search
Подписаться

logo

Історія компанії Meizu

08 мая, 2017, 12:02 8

Серед китайських виробників якісно виділяється компанія Meizu, яка виробляє потужні гаджети, які нічим не поступаються світовим флагманам. Наприклад, зовсім недавно стало відомо, що в смартфонах нової лінійки буде використовуватися технологія 3D Touch, яка вперше була представлена компанією Apple у вересні минулого року. Таким чином, Meizu успішно тримає ритм, що задається новаторами. І, мабуть, в цьому не було б нічого дивного, якби не той факт, що колись компанія була самим пересічним виробником китайської електроніки. Ми з Вами спробуємо зрозуміти, яким же чином їй вдалося добитися успіху.

Зміст

Заснування і епоха MP3-плеєрів
Вихід на міжнародну арену і MP4-плеєри
Смартфони Meizu
Крок у бік розумних аксесуарів

Заснування і епоха MP3-плеєрів

«Meizu Technology Co., Ltd.» або просто «Meizu» — китайська компанія, що випускає цифрові електронні пристрої, базується в Чжухай, Гуандун провінції. Також Meizu входить в десятку найкращих виробників у Китаї.

zasnuvannya-i-epokha-mp3-pleehriv

Історія компанії міцно пов’язана з людиною на ім’я Хуан Сючжан, більш відомим під псевдонімом «Джек Вонг». Саме він є засновником, ідейним наставником і керівником компанії. Ідея про створення власної компанії з’явилася у нього ще в 1998 році, в той час, коли він займався розробкою і продажем OEM-пристроїв.

Хуан Сючжан завжди був ентузіастом технологій, пильно стежив за всіма новинками і особливу увагу приділяв музичним плеєрам і якісному звуку. У якийсь момент він зрозумів, що не може знайти MP3-плеєр, який би влаштовував його відразу по всіх параметрах, і вирішив сам зайнятися його розробкою, заснувавши для цього власну компанію.

Назва Meizu складається з двох частин: Mei — людина, що знаходиться «в тренді», цікавиться новими технологіями, Zu — група людей. Фактично, дослівно Meizu можна перевести як «група гіків». Спочатку як основний напрямок діяльності були обрані MP3-плеєри та лише через кілька років фокус змістився в бік смартфонів. Незважаючи на те, що офіційно компанія була заснована ще в 1998 році, початок першого серйозного виробництва припадає на 2003 рік, згадки про компанію до цього періоду практично відсутні.

З моменту заснування Meizu і по цей день Хуан Сючжан уважно стежить за всім, що відбувається в компанії. При цьому безпосередньо втручатися в її справи він намагається якомога рідше, а замість публічних виступів і офіційних інтерв’ю віддає перевагу спілкуванню на форумі Meizu. CEO компанії Meizu Бай Юнсян (Bai Yongxiang) описує його наступним чином: «Він справжній наставник: рідко втручається, але завжди спостерігає за тим, що відбувається».

khuan-syuchzhan

Ця людина з дитинства захоплювалася електронікою. Близькі люди описують його як великого любителя музики. Про те, яким повинен бути якісний звук, Джек Вонг знає не з чуток. Одного разу він зламав у себе вдома всі стіни і повністю переробив квартиру, щоб тільки трохи поліпшити акустику. Тож не дивно, що першим товаром, який прославив компанію, став MP3-плеєр.

Першим продуктом компанії став MP3-плеєр Meizu MX, випущений в 2003 році. За фактом, плеєр був практично повною копією Cowon iAudio CW300 і, незважаючи на непогані характеристики (512 МБ вбудованої пам’яті, LCD-дисплей) і якість звуку, навіть на рідному ринку був прийнятий дуже неоднозначно. Відсутність якого-небудь гучного успіху першої моделі стало для Meizu приводом повністю переглянути свою стратегію. У компанії вирішили відмовитися від ідеї повного копіювання існуючих на ринку пристроїв і зосередитися на розробці власних рішень.

mp3-pleehr-meizu-mx

Уже другий плеєр, Meizu ME, випущений навесні 2004 року, був унікальним і досить стильним. Саме він забезпечив компанії впізнаваність на китайському ринку.

Представлений в 2004 році плеєр Meizu ME був оригінальною розробкою, мав ряд цікавих особливостей (оригінальний дизайн, блок управління на основі джойстика і ін.) І був прийнятий покупцями куди прихильніше.

Meizu ME став знаковим продуктом для Meizu і послужив відправною точкою для подальшого розвитку. Протягом наступного року компанія випустила ще кілька різних плеєрів які були подальшим розвитком ідей Meizu ME. В Україні вони були маловідомі, хоча їх продавали не під чужими брендами, а під фірмовими назвами.

Наступним серйозним кроком вперед став для компанії плеєр Meizu E5 випущений навесні 2005 року. Перш за все, продукт вийшов дуже цікавим з технічної точки зору – вперше для пристроїв Meizu в ньому була присутня підтримка FM-радіо, будильник і можливість читання текстів з екрану (на дисплеї відображалося до 6 рядків тексту). Керуючий блок також був сильно перероблений, замість звичного по минулим моделям джойстика, в ньому з’явилося колесо, що обертається з розташованою по центру клавішею. Дана модель мала вражаючий акумулятор, що забезпечував 40 годин безперервного програвання музики. Цей плеєр зробив Meizu по-справжньому популярною в Китаї.

meizu-e5

У серпні 2005 року компанія змінила логотип, який і досі друкується на кожній коробці з технікою від Meizu.

Вихід на міжнародну арену і MP4-плеєри

На той момент компанія помітно посилила свої позиції на рідному ринку і вирішила вийти за межі Китаю. Першим плеєром, який був орієнтований в тому числі на зовнішні ринки, став Meizu X6. Від класичних плеєрів Meizu він взяв керуючий блок з фірмовим джойстиком, від Meizu E5 — ряд додаткових функцій на зразок підтримки FM-радіо. Головною відмінною рисою Meizu X6 став незвичайний дизайн з підсвічуванням яскраво-синього кольору по периметру джойстика і OLED-екран.

meizu-x6

Уже через рік компанії Meizu вдалося побити власний рекорд і стати одним з піонерів ринку MP4-плеєрів. У травні 2006 року був представлений Meizu MiniPlayer (M6), який став знаковою моделлю не тільки для Meizu, але і для всього ринку портативних плеєрів в цілому.

eizu-miniplayer-m6

Завдяки підтримці відео MP4 і великого LCD дисплею (діагональ 2,4 дюйми, роздільна здатність 320×240) MiniPlayer став не просто музичним плеєром, а універсальним мультимедійним пристроєм і одним з найвідоміших MP4-плеєрів того періоду. Він не тільки ще більше зміцнив позиції компанії на рідному ринку, але і забезпечив їй міжнародне визнання. Про це свідчить цілий ряд моделей-клонів випущених під іншими брендами. Наприклад таких як Powerman XL-850, який є аналогом Meizu M6, або Ritmix RF-9200, який представляє собою Meizu m6sl.

З подальших плеєрів Meizu варто відзначити ще Meizu Musiccard (M3), який став своєрідною відповіддю на Apple iPod Nano.

ritmix-rf-9200

Пристрій був презентований в березні 2007 року і, хоча чимось нагадував iPod по дизайну, мав ряд цікавих особливостей. В першу чергу, до них варто віднести фірмову систему управління і підтримку рідкісних для плеєрів того часу форматів на зразок WMA Losless, Flac і APE. В Україні ця модель відома як Ritmix RF-7400.

Смартфони Meizu

До 2007 року в Meizu зрозуміли, що для ринку портативних плеєрів наступають важкі часи і їх поступово почнуть витісняти смартфони. В цьому ж році починається розробка першого смартфону компанії під назвою Meizu M8.

Смартфони під управлінням Windows CE

У лютому 2009 року відбувся офіційний анонс Meizu M8.

meizu-m8

Смартфон працював під управлінням Windows CE 6.0, але мав доволі перероблений інтерфейс. Зміни торкнулися практично всього, від робочих столів до базових додатків. При цьому зовнішній дизайн смартфону практично повністю копіював Apple iPhone. Під тиском Apple виробництво смартфону було припинено 9 жовтня 2010 року. В цей же час компанія продовжує посилено працювати над наступником Meizu M8.

Смартфони під управлінням Android

У січні 2011 року відбувся анонс наступного смартфону компанії – Meizu M9.

meizu-m9

Це перший смартфон Meizu, який працює на Android. Інтерфейс смартфона був знову сильно перероблений, а саме фірмова оболонка Flyme, в якій поєднувалися ідеї Android і iOS, стала відмітною рисою апарату. Зовні смартфон знову ж нагадує iPhone, має схожі габарити і таку ж роздільну здатність дисплею.

В цьому ж році Meizu відкриває свої філії спочатку в Гонконгу. Приблизно в цей час засновник компанії Хуан Сючжан починає поступово відходити від питань бізнесу, вирішивши зосередиться на дизайні пристроїв та фірмовій оболонці. Всі рутинні справи з управління компанією він поступово перекладає на плечі Бай Юнсяна.

У наступні роки компанія починає поступово відходити від дизайну смартфонів Apple, розробляючи свій власний фірмовий стиль. Так, вже в наступному році вийшов Meizu MX2, який отримав відмінну від iPhone співвідношення сторін екрану і новий дизайн задньої кришки (при її виготовленні використовувався особливий двошаровий пластик).

meizu

До 2014 року в Meizu намагаються випускати по одному флагманському апарату в рік, не відволікаючись на розробку бюджетних моделей. Іноді до них додаються додаткові версії на нових платформах, як приклад можна привести Meizu MX 4-core, який став поліпшеною версією Meizu MX.

meizu-mx-4-core

У лютому 2015 року китайська компанія Alibaba Group інвестує в Meizu 590 млн доларів, і модельний ряд китайського виробника істотно збільшується: з’являється бюджетна M-серія, до якої входять компактні апарати (M1 Mini) і фаблет (M1 Note), пізніше до них додаються музичні флагмани з лінійки Pro.

m1-mini

В останні роки модельний ряд поповнився відразу декількома лінійками смартфонів, але в Meizu все одно прагнуть забезпечити на всіх Android пристроях єдиний користувальницький досвід. В першу чергу це досягається за рахунок єдиної на всіх смартфонах фірмової оболонки — Flyme OS.

Flyme OS постійно розвивається і поліпшується, але основні риси фірмової оболонки всі ці роки залишаються незмінні. Основний ставку в Meizu зробили на зручність повсякденної роботи і інтуїтивно зрозумілий інтерфейс, постаравшись позбутися додаткових підмінювань і списків другорядних опцій. Зокрема, у Flyme OS відсутня звична для Android меню додатків, а всі ярлики програм розміщуються прямо на робочих столах, як в iOS.

Завдяки тому, що спочатку Meizu випускали по одному флагману в рік, всі вони отримували підтримку та оновлення до актуальних версій Android досить тривалий час.

Смартфони під управлінням інших ОС

Незважаючи на прихильність до ОС Android і акцент на власній фірмовій оболонці, Meizu зовсім не байдужі експерименти. Час від часу компанія випускає особливі версії своїх смартфонів на відмінних від Android операційних системах.

20 жовтня 2014 року була представлена особлива версія смартфонач на платформі YunOS. Відповідно до неофіційної інформації в цей же час розроблялася версія Meizu MX4 на основі CyanogenMod, але в підсумку цей смартфон так і не був представлений.

meizu-mx4

У березні 2015 року була анонсована ще одна версія цього смартфона, цього разу під управлінням Ubuntu Touch OS. У лютому 2016 До нього приєднався смартфон Meizu PRO 5 Ubuntu Edition, який так само працює на Ubuntu Touch OS.

Крок у бік розумних аксесуарів

У серпні 2016 року відбувся анонс розумного годинника Meizu Mix. Гаджет оснащений круглим металевим циферблатом з діаметром 42 мм і міцним сапфіровим склом. На відміну від інших подібних пристроїв, Meizu Mix не має дисплею, а «розумні» функції вбудовані прямо в механічний годинник. Девайс збирає інформацію про фізичну активність користувача і може повідомити про вхідні дзвінки на телефон, повідомлення або пропущені виклики.. Користувачі зможуть вибрати з трьох варіантів ремінця — денім, шкіряний або металевий за ціною 999 юанів, 1 299 юанів і 1 499 юанів відповідно.

31145 0 cookie-check Історія компанії Meizu

Читайте также:

Ноутбуки будущего: невероятные концепты
Ноутбуки будущего: невероятные концепты
04 мая, 2017, 02:30 3268 9
Компьютерные технологии развиваются маниакальными темпами. Еще полвека назад Гордон Мур сказал, что число транзисторов, вмещающихся на кремниевом чипе, ежегодно будет удваиваться. Позже он внес в...
Смотреть результаты
Самые полезные программы на ПК
Самые полезные программы на ПК
Основу работы нашего персонального компьютера составляет определённый набор программ и приложений, установленных на нём. Все ли они нам нужны? Подписывайтесь на наш Telegram-канал Содержание: Как...
Смотреть результаты
Выбираем холодильник для семьи из двух человек
Выбираем холодильник для семьи из двух человек
Формат нового холодильника очень часто зависит не только от имеющегося у нас бюджета, но и от состава той семьи, в доме которой он будет работать....
Смотреть результаты