search
Підписатися

logo

Вибираємо міксер — корисні поради для господині

15 Лютого, 2018, 12:39 14

Навіщо потрібен міксер? Кожна господиня (та й не лише господиня) знає, що без міксера не обійтися, якщо потрібно щось збивати. Креми, коктейлі, суміші для соусів, омлетів та багато іншого — навіть тісто замісити за допомогою міксера можна швидко й без особливих зусиль. Корисна штукенція, чи не так?

Не дарма ж цей прилад користується незмінною популярністю вже протягом багатьох десятиліть. Змінюються технічні параметри міксерів, вони стають потужнішими та функціональнішими, набувають безліч нових цікавих доповнень та можливостей, перетворюючись на дійсно незамінних помічників у будь-якій кухні.

До речі щодо прогресу. Коли приходить час оновити кухонний арсенал, майже кожна господиня стикається зі справжніми муками вибору, адже виробники кухонної техніки пропонують таку кількість всіляких новинок та варіацій, що не розгубитися перед цим розмаїттям дійсно важко. А процес вибору нового міксера ускладнюється через існування ще однієї альтернативи, дуже спокусливої своєю зручністю та універсальністю застосування. Так, саме блендерів. Компактні, багатофункціональні блендери, що можуть й збивати, й різати, й перетирати майже будь-які продукти — чим не заміна міксеру?

фото 1

Якщо ви не знаєте, що краще вибрати — традиційний міксер або багатофункціональний блендер, то ми позбавимо вас сумнівів й допоможемо визначитися, адже насправді тут немає нічого складного. Що саме ви будете робити за допомогою цього кухонного ґаджета і в яких обсягах? Блендер підійде для приготування дитячого харчування та страв маленькими й середніми порціями, його основне призначення — швидко подрібнювати / збивати невеликі обсяги продуктів. А ось міксер може переробляти солідні обсяги продуктів, адже тривалий цикл роботи йому не страшний.

Якщо ви схиляєтеся все ж у бік покупки блендера, ось тут ви можете почитати про їхні різновиди та особливості. Ну а тим, хто залишився вірним ідеї придбання традиційного збивателя, ми розповімо, які види міксерів бувають, на що варто звернути увагу під час вибору кухонного міксера, й що цікавого така техніка вміє робити ще.

Для чого потрібен міксер?

Основна функція будь-якого міксера — збивання. З ним можна швидко, акуратно та без відчуття «важких рук» збити будь-які продукти. Він може працювати з рідинами і масами, різними за густотою — як рідкими та напіврідкими сумішами для кремів, мусів й коктейлів, так і з тістом різної густоти.

фото 2

У стандартну комплектацію міксера, як правило, входять кілька видів насадок. Як мінімум це пара вінчиків (або кілька різних комплектів для збивання) та гаки / спіралі для замісу тіста. Більш просунуті моделі можуть також передбачати спеціальні насадки для картопляного пюре, подрібнення твердих продуктів, насадку-блендер й інші подібні пристосування. За своїм типом міксери поділяються на три види:

 • ручні (занурювальні) — портативний прилад з руків’ям, який управляється і утримується руками
 • стаціонарні — фундаментальна настільна модель зі знімною чашею
 • міксери з чашею (комбіновані) — портативний міксер, який можна встановлювати в корпус-підставку

Ручні міксери

Найпростіший вид електричних міксерів. Ручні моделі, вони ж занурювальні, дуже зручні і компактні. Такі кухонні ґаджети не вимагають особливого догляду та чищення, а використовувати їх можна в абсолютно будь-якій ємності, що підходить за розміром. Щоб підготувати ручний міксер до використання, досить лише вставити потрібні вам насадки-збивалки у спеціальні пази, а після закінчення циклу збивання потрібно витягти та промити насадки.

Комплектація ручних міксерів може припускати, окрім, власне, приладу та стандартних насадок для збивання й замісу, спеціальну насадку-захист від розбризкування, насадку для пюре, блендерну, насадки-шкребки. Дорожчі моделі також можуть бути обладнані інформаційним LCD-дисплеєм на корпусі.

фото 3

Потужність: Більшість моделей розраховані на потужність від 150 Вт до 300 Вт, деякі виробники пропонують занурювальні міксери до 500 Вт потужністю. Оптимальна потужність ручного міксера — від 250 Вт до 350 Вт.

Що може робити: Ручні міксери ідеальні для збивання білків, кремів, вершків, замісу як рідких, так і напіврідких видів тісту.

Не призначений для: Не підійде для замісу крутого тіста.

Плюси та мінуси ручних міксерів

Міксери ручного типу мають невелику вагу (близько 1 кілограма) та компактні розміри, тому їм легко можна знайти місце навіть на наймініатюрнішій кухні. Така техніка проста в управлінні, вона досить універсальна та функціональна та має цілком прийнятну ціну.

До мінусів можна віднести невисоку потужність, необхідність управляти приладом вручну під час всього циклу збивання та не найтихіші звуки при роботі. Під час довгого невпинного використання, наприклад, коли ви збиваєте білки у міцну піну, двигун може нагріватися, тому приблизно через 3-5 хвилин інтенсивної роботи ручному міксеру потрібно вимикання та перерва для охолодження движка.

замена 4

Стаціонарні міксери

Настільний міксер, він же стаціонарний, може виконувати більше завдань, ніж занурювальні моделі. Міксери такого виду більш потужні та продуктивні. Конструкція являє собою цілісний корпус, в який встановлюється спеціальна ємність для збивання, а робоча частина відкидається для зручності установки / вилучення чаші. Насадки для збивання й подрібнення знімні.

Йому під силу будуть майже будь-які завдання — збивання кремів та білків, вимішування до бездоганно однорідного стану домашніх соусів та майонезів, приготування тіста різної консистенції. У стаціонарному міксері можна збивати й вимішувати як рідкі, так і густі суміші. До речі, деякі моделі настільних міксерів передбачають функцію обертання чаші, що дозволяє більш рівномірно замішувати тісто.

Комплектація настільних міксерів зазвичай включає в себе корпус-підставку з незнімною робочою частиною, чашу для збивання, вінчики різної форми, гаки для замісу, лопатки для  збивання. Деякі моделі укомплектовані спеціалізованими насадками (для віджимання соків, подрібнення м’яса, овочів).

фото 5

Планетарні міксери

Цікавий підвид такий кухонної техніки — планетарні міксери. Вони влаштовані за тим же принципом, що й моделі стаціонарного типу, але при збиванні, окрім обертання вінчиків, також обертається й робоча частина приладу, а чаша або, як її ще називають, діжа, розташована не горизонтально, а під кутом. Така техніка замісу дозволяє отримати ідеальне по консистенції тісто будь-якої густини, оскільки міксер повністю розбиває всі грудочки у суміші, вимішуючи бездоганно рівномірну масу.

Як вже стало зрозуміло, планетарні міксери просто шикарно працюють саме з тістом, тому, якщо ви любите побалувати своїх близьких ніжною домашньою випічкою, такий ґаджет стане вірним другом та помічником.

фото 6

Плюси і мінуси настільних міксерів

Дуже зручно, що стаціонарний міксер максимально самостійний у роботі — його не потрібно тримати руками, він не вимагає нагляду під час циклу збивання / замісу. Для безпеки в моделях такого типу передбачені гумові ніжки, які забезпечують стійкість конструкції навіть при високих швидкостях збивання, тому конструкція не буде «стрибати» по всій стільниці.

Але крім плюсів є й мінуси. Варто враховувати, що подібна техніка досить громіздка, а її вага може становити від 4 до 8 кілограмів, тому ваш міксер не буде відрізнятися особливою портативністю, і, ймовірно, доведеться виділити для нього окреме місце де-небудь на кухонному столі. А ще через особливості конструкції можуть виникати деякі складнощі з чищенням та миттям міксера.

замена 7

Потужність: Різні бренди пропонують стаціонарні моделі міксерів з різними параметрами потужності — від 200 Вт до 1000 Вт. Оптимальна потужність настільного міксера — від 500 Вт.

Що може робити: Приготування соусів, кремів, коктейлів, збивання рідких та напіврідких сумішей, подрібнення. Замішування тісту різної густоти.

Не призначений для: Стаціонарні міксери призначені для роботи з великими об’ємами, його просто нераціонально використовувати для збивання, наприклад, одного яйця або декількох столових ложок крему.

Міксери з чашею

Універсальний міксер, який можна використовувати і як ручний, і як стаціонарний. Якщо настільний міксер є нероздільною конструкцію, то комбіновані моделі з чашею передбачають можливість вилучення робочої частини з підставки. По суті, це ручний міксер, трохи більш потужний, ніж в класичній варіації, додатково укомплектований стаціонарною підставкою зі спеціальною з’ємною чашею для збивання.

замена 8

Робоча частина може використовуватися і в зафіксованому на підставці положенні, і в якості повністю автономного ручного міксера. У деяких моделей ємність для збивання може обертатися — це дозволяє більш рівномірно збивати та вимішувати вміст. Ще одним приємним бонусом може стати насадка-блендер (використовується у ручному режимі), завдяки якій функціонал комбінованого міксера істотно розширюється.

Комплектація міксерів з чашею: підставка з пазами для фіксування, з’ємний міксер, чаша, комплект вінчиків та гаків. Можуть бути передбачені спеціальні насадки для подрібнення, шинкування, насадка-бленедр, тощо.

фото 9

Плюси і мінуси комбінованих міксерів

Головна перевага таких кухонних ґаджетів — універсальність. З’ємний міксер можна використовувати і в якості стаціонарного, і окремо від підставки-тримача. За рахунок більшої потужності прилад може справлятися з густішим за консистенцією вмістом.

До недоліків можна віднести матеріал чаші — у більшості комбінованих міксерів вона пластикова, рідше зустрічаються скляні або металеві ємності (дорожчі моделі). Незважаючи на вищу потужність, ніж у більшості звичайних ручних моделей, великі об’єми сумішей чи занадто туге тісто все ж можуть виявитися такому міксеру не під силу.

фото 10

Потужність: Міксери такого типу можуть мати потужність від 200 Вт до 450 Вт. Оптимальна потужність міксера з чашею — 400 Вт.

Що може робити: Будь-які збиті напої, соуси, муси, легко справляється з замішуванням тіста різної консистенції. Деякі моделі можуть подрібнювати продукти (за наявності відповідних насадок).

Не призначений для: Не рекомендується використовувати для переробки великих обсягів продуктів та замішування надто крутого тіста.

Корисні поради при виборі міксера

Крім основного свого призначення міксери можуть виконувати багато різних цікавих функцій, які можуть бути як корисними вам, так і непотрібними, а наявність додаткових «фішок» безпосередньо впливає на вартість приладу. Заздалегідь визначтеся, що з такого додаткового функціоналу може стати в нагоді під час створення ваших гастрономічних шедеврів, щоб покупка була дійсно вдалою та корисною.

фото 11

Функції must have:

 • Захист від перегріву — передбачає автоматичне відключення міксера за надмірного нагрівання двигуна. Є в більшості моделей міксерів.
 • Функція повільного старту — запобігає розбризкуванню суміші через різке включення та знижує навантаження на двигун.
 • Кількість швидкостей — зазвичай міксери передбачають від 3 до 15 швидкісних режимів, в деяких моделях їх може бути ще більше. Рекомендуємо вибирати міксери з п’ятьма чи більше режимами.
 • Турборежим — переробка вмісту ємності для збивання на посилених обертах протягом дуже короткого часу (кілька секунд). Особливо зручний для розбивки грудочок в тісті.
 • Імпульсний режим — чергування коротких циклів роботи на високій швидкості та пауз для розбивання цупких інгредієнтів.

фото 12

Додаткові корисності:

 • Прогумоване руків’я у портативних міксерів — дуже корисна дрібничка, яку ви оціните за першого ж використання свого нового кухонного девайса. Прилад буде зручно лежати у долоні, не намагаючись вислизнути та відправитися у вільний політ.
 • Спеціальний відсік для шнура живлення — акуратно згорнутий провід, покладений до спеціального паза, дозволить зручніше й безпечніше зберігати ваш новий міксер.
 • Додаткові насадки — чопер, блендер, електроніж, насадки для віджимання соків, переробки овочів та м’яса — в різних типах міксерів можуть бути різні варіанти функціоналу та комплектації.
 • Аксесуари та допоміжні пристрої — спеціальні лопатки, ложки, мірні склянки й додаткові ємності.

 

47525 0 cookie-check Вибираємо міксер — корисні поради для господині

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Вибачте, для коментування необхідно увійти.

Читайте також:

11 речей, які повинен знати кожен користувач iPhone або iPad
11 речей, які повинен знати кожен користувач iPhone або iPad
13 Лютого, 2018, 12:53 1345 7
Сьогодні ми розберемо кілька пунктів, які повинен знати кожен користувач iPhone або iPad. Спочатку ми просто запускаємо наш новий iPhone або iPad, і, швидше за...
Смотреть результаты
Як почистити консоль PlayStation 4 – Блог Comfy!
Як почистити консоль PlayStation 4 - Блог Comfy!
Підтримка вашої консолі в чистоті є обов’язковою умовою для найкращого ігрового процесу! Ваша PlayStation 4 відмінно справляється із завантаженням або установкою приголомшливих ігор, фільмів або...
Смотреть результаты
Топ-5 предметів, які допоможуть стати ще красивішими
Топ-5 предметів, які допоможуть стати ще красивішими
Що робить жінку щасливою? Насправді ніхто, навіть самі жінки не знають відповіді на це питання. І навіть якщо хтось говорить, що знає відповідь на «головне...
Смотреть результаты