search
Підписатися

logo

Чим відрізняються Tizen OS, WebOS і Android TV в 2019 році?

30 Листопада, 2019, 11:17 11

Android TV, Tizen OS, WebOS – це найпопулярніші операційні системи розумних телевізорів. Близько п’яти років тому вони стартували з різною швидкістю, тому в окремо взяті їх періоди життя можна було легко визначити фаворита. Але що відбувається зараз у 2019 році, чи є між ними різниця та чи варто морочитися з вибором ОС або просто вибирати, відштовхуючись від картинки та характеристик.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал

Зміст:

  1. Інтерфейс та управління
  2. Браузер
  3. Додатки

Розберемося в цьому питанні на прикладі трьох телевізорів 2019 року: Sony з Android TV, Samsung з Tizen, LG з WebOS. Розглянемо найбільш ходові функції, якими користуються практично всі користувачі розумних телевізорів.

Інтерфейс та управління

  1. Android TV на Sony має найменш красивий інтерфейс. Головне меню це включає в себе рекомендований контент, рекомендовані програми, інші програми можна рухати та переставляти. Далі йде перелік входів, а після, безпосередньо налаштування.

Android TV

  1. У Samsung з Tizen ОС всі іконки зібрані внизу та виводяться поверх картинки, причому деякі плодять ще один рядок швидкого доступу. Виходить у два ходи можна швидко потрапити в потрібний розділ програми, це зручно. Всі іконки кастомізуються, найпотрібніші рухаються вперед.

Samsung з Tizen ОС

  1. LG з WebOS має простий і красивий інтерфейс, порядок іконок кастомізуються, приємна анімація.

LG з WebOS

Самий сік LG з WebOS розкривається разом з комплектним пультом, адже дуже зручно користуватися всіма функціями використовуючи аеромишу. Меджик Ремув хороший, але не всі пульти їм комплектуються, а якщо і комплектується, то вартість його вже буде додана до вартості телевізора. Дві інші ОС теж дозволяють замість кнопкових докупити аеро-мишу.

У Android TV є відмінний голосовий пошук, тому з керуванням все індивідуально та залежить від комплектації конкретного телевізора і вашого бажання витратитися на додаткові аксесуари та сумісності голосового пошуку і ваших додатків. Можна підбити підсумок по інтерфейсу – його значення сильно переоцінюють.

Пульт для смарт TV

Браузер

Виникають сумніви, що хтось використовує браузер телевізора, щоб гуглити або серфити по сайтах. Швидше за все, його основна функція для користувачів це запуск онлайн відео або музики, якщо з якихось причин цього не можна зробити в додатку. Раніше це було проблемою, оскільки при запуску відео грало якийсь час, але потім виводилося повідомлення про брак пам’яті і потрібно було оновлювати сторінку.

Тут, звичайно, винен малий обсяг ОЗУ, але і ОС була неправа в неправильному розподілі ресурсів. Але на теперішній момент ця проблема вирішена, і три моделі телевізорів, які розглядаються в статті не виняток. Відрізняється від усіх в Android TV є ще Google Chrome, який можна поставити з APK файлу замість рідного браузера.

 Google Chrome на Android TV

На сьогодні багато ще переглядають фільми, серіали, відео з флешки або зовнішнього вінчестера. Цю роботу бере на себе вбудований плеєр, і тут все просто, навіть звичайні телевізори без приставки смарт так вміли. Всі три ОС можуть відтворити всі популярні формати з підтримкою високого бітрейту, вибором аудіодоріжок і субтитрів.

Певною перевагою володіє Android TV, адже в разі якщо відео не змогло запуститися, оскільки якийсь рідкісний формат, і він не підтримується, є шанс відкрити його через сторонній плеєр, встановлений з Play Маркет або АРК файл.

Додатки

Це одна з найважливіших складових у розумного телевізора, це те, що перетворює його в медіа комбайн і дозволяє з максимальним комфортом дивитися контент. Природно весь базовий набір встановлено на всіх трьох платформах. І тут Android TV виділяється серед конкурентів, оскільки у опонентів додатки обчислюються сотнями, а у нього тисячами. Не факт що всі вони запрацюють і залізо телевізора їх потягне, але можливість є.

Програми та ігри на телевізорі смарт

Окремо варто відзначити ігри, Samsung і LG в основному балують тільки казуалками, які розраховані на управління з кнопкового пульта, то до Sony можна купити геймпад і зануритися в ігри які не соромно вивести на великий екран перед друзями.

Якщо зробити висновки по всьому вищесказаному, спираючись тільки на часто використовувані функції, то не варто абсолютно замислюватися яка біля телевізора ОС, головне як він показує, яка матриця. На систему варто звертати увагу в останню чергу, тому що базові потреби задовольняє будь-яка з них.

88704 0 cookie-check Чим відрізняються Tizen OS, WebOS і Android TV в 2019 році?

Читайте також: