search
Підписатися

logo

Нове покоління ефірного телебачення: цифрова якість формату Т2

17 Серпня, 2018, 07:27 11

Нам подобається, коли зображення на екранах наших телевізорів має високу якість, а новий формат цифрового телебачення надає нам її.

Прогрес не стоїть на місці, особливо якщо питання стосується телебачення. Це досить важливий елемент нашого життя, який супроводжує нас понад півстоліття. І протягом усього цього часу телебачення, починаючи з самого початку свого існування, неухильно розвивалося. Нам може здатися, що сучасні технології досягли небувалих висот, але якщо замислитися, то розуміємо, що рухатися вперед завжди є куди, ми можемо вдосконалювати свою техніку і технології далі.

Це твердження стосується не тільки цифрової техніки, а й нашого телебачення, яке навіть в наші дні поліпшується і стає якіснішим і досконалішим. Ми можемо пам’ятати ще той час, коли нам були доступні лише 7 або 10 телеканалів у сумнівній якості (але нам здавалося це нормальним), а наші мами і тата і зовсім можуть згадати той час, коли були доступні лише кілька каналів. У наш час ми отримали найбільший стрибок у технологіях, і каналів стало не тільки більше, але і зображення стало набагато краще і чіткіше.

Що таке цифрове телебачення?

Насправді цифрове телебачення не є чимось новим. І справа зовсім не в тому, що в Україні вже кілька років доступні ефірні телеканали в цифровій якості, адже в багатьох куточках решти світу, а тим більше в Європі, практика перегляду цифри вже досить звичний захід, а про аналогові сигналі в тих краях вже давно не згадують. Ми отримали телебачення в цифровій якості кілька років тому, а позбавлятися від аналогового остаточно почали лише зараз.

Новое поколение эфирного телевидения_цифровое качество формата Т2 - цифровое телевидение т2

Під час переходу на цифровий формат у нас може виникнути питання, а чому ж цифрове телебачення відрізняється від аналогового і чи варто взагалі переходити на новий формат? Цифрове телебачення по своїй суті є набором кодів, які приймає цифровий приймач і перетворює на зображення на екрані телевізора. Завдяки такому алгоритму ми отримуємо якісну картинку без спотворень і поміх, іншими словами, цифрове зображення або є, або його немає, воно не може бути з поміхами. Але для того, щоб отримати подібний сигнал на своєму телевізорі, він повинен мати спеціальний приймач сигналу DVB-T2.

Як отримати цифрове телебачення Т2 на своєму телевізорі?

І якщо після того, як ми дізналися, чим же відрізняється цифрове телебачення від звичайного аналогового, в нас прокинулося непереборне бажання перейти на новий формат, то ми можемо задатися новим питанням – а як же отримати це саме цифрове телебачення на власному телевізорі? Насправді прагнення перейти на новий формат мовлення ефірного телебачення може бути продиктовано зовсім не тільки нашим бажанням, але і наміром уже у вересні поточного року позбавити нас аналогового сигналу.

Новое поколение эфирного телевидения_цифровое качество формата Т2 - внешний тюнер т2

Є один єдиний спосіб відтворення телеканалів у цифровій якості – тюнер формату DVB-T2. Варто розуміти, що практично всі сучасні телевізори мають його і нам не  потрібно підключати до нього додаткові пристрої, крім антени. Але от якщо ми є власниками телевізора трохи старше або істотно старше і вбудованого приймача Т2 в ньому немає, то нам знадобиться спеціальна приставка, яка буде здійснювати прийом цифрового сигналу. Вона так і називається – Т2-тюнер.

Новое поколение эфирного телевидения_цифровое качество формата Т2 - CAM-модуль

Деякий час назад, а саме до 2014 року для того, щоб насолоджуватися якісним цифровим телебаченням на телевізорі навіть з вбудованим тюнером, нам необхідно було купувати спеціальну плату, яка знімала кодування з сигналу – CAM-модуль. Але з 2014 року кодування було знято, і такі плати більше не потрібні, тим не менш, сьогодні існує хибна думка, що подібні плати виконують функціонал тюнера і приймають цифровий сигнал. Насправді це не так і подібна плата буде абсолютно марна. Якщо у вашому телевізорі немає вбудованого Т2-тюнера, то потрібно купувати приставку або новий телевізор!

Як підключити тюнер Т2 до свого телевізора?

У тому випадку якщо ми виявили, що наш телевізор не обладнаний вбудованим тюнером Т2, ми вирушаємо в магазин і купуємо спеціальну приставку. Але ось повернувшись з магазину, радість від покупки може швидко зникнути, адже ми усвідомлюємо, що зовнішній тюнер Т2 необхідно правильно підключити до свого телевізора, а як це зробити ми не знаємо. Насправді опускати руки не варто, адже робиться це досить просто. Іноді вистачає лише один раз відкрити інструкцію, якою комплектується тюнер.

Новое поколение эфирного телевидения_цифровое качество формата Т2 - как подключить т2

Є кілька способів підключити його до телевізора, а залежати вибір одного з цих способів буде від того, якими роз’ємами володіє ваш телевізор.

Найбільш популярним способом підключення стають звичайні кабелі-тюльпани. Їх три штуки і відрізняються візуально вони кольором. Такий кабель передбачений комплектацією тюнера і купувати його окремо не потрібно.

Порядок дій при підключенні тюнера Т2 кабелями-тюльпанами:

  1. Під’єднуємо кабелі A / V згідно кольору до тюнера з одного боку, а з іншого – до телевізора.
  2. Підключаємо антену до тюнера, а не до телевізора.
  3. Включаємо в розетку блок живлення тюнера.
  4. Натискаємо в пункті налаштувань на «Автоналаштування» і тюнер самостійно шукає всі 32 телеканали.

Як підключити тюнер Т2 через HDMI:

  1. Знаходимо роз’єми HDMI на тюнері і телевізорі.
  2. Підключаємо замість кабелю A / V HDMI з тюнера до телевізора
  3. Далі все робимо як при підключенні кабелями-тюльпанами

У тому випадку, якщо ви власник трохи більш нової моделі телевізора і у нього є роз’єм HDMI, то ми можемо розраховувати на більш якісну картинку, ніж та, яка буде в разі підключення тюльпанами. Для цього нам необхідно окремо купувати HDMI-кабель потрібної довжини, а підключити  так само, як і в попередньому варіанті, але замість тюльпанів приєднуємо кабель HDMI.

Що я буду дивитися на Т2?

І якщо з тим, що ми отримуємо більш якісне зображення в разі цифрових телеканалів і з тим, як ці телеканали отримати на екрані свого телевізора ми розібралися, залишилося розібратися в тому, що ж ми будемо дивитися у форматі Т2. На сьогодні ми зможемо розраховувати на 32 телеканали, що вдвічі більше, ніж було у випадку з аналоговим телебаченням. І варто чітко розуміти, що цифрове ефірне телебачення це не кабельне,  не супутникове і не IPTV і крім українських каналів у переліку DVB-T2 нічого не буде.

Новое поколение эфирного телевидения_цифровое качество формата Т2 - смотрим телевизор в гостинной

Основний склад телеканалів досить звичний для нас, і він складається з громадських каналів, спортивних, новинних, дитячих, музичних, загальноосвітніх тощо. Всього в цьому списку повинні будуть опинитися 28 загальноукраїнських телеканалів, а ще чотири вакантні місця залишили для місцевих і регіональних каналів, які властиві лише вашій області або населеному пункту. І таким чином ми повинні чітко запам’ятати, що наш телевізор, який укомплектований вбудованим тюнером або зовнішньою приставкою Т2, повинен знайти 32 канали, але не менше!

Кращі бренди і моделі тюнерів T2

Останньою задачею перед придбанням тюнера Т2 може стати вибір конкретної моделі. Насправді їх так багато і всі носять незнайомі імена, про більшість з яких ми ніколи навіть і приблизно не чули. На самому початку, коли цифрове телебачення лише з’являлося на просторах нашої неосяжної Батьківщини, рекомендованими тюнерами Т2 були (хоча чому були? Вони залишаються ними і зараз!) Приставки під брендами Strong і Romsat. Раніше у них не було конкурентів, але з плином часу і попитом на цифрове телебачення, багато інших виробників стали пропонувати нам свої вироби.

Новое поколение эфирного телевидения_цифровое качество формата Т2 - тюнер ромсат

На сьогоднішній день вартість тюнера Т2 варіюється від 400 грн до 550 грн. Насправді якість прийому сигналу або кількість каналів зовсім не буде залежати від вартості. Вони навіть підключаються однаково. Але от якщо ми виберемо тюнер Т2 дорожче, то ми зможемо отримати, наприклад, пристрій вже не в пластиковому, а в металевому корпусі. Приставка так само може мати дисплей, який буде показувати нам номер каналу, який ми включаємо, а іноді навіть поточний час. Говорити про конкретні моделі, швидше за все, не варто, адже вони досить часто оновлюються і змінюють свою номенклатуру.

Альтернатива Т2

Якщо ми вирішили, що основними каналами для перегляду будуть телеканали з переліку Т2, то ніяких аналогів тюнера Т2 не буде. Але ось, якщо ми не хочемо дивитися ефірні цифрові телеканали, то вибір у нас, безумовно, буде. Головною безкоштовною альтернативою ще недавно було аналогове телебачення, але ось уже зовсім скоро його не стане, тому це вже не є варіантом. Іншою альтернативою може стати супутникове телебачення. Список телеканалів за кількістю перевищуватиме ту кількість, яка буде доступна Т2, але інтерес ці телеканали викликають рідко. Більш привабливими виявляються платні телеканали, але на відміну від них за Т2 нам платити не потрібно!

Новое поколение эфирного телевидения_цифровое качество формата Т2 - интернет телевидение

Наступною альтернативою може стати кабельне телебачення, але і воно не є безкоштовним. Список телеканалів ми отримаємо більший, але за нього нам потрібно буде платити. Найбільш сучасною і прогресуючою альтернативою ефірному цифровому телебаченню стає інтернет-телебачення. Насправді воно так само не безкоштовне, але не рідко пропонує кращу якість – форматом HD або навіть Full HD.

Підіб’ємо короткий підсумок

Перехід з аналогового сигналу на ефірне цифрове телебачення є вимогою сучасного світу і сучасного прогресу. Це зовсім не є якимось капризом нашого уряду або ще когось. Це вірний крок, який наближає нас до стандартів високої якості, яка вже давно стала звичною в цивілізованих країнах. Тому, якщо ви все ще не перейшли на цифровий формат, а переглядаєте аналогові канали, то у вас може бути відразу декілька причин, щоб придбати тюнер Т2. Головною причиною є те, що ви отримаєте більш якісне зображення без перешкод, а каналів побільшає. Наступною важливою причиною переходу на формат Т2 стає необхідність, адже вже зовсім скоро застаріле аналогове телебачення в нашій країні буде відключено.

Новое поколение эфирного телевидения_цифровое качество формата Т2 - смотрим качественное телевидение

Крім цього, варто розуміти,  якщо ми не плануємо щомісяця платити за телебачення, то аналогів або конкурентів телебаченню у форматі Т2 просто немає. За всі інші варіанти телебачення – супутникове, кабельне або більш сучасне IPTV, ми змушені будемо щомісяця платити абонплату, згідно з тарифами від оператора.

56805 0 cookie-check Нове покоління ефірного телебачення: цифрова якість формату Т2

Читайте також:

Кращі вбудовані витяжки для маленької кухні
Кращі вбудовані витяжки для маленької кухні
17 Серпня, 2018, 11:05 1917 9
Сучасні домогосподарки дуже люблять готувати щось надзвичайне, перетворюючи часом домашню кухню в справжнісінький ресторан з екзотичними стравами. Зміст: Функціонал Співвідношення ціна/ якість Співвідношення ціна /...
Смотреть результаты
Перший фотоапарат для юного фотографа: яку камеру вибрати для підлітка?
Перший фотоапарат для юного фотографа: яку камеру вибрати для підлітка?
Підписуйся на наш Telegram-канал У міру того, як мода на дзеркальні фотоапарати спадає і той «цифровий бум», який обрушився на всіх за останні 10 років...
Смотреть результаты
Які міксери краще мати на своїй кухні? Експертна думка від Comfy
Які міксери краще мати на своїй кухні? Експертна думка від Comfy
Підписуйся на наш Telegram-канал Досить складно уявити кулінара, що займається приготуванням складних і не дуже страв, без спеціальних пристроїв для змішування і збивання продуктів. Вдома,...
Смотреть результаты