search
Підписатися

logo

Світлодіодні лампочки

25 Жовтня, 2022, 01:53 0

Ви хочете купити енергоощадні світлодіодні лампочки для дому, але не знаєте, які саме краще вибрати? Що ж, ми підкажемо!

Отже, ловіть міні-гайд по енергоощадних LED-лампочках, в якому ми розповімо, якими вони бувають, чим відрізняються одна від одної, і які краще купити. Все, що потрібно знати про економічні лампи освітлення!

COMFY рекомендує: Набір із трьох якісних світлодіодних лампочок ENL A60 12Вт (A60E2712ENLNR) стане вдалим придбанням для дому чи освітлення робочого простору. Лампи мають гвинтовий цоколь E27, а теплота світла у них на рівні 4100 K. Недорогий і водночас хороший комплект ламп!

Лампочки світлодіодні

Цоколь у лампочці — це та частина, яка безпосередньо вкручується чи вставляється в патрон та забезпечує контакт для передавання електроенергії. У світлодіодних лампах цоколі можуть бути різного типу, тому обов’язково врахуйте це при покупці, щоби вибрані лампи підходили вашим світильникам.

Є такі основні різновиди цоколів у побутовому освітленні:

  • Цоколі типу Е, вони ж цоколіЕдісона, мають класичну гвинтову форму, тому така лампочка дуже просто вкручується в патрон. Цифра після букви «Е» позначає діаметр цоколя. Найчастіше зустрічаються лампи з цоколем Е27 — у люстрах, настінних і настільних світильниках, бра та торшерах. Другий за популярністю розмір — Е14. Такі лампочки використовуються у невеликих світильниках, настільних лампах та люстрах із маленькими абажурами.
  • Штирковий тип — це цоколі типу G. Як зрозуміло з назви, такі лампи мають контакти у формі штирків, і цифра після літери означає відстань між цими штирками. Такі лампи зазвичай мають витягнуту форму, схожу на капсулу, але можуть бути і круглими, і плоскими або навить багатокутними. Найчастіше зустрічаються моделі світлодіоднихламп із цоколями G4 и G13 — зазвичай вони використовуються для точкового підсвічування, портативних світильників, декорування. Лампочки на цоколях GU встановлюються в точковві світильники, декоративне підсвічування, освітлення натяжних стель.

Світлодіодні лампочки 12 вольт

Другий важливий параметр, який потрібно враховувати під час вибору світлодіодних лампочок, — це їхня форма. Найпоширеніший тип — це схожа на старі лампи розжарювання грушовидна форма, що забезпечує рівномірний розподіл світла по доволі великій площі. Хіба що поверхня колби у більшості сучасних світлодіодних ламп не прозора, як у старих скляних, а матова, адже така особливість забезпечує більш м’який та рівномірний розподіл світла у приміщенні.

Зверніть увагу: Філаментні моделі LED-ламп мають прозорі колби та розташовані нитками діоди, що за формою імітують нитки в старих лампи розжарювання. Відмінний варіант освітлення у стилі ретро!

Другий тип, що часто зустрічається — це рефлекторні лампочки. За формою вони схожі на грибок, оскільки мають трохи сплюснуту або усічену грушоподібну форму. Така конструкція дозволяє створити дуже яскравий конус світла безпосередньо під лампою, тому їх раціонально використовувати для локального освітлення робочої зони або як основне джерело світла в маленьких приміщеннях. Рефлекторні світлодіодні лампочки гарні тим, що дають багато яскравого спрямованого світла і водночас споживають мінімум електроенергії.

Корисна інформація: Віялові відключення світла — як підготуватися та економити електроенергію

Ще один популярний різновид — лампочки у формі свічки. Купити такі лампи можна для встановлення у відповідні за формою та розміром плафони або світильники з відкритими лампами, тобто без плафонів. До речі, для таких відкритих світильників є окремий підвид — лампочки з формою свічка на вітрі, що імітують силует живого вогню. Колба у таких ламп витягнута, зі злегка вигнутим, як полум’я свічки, кінчиком, завдяки чому вони виглядають естетично та оригінально.

Ну і, звісно ж, світлодіодні трубки, наприклад, лампи із цоколем G13 — сучасна альтернатива старим люмінесцентним лампам. Такі лампочки можна встановлювати у великі світильники під люмінесцентні трубки, адже цоколь G13 туди підходить. Лампа-трубка G13 економічна та дає багато світла завдяки рівномірно розташованим по всій довжині світлодіодам, а її розміри та контактні майданчики відповідають параметрам люмінесцентних ламп.

Лампочки 12 вольт світлодіодні

Ще одна важлива особливість світлодіодних ламп, яку слід враховувати під час вибору джерел освітлення для дому або офісних приміщень — колірна температура. Так, це параметр, який відповідає за теплоту світла, тобто за те, наскільки воно буде білим або жовтим. Слід враховувати, що цей параметр стосується не лише особистих уподобань чи естетики, адже теплота освітлення у приміщеннях впливає як на фізичний, так і емоційний комфорт людини.

  • LED-лампи з різким білим світлом — це діапазон від 5000 до 4000 К. Вони зручні для роботи, де потрібна точність до деталей, наприклад, у майстернях, для проведення медичних процедур та в операційних, але довгий час із таким світлом працювати не можна — це порушення безпеки та санітарних норм. І, тим паче, не можна використовувати такі лампи для постійного освітлення у житлових приміщеннях.
  • LED-лампи з нейтральним білим світлом — це діапазон выд 3500 до 4999 К. Таке освітлення зручне для роботи та навчання, а ще лампочки з холодним білим світлом можна використовувати для освітлення великих житлових кімнат. Таке джерело основного освітлення зробить приміщення візуально більш просторим. 
  • LED-лампи з теплим жовтуватим світлом — це діапазон від 2500 до 3000 К. Світлодіодні лампи з теплим білим або м’яким жовтим світлом є комфортними для читання та створюють відчуття затишку. У бізнесі їх можна використовувати для підсвічування вітрин, наприклад, із випічкою — у такому освітленні вона глядітиметься особливо апетитно. Але є і нюанс — жовте світло візуально зменшує приміщення, тож це варто враховувати у плануванні інтер’єру. 

Важливо! Для людей, які носять контактні лінзи, холодне біле світло може бути дуже некомфортним. Очі при такому освітленні швидко пересихають і втомлюються, тому перебувати в такому приміщенні довгий час може бути неприємно, а комусь навіть і болісно. Зважайте на це, коли плануєте основне освітлення житлових та робочих приміщень.

Бажаєте купити якісні енергоощадні лампочки за гарною ціною? Завітайте до нашого інтернет-магазину або загляньте в роздрібні торгові точки мережі COMFY, адже у нас на всі світлодіодні лампи надається гарантія, і ціни завжди приємні. Для наших покупців завжди тільки якісний ліцензований товар! 😎

124797 0 cookie-check Світлодіодні лампочки

Читайте також:

Який посуд можна ставити в мікрохвильову піч
Який посуд можна ставити в мікрохвильову піч
27 Вересня, 2022, 11:15 3445
Тим, хто купив НВЧ-піч, необхідно знати, який посуд можна ставити в мікрохвильову піч. Специфіка роботи цього приладу така, що для використання в ньому підходить тільки...
Смотреть результаты
Зручні каструлі, пательні та ємності для зберігання. Онови свою кухню!
Зручні каструлі, пательні та ємності для зберігання. Онови свою кухню!
Хороший посуд для приготування і виглядає естетично, й у використанні приємний. Тому, якщо тобі набридло користуватися старими різномастними каструльками та пательнями, то ось тобі чудовий...
Смотреть результаты
Масляна-2022: найкращі сковороди для млинців
Масляна-2022: найкращі сковороди для млинців
Навіть байдужа людина любить гарячі млинці. Ми – різні: і гарячі, і холодні, і тонкі, ажурні, і пухкі, пористі, і з начинкою, і без. А...
Смотреть результаты