search
Підписатися

logo

Думки – в слова: про нові напрацювання в сфері штучного інтелекту

05 Лютого, 2019, 11:34 9

Штучний інтелект навчився перетворювати думки в слова. Продемонстрований ШІ розпізнав окремі слова, проаналізувавши активність в корі головного мозку. Даємо подробиці.

ИИ-наработки

Продемонстрований ШІ розпізнав окремі слова, проаналізувавши активність в корі головного мозку

Головною заковикою в створенні ефективних інтерфейсів для прямих взаємодій комп’ютера з мозком людини є інтерпретація галасливих складних сигналів, зчитуваних з нього. Прогрес є. І він помітний: застосування нейронних мереж в деяких випадках практично дозволяє «читати думки». Можливо, ви чули про те, як в минулому році вчені за даними електроенцефалографії відновили уявлену піддослідними картинку.

Томограма-чтение мыслей ИИ

Наступним кроком в цьому напрямку стало дослідження команди професора Колумбійського університету Німа Месгарані (Nima Mesgarani).

У статті, опублікованій в журналі Scientific Reports, вчені говорять про успішне застосування нейромереж для розпізнавання слів за активністю мозку. П’ять добровольців, які були напрвлені на хірургічну операцію після важких нападів епілепсії, погодилися помістити в кору мозку масив мікроелектродів. Вони протягом 30 хвилин, поки зачитували короткі тексти, і реєстрували активність нейронів. Дані, які вченим вдалося зібрати під час цього дослідження, були використані для навчання штучного інтелекту.

В ході демонстрації роботи ШІ вчені програвали тим же добровольцям запис рахунку від 9 до 9. Нейромережа аналізувала пов’язану з цим активність мозку, вимовляючи вихідні слова через синтезатор голосу. І якщо вірити словам професора Німа Месгарані, який займався дослідженням, результативність відтворення досягла неймовірних 75%.

У планах учених розширення функціональності ШІ і його навчання з метою розпізнавання більш складних слів і поєднань.

69199 0 cookie-check Думки – в слова: про нові напрацювання в сфері штучного інтелекту

Читайте також:

Представлена ​​нова версія Bluetooth з поліпшенням визначення місця розташування
Представлена ​​нова версія Bluetooth з поліпшенням визначення місця розташування
05 Лютого, 2019, 11:17 705 8
Група Bluetooth Special Interest Group, яка займається розвитком технології бездротової передачі даних Bluetooth, поділилася подробицями про нову версію Bluetooth – 5.1. Нагадаємо, що з моменту...
Смотреть результаты
Винайдено гнучкий пристрій, який перетворює сигнали Wi-Fi в електрику
Винайдено гнучкий пристрій, який перетворює сигнали Wi-Fi в електрику
Вчені Массачусетського технологічного інституту і Технічного університету Мадрида винайшли гнучкий пристрій Rectenna. І він наближає реальність повсюдної бездротової зарядки. Новий гнучкий пристрій Rectenna збирає енергію...
Смотреть результаты
Metro Exodus з’явиться в Steam не раніше 2020 року
Metro Exodus з'явиться в Steam не раніше 2020 року
Видавець гри Metro Exodus – компанія Deep Silver – заявила, що PC-версія майбутнього шутера Metro Exodus не буде доступна в Steam та інших сервісах цифрової...
Смотреть результаты