05/02/19,

23:34

Думки - в слова: про нові напрацювання в сфері штучного інтелекту

Штучний інтелект навчився перетворювати думки в слова. Продемонстрований ШІ розпізнав окремі слова, проаналізувавши активність в корі головного мозку. Даємо подробиці.

ИИ-наработки

Продемонстрований ШІ розпізнав окремі слова, проаналізувавши активність в корі головного мозку

Головною заковикою в створенні ефективних інтерфейсів для прямих взаємодій комп’ютера з мозком людини є інтерпретація галасливих складних сигналів, зчитуваних з нього. Прогрес є. І він помітний: застосування нейронних мереж в деяких випадках практично дозволяє «читати думки». Можливо, ви чули про те, як в минулому році вчені за даними електроенцефалографії відновили уявлену піддослідними картинку.

Томограма-чтение мыслей ИИ

Наступним кроком в цьому напрямку стало дослідження команди професора Колумбійського університету Німа Месгарані (Nima Mesgarani).

У статті, опублікованій в журналі Scientific Reports, вчені говорять про успішне застосування нейромереж для розпізнавання слів за активністю мозку. П’ять добровольців, які були напрвлені на хірургічну операцію після важких нападів епілепсії, погодилися помістити в кору мозку масив мікроелектродів. Вони протягом 30 хвилин, поки зачитували короткі тексти, і реєстрували активність нейронів. Дані, які вченим вдалося зібрати під час цього дослідження, були використані для навчання штучного інтелекту.

В ході демонстрації роботи ШІ вчені програвали тим же добровольцям запис рахунку від 9 до 9. Нейромережа аналізувала пов’язану з цим активність мозку, вимовляючи вихідні слова через синтезатор голосу. І якщо вірити словам професора Німа Месгарані, який займався дослідженням, результативність відтворення досягла неймовірних 75%.

У планах учених розширення функціональності ШІ і його навчання з метою розпізнавання більш складних слів і поєднань.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Вибачте, для коментування необхідно увійти.

Підпишіться!

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: