку за допомогою чайної ложки. В цьому випадку дотримуйтесь пропорцію 1:1. Налийте 1/2 чашки кави і 1/2 пінки. Якщо полюбляєте більш м’який молочний напій, зверху на еспресо вилийте порцію молока і вже на нього викладайте пінку. У цьому випадку співвідношення: 1/3 еспресо, 1/3 молока, 1/3 пінки.

При бажанні прикрасьте напій меленою корицею, шоколадною крихтою або цукром.

«Капучино классический»

Латте макиато

Складові:

 • 1,5 ч. л. меленої кави
 • 55 мл води
 • 150 мл молока
 • кориця для прикраси за бажанням

Інгредієнти все ті ж, що і для класичного капучіно, але пропорції трохи інші і спосіб приготування напою відрізняється. Вся суть – у послідовності додавання складових.

Зваріть еспресо.

Підігрійте молоко. Частину збийте за допомогою капучінатора в густу пінку.

Коли всі інгредієнти готові, пора їх змішувати. Налийте в келих тепле молоко, зверху викладіть готовою пінку.

Тепер потрібно влити каву. Зверніть увагу, що еспресо має бути більш теплим, ніж молоко. Тому при необхідності підігрійте його.

Тонкою цівкою акуратно влийте каву через пінку. У вас вийде шар молока, шар підфарбованого пінкою еспресо і шар пінки. При бажанні можете додати зверху ще пінки і прикрасити її меленою корицею.

«Латте макиато»

Моккачіно

На одну чашку напою знадобиться:

 • 40-50 мл еспрессо
 • 40-50 мл гарячого шоколаду
 • 100 мл молока для напою + молоко для пінки

Приготуйте каву.

Зваріть гарячий шоколад. Можете взяти розчинний напій або приготувати шоколад з плиток натурального продукту. У другому випадку розтопіть 50 г чорного шоколаду на водяній бані, влийте в нього 30 мл вершків. Ретельно перемішайте і додайте до суміші 100 мл молока. У вас вийде гарячий шоколад на 2 порції моккачіно. Якщо ви не хочете займатися зайвим готуванням, візьміть шоколадний соус.

Підігрійте молоко.

Скляний бокал обдайте окропом і влийте в нього гарячий шоколад. Зверху акуратно налийте підігріте молоко. Третій шар – свіжоприготований кави.

Зверху прикрасьте напій збитою в капучінаторі молочною пінкою.

Можете за бажанням прикрасити моккачіно тертим шоколадом або корицею.

«Моккачино»

Балуйте себе і близьких смачними кавовими напоями. І не витрачайте багато часу на їх приготування. А наша розумна техніка вам в цьому допоможе!

61576 0 cookie-check Смачна кава зі стійкою, густою пінкою – огляд кращих капучінаторів на ринку

Читайте також:

Надійні кавомашини для офісу – рейтинг ТОП моделей
Надійні кавомашини для офісу - рейтинг ТОП моделей
06 Жовтня, 2018, 11:22 1558 8
Серед робочого дня буває так приємно випити чашку доброї кави. А іноді це просто необхідно. Але в багатьох офісах це непросте завдання. Доводиться або ходити...
Смотреть результаты
Яку кавомолку вибрати для дому? – Огляд та рейтинг кращих моделей
Яку кавомолку вибрати для дому? - Огляд та рейтинг кращих моделей
Кава – улюблений напій багатьох людей, а його приготування стало справжнім мистецтвом. Одне з основних правил приготування доброї кави – зерна необхідно молоти безпосередньо перед...
Смотреть результаты
Як правильно налаштувати МФУ? – Поради технічних фахівців COMFY
Як правильно налаштувати МФУ? - Поради технічних фахівців COMFY
Зміст: Процес підключення та налаштування МФУ з яких етапів складається Поради / інструкції по налаштуванню МФУ Підписуйтесь на наш telegram-канал Процес підключення та налаштування МФУ...
Смотреть результаты