search
Підписатися

logo

Що таке спінер?

28 Липня, 2017, 03:19 8

Нерідко трапляється так, що пристрій, навіть з найпростішою будовою, отримує неймовірну популярність на тривалий час або не дуже.

Різноманітні іграшки та гаджети можуть ставати популярними та  відомими дуже несподівано. Настільки несподівано, що часом ми й самі не розуміємо, звідки взявся цей  чудовий  пристрій і яка його історія. Популярність таких гаджетів або іграшок може бути короткочасною або навпаки, вона може захопити наші серця дуже надовго. До таких,  раніше популярних пристроїв, які розважали всіх нас в минулому, ми можемо віднести відому іграшку йо-йо, завдяки якій ми могли освоювати ази неймовірних трюків, тетріс, який можна вважати одним з прабатьків сучасних планшетів, а також, наприклад, тамагочі.

Что такое спиннер - спиннеры

Однак, як ми прекрасно знаємо, мода швидкоплинна, і вона дуже швидко змінює свій курс, а наш інтерес мінливий. Таким чином, через деякий час ми просто втомлюємося від певних гаджетів, і наша увага перемикається на інші більш нові пристрої. Так, ще рік тому, було неймовірно популярним полювання на покемонів, яких ми шукали в найрізноманітніших місцях, а вже зараз ми вкрай рідко згадуємо про те, що десь поблизу може бути рідкісний покемон і його необхідно буде зловити. Тренд літа 2017 року круто змінився, і надзвичайну популярність придбав дивний, з першого погляду, пристрій під назвою спінер. Іграшка це чи щось інше, ми спробуємо розібратися сьогодні разом з вами.

Звідки взявся спінер?

Что такое спиннер - спиннер в руках

Спінер насправді має багато назв, але саме назва спінер прижилася найбільш міцно. Хоча, все-таки, повна назва даного пристрою звучить як фіджет-спінер (fidget spinner), іншими словами – «крутилка». І хоча всі ми (або більшість з нас) дізналися про спінер тільки в 2017 році, насправді ж його історія починається ще в минулому столітті. Найбільш популярна теорія приписує винахід спінера  Кетрін Хеттінгер, яка власноруч зібрала аналог сучасного спінера  для своєї доньки.

Что такое спиннер - спиннер черного цвета

Вся справа в тому, що Кетрін страждала від захворювання, яке викликало синдром патологічної м’язової стомлюваності. Говорячи простіше, Кетрін Хеттінгер дуже швидко втомлювалася і не могла грати зі своєю дочкою. Для того щоб її  чимось зацікавити, вона створила прообраз спінера, який дуже сподобався дівчинці. На деякий час, спінер від Кетрін став популярним і вона почала виробництво такої іграшки у себе вдома, а трохи пізніше запатентувала власний винахід. Було це на початку 1990-х, і хоча спінери від Кетрін Хеттінгер отримали якусь популярність, неймовірних багатств від своєї  винахідливості Кетрін не отримала.

Что такое спиннер - остроконечный спиннер

Крім цієї теорії існує ще кілька менш популярних, в одній з яких фігурує та ж Кетрін Хеттінгер, яка створила спінер зовсім не для своєї дочки, а побачивши, як в Ізраїлі місцеві хлопчаки кидали каміння в поліцейських. Вона захотіла чимось відволікти їх від надмірної агресії, результатом чого став винахід спінера. Як би насправді не склалися справи, патент на винахід Кетрін Хеттінгер закінчився в 2005 році, а сучасні аналітики бачать не багато подібностей винаходу  Кетрін в 1990-х з сучасними спінером. Несподівану популярність спінера  пояснити можна лише висловом «Все геніальне – просто!»

Пристрій спінер

Что такое спиннер - спиннер из деревянного бруска

Принцип роботи спінера досить простий, в його основу входить підшипник, розташований в самому центрі корпусу пристрою, а навколо розташовані кілька лопатей з обважнювачами. Саме ці обважнювачі сприяють збільшенню відцентрової сили і більш тривалому обертанню спінера. Лопатей у спінера найчастіше три і вони можуть мати найрізноманітнішу форму. Деякі моделі мають меншу кількість лопатей або більшу, а окремі спінери можуть зовсім не мати яскраво виражених лопатей, а бути повністю круглими.

Что такое спиннер - необычный спиннер

Корпус спінера може бути виготовлений з найрізноманітніших матеріалів.  Вони можуть бути пластиковими, сталевими, мідними, латунними  тощо. Головною особливістю спінера, яка впливає на тривалість обертання, є якість використовуваного підшипника та матеріал корпусу, з якого виготовлений спінер.

Что такое спиннер - спиннер на пальце

Головним призначенням спінера, є обертання, і чим довше воно буде відбуватися, тим більше цінується спінер. Для того щоб запустити обертання спінера, необхідно затиснути його між великим і вказівним пальцями, а потім штовхнути лопать спінера безіменним пальцем або пальцем другої руки. Якщо ви зробили все правильно, то запущений спінер може обертатися з виданням характерного звуку і вібрацій до декількох хвилин. При цьому, за обертанням спінера можна невідривно спостерігати, як за очима гіпнотизера. Для додання більшого ефекту обертанню, деякі виробники додають до спінера додаткові аксесуари, які  мерехтять, світяться та переливаються різними кольорами.

