search
Підписатися

logo

Як навчити малюка рахувати? 🧡 BabyTime №8

30 Листопада, 2019, 11:50 9

https://www.youtube.com/watch?v=cgMgsZGQUoY

Ази математики можуть досягати навіть малюки. Головне – правильний підхід і подача матеріалу в ігровій формі. Сьогодні ми розповімо, як навчити дитину рахувати легко та з задоволенням.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал

Зміст:

  1. Як навчити рахувати малюка до 3-х років
  2. Як навчити рахувати дитину 3-5 років
  3. Правила рахунку для дітей

Багато хто думає, що навчати малюка математики можна при досягненні шкільного віку, але ази цієї науки можна та потрібно закладати ще в ранньому дитинстві. Тут варто відзначити важливий момент, дитина як в принципі і дорослий з ентузіазмом робить тільки те, що йому подобатися. А значить потрібно постаратися зацікавити малюка в новому занятті.

Як навчити рахувати малюка до 3-х років

Зовсім маленьку однорічну дитину можна вводити у світ чисел, у легкій ігровій формі, розповідаючи віршики в яких присутні цифри. Наприклад: раз, два, три, чотири, п’ять, вийшов зайчик погуляти. Можна переглядати добрі мультфільми на зразок «Як козеня рахував до десяти».

Дитячі мультфільми допоможуть навчитися рахувати

Перше розуміння чисел відбувається буквально на пальцях, коли малюкові показують, скільки йому років загинаючи відповідну кількість пальчиків. Так само можна починати вводити таке поняття як «багато» «мало», показуючи на прикладі іграшок, порівнюючи одну іграшку з великою кількістю.

Як навчити рахувати дитину 3-5 років

Починаючи з трьох до п’яти років, дитина вже досить підросла, щоб самої цікавитися цифрами. Їй потрібно пояснити, що дорослі вже не використовують для рахунку пальці, для цього є відповідні знаки. На першому етапі не використовуйте запис числа, головне завдання навчити рахувати до десяти використовуючи підручні предмети.

 Як навчити дитину 3-х років рахувати

Чим більше буде практичних занять на цьому етапі, тим швидше прийде розуміння, що таке числа та рахунок. Візуалізують цифри за допомогою будь-яких навколишніх предметів. Запитуйте у дитини кількість чого-небудь, використовуючи підручні засоби, наприклад, скільки тарілок на столі, скільки крейди в коробці, машин перед світлофором. Рахувати можна що завгодно навіть сходинки сходів, коли ви йдете на прогулянку.

Як навчити рахувати дитину в 5 років

Другий етап це знайомство з самими цифрами від одного до десяти, потрібно показати, як вони пишуться та як виглядають. На прикладі кубиків запропонуйте малюкові перерахувати предмети, головне щоб він вказав на предмет та назвав його цифру послідовно. Не варто поспішати, стежте, щоб дитина називала цифри в потрібній послідовності.

Як пояснити дитині цифри

Тут варто сконцентрувати увагу на тому, що кожна наступна цифра більше на один, а кожна попередня менше на один. Цифра нуль досить складна для розуміння дитини, оскільки він не може зрозуміти, навіщо то, що означає порожнечу, позначається цифрою. Тут тільки на практиці взаємодії з цифрами стає зрозуміло, для чого цей нуль потрібен. Наприклад, було п’ять яблук у вазі, все з’їли, і залишилося нічого, тобто нуль.

Навчити рахунку дитину допоможуть іграшки

Поясніть поняття більше, менше (<, >), а також порівну (=). Використовуйте для прикладів іграшки, візьміть собі дві, а дитині дайте п’ять, і запитайте у кого більше, тут потрібно акцентувати увагу, щоб малюк порівнював за кількістю елементів, а не за їх розміром. Підштовхувати дитину до того, щоб вона аналізувала та зробила висновки.

Розвивальне середовище для дитини

У міру того як дитина дорослішає, ускладнюйте завдання додавши до навчання прописи. Варто придбати спеціальні альбоми для тренування правильного написання букв, цифр і різних фігур. Вони вчать дітей писати красиво, акуратно, а також тренують руку та посидючість.

Правила рахунку для дітей

Починаючи навчання, варто дотримуватися кількох правил:

Знайомимо малюка з цифрами

  1. Тривалість занять не повинна перевищувати ніж 15-20 хвилин. Щоб дитина не відчувала втому від отриманого обсягу інформації.
  2. Підбирайте завдання, які під силу малюкові, та не давайте занадто складні завдання, щоб згодом не лаяти за їх невиконання.
  3. Закріплюйте отримані знання, застосовуючи в щоденному побуті.
56474 0 cookie-check Як навчити малюка рахувати? 🧡 BabyTime №8

Читайте також: