search
Подписаться

logo

З яким серцем обирати холодильник. Або характеристики і особливості компресорів

12 мая, 2017, 05:06 11

Холодильник – це річ, яку не так часто купують і яка має слугувати роками. Обираючи холодильник ми можемо візуально оцінити його розміри і габарити, зрозуміти підходить нам колір чи ні, також тактильно і по запаху можна приблизно оцінити якість пластику і комплектуючих. Проте це все «коробка», яка може з часом поржавіти, надколотись, прогнити чи втратити колір, але холодильник і далі працюватиме, якщо має хороший компресор. Багато хто переконувався на власному досвіді, що старі холодильники без ніяких наворотів роками працюють, а сучасні можуть зламатися і через декілька днів. Отож в цій сьогодні ми з Вами спробуємо розібратися і у видах компресорів і в особливостях їх роботи та експлуатації.

Зміст

Навіщо потрібні компресори
Види компресорів
Принцип роботи лінійного компресора
Принцип роботи інверторного компресора
«Плюси» і «мінуси» лінійного і інверторного компресорів
Ізобутан чи фреон. Що краще?

Навіщо потрібні компресори

navishho-potribni-kompresori

Компресор призначений для створення різниці тисків в різних частинах охолоджуючої системи. Цей процес відбувається шляхом стиснення охолоджуючого компоненту і перекачування його по контуру теплообмінної системи.

В результаті саме компресор є тією ланкою, де електроенергія перетворюється в роботу по перенесенню теплоти з внутрішніх камер холодильника в навколишнє повітря, і таким чином всередині холодильника створюються умови для ефективного заморожування і зберігання охолоджених продуктів.

Види компресорів

Залежно від конструкції холодильні компресори діляться на кілька груп — компресори поршневого типу, гвинтові, ротаційні, відцентрові і спіральні. Кожен з них має свої плюси і мінуси. Багато моделей вже застаріли і не використовуються при створенні сучасних холодильників. Застосування новітніх технологій дозволило створити більш просту конструкцію, і в даний час виготовляються холодильники з лінійним компресором, а також велику популярність набирають дещо вдосконалені інверторні компресори.

Принцип роботи лінійного компресора

princip-roboti-linijjnogo-kompresora

Перший патент на лінійні компресори отримала корейська компанія «LG Electronics». Спочатку новими компресорами були оснащені тільки холодильники цього бренду, але поступово вони стали зустрічатися і в холодильниках інших виробників. Впровадження цієї технології створює серйозну конкуренцію на ринку і вигідно виділяє лінійні компресори холодильників серед поршневих, гвинтових, ротаційних, відцентрових і спіральних . Основна перевага, яку найбільше виділять компанії-виробники — це екологічна чистота моделі. Вони абсолютно не шкодять атмосфері, внаслідок чого з гордістю іменуються «зеленими», так як з моменту розробки призначалися для роботи з екологічно безпечними охолоджуючими робочими речовинами.

Основна відмінність лінійних компресорів холодильника від всіх інших полягає в відсутності ланки, що перетворює обертання ротора двигуна в роботу поршневого механізму. Поршень поступально рухається за рахунок електромагнітного поля обмотки, а потім повертається у вихідне положення. Таким чином, замість 4 точок тертя, в лінійному компресорі присутня тільки одна. Це дозволяє значно підвищити ККД, знизивши споживання електроенергії на 45% (порівняно з моделями А класу), а також мінімізувати рівень шуму. При цьому зниження споживання електроенергії супроводжується підвищенням ефективності охолодження і можливістю більш точно управляти температурним режимом всередині камер.

linijjnikh-kompresoriv

Звичайний лінійній компресор працює за таким принципом:

  • датчик заміряє актуальну температуру в камері і порівнює її із заданим Вами значенням бажаної температури;
  • якщо температура відрізняється від бажаної, то включається компресор;
  • компресор працює на повну потужність зі 100% навантаженням, прагнучи максимально швидко охолодити камеру холодильника до заданої температури;
  • датчик періодично звіряє поточну температуру з бажаною;
  • після досягнення заданої температури компресор відключається;
  • датчик у внутрішньому блоці робить періодичні порівняння температури із заданою;
  • коли температура всередині знову підніметься на пару градусів вище бажаної, включається на повну потужність компресор;
  • і так по колу — включився, попрацював на повну потужність, вимкнувся.

Принцип роботи інверторного компресора

princip-roboti-invertornogo-kompresora

Інверторні компресори були створені відносно недавно та стрімко завойовують довіру користувачів. Принцип роботи в своїй основі не змінюється: термодатчик подає сигнал, мотор запускається і інверторний компресор починає працювати, подаючи під тиском холодоагент. Відмінність полягає в подальших діях. По досягненню необхідної температури датчик подає сигнал про припинення роботи. Однак двигун інверторного компресора не відключається, а знижує кількість обертів. Швидкість циркуляції холодоагенту при цьому зменшується, але система охолодження не припиняє діяти. В результаті температура в холодильнику підтримується на постійному рівні. Коли дверцята холодильника відкриваються, холодне повітря частково виходить, температура підвищується, і датчик передає сигнал про невідповідність заданій температурі. Але так як двигун роботу не припиняв, то для відновлення температурного режиму, не потрібно запускати заново всю систему, а лише збільшити число обертів валу. В результаті двигун працює постійно, але з мінімальною потужністю і без критичних навантажень.

«Плюси» і «мінуси» лінійного і інверторного компресорів

Як недолік холодильників з лінійним компресором можна відзначити постійні включення і виключення компресорного агрегату. У підсумку в системі відбувається перенапруження, а також на електричну мережу діє підвищене навантаження. Максимальна і витрата електроенергії. Поряд з даними недоліками лінійних агрегатів інверторні компресори мають значні переваги. Забезпечується зменшене енергоспоживання до 40 %, якщо порівнювати пристрій з лінійними системами. Зниження досягається за рахунок відсутності постійних включень і виключень компресора. Інверторний агрегат не функціонує на граничній потужності і плавно працює, тому шум при роботі холодильника мінімальний. Пристрій зможе функціонувати тривалий термін, оскільки немає періодичних включень і відключень, а також відсутні високі навантаження. Щоб підкреслити довговічність роботи більшість виробників дає на них 10 років гарантії.

10-rokiv-garantiyi

Однак, при виборі холодильника варто пам’ятати, що інверторні компресори мають досить високу чутливість до перепадів напруги в електричній мережі. До того ж холодильники з таким компресором коштують приблизно на 30% дорожче, ніж пристрої з лінійним компресором. Втім, дана особливість в наш час досить швидко нівелюється за рахунок енергозбереження.

Ізобутан чи фреон. Що краще?

Якщо Ви вже визначилися який компресор Вам підходить по характеристиках і по кишені, то варто також звернути увагу на якому холодоагенті повинен працювати новий холодильник: на R600a (ізобутан) або R134a (фреон). Якщо бути відвертим, то по великому рахунку Ви не побачите різниці при експлуатації холодильника, більшість і не знає на якому холодильному компоненті працює холодильник у них в домі. Але знання деяких нюансів допоможе визначитися при покупці і уникнути в подальшому неприємних поломок.

На самому початку появи холодильного обладнання (початок XX ст.) використовували сірчаний ангідрид. Він мав неприємний запах і був небезпечний для здоров’я людини. Але саме з нього почалися розробки в цьому напрямі. З п’ятдесятих років до кінця вісімдесятих в холодильниках використовувався фреон R12. Саме на ньому працювали всі радянські холодильники. І хоч фреон не є небезпечним для здоров’я людини, його використання завдавало шкоди навколишньому середовищу: руйнувало озоновий шар планети, що спричиняло потенційні небезпеки в подальшому.

nebezpeki-v-podalshomu

Щоб захистити нашу планету від руйнівної діяльності людини, в 1987 році у відповідності зі спеціальною програмою ООН вступив в дію «Монреальський протокол про речовини, що руйнують озоновий шар», який передбачає поступове скорочення виробництва і споживання ряду шкідливих фреонів. На початку дев’яностих років компанією Du Pont, яка, до речі, і винайшла фреон R12, був створений новий охолоджуючий холодоагент – R134а, що не виявляє впливу на озон. Провідні виробники перейшли на виробництво холодильників на цьому фреоні в 1998 році і технологія давно відпрацьована і нарікань не викликає. Але купуючи холодильник, що працює на R134а, перевагу краще віддати двохкомпресорній моделі. Цим самим Ви убережетеся від можливих витрат на ремонт пов’язаних саме з даними фреоном. Справа в тому що з появою на ринку холодильної техніки, що працює на R134a збільшилася кількість холодильників з дефектом «засмічення капілярної трубки». У таких холодильниках стали застосовуватися капілярні трубки меншого внутрішнього діаметру 0,71 … .0,66 мм. Причому дефект виникав поступово, починаючись з часткової втрати пропускної здатності трубки, яка погіршувалася з часом, приводячи в кінцевому результаті до повного засмічення капілярної трубки або виходу з ладу компресора. Дефект проявляється на 5 — 6 році експлуатації. Цей побічний дефект викликаний застосування самого фреону R134а, оскільки побутові холодильники, що працюють на іншому типі фреону подібного дефекту не мають. Цікаво, що виробники так і не озвучили хімічну або фізичну природу засмічень капілярів у своїх моделях. Схоже, що цим просто нема кому займатися, на першому плані у виробників, певно, тільки продаж нових моделей. Даний дефект проявляється у однокомпресорних моделях і практично не зустрічається у двохкомпресорних холодильниках.

На зміну холодоагенту R134а прийшов новий – R600a. Його показники просто дивовижні: вся справа в тому, що це природний газ ізобутан, і він жодним чином не є причиною руйнування озонового шару і не створює парникового ефекту. Купуючи холодильник, що працює на R600а, Ви придбаєте більш «тихий» холодильний агрегат. Маса холодоагенту, що знаходиться в холодильному агрегаті при використанні ізобутану, значно скорочується (приблизно на 30%). Холодильні агрегати з R600a характеризуються меншим рівнем шуму через низький тиск в робочому контурі холодоагенту. За цими характеристиками R600a має значну перевагу перед фреонами R12 і R134a. Але при дефекті холодильного агрегату доведеться трохи переплатити за ремонт в порівнянні з агрегатом на 134 фреоні. Справа в тому, що R600a вибухонебезпечний і робота з ним обходиться дорожче. Також дорожче сам газ і компресор призначений для роботи на ньому. У США холодильники на R600a не виробляють – заборонено, основні виробники це Європа і Китай. Все це можна врахувати при покупці. Також варто пам’ятати, що холодильник це надійний прилад і в основному відпрацьовує термін експлуатації, заявлений виробником без поломок.

34147 0 cookie-check З яким серцем обирати холодильник. Або характеристики і особливості компресорів

Читайте также:

Самые полезные программы для смартфона и планшета
Самые полезные программы для смартфона и планшета
12 мая, 2017, 12:56 2027 8
Настройка смартфона очень часто отнимает немало времени и усилий, ведь зачастую мы не знаем достоверно, какие приложения нам понадобятся. Хорошо и стабильно работающий смартфон является...
Смотреть результаты
Индукционные и электрические варочные поверхности. Разница и особенности
Индукционные и электрические варочные поверхности. Разница и особенности
Электрические и индукционные варочные поверхности являются удобными, красивыми и легкими в уходе, поэтому и пользуются спросом у пользователей. Но если Вы решили себе приобрести некоторые...
Смотреть результаты
Історія компанії Beats
Історія компанії Beats
Напевно, кожна сучасна людина чула про компанію Beats, а вірніше, про виготовлені нею навушники. Як Ви вже здогадалися, сьогодні мова піде про історію цього аудіогіганта....
Смотреть результаты