search
Підписатися

logo

Дитячі подарунки для творчості: 3D ручка

21 Лютого, 2018, 12:35 11

Пссс, чи не хотіли б трохи магії? Озброївшись 3D ручкою, кожен може відчути себе трошки чарівником, адже що може бути більш цікавим і захоплюючим, ніж малювання прямо в повітрі, коли кожен рух створює об’ємну, відчутну лінію? Химерні орнаменти, застигають тонкими ажурними сітками, забавні фігурки й іграшки, декоративні аксесуари і навіть дрібниці типу Hand Made брелоків – магія 3D малюнків з такою «чарівною паличкою» доступна дійсно кожному!

Такому подарунку, до речі, зрадіє не тільки дитина, адже це навіть не горезвісний радіокерований вертоліт, про який і таємно, і явно мріє практично кожен представник сильної половини людства. Оригінальне пристосування для творчості можна використовувати і для ігор з дитиною (об’ємне малювання дійсно захоплюючий процес), і для створення всіляких 3D фігур, макетів та виробів як для розваги, так і для цілком корисних цілей.

Отже, як щодо ідеї помалювати в повітрі?

замена 1

3D ручка – що вміє робити і навіщо потрібна?

Що таке 3D ручка? Це мініатюрний кишеньковий 3D принтер або, якщо висловлюватися по-розумному, то це компактний, портативний пристрій, що дозволяє створювати об’ємні фігури і малюнки зі спеціальної пластикової нитки або фотополімерної маси. Ну, а якщо по-людськи, то опис принципу роботи подібного приладу для 3D моделювання звучить приблизно як «ааа, це крута штуковина, вона малює в повітрі, прямо ось бере і малює, вона справжня, вау, дивіться, я чарівник, юхууу! »Хм. Ну якось так.

За допомогою такого гаджета можна малювати як по шаблону, наприклад, поверх аркуша паперу з трафаретом, так і в повітрі, створюючи об’ємні фігурки самостійно, що для дітей та підлітків буде не тільки цікавим, але й корисним, оскільки такі заняття допомагають розвивати творче й просторове мислення.

замена 2

Дитина зможе створювати найрізноманітніші малюнки, об’ємні вироби, іграшки та забавні аксесуари. Плюсом також є те, що юному власникові цього гаджета не буде потрібно для освоєння 3D творчості ніяких особливих навичок і вмінь – дійсно повний простір для фантазії.

Крім того, 3D ручка може стати корисним девайсом і для більш дорослих власників, які навчаються або вже працюють в творчих сферах, наприклад, пов’язаних з дизайном, архітектурою, ювелірною справою, малюванням і створенням скульптур.

Ну і ще один трохи нестандартний, але іноді дуже навіть корисний спосіб застосування такого девайса – якщо раптом у вас щось несподівано зламалося, і поломку потрібно усунути в темпі вальсу, а надійного клею або клейового пістолета під рукою немає … Так. Так його теж можна застосувати. Просто повірте на слово, що кілька крапель розплавленого пластику іноді виявляються найпотрібнішою в господарстві річчю.

замена 3

Які бувають 3D ручки? Види і особливості

3D ручки бувають «гарячого» і «холодного» типу, вони дуже відрізняються як за принципом роботи, так і за своїми можливостями.

Гарячі 3D ручки

Моделі 3D ручок, що працюють з пластиком, нагрівають його всередині гаджета, і об’ємна лінія створюється з напіврідкої гарячої маси, а конструкція, або намальована картинка охолоджується і застигає протягом декількох секунд після формування. Прискорити цей процес допомагає спеціальний вентилятор на корпусі девайса. Робоча температура 3D ручок може становити від 50 ° С до 240 ° С, в залежності від типу пристрою і різновиду пластика, тому при роботі з нею варто дотримуватися деяких запобіжних заходів. Відповідно, подібні іграшки підійдуть вже, скоріше, підліткам і дорослим, ніж малюкам.

фото 4

Як влаштована гаряча 3D ручка:

3D ручки легкі й компактні – вага такого диво-приладу зазвичай становить близько 50 грамів, а товщина від 3 до 5 сантиметрів, тому руки не будуть втомлюватися навіть при довгій роботі. Час нагріву ручки до повністю робочого стану не перевищує пари хвилин.

У верхній частині корпусу знаходиться спеціальний відсік, куди вставляється пластикова струна (можуть використовуватися бухти з великим метражем або короткі прути), на протилежному кінці – сопло, через яке розплавлена ​​пластикова маса видавлюється назовні. Інтенсивність нагрівання, швидкість подачі і обсяг термопласта, що виходить з ручки, регулюється за допомогою кнопок управління на корпусі. У деяких моделях є інформаційні дисплеї, на які виводяться параметри активного режиму.

Девайс може працювати як автономно, так і від мережі, але більшість моделей все ж передбачають необхідність підключення до джерела живлення під час робочого процесу. Найзручніший і популярний вид живлення – USB шнур, що дозволяє використовувати гаджет в поєднанні з повербанком. Перевага такого тандему – довгий термін роботи від одного заряду і абсолютна мобільність, оскільки ви можете займатися своїм хобі де і коли завгодно.

замена 5

Стандартна комплектація таких ручок передбачає, крім самого приладу, інструкції і зарядки, невелику кількість пластикових ниток для заправки. У міру необхідності завжди можна докупити матеріал для 3D творчості в будь-яких кількостях і колірних варіаціях – виробники пропонують великий вибір пластика всіх кольорів веселки, так що вибрати потрібну кількість і забарвлення не складе труднощів.

Види пластика для 3D друку

Є два найпоширеніші види пластика для 3D ручок – PLA і ABS, і кожен з них має свої плюси й мінуси. Перший виробляють з кукурудзи, тому він більш екологічний, має досить нейтральний, навіть, скоріше, їстівний запах, і вимагає меншої температури нагріву для плавлення. Але вироби, зроблені з PLA, «проживуть» недовго, бо це біорозкладаний матеріал з досить обмеженим терміном служби.

Другий вид пластика для 3D друку, ABS, вимагає для плавлення інтенсивного нагріву і виділяє при цьому характерний запах гарячої пластмаси, але він набагато більш міцний і довговічний. Такий матеріал можна використовувати замість клею, якщо потрібно з’єднати будь-які пластикові елементи. До речі, хоч ABS і вимагає високої температури, новачкам працювати з ним простіше, ніж з PLA.

фото 6

Є ще два види термопластика, з яким можуть працювати гарячі 3D ручки. EMT, який має дуже слабкий запах, плавиться при температурі близько 60 градусів, але має ще більш високу міцність, ніж ABS, і Flexy – матеріал, який плавиться при тих же температурах, що йABS, але після застигання зберігає гнучкість, що розширює можливості застосування створених з нього моделей.

Плюси і мінуси гарячих ручок

Такий тип ручок для моделювання простий і зручний у використанні, вони мають невелику вагу і розміри, а вартість як самого приладу, так і витратних матеріалів для нього цілком бюджетної категорії. Що можна віднести до недоліків конструкції, так це наявність пластикового прута / котушки зі струною, що стирчить з верхнього кінця ручки і приєднаний до гаджету провід живлення – деякі користувачі вважають це незручним.

замена 7

Ну і необхідність дотримання техніки безпеки – сопло ручки, з якого виводиться розплавлений пластик, дуже гаряче, також високу температуру має і сама робоча маса. З такою іграшкою потрібно працювати акуратно, а приміщення, в якому проходять ваші заняття з 3D моделювання, має добре провітрюватися.

Важливо! Виробники не рекомендують купувати такі іграшки дітям молодше 12 років.

Холодні 3D ручки

Другий вид 3D ручок працює з фотополімерами – це ультрафіолетові моделі. Гаджети такого типу, наприклад, виробляє сінгапурський бренд Creopop. Прилади, що працюють з фотополімерною масою, відмінно підходять саме для дитячої творчості, оскільки для створення 3D моделей і малюнків з такого матеріалу не потрібен нагрів.

замена 8

Як влаштована холодна 3D ручка:

Усередині такої ручки поміщається спеціальний картридж-капсула з полімером, який застигає при дії ультрафіолетового випромінювання (спеціальна лампа в корпусі ручки). Швидкість подачі і кількість желеподібної маси, що подається через невелике сопло на нижньому кінці гаджета, регулюється натисканням кнопок на корпусі пристрою.

Прилад працює від мініатюрного акумулятора всередині корпусу, ємності якого вистачає на кілька годин безперервної роботи, тому у таких моделей не буде «хвостів» з проводів. Про те, що гаджет пора поставити на підзарядку, оповіщає маленька сигнальна лампочка на корпусі, а сама зарядка здійснюється через USB-шнур.

