search
Підписатися

logo

Не допустити великий бум: що не можна гріти в мікрохвильовці?

05 Січня, 2019, 12:37 10

Що може бути складного і небезпечного в мікрохвильовці, ну, якщо вона справна, звичайно ж? Абсолютно нічого. Вона гріє, розморожує і навіть готує найрізноманітніші продукти, спрощуючи нам життя і роблячи наші будинки більш комфортними. Особливо, до речі, таку техніку люблять молоді мами, адже за допомогою НВЧ-печі можна дуже швидко і точно підігріти до потрібної температури їжу для малюка. Дуже просто і зручно, правда?

Пользоваться микроволновкой правильно

Це один з найпопулярніших видів побутової техніки, і складно уявити собі сучасну кухню без НВЧ-печі. Винайдені ще в сорокових роках минулого століття, вони за десятиліття свого існування встигли міцно і грунтовно увійти в наш побут, тому, здавалося б, користуватися такими пристроями давно вміють навіть діти. Тільки ось чомусь досі виникають ситуації, коли власники такої диво-техніки намагаються перемогти фізику скористатися мікрохвильовкою для нагріву зовсім невідповідних продуктів або просто використовують посуд, несумісний з НВЧ-хвилями. І ось тоді фізика мстить. Мстить яскраво, видовищно і часом дуже навіть жорстоко. Зрозуміло, що в результаті  про цей корисний і абсолютно нешкідливий пристрій  існує велика кількість страшилок, і деякі люди просто бояться користуватися НВЧ-печами.

Рекомендуємо почитати: Не тільки покрутити, але і нагріти – як правильно вибрати мікрохвильовку

Неправильное использование микроволновки

Тому сьогодні ми розвіємо кілька міфів і розповімо, які продукти не можна гріти в мікрохвильовці, і який посуд не повинен використовуватися. Коротше кажучи, дамо корисний  інструктаж про те, як не допустити виникнення великого «буму» і не заробити неприємний сюрприз у вигляді позапланової чистки або ремонту мікрохвильовки, генерального прибирання в кухні або навіть поїздки в травмпункт. Ситуації ж бувають різними, і наслідки неправильного використання навіть найбільш невинної техніки можуть виявитися дуже неприємними.

Це цікаво: 10 міфів і помилок про мікрохвильові печі

Який посуд можна ставити в мікрохвильову піч

Отже, почнемо з посуду. З мікрохвильовками «дружать» не всі матеріали, з яких найчастіше виготовляють кухонне начиння – для деяких з них мікрохвилі є найлютішою ворожою силою, тому можна отримати яскраве, але не найбезпечніше уявлення. Найчастіше з вельми сумним ефектом. Або радісним – це вже як подивитися, адже покупка нової мікрохвильовки може бути як приємним шопінгом, так і незапланованими витратами, які з’їли шматочок сімейного бюджету.

Пластиковые емкости с крышками

 • Метал – найвідоміший варіант несумісності з мікрохвильовками. Те, що для уникнення кінця світу з ревом і улюлюканням в мікрохвильову піч не можна ставити металевий посуд або залишати вилки-ложки в тарілці з їжею, що підігрівається, знають всі. Але є й інші варіанти поєднання непоєднуваного, від якого мирна мікрохвильовка може озвіріти і піти в атаку. Або самознищитися – найчастішою причиною поломки магнетрона якраз і є металеві предмети.
 • Пластик – те, що пластикова ємність, яку ви поставили в НВЧ-піч, не поплавилася і не деформувалася під час розігріву, ще не означає, що цей посуд дійсно можна використовувати в мікрохвильовці. Під час нагрівання деякі пластикові склади виділяють шкідливі речовини, що потрапляють в їжу, що контактує з поверхнею пластикової ємності. Тому, щоб не урізноманітнити свій раціон канцерогенами, варто використовувати для підігріву їжі посуд з інших, більш надійних матеріалів, або ж вибирати якісні пластикові контейнери від перевірених брендів. Такі виробники дорожать своєю репутацією, тому їх продукція надійна і безпечна.
 • Кришталь – тут ми отримуємо відразу дві причини для заборони на використання кришталевого посуду в мікрохвильових печах. По-перше, через сам матеріал, адже кришталь містить металеві домішки, від яких СВЧ-піч може зійти з розуму і почати влаштовувати світло-звукове шоу. По-друге, через неоднорідність поверхні – більшість виробів з кришталю покрито різьбленими візерунками та орнаментами, які роблять структуру предмета нерівномірною. Сумарно ми отримуємо вибірково-точковий нагрів стінок кришталевої ємності, і, як результат, різкі локальні скачки температури, які такий гарний, але крихкий матеріал не переживе.
 • Посуд з малюнками – практично вся фарба, яка використовується і в машинному, і в ручному розписі посуду, містить металеві домішки, тому не варто використовувати для мікрохвильовки тарілки з малюнками. Навіть найменшими і нешкідливими на вигляд. Під це ж «не можна» потрапляє і посуд зі сріблястими або золотистими окантовками по краю – якщо поставити такий предмет в камеру мікрохвильової печі, в кращому випадку можна побачити іскри і світлові дуги, а в гіршому піч просто зламається.

Це може бути цікаво: Духові шафи з функцією НВЧ

 • Неякісний фарфор – такий посуд небезпечний сам по собі, оскільки до складу дешевої порцеляни нерідко додається свинець – небезпечний для здоров’я людини метал, і під впливом НВЧ-хвиль вона цілком може влаштувати невелике фаєр-шоу у вас в кухні. А найсумніше, що свинцево-фарфоровий асортимент досить широкий, і зустріти такий небезпечний склад можна хоч в чайних чашках, хоч в супових тарілках або салатниках.
 • Дерев’яний посуд – не найчастіше зустрічається серед кухонного посуду, особливо у форматі використання в мікрохвильовці, але іноді дерев’яні ємності, тарілки і сервіровочні дощечки все ж відправляються на розігрів у мікрохвильовій печі. І так, на цей матеріал ми теж маємо своє «ні». Тут все просто. Посуд з дерева в мікрохвильовці може сильно перегрітися, аж до обвуглювання, а якщо деревина свіжа або ж просто волога, то виріб з великою ймовірністю сильно деформується. І хоча тут дерев’яні ємності, скоріше, нашкодять самі собі, а не техніці або продуктам, але все ж такі наслідки, погодьтеся, небажані. Тому, якщо вам все ж доведеться поставити дерев’яну креманку або обробну дошку в мікрохвильову піч, рекомендуємо використовувати дуже короткі цикли розігріву. Ще одне табу – підігрів продуктів з високим вмістом цукру або жиру.
 • Паперовий посуд – а ось цей тип посуду цілком придатний для використання в мікрохвильовій печі, але тільки за умови, що цикл нагріву буде нетривалим. Якщо нагрівати їжу в такій тарі протягом довгого часу, то папір просто розповзеться, і вас буде чекати неприємний сюрприз, коли прийде час виймати продукти з НВЧ-печі. У кращому випадку їжа розтечеться по піддону мікрохвильовки, а в гіршому – ємність з паперу порветься у вас в руках, і гаряча їжа спочатку обпече долоні, а потім впаде на підлогу. У будь-якому варіанті буде не дуже приємно.
 • Харчова плівка та фольга для запікання – плівка не призначена для інтенсивного нагріву, тому просто розплавиться, виділивши в процесі неабияку кількість не найкорисніших речовин. А ось алюмінієва фольга створить той же сяюче-вибуховий ефект, що і металевий посуд. І особливо неприємні наслідки будуть, якщо в мікрохвильовці виявиться повністю загорнута у фольгу їжа. Так, буде знову той самий великий «бум».
 • Щільно закриті ємності – ніколи не ставте в мікрохвильову піч герметично закритий посуд. Завжди відкривайте або трохи зсувайте в сторону кришки контейнерів, інакше мікрохвильовка відкриє їх сама, і спосіб, яким вона це зробить, вам точно не сподобається.

Деревянная посуда

Важливо: У мікрохвильових печах з грилем можна використовувати металевий посуд, але тільки в режимі гриля, тобто коли традиційний нагрів НВЧ-випромінювання не використовується, а потрібна температура досягається за рахунок ТЕНа або іншого нагрівального елементу. У всіх інших режимах метал в мікрохвильовці неприпустимий!

Загляньте сюди: Що таке аерогриль, для чого він потрібен і як правильно ним користуватися?

Які продукти не можна гріти в мікрохвильовці

Ну ось ми і перейшли до списку продуктів, які не дружать з мікрохвильовими печами. Деякі з них втрачають свої корисні властивості або просто псуються, а деякі навіть перетворюються на маленькі підступні бомбочки, які можуть вибухнути в найнесподіваніший момент.

Продукты не для микроволновки

 • Яйця – категорично заборонено гріти або готувати в НВЧ-печі яйця в шкаралупі. Якраз недавно всі ЗМІ писали про молоду британку, яка мало не позбулася зору через вибухн курячого яйця. Дівчина регулярно варила собі на сніданок яйця в НВЧ-печі, і довгий час їй вдавалося обманювати долю, фізику і техніку безпеки, але, врешті-решт, сталося те, чого і слід було очікувати – фізика, на жаль, все ж перемогла. Історія закінчилася відносно добре, але не всім і не завжди так щастить. Так що не зліть фізику – вона мстива.