Як ми бачимо, основний пристрій спінера не є складним. Більш того, спінер цілком можна зібрати в домашніх умовах самостійно. Уроків для збірки спінера власноруч в мережі Інтернет предостатньо, але наша порада однозначна – не варто морочитися з саморобним спінером, адже вартість якісного підшипника мало чим відрізняється від вартості уже готового спінера.

Лікувальні властивості спінера

Что такое спиннер - спиннеры разной формы

На сьогоднішній день призначення спінера є досить спірним питанням. До цих пір не відомо для чого призначений спінер, чи то антистресовий механізм, чи то просто іграшка. Існує думка про лікувальні властивості спінера і про те, що спочатку даний пристрій був призначений для того, щоб своїм впливом знімати стрес, що накопичився. Як часто ви помічали, що наші руки просто потребують того, щоб чимось зайнятися? Часом, вони виробляють різні маніпуляції з речами, що випадково потрапили до них, які ми просто не помічаємо. Спінер, в свою чергу, призначений для того, щоб наші руки були зайняті саме ним, а не тими ж таки  випадковими речами.

Что такое спиннер - спиннеры около смартфона

Таким чином, він повинен знімати стрес і відволікати нас від проблем, що накопичилися. Іншими словами він оберігає нас від потенційної депресії. Однак має місце і теорія про більш глобальну місію спінера в житті людства. Звичайно ж, від раку та від інших глобальних захворювань він нас не вилікує, але якщо існує проблема з концентрацією уваги, гіперактивністю, аутизмом або синдромом дефіциту уваги, то використання спінера в нашій життєдіяльності просто необхідно. Завдяки використанню такого новомодного гаджета ми зможемо легше зосередитися, більше рухатися і покращувати свою мозкову діяльність.

спиннеры разных цветов

Саме такою є теорія половини психіатрів і невропатологів усього світу в той час, як інша половина активно спростовує цю теорію. Нам же, в свою чергу, досить складно судити про лікувальні властивості спінера, але ми знаємо чітко, що за обертанням цього забавного пристрою спостерігати дуже цікаво.

Спінер – це іграшка?

Что такое спиннер - спиннер бмв

Спінер придбав величезну популярність серед школярів, які використовують його в більшості випадків як іграшку. З першого погляду складно уявити, як можна гратися зі спінером, адже крім того, що він обертається, функціоналу він в собі ніякого не несе. Проте, людська винахідливість підносить неймовірні сюрпризи, а дитяча кмітливість істотно «свіжіша» за дорослу. Завдяки цьому ми вже зараз маємо на популярних ресурсах відео-ролики з неймовірними трюками, які умільці провертають зі спінером.

Что такое спиннер - самодельные спиннеры

Звичайно ж, можна запитати , який сенс в цих самих трюках і яка від них користь?  Швидше за все, що ніякої, але завдяки спінеру цього літа ми зможемо провести наше дозвілля трохи цікавіше, наприклад, якщо будемо змагатися з нашими друзями, виконуючи  незвичайні трюки з новомодною іграшкою.

Что такое спиннер - спиннеры на столе

Суть всіх трюків і прийомів, які ми зможемо знайти в мережі Інтернет, полягає в тому, що ми не повинні дати зупинитися обертанню спінера при його переміщенні з руки в руку, підкидаючи його або просто переміщаючи в просторі. Часом це може здатися не складним заходом, але спробувавши зробити це власноруч, розумієш, що для таких операцій необхідні тренування.

Что такое спиннер - спиннер в ладони

В цей же час не варто забувати і про обережність під час використання спінера. Так, наприклад, спінер не рекомендується для використання маленькими дітьми, адже в його конструкції є дрібні деталі, які діти можуть проковтнути. Якщо ж спінер має важкі лопаті з гострими краями, то вони можуть травмувати наші пальці. Неодноразові також  випадки травми очей під час трюків установки рухомого спінера на ніс людини.

38305 0 cookie-check Що таке спінер?

Читайте також:

Смачне літо. Прості рецепти легкого і нешкідливого для фігури морозива
Смачне літо. Прості рецепти легкого і нешкідливого для фігури морозива
28 Липня, 2017, 01:21 1283 8
Іноді так мало потрібно для щастя – порція улюбленого морозива. Вчені навіть змогли довести, що ці холодні ласощі здатні підняти настрій. А однієї його ложечки...
Смотреть результаты
Куди котиться Вестерос: розбір другої серії «Гри престолів»
Куди котиться Вестерос: розбір другої серії «Гри престолів»
Знову спойлери! Ціла купа спойлерів! Буде чудово, якщо ви спочатку переглянете другу серію нового сезону «Гра престолів», а потім разом з нами подумаєте над її...
Смотреть результаты
Картопелька  по-селянськи та салат з тунцем і молодою картоплею
Картопелька  по-селянськи та салат з тунцем і молодою картоплею
Всім привіт! Як говорив волохатий Альф: «Ви не любите котів? Ви просто не вмієте їх готувати! »Теж саме стосується і молодої картоплі. Картопелька, напевно, найвідоміший...
Смотреть результаты