search
Підписатися

logo

Підвищена безпека, розпізнавання осіб, даунгрейд додатків – нові подробиці про Android Q

29 Січня, 2019, 10:42 9

Операційна система Android Q порадує рядом нових функцій і можливостей, актуальних як для користувачів, так і розробників.

Android Q-презентация

Так, наприклад, стало відомо про реалізовану в ОС централізовану функцію апаратного розпізнавання обличчя на кшталт Face ID, що в нових «айфонах», починаючи з ювілейного iPhone X. Власний сканер обличчя Apple складається з TrueDepth-камери, інфрачервоних освітлювачів, «проекторів точок» і камери для побудови карти глибини.

На Android на сьогоднішній день уніфікована система відсутня. Кожен виробник, в тому числі Samsung, Huawei, підтримку входу «по обличчю» реалізує по-своєму. Це позначається на надійності функції.

В Android Q-аналог Face ID

Розробка і підтримка власного біометричного способу аутентифікації … Так, компанія Google у великому оновленні ОС – Android Q – має намір здивувати. Завдяки сканеру, підтримуваному в Android на апаратному рівні, смартфонобудівники зможуть додавати альтернативу Face ID на свої пристрої, що оснащуються датчиком глибини та іншими сенсорами

У наступній великій версії операційної системи Google ситуація повинна докорінно змінитися. Експерти, що вивчили код APK-файлу, стверджують, що в мобільну вісь буде додана «рідна» апаратна підтримка датчиків, що дозволяють Android-пристроям впізнавати власника в обличчя. Цей аналог Face ID також знадобиться при авторизації покупок і вході в додатки, не тільки для зняття блокування з гаджета.

Бета-версия-Android Q

У смартфонах на Android Q буде власне рішення для реалізації розпізнавання обличчя, що дозволить не тільки таким чином їх розблокувати, але й використовувати для авторизації в додатках і підтвердження покупок

Крім того, є інформація, що в новій версії операційної системи повинно з’явитися блокування фонового доступу до буфера обміну для додатків, для чого додано нове обмеження.

Очікуємо і підтримку даунгрейда додатків, що актуально для прискорення роботи додатку після його поновлення, коли вона сповільнюється або стає некоректною. Однак немає точних даних, чи зможуть користувачі відкотити додатки до старішої версії. Хоча в Android Q і виявлені передбачаючі цю можливість дозволи і команди.

Що стосується роботи з зовнішнім сховищем, теж настають поліпшення. Хлопці з Google для роботи з ним – картою пам’яті, зовнішнім накопичувачем – додадуть кілька нових дозволів. Тим самим обмежать додатки в доступі до даних певного типу, як варіант, відео та фото. Зараз же, коли додатки отримують дозволи на роботу з зовнішнім сховищем, вони можуть читати і записувати будь-які файли на зовнішньому сховищі.

В Android Oreo і Android Pie для працюючих у фоновому режимі додатків обмежений доступ до даних про місцезнаходження. В Android Q додадуть новий дозвіл, і додатки отримають фоновий доступ до місця розташування девайса.

Більш того, в операційній системі Android Q буде і новий дозвіл, що дозволяє з додатком розпізнавати фізичну активність користувача. Так, технічно це не ново – складова Google Play Services. Функціональні можливості з Google Play Services повинні бути перенесені в саму операційну систему.

Також в Android Q очікуємо ширші можливості налаштування інтерфейсу. Перш за все, за допомогою додавання додаткових елементів тем. Введені оверлеї будуть групуватися за категоріями в залежності від того, на що вони націлені. Завдяки цьому система зможе простіше відключати інші накладення в автоматичному режимі.

Відомо, що на даний момент компанія тестує три категорії накладення: форми значків, кольору акценту і шрифти. У тестовій збірці Android Q ентузіастами було виявлено кілька попередньо встановлених оверлеїв, що дозволяють змінювати в інтерфейсі форму значка, колір акценту і шрифт.

На закінчення свіжа інформація про те, коли ж представлять майбутню операційну систему Android Q, вже десяту за рахунком. Це повинно відбутися в рамках конференція Google I / O 2019, яка пройде з 7 по 9 травня в амфітеатрі Шорлайн в Маунтін-В’ю (Каліфорнія). Нагадаємо, що в минулому році на Google I / O 2018 розробники анонсували випуск Android 9 Pie.

На думку експертів, вже в березні бета-версію Android Q отримають перші тестувальники. І у розробників перед першою демонстрацією осі на заході буде час для внесення необхідних коригувань.

Конференция-Google I O 2019

Очікуємо початок реєстрації на Google I / O 2019. На даний момент на офіційному сайті конференції відомості про те, коли вона почнеться, відсутні. За попередніми даними, подавати заявки можна з кінця лютого.

68807 0 cookie-check Підвищена безпека, розпізнавання осіб, даунгрейд додатків – нові подробиці про Android Q

Читайте також:

Виявлено спосіб шпигувати за користувачами iPhone
Виявлено спосіб шпигувати за користувачами iPhone
29 Січня, 2019, 10:09 708 7
FaceTime, популярний сервіс Apple, виявився знахідкою для шпигуна. І хоч компанія неодноразово заявляла про безпеку своїх пристроїв, навіть стверджуючи, що ті майже неможливо зламати, використовуючи...
Смотреть результаты
ДУШ ДЛЯ ВАШОГО РОТА
ДУШ ДЛЯ ВАШОГО РОТА
Ваші зуби також хочуть прийняти душ! Принаймні так вважають розробники цього чудо-пристрою. Навіть більш(е) – це в рази корисніше, ніж просто почистити зуби перед та...
Смотреть результаты
ЗРУЧНИЙ СПОСІБ ЗАЛИШАТИСЯ БАДЬОРИМ
ЗРУЧНИЙ СПОСІБ ЗАЛИШАТИСЯ БАДЬОРИМ
Не уявляєте свого життя без кофеїну? Не можете прокинутися без філіжанки кави або міцного чаю? Принагідно нагадую, що кофеїн є не лише у каві, а...
Смотреть результаты