Загляньте сюди: Як смачно приготувати яйця? Цікаві рецепти для вас!

 • Варене згущене молоко – ще один дикий спосіб організувати собі покупку нової мікрохвильової печі. Якщо варити згущене молоко, переливши у неметалеву відкриту ємність, то волога з неї випарується, і в залишку ми отримаємо густу масу, схожу на кам’яні іриски. Тобто не смачно і не ефективно. А ось якщо поставити в камеру мікрохвильовки металеву банку зі згущеним молоком, то до покупки нової СВЧ-печі цілком може додатися новий кухонний гарнітур і навіть капітальний ремонт. Так що краще або відразу купувати варену, а не звичайну згущенку, або ж варити її самостійно, як в старі добрі часи – довго, але безпечно.
 • Кефіри і йогурти – мікрохвилі згубні для кисломолочних продуктів, оскільки знищують молочнокислі бактерії, що в них містяться. В результаті ми отримаємо несмачну сирнисту масу, в якій не залишиться практично нічого корисного. Тому, якщо ви хочете, щоб живий йогурт залишався живим, ніколи не грійте його в мікрохвильовці.
 • Мед – цей корисний продукт теж можна безнадійно зіпсувати в мікрохвильовій печі, оскільки його корисні властивості істотно знижуються або навіть повністю втрачаються при нагріванні понад 60-70 градусів (залежно від сорту меду). Безпечний спосіб розтопити згущений мед – трохи підігріти його на водяній бані, але ще краще взагалі не гріти його, адже після зацукровування він не втрачає своїх корисних властивостей, так що розтоплення має тільки тимчасовий «косметичний» ефект. Даремний косметичний ефект.
 • Гриби, м’ясо і птиця – продукти з високим вмістом протеїну погано переносять нагрівання в СВЧ-печі, оскільки під впливом мікрохвиль молекули білка дуже швидко руйнуються. Тому краще або з’їсти таку страву холодною, або розігріти її на звичайній кухонній плиті – так ви отримаєте більше корисних речовин з їжі і не зіткнетеся з проблемами травлення. Так, а ще шматки м’яса мають властивість вибухати в мікрохвильовці, розлітаючись на дрібні волокна і обліплювати всі внутрішні поверхні пристрою рівним шаром. І замість вечері вам доведеться відмивати камеру мікрохвильовки від жирної плівки і шматочків м’яса. Ні їжі, ні вільного часу, ні гарного настрою. Фу.

Корисні поради тут: Чистка мікрохвильовки: видаляємо забруднення без шкоди для їжі

Большой бум в микроволновке

І як підсумок ми хочемо нагадати: техніка безпеки придумана не дарма, і щоб уникнути неприємних наслідків, її обов’язково потрібно дотримуватися. Так що ніколи не намагайтеся використовувати для розігріву їжі або приготування в мікрохвильових печах невідповідний для цих цілей посуд і не піддавайте впливу мікрохвиль продукти, які можуть вибухнути або зіпсуватися від таких маніпуляцій.

І обов’язково проінструктуйте дітей про те, як правильно користуватися мікрохвильовою піччю, що можна в неї ставити, а що не можна, щоб дитина під час вашої відсутності не організувала собі позашкільний урок фізики. Будьте здорові!

Правила использования микроволновки

67026 0 cookie-check Не допустити великий бум: що не можна гріти в мікрохвильовці?

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Вибачте, для коментування необхідно увійти.

Читайте також:

Завантаження процесора 100% що робити?
Завантаження процесора 100% що робити?
03 Січня, 2019, 10:34 3424 6
Одна з найчастіших проблем, з якими стикаються користувачі персональних комп’ютерів і ноутбуків – це завантаження процесора на 100%. Причому це питання періодично може виникати як...
Смотреть результаты
Як увімкнути wi fi на ноутбуці
Як увімкнути wi fi на ноутбуці
Без інтернету сьогодні будь-який ноутбук не більше ніж друкарська машинка або великий калькулятор. На щастя, кожен сучасний пристрій оснащено вже вмонтованим вай-фай адаптером для швидкісного...
Смотреть результаты
Як вивести зображення з ноутбука на телевізор
Як вивести зображення з ноутбука на телевізор
Телевізор досить часто використовуються в якості зовнішнього дисплея для ноутбука. Це досить зручно, тому що можна дивитися фільми та інші відео ролики на великому екрані,...
Смотреть результаты