search
Підписатися

logo

Як вибрати сушильну машину для дому — корисні поради

06 Лютого, 2024, 06:56 0

Отже, ви хочете вибрати хорошу сушильну машину для дому? Відмінне рішення, адже така техніка істотно спрощує домашній клопіт — як мінімум тим, що вам не доводиться спочатку розвішувати, а потім збирати випране. А якщо погода за вікном не тішить, або ж ви не маєте балкона, і всю білизну доводиться сушити у приміщенні, то хороша сушильна машинка стає просто незамінною. Вона забезпечує максимально просте та зручне використання, а в будинку з нею не буде вогкості від кілограмів вологого текстилю. Суцільний профіт!

Сушильна машина Electrolux EW8H458BU

27999 грн

Купити

Сушильна машина Samsung DV90T5240AT/UA

31799 грн

Купити

Сушильна машина Beko DF7412PB

21999 грн

Купити

Але як вибрати сушильну машину — якою вона має бути за характеристиками, типом та розмірами? Або навіть глобальніше питання: що краще купити — прально-сушильну машину чи окремо пральну машину та окремо сушарку? Питань багато, і всі вони є важливими, тому сьогодні Блог КОМФІ підготував для вас невеликий гад по сушарках. Розбираємося, як правильно вибрати сушильну машинку!

А ще зазирніть сюди: Як вибрати пральну машину — найважливіші параметри від COMFY

Сушильна машина

Сушильна чи прально-сушильна машина?

Почнемо з найголовнішого питання — що краще купити, прально-сушильну машину або окремо пралку й окремо сушарку? Якщо говорити про ефективність і функціональність, то найкращим вибором буде, звісно ж, придбання двох окремих пристроїв. Чому? Тут усе просто.

  • Габарити. Наскільки багато місця у вашому домі, чи знайдеться вільний простір для двох великих пристроїв? Прально-сушильна машина зручна тим, що це техніка 2-в-1. За розміром вона як звичайна пралка, тому такий пристрій стане чудовим вибором, якщо розмір квартири невеликий. Вам не доведеться викроювати додаткове місце для встановлення, фактично, ще однієї повногабаритної пралки, вигадувати, як розосередити цю техніку по різних приміщеннях або вибудовувати повноцінну колону зі встановлених один на один пристроїв. Хоча, до речі, останній варіант є цілком непоганим і дозволяє раціонально використовувати вільний простір.
  • Функціонал сушіння. У прально-сушильної машини функціонал зазвичай суттєво скромніший, аніж у більшості моделей пралок і сушарок окремо. Це як із будь-якою іншою технікою — усе вузькопрофільне зазвичай краще «заточене» під свої безпосередні завдання, аніж багатофункціональні моделі, які в більшості випадків вміють «усього потроху».
  • Тип сушіння. Автономні сушильні машини можуть сушити речі в конденсаційний спосіб або тепловим насосом, і вибір моделей обох типів доволі широкий. Проте більшість прально-сушильних машин оснащена саме конденсаційною сушкою, а моделі 2-в-1, які були б обладнані саме тепловим насосом, доведеться ще й пошукати.
  • Дбайливість сушіння. Автономні сушильні машинки зазвичай більш дбайливо працюють із речами, тоді як у сушильно-пральних машинах є такий собі вимушений компроміс — між якістю прання та якістю сушіння. Трохи інший барабан, відмінності в поверхні «сот» та формі ребер, інакший спосіб подачі гарячого повітря — сумарно результат сушіння буде хорошим, проте на речах, особливо на делікатних, згодом з’явиться ефект «зносу».
  • Місткість. В автономній сушильній машині можна висушити багато речей за раз, тож усі речі, що були випрані в барабані пралки з великою вантажопідйомністю, легко помістяться — усі й за один раз. А ось у прально-сушильних машинах будуть певні обмеження допустимої ваги вологої білизни. І в деяких моделях різниця між допустимою вагою для прання та сушіння може бути значною. Настільки, що випрані за один цикл прання речі доведеться сушити у два етапи.
  • Ціна. Звичайно, що тут виграють моделі 2-в-1, адже покупка прально-сушильної машини обійдеться вам дешевше, аніж придбання двох окремих пристроїв. Це може стати вагомим плюсом, особливо якщо бюджет обмежений. Але тут обов’язково варто враховувати решту моментів — у деяких випадках виграш у ціні може перекритися серйозними незручностями під час використання неправильно обраної техніки.