замена 9

Фігурки і малюнки, відлиті з фотополімера, можна заздалегідь виправити спеціальними лопатками або підручними засобами, надавши їм більш досконалу форму, і вже тільки після цього обробляти УФ-лампою, а можна фіксувати відразу після відлиття.

Ви зможете використовувати такий гаджет в трьох режимах:

  • видавлювання фотополімерного гелю
  • обробка ультрафіолетовою лампою
  • одночасне використання обох функцій

Фотополімери для 3D ручок можуть відрізнятися не тільки кольором, але і ступенем своєї прозорості та еластичності. Фотополімерні маси можуть також мати магнітні та люмінесцентні властивості, змінювати колір залежно від температури, містити блискітки та інші подібні добавки. Однією капсули зазвичай вистачає для створення приблизно 14 метрів лінії товщиною до трьох міліметрів.

Плюси і мінуси холодних ручок

Більшість моделей холодних 3D ручок трохи  більшого розміру, ніж їх гарячі «побратими», але зате їх можна використовувати для занять дитячою творчістю практично без обмежень – такою ручкою  не можна обпектися, так що її можна спокійно давати дитині для ігор. До мінусів можна зарахувати вищу вартість як на самі ручки, так і на витратні матеріали для них, а також не найвищі показники міцності фотополімерів, особливо бюджетного сегмента – пластикові моделі будуть все ж міцнішими.

Важливо! При роботі з ультрафіолетовими ручками обов’язково використовуйте спеціальні захисні окуляри.

фото 11

Коротко про найпопулярніші 3D ручки

Gembird 3DP-PEN-01: Зручна модель з ергономічним дизайном, що працює за «гарячим» принципом. Вага ручки близько 40 грамів, довжина 17,5 см, товщина близько 2 см. Діаметр сопла, через яке подається гарячий пластик – 6 мм. Зарядка від мережі. Мінімальна температура нагріву – від 130 ° C (для PLA), максимальна – 240 ° C (для ABS). Якісна надійна модель з хорошою збіркою. Ціна від 1349 гривень.

фото 12

3Doodler Create: Проста 3D ручка, що також працює як з PLA, так і з ABS пластиком (нагрів від 190 ° C до 230 ° C). Діаметр сопла 7 мм, довжина ручки 14.5 см, товщина 2 см. Виробник пропонує моделі в різних колірних варіаціях – від мінімалістичного чорного до життєрадісних рожевих і сонячно-жовтих кольорів. Досить шумна, працює тільки від мережі. Ціна від 2715 гривень.

фото 13

3D-ручка Polaroid PLAY: Більш просунута версія ручок для 3D моделювання, що дозволяє створювати не тільки об’ємні моделі, а й малювати на планшетах / смартфонах як на трафареті – за умови використання спеціального захисного скла Trace App, яке поставляється в комплекті з гаджетом. Температура нагріву 3D ручки Polaroid – до 200 ° C, вага близько 150 грамів, для роботи використовується сертифікована пластикова нитка PLA Polaroid. Живлення від мережі. Ціна від 1999 гривень.

фото 14

3D-маркери IDO3D: Ігрові дитячі набори з 3D маркерами, які працюють по холодному принципу. У комплект входять ручки-маркери, заправлені фотополімерним гелем (дозаправка не передбачена), в кількості від одного до п’яти штук, в залежності від набору, а також знімна УФ-лампа і трафарети для малювання. Ціна від 219 гривень.

фото 15

47761 0 cookie-check Дитячі подарунки для творчості: 3D ручка

Читайте також:

10 порад та підказок про камеру iPhone від Apple від експертів Apple
10 порад та підказок про камеру iPhone від Apple від експертів Apple
21 Лютого, 2018, 12:18 2184 6
Компанія Apple давно зарекомендувала себе як виробника не тільки якісних смартфонів, планшетів та багато іншої портативної (і не тільки) електроніки, а й  як одного з...
Смотреть результаты
Топ-5 смартфонів 2018 року
Топ-5 смартфонів 2018 року
Підходять до кінця зимові місяці нового року. Які ж новинки зі світу смартфонів пробудили у нас більше емоцій поточної зими? Смартфони для нас стали досить...
Смотреть результаты
Новий тренд кухонної техніки. Кращі електричні грилі-барбекю для квартири
Новий тренд кухонної техніки. Кращі електричні грилі-барбекю для квартири
Напевно, кожен з нас знає, як же чудово теплим весняним або літнім днем ​​опинитися на природі, посмажити шашлик або стейки на вогні … Звичайно ж,...
Смотреть результаты