search
Підписатися

logo

Автомобілі тесла зможуть повністю самостійно їздити вже в кінці 2019 і стати таксі

24 Квітня, 2019, 11:20 11

Автомобілі Tesla мають величезну популярність в ряді країн, і навіть в Україні, де відсутнє офіційне представництво компанії, на дорогах все частіше можна зустріти авто цієї марки. Однак, слідом за ажіотажем на покупку за вигідними цінами нових моделей і масою переваг електромобілів Tesla приходить і критика. Найчастіше вона зустрічається в США, де Tesla розгорнулася на повну силу і надає найбільший вибір сервісів. Найголовнішим, чим Tesla знаменита (крім її спортивних характеристик і красивого дизайну) і разом з тим найбільш критикованим майже кожним власником, є функція автопілота.

Автомобили тесла смогут полностью самостоятельно ездить 2

І проблема тут зовсім не в поганій системі управління дорогами, аж ніяк – з цим завданням електромобілі справляються чудово. Вся справа в рекламі і назві цієї функції – Full Self-Driving (FSD), яка означає, що автомобіль може повністю самостійно їздити, навіть без участі водія. Навіть без його присутності в салоні автомобіля – повністю сам. На це сучасні «Тесли» не здатні і, як виявилося, лише з міркувань безпеки. Насправді компанія готувала глобальне оновлення, як апаратне, так і програмне, яке-таки дозволить автомобілям їздити самим, і це дійсно вражає.

Автомобили тесла смогут полностью самостоятельно ездить 3

Оновлені бортові комп’ютери, що мають все необхідне для самостійного управління машиною, встановлюються у Model S і X, що випускаються тільки з березня поточного року. А модель Model 3 почала отримувати цей апаратний набір компонентів тільки недавно – з 12 квітня. Всім, хто замовляв автомобіль з цією опцією, в Tesla зроблять заміну безкоштовно протягом найближчих місяців. Для тих, хто тільки зараз замовляє цю опцію разом з автомобілем, вона обійдеться в 5000 доларів, а якщо вибрати її як окремий компонент до вже готового автомобіля, вона коштуватиме 7000 доларів майбутньому власникові.

Автомобили тесла смогут полностью самостоятельно ездить 4

Основною ж причиною обурення і звинувачень у неправдивої реклами став той факт, що в Tesla розрекламували ще в 2016 році функцію Full Self-Driving і заявили, що машина вже оснащена всіма необхідними компонентами для роботи цієї системи. Як бачимо, на дворі 2019 і з’ясовується, що компонентів в автомобілях недостатньо і необхідне доповнення (оновлення) апаратної складової. Всі ці роки Tesla з цією функцією могла лише самостійно паркуватися, під’їжджати до вас на парковці (зручно, якщо автомобіль стоїть в калюжі, наприклад) і їздити по автомагістралях.

Автомобили тесла смогут полностью самостоятельно ездить 5

Тепер же, змінивши бортовий комп’ютер і його компоненти FSD, всі власники автомобілів зможуть розраховувати на можливість автоматичного управління автомобіля, але програмне забезпечення, або просто «прошивка» для цих компонентів, буде готова лише до кінця року. Вся справа в тому, що в Tesla проводять аналіз даних і навчання штучного інтелекту, в який завантажують дані від тисяч їхніх автомобілів. Нейронні мережі мають навчитися шукати вихід із сотень небезпечних ситуацій на дорозі, і як тільки штучний інтелект буде готовий до запобігання будь-яких потенційних ДТП, а також подолання проблем, що пов’язані з їздою містом, «прошивка» буде готова.

У Tesla вже є всі необхідні дані – тож питання навчання штучного інтелекту є лише справою часу. За всіма прогнозами – це має бути кінець 2019 року. І, звичайно ж, функція Full Self-Driving поки що буде працювати тільки в США. Додатковим бонусом до цієї системи стане функція «таксі», яку зможе активувати кожен власник. Ілон Маск вже давно говорив про неї, і її суть полягає у використанні вашого автомобіля за гроші, поки він простоює. Зрозуміло, мова йде не про якийсь загальноміський таксопарк – ви зможете вибирати список людей, яким буде доступна ця функція. Ваші близькі друзі, колеги, родичі – всі вони зможуть викликати ваш автомобіль дистанційно з мобільного додатку і вибрати, куди їх потрібно відвезти. Таким чином, в Tesla пропонують заробляти власникам автомобілів, прогнозуючи дохід до 30 тисяч доларів на рік, при собівартості милі шляху в 0,18 долара. Собі ж компанія буде брати близько 30% комісійних. Ось така «наукова фантастика», яка, майже напевно, за рік може стати реальністю в США.

 

76251 0 cookie-check Автомобілі тесла зможуть повністю самостійно їздити вже в кінці 2019 і стати таксі

Читайте також:

Asus, як один з лідерів ринку, відмовляється від подальшого виробництва планшетів
Asus, як один з лідерів ринку, відмовляється від подальшого виробництва планшетів
24 Квітня, 2019, 10:56 678 9
Являючись одним з лідерів з виробництва комп’ютерних комплектуючих, ноутбуків і планшетів, компанія Asus заявила про припинення подальшого виробництва останніх. Цей факт, з одного боку, обрадував...
Смотреть результаты
Потрійні камери скрізь – новий патент від LG
Потрійні камери скрізь - новий патент від LG
Компанія LG вже давно відома всім споживачам своїми якісними смартфонами. Саме її продукти найчастіше вибирав Google для своїх телефонів Nexus. LG належало лідерство в найінноваційніших...
Смотреть результаты
Серія ігор та книг підштовхнули Netflix до створення цілого серіалу про “Відьмака”
Серія ігор та книг підштовхнули Netflix до створення цілого серіалу про "Відьмака"
Сюжети для більшості знаменитих комп’ютерних ігор беруться з літератури. Згадати хоча б «Сталкера», написаного за мотивами повісті Стругацьких, або книги Тома Кленсі, що дали початок...
Смотреть результаты