search
Підписатися

logo

Як заточити ніж м’ясорубки

03 Березня, 2019, 01:38 9

Будь-яка м’ясорубка автоматична чи ручна потребує періодичного заточування ножів. Щоб зрозуміти, чи настав для цього час, є кілька явних і непрямих ознак:

 • Ніж або диск з отворами почорнів, окислився.
 • На ножі залишається велика кількість не перемеленого м’яса.
 • Ніж і диск з отвором погано прилягають один до одного.

У цих випадках ви можете звернутися в майстерню або заточити ніж від м’ясорубки самостійно в домашніх умовах. Що для цього знадобитися і, як правильно виконати заточку – інструкція нижче вам допоможе.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал

Зміст:

 1. Чим заточити ніж м’ясорубки
 2. Точимо ніж наждачним папером
 3. Точильний камінь для заточування ножа м’ясорубки
 4. Точимо ніж болгаркою
 5. З використанням точильного кола

Чим заточити ніж м’ясорубки

Говорячи про заточення ножів для м’ясорубки, мається на увазі, що заточувати необхідно, як хрестоподібний ніж з чотирма лезами, так і диск з отворами. От того наскільки щільно ці дві частини прилягають один до одного по більшій частині і залежить якість роботи м’ясорубки. Для заточування можна використовувати такі матеріали:

 1. Наждачний папір.
 2. Точильний камінь.
 3. Точильні камені спеціально розроблені для механічних м’ясорубок.
 4. Точильне коло.
 5. Болгарка.

Якщо ви хочете правильно заточити ніж м’ясорубки, то не рекомендується користуватися автоматичними машинами. Справа в тому, що під час обробки таким інструментом, металевий ніж, через тертя, нагрівається. А перегрів веде до того, що метал втрачає свої властивості і ніж навіть може просто разломаться на дві частини.

Точимо ніж наждачним папером

Заточити ніж для м’ясорубки вдома можна скориставшись наждачним папером. Розмір його повинен перевищувати діаметр диска з отворами мінімум в два рази. Абразивна частина паперу може бути з частинками будь-якої фракції. Але все-таки кінцеву обробку комплектуючих м’ясорубки краще проводити наждачним папером з маркування Р1000-Р1500 з дрібнозернистої фракцією. Щоб папір не совався, його потрібно розмістити на рівній, не слизькій поверхні. Один з відмінних способів розміщення – це закріпити на дерев’яному бруску.

Як правильно заточити ніж за допомогою наждачного паперу

Після того, як наждачний папір закріплен, в руки необхідно взяти ніж від м’ясорубки і щільно прикласти його до паперу. Заточувати потрібно ту сторону, яка прилягає до диска з отвором. Після цього круговими рухами проти годинникової стрілки, потрібно почати заточувати його. Не потрібно поспішати, намагайтеся притискати ніж з постійною силою, щоб частина металу, яка знімається з нього, йшла рівномірно. Як дізнатися, що ніж вже наточиний? По-перше, на його лезах не повинно залишатися слідів окислення, тобто вони повинні повністю мати колір і блиск очищеного металу. По-друге, він повинен щільно прилягати до диска з отворами і бути рівномірно заточеним.

Після того, як був заточений ніж, потрібно приступити до заточенню диска. Заточується обидві його сторони або, як мінімум та, яка прилягає до ножа. Якщо наждачний папір не втратив своїх властивостей після ножа, то можете знову її використовувати, але краще візьміть новий шматок. Процес заточування диска з отворами так само необхідно здійснювати круговими рухами проти годинникової стрілки. Визначити, чи заточився він, потрібно візуально, оглянувши на предмет наявності залишків окислилися плям. Потім покладіть зверху на диск ніж і перевірте, що вони прилягають щільно, без великих щілин.

Якщо ви хочете скоротити час на заточку ножа для м’ясорубки або щільність наждачного паперу, який ви знайшли вдома, недостатня для цього, тоді можна намочити папір. Через воду, частинок вже очищеного металу і власних абразивних частинок паперу, ви досягнете кращого ефекту.

Точильний камінь для заточування ножа м’ясорубки

Заточити комплектуючі до м’ясорубки можна скориставшись точильним каменем. Для ножів, які злегка затупились процес проходить так:

 1. Додайте камінь на рівній поверхні.
 2. Візьміть в руки ніж, а потім і диск з отворами, і круговими рухами, проти годинникової стрілки, заточуйте його.
 3. Ніж заточувати потрібно стороною, яка прилягає до диска, а диск – стороною, яка прилягає до ножа.
 4. При заточуванні диск необхідно злегка притискувати біля центру (ближче до отвору-кріпленню до м’ясорубки), ніж також потрібно притискати, розмістивши пальці так, щоб всі леза перебували під однаковим тиском.

Як заточити ніж від м'ясорубки за допомогою точильного каменю

Якщо комплектуючі до м’ясорубкм значно затупились і давно не точилися, тоді потрібно працювати не ножем і диском, а каменем:

 1. Закріпіть ніж для м’ясорубки на рівній поверхні або візьміть його в руки, попередньо вдягнувши захисні рукавички.
 2. Круговими рухами, притискаючи точильний камінь до ножа, починаєте процес заточки.
 3. Не робіть різкі кругові рухи, періодично зупиняйтеся, щоб дати охолонути металевому ножа.

Заточка для ножів м’ясорубки точильним каменем і наждачним папером – це найпростіші способи.

Є спеціальні точильні камені для механічних м’ясорубок. Вони продаються або в комплекті, або їх можна знайти окремо.

Точильні камені для ножів м'ясорубки

Їх розмір збігається з диском з отворами або трохи більше, тому вони встановлюються всередину м’ясорубки замість диска або ножа, в залежності від того, що саме ви зараз хочете заточити. Прокручуючи ручку і обертаючи точильний камінь замість ножа або диска, ви автоматично заточуюте комплектуючі м’ясорубки.

Точимо ніж болгаркою

Використовувати болгарку все-таки не рекомендується, але якщо ви вмієте з нею працювати, знаєте, як не допустити перегріву металу, то болгарка може скоротити час і добре нагострити ніж для м’ясорубки. Використовуючи болгарку, не забудьте про техніку безпеки, тому крім індивідуальних засобів захисту, закріпіть ніж на штир.

Заточка ножа для м'ясорубки за допомогою болгарки

Додатково захистіть метал ріжучої частини м’ясорубки від перегріву змастивши олією, так ви зменшите силу тертя. Обов’язково необхідно періодично зупиняти процес заточки, щоб дати металу охолонути. Також рекомендується заточувати ніж тільки під прямим кутом. Щоб перевірити, чи рівномірно заточений ніж, необхідно покласти його на рівну поверхню або скло. Вибираючи насадку для болгарки, віддайте перевагу дрібнозернистим.

З використанням точильного кола

Купувати спеціальне точильне коло, щоб заточити ніж для м’ясорубки, не варто. Але якщо воно у вас є вдома, то ви можете їм скористатися, дотримуючись рекомендацій нижче:

 1. Одягніть засоби індивідуального захисту (рукавички).
 2. Змастіть ніж і диск маслом, щоб знизити силу тертя.
 3. Увімкніть пристрій, на якому використовуєте насадку з точильним колом на невелику кількість обертів.
 4. Притисніть ніж або диск до точильного кола.
 5. Давайте їм відпочивати, щоб комплект не перегрілися.

Заточка ножів для м'ясорубки за допомогою точильного кола

Після цього, комплектуючі м’ясорубки необхідно добре помити і висушити. Якщо ви зробили все правильно і використовували точильне коло з відповідною абразивної поверхнею, то ніж і диск заточені таким чином довго залишатимуться гострими.

71300 0 cookie-check Як заточити ніж м’ясорубки

Читайте також:

Прибирання на автопілоті: вибираємо робот-пилосос! Прокачай свій будинок разом з Comfy!
Прибирання на автопілоті: вибираємо робот-пилосос! Прокачай свій будинок разом з Comfy!
27 Лютого, 2019, 10:24 990 10
Якщо ще кілька років тому домашній робот-пилосос здавався чимось з області фантастики, то сьогодні він вже міцно влаштувався в багатьох будинках. Робот-пилосос – це відмінна...
Смотреть результаты
Як приготувати йогурт у домашніх умовах без йогуртниці
Як приготувати йогурт у домашніх умовах без йогуртниці
Зміст: Переваги молочних продуктів домашнього приготування Вибираємо продукти Приготування йогурту покроково Йогурт у духовці та мультиварці – просто та смачно Як використовувати натуральний йогурт Підписуйтесь...
Смотреть результаты
Все про бездротові клавіатури: які у них плюси і мінуси, як вибирати і на що звертати увагу
Все про бездротові клавіатури: які у них плюси і мінуси, як вибирати і на що звертати увагу
Рано чи пізно будь-який користувач комп’ютера замислюється на тему покупки бездротової клавіатури. Менше проводів, що обплутують комп’ютерний стіл, і більше свободи пересування, немає ризику, що...
Смотреть результаты