search
Підписатися

logo

Який блендер краще? Скажімо світу вжжж!

15 Лютого, 2018, 12:52 7

Кожна господиня рано чи пізно надихається ідеєю покупки блендера. Хтось просто втомлюється нескінченно різати, збивати та терти, комусь доводиться екстрено опановувати рецепти дитячого меню, а хтось просто спокушається величезною кількістю всіляких смачних страв — паштетів, соусів та мусів, ласувати якими хочеться, а ось морочитися з копітким процесом приготування — вже не дуже.

Блендер — дійсно корисний на будь-якій сучасній кухні ґаджет. Що можна робити блендером? Сказати, що багато чого — це практично скромно промовчати. Хороші блендери можуть різати, молоти, збивати, перетирати всілякі продукти, замішувати різні види тіста та навіть колоти лід. Ними можна подрібнювати спеції та горіхи, готувати корисні вітамінні напої з фруктів чи просто смачні коктейлі для дітей. Насправді він є альтернативою кухонному комбайну та міксеру з однією особливістю — це більш компактний варіант техніки подібного типу.

Єдине, варто враховувати, що блендери призначені для обробки невеликих об’ємів продуктів, тому, якщо потрібно перемолоти, наприклад, пару кілограмів м’яса на фарш чи подрібнити середніх розмірів гору овочів для консервації, варто все ж користуватися спеціально призначеною для таких цілей та об’ємів технікою.

Які бувають види блендерів? Всю техніку цього виду можна розділити на три групи: занурювальні, стаціонарні та міні-комбайни. Кожен з них має свої переваги та особливості, тому вибрати хороший блендер для кухонних потреб насправді нескладно. Познайомимося з ними ближче?

Купівля блендера — на що звернути увагу?

Головне, на що потрібно орієнтуватися при виборі блендера — це потужність приладу, а вже другим та третім пунктами йтимуть кількість швидкостей та комплектація техніки.

Потужність. Функціональність такого кухонного девайса безпосередньо залежить саме від його потужності, адже чим вона більша, тим швидше прилад зможе подрібнювати продукти, та й взагалі, більш потужний ґаджет буде справлятися з великою кількістю різних завдань. Наприклад, якщо ви плануєте використовувати блендер виключно для приготування звичайних соусів та коктейлів, розтирати пюре і збивати смузі, то для таких цілей з лишком вистачить потужності в межах 500 Вт.

А ось для подрібнення цупких сухофруктів, горіхів, морожених овочів, кубиків льоду та інших твердих інгредієнтів показник потужності бажаний вже від 500 Вт й вище. Але в залежності від виду блендера (занурювальний або стаціонарний) потужність може знадобитися трохи більша. Моделі на 600-800 Вт будуть ще універсальнішими та практичнішими.

замена 2

Швидкості. З кількістю швидкостей та ж ситуація — моделі, що вміють працювати в одному-двох швидкісних режимах, будуть обмежені за своєю функціональністю. Так, для розтирання невеличких порцій пюрешок для малюків, плюс приготування час від часу пари коктейлів чи соусів такий ґаджет згодиться, але якщо ви хочете зануритися в світ гастрономічних задоволень та почати експериментувати з незвичними рецептами, радимо віддати перевагу блендерам з великою кількістю режимів роботи. Найпопулярніші моделі передбачають від трьох до десяти-двадцяти швидкісних режимів, а деякі просунуті ґаджети можуть володіти навіть ще більш широким функціоналом.