Як підсумок цього пункту можна сказати, що якщо бюджет та кількість вільних квадратних метрів у вашому будинку дозволяють, то найкращим вибором однозначно буде придбання двох роздільних пристроїв для прання і сушіння речей. Але якщо вам потрібна недорога техніка, яка справлялася б з обома завданнями, а обсяги прання у вас зазвичай невеликі, то прально-сушильна машинка може відмінно впоратися.

Отже, припустимо, що ви визначилися з вибором і вирішили, що вам потрібно купити сушильну машинку — окрему і повногабаритну. А як її вибрати? Пробіжимося основними характеристиками сушарок.

Дизайн та місце розміщення сушарки

Починати варто з вибору найзручнішого місця для розміщення сушильної машини, адже це габаритний пристрій, який аби куди не поставиш. Найзручніше, коли обидва прилади розташовані поруч — тоді процес перевантаження білизни із пралки в сушарку буде максимально простим і швидким.

Способи встановлення сушарки

Тому рекомендуємо розміщувати сушильну та пральну машинки або поруч одна з одною, або установкою в колону (виконується за допомогою спеціальних кріплень для монтажу сушарки зверху пралки). Не варто ігнорувати й дизайн такої техніки, адже якщо обидва пристрої гармоніюватимуть один з одним, то це матиме естетичний вигляд.

Також рекомендуємо: Як висушити закордонний паспорт, якщо його випрали у пральній машинці

Об’єм барабана сушильної машини

Різні моделі сушильних машин мають різні показники місткості барабана, тобто кількості вологої білизни, яку можна за одне завантаження відправити сушитися. І, відповідно, чим вищий цей показник, тим дорожче коштуватиме пристрій. Тож яку місткість повинен мати барабан сушильної машини?

Все просто. Почнемо з того, що місткість сушарки жодним разом не повинна бути меншою за місткість пралки. Але це не означає, що якщо пральна машина у вас на 6 кг, то й сушарка має бути теж на 6 кг — мокра білизна важить більше сухої. Тому те, що для пралки підпадає під визначення «6 кг», після прання обтяжується приблизно на 30%, а то й більше. Тож для пральної машини на 6 кг сушарка має вміщувати 8 або навіть 9 кг. Більше не потрібно, але й менше не варто.

Конструкція барабана сушарки

Барабан у сушильній машинці має бути з гарною перфорацією. І важливо, щоби вона була розподілена всією площиною барабана, а не вузькими точковими ділянками — тоді гаряче повітря надходитиме до речей, що лежать у ньому, рівномірно. Також важливо, щоби краї перфорації та інші виступаючі частини мали максимально гладеньку поверхню, без гострих крайок та виступів. Тож коли вибиратимете сушильну машинку, обов’язково зазирніть всередину барабана і трохи його погладьте — поводьте долонею по його поверхнях, щоби переконатися, що там все рівно й акуратно.

А ще всередині барабана обов’язково мають бути спеціальні лопаті. Ці ребра забезпечують рівномірний перерозподіл речей у сушарці під час роботи пристрою, тому вони є дуже важливими.

Ще з корисного в барабанах можуть бути спеціальні датчики визначення залишкової вологості та навіть деякі інтелектуальні технології. Пристрої, що оснащені такими фішками, вміють відстежувати зміни ступеня висихання білизни й поступово знижувати температуру гарячого повітря, що подається до речей. Це корисно і для енергоефективності, і для зменшення зносу текстилю.

Сушарка у ванній

Технологія сушіння та енергоефективність сушарок

Як ми вже згадували, існує два різновиди технологій сушіння: конденсаційний і за допомогою теплового насоса. У конденсаційних моделях сушильних машин висушування відбувається завдяки обдуву речей гарячим повітрям, температура якого залежить від вибраного режиму. Волога, яка конденсується в процесі такого сушіння, може виводитися в каналізацію через спеціальний шланг або збиратися в окремий резервуар, який потім потрібно буде випорожнити вручну.

Другий тип таких пристроїв — сушарки з тепловим насосом. Вони теж працюють із гарячим повітрям, але замкнута система теплообміну дозволяє ефективніше використовувати енергоресурси. Тепловий насос забезпечує постійну циркуляцію прогрітого повітря всередині машини, не випускаючи його назовні, конденсує та відводить вологу. А оскільки таке сушіння відбувається за відносно невисоких температур, волокна текстилю не перегріваються і не деформуються. І це означає, що речі довше зберігають свій гарний вигляд.

Звісно, що сушильні машини з тепловим насосом зазвичай є економічнішими у споживанні електроенергії, аніж конденсаційні моделі, проте все одно обов’язково потрібно звертати увагу на клас енергоефективності пристрою. Більші апетити у цьому плані мають моделі з категоріями С та В, тоді як найекономічніші — А+++. Природно, що ми рекомендуємо вибирати сушарку з вищим класом енергозбереження, оскільки це забезпечить вам економію енергоресурсів та грошей. Так, завеликі рахунки за комунальні послуги не подобаються нікому.

Рівень шуму у сушарки

Оптимальний діапазон рівня шуму сушильної машини — це 60-70 дБ. Така гучність цілком прийнятна і не створюватиме незручностей під час роботи цієї техніки. Ще варто звертати увагу на дизайн бічних фасадів сушарок — фактурна поверхня боковин, малюнок яких формою нагадує кола, забезпечує антивібраційний ефект та добре знижує гучність роботи.

Антивібраційна боковина

А ще тихішими є сушарки з інверторними двигунами. Окрім тихої роботи такий тип двигуна порадує вас довговічністю, надійністю й ефективністю сушіння. Ба більше — інверторні двигуни ще й більш економно споживають електроенергію. Тож якщо не враховувати те, що інверторні сушильні машини зазвичай коштують трохи дорожче за звичайні, то тут ми маємо суцільні плюси.

Панель управління та програми

Сучасні сушильні машинки здебільшого оснащені зручними інформаційними дисплеями, на які виводиться вся інформація щодо вибраних режимів та налаштувань, часу, який залишився до кінця циклу роботи, та інші важливі дані. Це дуже зручно.

Також при виборі такого пристрою обов’язково переконайтеся, що його функціонал закриває всі ваші потреби у сушінні. Пристрій повинен мати всі потрібні режими, наприклад, програму для сушіння делікатних тканин, штор або пуховиків, тихий нічний режим, таймер та інші корисні налаштування.

Ще одна дуже зручна фішка — можливість дистанційного керування таким пристроєм за допомогою смартфона. Так, не вся техніка такого типу оснащена цією опцією, але якщо вона є, то ви точно будете задоволені. Реально дуже зручна справа.

Із чим ще допоможе сушильна машина: Як видалити шерсть з одягу під час прання? Ні пухнастим проблемам!

ТОП-5 сушильних машин у КОМФІ

Ну що, ми розповіли основні моменти, на які варто звертати увагу, коли потрібно вибрати сушильну машинку для дому, тож тепер настав час моделей. Ми підготували для цієї статті добірку з 5 відмінних моделей сушарок у різному бюджеті, тому обов’язково ознайомтеся з нею. Це ТОП-5 популярних сушильних машин із хорошими відгуками, і кожну з них можна купити зараз у КОМФІ — зі знижкою, на виплат без відсотків та зі зручною доставкою прямо додому. Вигідно та зручно з усіх боків! 😉

1.    Сушильна машинка Samsung DV90TA040AE/UA

Сушильна машина Samsung DV90TA040AE/UA, оснащена тепловим насосом Heat Pump може сушити різні типи текстилю сумарною вагою до 9 кг за один раз, обробляючи їх гарячим або холодним повітрям. Вбудовані датчики відстежують параметри завантаженої у барабан білизни: вагу, вологість та температуру, а інтелектуальна система управління зчитує дані із цих сенсорів і гнучко коригує спосіб та інтенсивність сушіння. Це дозволяє висушувати речі швидко і щадно для текстилю, а ще — економити електроенергію. Модель, до речі, є дуже економічною, адже вона має клас енергоефективності А++ і за одну годину роботи споживає всього 1,07 кВт.