замена 3

Комплектація. Цей пункт у кожного виду блендерів відрізняється. Але якщо стисло, то наймінімальніша комплектація (бюджетні моделі) буде такою:

  • занурювальний блендер: робоче руків’я з кнопками управління, одна насадка для подрібнення
  • стаціонарний блендер: пластиковий або скляний глек та вузол ножів
  • міні-комбайн: робоче руків’я, чаша, насадка-подрібнювач, спеціальний вінчик для кремів

замена 4

Блендери в ціновій категорії середнього рівня та вище зазвичай передбачають як мінімум кілька видів насадок для подрібнення, краплевидні та спіральні вінчики для збивання, гаки для замісу різних типів тіста, стакани та ємності з фіксуючими кришками. Функціонал стаціонарних блендерів не передбачає особливої різноманітності комплектації, але й тут можливі варіації, наприклад, кілька комплектів ножів — для збивання та подрібнення, перемелювання сухих продуктів, розколювання льоду.

Занурювальні блендери

Блендери занурювального типу бувають двох видів: повністю ручні, що потрібно тримати самостійно під час роботи, та стаціонарні, що поміщаються до спеціальної ємності-стакану та фіксуються у ній.

Принадність ручних занурювальних блендерів в тому, що ви самостійно керуєте подрібнювальної насадкою, нахиляючи руків’я під потрібними кутами, тому маса не буде від нього «тікати», розмазуючись щільним шаром по стінах ємності. У моделей, що передбачають фіксацію робочої ручки в підставці, теж є свої плюси, наприклад, хоча б те, що вам не потрібно утримувати його в руках протягом усього циклу роботи.

замена 5

Надійний занурювальний блендер здатний впоратися з великою кількістю завдань — від класичних коктейлів, кремів та соусів до ретельного подрібнення насіння, горіхів й сухофруктів (так, горіхово-фруктово-медову «вітамінну бомбу» з ним можна приготувати, практично не докладаючи зусиль, хто знає, що це, той обов’язково оцінить) та перемелювання фаршу. Кількість швидкостей в різних моделях може варіюватися від 1 до 30.

Ще один дійсно важливий момент — матеріал ніжки блендера. Конструкція бюджетних моделей зазвичай передбачає пластикову робочу ніжку, тоді як в більш дорогих занурювальна частина зроблена з металу. Крім того, що метал за рахунок своєї міцності буде надійнішим та довговічнішим, він дозволить використовувати блендер в роботі з гарячими продуктами. Наприклад, ви зможете швидко приготувати гарячі соуси та супи-пюре, помістивши прилад прямо в каструлю.

замена 6

Корисні режими в занурювальних блендерах

Крім різних швидкісних режимів блендери занурювального типу можуть передбачати деякі додаткові функції. Наприклад, імпульсний режим, що може впоратися з подрібненням дуже твердих продуктів, розбиваючи їх «пульсацією» коротких, але дуже потужних циклів роботи, спеціальна програма для дроблення льоду або турбо-режим, під час якого прилад працює на максимальних обертах.

Плюси занурювальних блендерів: портативність, компактність, універсальність. Девайс легко та рівномірно подрібнює цупкі продукти за рахунок ручного управління, він займає мінімум місця на кухні, легко миється та чиститься. Оптимальний для приготування дитячого харчування маленькими порціями, працює тихо.

Мінуси занурювального блендера: такий прилад не призначений для замісу цупкого тіста та переробки великої кількості продуктів, моделі зі слабкою потужністю не здолають ретельного подрібнення жорстких інгредієнтів (лід, горіхи й т. ін.).

фото 7

Стаціонарні блендери

Що з себе являє стаціонарний блендер? Це пластикова (в бюджетних моделях) або скляна (у блендерах подорожче) чаша-глечик, яка встановлюється на спеціальну підставку. Усередині корпусу підставки знаходиться усе електронне «начиння», а на передній її частині розташована панель керування приладом. Чаша закривається спеціальною щільною кришкою, що запобігає розбризкуванню вмісту під час роботи блендера.

Як і в моделях занурювального типу, тут дуже важлива потужність ґаджета — чим вона вища, тим більше можливостей у блендера й менше шансів «полягти смертю хоробрих» від перегріву движка під час дроблення льоду або твердих інгредієнтів. Ну й швидкість роботи — чим прилад потужніший, тим швидше він переробить закладені в чашу продукти. Зараз у продажу можна знайти моделі з різними показниками потужності — від 200 до 2200 Вт.

фото 8

Щоб з’ясувати, яка потужність стаціонарного блендера вам потрібна, для початку визначтеся, які саме завдання треба виконувати вашому кухонного кібер-помічнику. Якщо лише для молочних коктейлів, наприклад, то вистачить самої простенької моделі потужністю близько 200-250 Вт, а ось для приготування супів-пюре або тих самих коктейлів, але вже з льодом, варто вибирати стаціонарний подрібнювач приблизно на 500-600 Вт.

З подрібненням в крихту або пасту горіхів та подібних по жорсткості продуктів впораються блендери потужністю вже ближче до 1000 Вт — багато виробників зараз пропонують варті уваги потужні моделі від 800 Вт й вище за цілком прийнятною ціною.

Порада: Рекомендуємо вибирати стаціонарний блендер зі скляною, а не пластиковою ємністю — так, вона буде важчою, але скло не накопичує запахи так, як пластик.

фото 9

Корисні можливості стаціонарних блендерів

Стаціонарні блендери або, як їх ще називають, шейкери — це простий та надійний кухонний агрегат, що впорається з приготуванням коктейлів, соусів та смузі, легко зіб’є білки, креми чи вершки.

Потужні моделі зможуть дробити лід в крихту та подрібнювати горіхи, а більш просунуті блендери такого типу передбачають функцію самоочищення, що позбавить господиню від ризику поранити пальці під час миття чаші. До того ж деякі стаціонарні подрібнювачі взагалі можна повністю розбирати та мити робочі частини в посудомийній машині.

Плюси стаціонарних блендерів: досить широкий функціонал, висока потужність та можливість переробляти великі обсяги продуктів. Такий блендер орієнтований на роботу з рідкими й напіврідкими сумішами, але він надійний та простий в експлуатації.

Мінуси стаціонарного блендера: не всі моделі зможуть справлятися з твердими та клейкими по консистенції продуктами. Стаціонарні моделі займають чимало місця та мають відчутну вагу, тому можуть виникнути складності з їхнім зберіганням, особливо на маленькій кухні. Не передбачено вінчиків для збивання, не підходить для приготування фаршу.

фото 10

Блендери міні-комбайни

Якщо ви давно хотіли порадувати себе покупкою кухонного комбайна, але вас бентежила необхідність перемивати гору посуду після приготування невеликої порції фаршу чи соусу, або ж у вас невеличка кухня, й кожен вільний сантиметр лічений, міні-комбайн з занурювальним блендером стане дійсно відмінним рішенням.

Блендери типу міні-комбайнів можна назвати покращеною версією занурювальних моделей, доповненою великою кількістю аксесуарів та насадок. По суті, це той-таки кухонний комбайн, але у зменшеному варіанті — він більш компактний та займає значно менше місця на кухні, але й переробляти такий агрегат може менші обсяги продуктів.

фото 11

Зазвичай комбінований блендер складається з керуючого руків’я, кількох видів насадок для подрібнення та нарізки продуктів, вінчиків для збивання, гаків для замісу тіста та стаціонарних чаш зі спеціальними кришками, в яких фіксується ручка блендера. За допомогою такого кухонного ґаджета ви кількома рухами зможете нашаткувати або натерти на насадці-тертці будь-які овочі, збити крем або соус, приготувати суп-пюре та спеціальні страви для малюків.

Блендер впорається з приготуванням фаршу та м’ясних паст для домашніх ковбасок й паштетів, замісить тісто та приготує крижане кришиво для коктейлів чи екзотичних десертів. Також в них дуже зручно подрібнювати спеції та горіхи — для цих цілей в наборі зазвичай передбачена окрема маленька чаша.

фото 12

Що стосується потужності, виробники пропонують моделі універсальних блендерів від 500 до 1000 Вт. Подібні кухонні девайси призначені для роботи з продуктами різної твердості та консистенції, і якщо ви хочете використовувати свою покупку на повну, рекомендуємо звернути увагу на моделі від 700 Вт та вище.

Поради щодо вибору кухонних міні-комбайнів

Так само, як й у традиційних занурювальних моделях, варто вибирати комбіновані блендери-комбайни з металевими насадками та занурювальною частиною — це дозволить безпечно використовувати ґаджет для продуктів різної твердості та температури.

Якщо ви плануєте використовувати цей ґаджет для приготування картопляного пюре, переконайтеся, що в комплекті йде спеціальна пластикова насадка для пюре, адже металеві ножі подрібнювача перетворюють картопляну масу на неїстівний клейстер.

фото 13

До речі, в деяких моделях кухонних міні-комбайнів передбачено спеціальні насадки та фільтри-сіточки для приготування фрешів — блендер подрібнює до стану пюре фрукти й овочі, отримана суміш відціджується через фільтр-ситечко, а на виході ми отримуємо чудовий свіжоприготований сік.

фото 14

Плюси універсальних блендерів: дуже широкий функціонал за компактних розмірів, здатний різати, збивати, молоти, розтирати, вичавлювати сік. Практично повністю замінює кухонний комбайн.

Мінуси блендера міні-комбайна: вимагає хоч невеликого, але все ж місця на кухні. Не призначений для переробки великих обсягів продуктів. Ціна вища, ніж у звичайних занурювальних моделей зі стандартною комплектацією.

Вибираємо блендер: який бренд краще?

Те, наскільки зручним для вас буде ваш новий блендер, як часто ви їм будете користуватися й скільки часу він прослужить, залежить від надійності моделі та якості збірки. Безперечно, можна вибрати дійсно дуже хороший блендер від брендів, визнаних справжніми лідерами серед виробників побутової техніки (Bamix і Bork, наприклад), але й ціна на такі ґаджети буде відповідною.

фото 15

Якщо ж ви хочете купити якісну модель блендера середньої чи трохи вище середньої цінової категорії, зверніть увагу на асортимент Philips, Bosch, Moulinex та Braun — ці бренди чудово себе зарекомендували, тому з упевненістю можна сказати, що покупка буде дійсно вдалою. Ну а якщо ви плануєте вибрати хороший блендер, трохи заощадивши на покупці, але не відмовляючи собі при цьому у доброму функціоналу та якості, зверніть увагу на продукцію брендів Zelmer, Electolux, Gorenje і Vitek — вони пропонують відмінні моделі в середній та трохи нижче цінової категорії. Блендери від цих виробників стануть по-справжньому вдалим придбанням, вони будуть зручними, надійними та довгий час вам прослужать.

Вдалих покупок та смачних рецептів!

47527 0 cookie-check Який блендер краще? Скажімо світу вжжж!

Читайте також:

Вибираємо міксер — корисні поради для господині
Вибираємо міксер — корисні поради для господині
15 Лютого, 2018, 12:39 1976 14
Навіщо потрібен міксер? Кожна господиня (та й не лише господиня) знає, що без міксера не обійтися, якщо потрібно щось збивати. Креми, коктейлі, суміші для соусів,...
Смотреть результаты
11 речей, які повинен знати кожен користувач iPhone або iPad
11 речей, які повинен знати кожен користувач iPhone або iPad
Сьогодні ми розберемо кілька пунктів, які повинен знати кожен користувач iPhone або iPad. Спочатку ми просто запускаємо наш новий iPhone або iPad, і, швидше за...
Смотреть результаты
Як почистити консоль PlayStation 4 – Блог Comfy!
Як почистити консоль PlayStation 4 - Блог Comfy!
Підтримка вашої консолі в чистоті є обов’язковою умовою для найкращого ігрового процесу! Ваша PlayStation 4 відмінно справляється із завантаженням або установкою приголомшливих ігор, фільмів або...
Смотреть результаты