Доглядати за такою сушильною машинкою дуже просто. Фільтр для уловлювання ворсу і пилу легко знімати та чистити, а контейнер для збирання конденсату дозволить вам розмістити цей пристрій у будь-якій частині свого житла, без прив’язки до розташування каналізаційних зливів. Окрім того, цю модель можна встановлювати в колону, а ще вона тиха в роботі — до 65 дБ.

2.    Сушильна машина Bosch WTH85205UA

Друга модель, яка потрапила до нашого списку хороших сушильних машин від КОМФІ — це сушарка Bosch WTH85205UA, ще один відмінний варіант із тепловим насосом Heat Pump. Це пристрій із завантаженням до 8 кг, який пропонує нам 12 різних режимів сушіння, тому ви зможете легко вибрати оптимальну програму під різні типи білизни. Волога збирається в контейнер, але можна додатково докупити шланг для зливу, щоби під’єднати сушарку до каналізаційного зливу.

Модель оснащена зручною системою управління та простими в очищенні фільтрами, що полегшує налаштування роботи та догляд за такою технікою. Є всі необхідні в роботі датчики та індикатори.

3.    Сушильна машина Beko DF7412PB

Якщо ж ви хочете купити недорогу сушильну машину з максимальним завантаженням до 7 кг, то можемо порекомендувати компактну модель Beko DF7412PB — вона відмінно впорається із сушінням невеликих об’ємів прання і витрачатиме для цього мінімум електроенергії. Зібраний конденсат зливається через шланг або збирається у спеціальний відсік. Принцип роботи теж базується на використанні теплового насосу Heat Pump.

Загалом у цій сушильній машині передбачено 15 режимів сушіння, у тому числі є й опція просушування холодним повітрям. Є таймер, зручна індикація основних подій та деякі інші фішки для зручності використання такого пристрою. Просто чудова вузька сушильна машина у бюджетному сегменті!

4.    Сушильна машина Samsung DV90T5240AT/UA

А ось тим, хто вибирає максимально економічну в плані енергоспоживання модель сушильної машини, може підійти Samsung DV90T5240AT/UA із класом енергоефективності на рівні А+++ (споживання електрики усього лише 0,80 кВт/год) та тепловим насосом Heat Pump.

У цій моделі сушильної машини передбачено 14 режимів сушіння, а максимальне завантаження барабана становить 9 кг. Технологія OptimalDry поєднує роботу кількох сенсорів, які визначають рівень вологості білизни, її вагу, температуру та інші параметри, що дозволяє гнучко регулювати режим сушіння, адаптуючи його під стан текстилю. Це круто, адже така технологія дозволяє максимально дбайливо сушити речі та раціонально використовувати енергоресурси. А ще ця модель сушильної машини підтримує фірмову технологію Smart Things, що дозволяє контролювати процес роботи сушарки зі свого смартфона.

5.    Сушильна машина Electrolux EW8H458BU

І завершує наш невеликий огляд хороших сушильних машин модель Electrolux EW8H458BU — ще одна відмінна сушарка з тепловим насосом Heat Pump та максимальним завантаженням барабана до 8 кг. Ця модель має 12 різних режимів сушіння — від шовку і вовни до джинсів і ковдр. А ще тут є дуже крута технологія DelicateCare, яка забезпечує розумне регулювання процесу сушіння відповідно до різних типів тканин, що запобігає пошкодженню та усадці текстилю в процесі сушки.

Модель також можна встановлювати в колону, а зібраний конденсат накопичується в спеціальному контейнері або ж відводиться за допомогою шлангу (потрібно придбати окремо) каналізаційний злив. Клас енергоощадності сушильної машини Electrolux EW8H458BU — А++. А ще вона має внутрішнє освітлення, що і красиво, і зручно.

А як ви сушите речі після прання? 😉

108306 0 cookie-check Як вибрати сушильну машину для дому — корисні поради

Читайте також: