search
Підписатися

logo

Очищувач повітря: який вибрати

04 Листопада, 2020, 11:29 0

Чисте повітря – це про екологію будинку і турботу про здоров’я. Дані ВООЗ лякають: 9 з 10 чоловік сьогодні дихають брудним повітрям. У приміщенні воно ще більш токсичне, ніж на вулиці: автомобільні вихлопні гази, що мають властивість концентруватися в нижніх шарах атмосфери, тютюновий дим, хімічні компоненти, пил і патогенні мікроорганізми – все це є, причому в надлишку. Проблему вирішують сучасні очищувачі повітря і кліматичні комплекси. Вони допомагають створити здорову атмосферу, де легко дихається і живеться, навіть в міській квартирі або багатолюдному офісі. Розповідаємо, як вибрати прилад і чому він потрібен в кожному будинку.

Как выбрать очиститель воздуха-советы и рекомендации

Сьогодні мова піде про чисте повітря в будинку. І він зараз – за часів пандемії і тотальної самоізоляції – як ніколи важливий. Адже багато хто з нас знаходяться в чотирьох стінах мало не цілодобово. У пилу і забрудненому повітрі міститься багато шкідливих домішок, які не тільки ускладнюють дихання, але і знижують імунітет і викликають ряд небезпечних захворювань. Так що вибираємо очищувач повітря. Даємо всі подробиці

Підписуйтесь на наш Telegram-канал

Зміст

 1. Чому очищувач повітря потрібен в кожному будинку (і в вашому теж)
 2. Площа очищення
 3. Способи очищення, або Для чого вам очищувач повітря
 4. Як саме і як часто ви плануєте використовувати очищувач повітря
 5. ТОП популярних моделей
 • Toshiba CAF-X33XPL
 • Xiaomi Mi Air Purifier 3H
 • Electrolux EHAW-7510D
 1. Замість висновку

Також рекомендуємо відео:

 • Очищувач повітря: навіщо потрібен і як вибрати

Чому очищувач повітря потрібен в кожному будинку

Смог-город

7 мільйонів смертей щорічно – такі наслідки впливу забрудненого повітря

За статистикою Всесвітньої організації охорони здоров’я (World Health Organization), 9 осіб з 10 дихають забрудненим повітрям, що щорічно забирає понад 7 мільйонів життів.

Якщо проаналізувати інфографіку від Всесвітньої організації охорони здоров’я, брудне повітря – справжнісінький невидимий убивця.

Потрібно щось робити. Як мінімум – обзавестися домашнім очищувачем повітря, щоб дихати на повні груди без побоювання за здоров’я. А якщо врахувати, що в приміщенні повітря більш токсичне ніж вуличне, а іноді концентрація шкідливих для здоров’я речовин досягає критичного рівня, що в застояному повітрі активно розмножуються небезпечні бактерії і мікроорганізми, то очищувач стає побутовою технікою першої необхідності.

 • Техніка для комфорту і безпеки в будинку під час карантину

Невеликий пристрій абсорбує все шкідливе, що повисло в повітрі, нейтралізує неприємні запахи, іноді навіть прикрашає інтер’єр – чи не це щастя жителя мегаполісу?

Площа очищення

Xiaomi Air Purifier 2H White-очиститель воздуха

Куди саме вам потрібен очищувач повітря? Насамперед визначтеся з цим, орієнтуючись на площу очищення.

Є моделі для кімнат до 20 м², а є – для 70 м² і більше.

Підлоговий очищувач повітря

Xiaomi Air Purifier 2H, що обслуговує площу до 20 м²

Якщо ви плануєте переносити очищувач з приміщення в приміщення, віддайте перевагу мобільній моделі, розрахованій на площу найбільшої кімнати. І зробіть невеликий запас. Якщо потрібен прилад в кожну кімнату, вибирайте чітко по площі.

І зверніть увагу на значення CADR (Clean Air Delivery Rate). Цією абревіатурою позначають комбінацію показників класу фільтрації приладу і продуктивності його вентилятора. Вона вказується в обсязі проганяємого повітря за годину. І саме CADR говорить про ефективність побутових моделей.

Кожну модель характеризує універсальний параметр CADR, що дозволяє зрозуміти, який обсяг повітря вона може очищати за одну годину. У флагманської моделі Xiaomi Mi Air Purifier Max, призначеної для приміщень до 120 м², це до 1000 м³ / год. Невелику кімнату в 20 м² модель очистить всього за три хвилини. І шуміти не буде: максимальний рівень гучності не перевищує 34 дБ, як шепіт

Способи очищення, або Для чого вам очищувач повітря

Визначтеся з завданнями для очищувача повітря. Він вам потрібен для того, щоб тільки очищати повітря або ще й для його зволоження. Мінімізувати кількість пилу і алергенів – це одне, а усунути їх – зовсім інше. Від того, скільки технологій очищення використовує техніка, безпосередньо залежить її ціна.

Очиститель воздуха Xiaomi Mi Air Purifier Max-для комнат до 120 квадратных метров

Чим більше у приладу ступенів очищення, тим він ефективніше прибирає алергени, пил та інші частинки

Електростатичні фільтри іонізують повітря і притягують забруднення. Вони легко промиваються під водою. Така модель підходить для очищення приміщення від пилу і зволоження. До слова, пил не такий вже безневинний. У ньому живуть сапрофіти. Ці товариші – пилові кліщі – переносники небезпечних захворювань.

Бажані і HEPA-фільтри (High Efficiency Particulate Absorption) з високоефективною затримкою часток (99,97%) – розміром понад 0,3 мікрона, в числі яких більшість алергенів: пил, квітковий пилок, шерсть тварин. Моделі з фільтром тонкого очищення, вловлюючи ті, не дають їм повторно циркулювати в повітрі.

Врахуйте, що не всі очисники мають функцію зволоження. Для цього гарні очисники-зволожувачі, що містять кілька фільтрів і систему водяного очищення: усувають пил,  очищають повітря і зволожують його. На ринку досить багато таких моделей. Рекомендуємо, наприклад, кліматичний комплекс Panasonic F-VXR50R з фірмовою технологією очищення Nanoe.

Функція ECONAVI дозволяє економити електроенергію, оптимізуючи роботу системи: прилад включається тільки тоді, коли це потрібно.

Кліматичний комплекс Panasonic F-VXR50R з функцією зволоження

Тут комплексна система фільтрів, що складається з:

 • комбінованого НЕРА-фільтра, який вбиває бактерії, віруси, алергени, пил
 • карбонового дезодорируючого фільтра, що знищує неприємні запахи
 • і водяного фільтра дискового типу, миючого і зволожуючого повітря

Климатический комплекс Panasonic F-VXR50R-в интерьере

Panasonic F-VXR50R здатний прибрати до 99,97% забруднювачів. Віруси і бактерії, запахи від тютюнового диму, приготування їжі, побутовий пил, пилові кліщі, пилок, пух, шерсть домашніх тварин, хімікати, пестициди, миючі засоби та хімічні речовини з меблів або, скажімо, старих шпалер – повноцінний кліматичний комплекс все нейтралізує

Слід надавати перевагу повноцінним кліматичним комплексам, що видаляють пил, алергени і мікроорганізми і ефективно зволожують повітря, і для дитячої кімнати. І якщо вам потрібен очищувач, щоб врятуватися від алергії, такі моделі теж ідеальні. Але навіть обравши прилад простіше, зверніть увагу на наявність HEPA-фільтра. Він обов’язковий.

Який очищувач повітря вибрати для алергіка

Очисники з електростатичними фільтрами менш ефективні. Справа в тому, що пил до пластин притягує електричний заряд, а самі ж пластини знаходяться на деякій відстані одна від одної. Частина пилу просто пролітає мимо.

Для позбавлення від алергії можна вибрати і мийку повітря, краще – з попередньою іонізацією.

Важливий момент. Є досить «великі» – 20-40 мікрон – алергени. Вони погано пересуваються по повітрю. Сюди відносять деякі продукти життєдіяльності сапрофітів. Їх основне місце проживання – постільні приналежності. Безумовно, якщо вони долетять до повітроочисника, то будуть знищені. Однак ми, лежачи на подушці, до них набагато ближче, ніж прилад. Лічені сантиметри або навіть міліметри відокремлюють алергени від органів дихання людини. Тому не зайвим буде регулярна заміна подушок і ковдр, зміна постільної білизни, а також використання спеціальних захисних чохлів з гіпоалергенних матеріалів. Ну і хороший пилосос з HEPA-фільтром – техніка з розряду must have.

Окремо скажемо про боротьбу з пилом, пиловими кліщами і цвіллю, що, по суті, теж протиаллергенні заходи. Добре себе зарекомендували знезаражувальні фотокаталітичні очищувачі повітря. Фотокаталіз в приладі обов’язково повинен доповнюватися одним з попередніх варіантів очищення – фільтром, що видаляє сам пил. У моделі TIMBERK TAP FL150 SF це, наприклад, традиційний в боротьбі з алергенами HEPA-фільтр.

Підлоговий фотокаталітичний очищувач повітря TIMBERK TAP FL150 SF (W) з HEPA-фільтром

Фотокаталітичні очищувачі повітря, ефективно дезинфікуючи повітря, ще й усувають неприємні запахи, включаючи сигаретний дим. І в боротьбі з вірусами без такого очисника не обійтися.

 • Прибираємо запах тютюну: кращі очищувачі повітря для курців

Прості моделі з вугільним фільтром і фільтром грубого очищення, який є в абсолютно всіх очисниках, щоб не тільки затримувати великі частки пилу, але і захищати такі фільтри від засмічення, не здатні усунути дрібні частинки і алергени. Тому в сучасних очисниках ця «база» найчастіше доповнюється іншими фільтрами – тонкого очищення (НЕРА) наприклад.

Відзначимо важливість своєчасної заміни фільтрів. Від цього залежить ефективність очищення повітря.

Очиститель воздуха-WetAir WAP-35

Якщо в приладі є замінні фільтри, їх треба міняти, щоб він з очищувача повітря не перетворився на забруднювач

Фільтр грубої очистки міняють раз на півроку-рік. При необхідності його можна чистити за допомогою пилососа.

Фільтри з активованим вугіллям, абсорбуючі неприємні запахи, змінюють у міру забруднення. Коли ви відчуєте, що повітря не очищається в повній мірі, пора це зробити.

Фільтр тонкого очищення (НЕРА) – це витратні матеріали. Його потрібно міняти так часто, як це вказується виробником в інструкції. Зазвичай щороку. Оскільки HEPA-фільтри в більшості випадків одноразові, просто помити водою їх не можна. Це окрема стаття витрат.

У деяких очищувачах повітря є датчик контролю ступеня зношеності фільтрів. На панелі управління є індикатори, які сигналізують про те, що потрібна заміна. Іноді, наприклад, в моделях Xiaomi, цю інформацію можна знайти  в установленому на смартфон спеціальному додатку.

Як саме і як часто ви плануєте використовувати очищувач повітря

В ідеалі очищувач повітря повинен працювати цілодобово. Так що зверніть увагу на параметр споживаної потужності.

Xiaomi Mi Air Purifier 3H-в интерьере фото 4

Якщо ви плануєте користуватися приладом час від часу і якщо немає необхідності прибирати всі алергени, підійде і проста мийка повітря. Однак треба врахувати, що такі пристрої надовго залишати в непрацюючому стані з залитою водою не можна. Вона може закиснути.

Мийки повітря потребують практично щоденного підливу води (дивіться на обсяг резервуара для неї), а ось електростатичний фільтр –  щотижневого промивання. Все це про простоту обслуговування.

Полегшують використання  оснащення дисплеєм, підсвічуванням, таймером, який дозволяє запрограмувати очищувач на автоматичне включення і відключення через певні проміжки часу, а також індикаторами забруднення фільтрів і контролю якості повітря.

Важливий критерій вибору і рівень шуму, щоб прилад не хотілося вимкнути одразу після включення. Багато моделей можуть похвалитися безшумним нічним режимом роботи. Якщо ви хочете використовувати очищувач під час сну, він обов’язковий.

ТОП популярних моделей

Розповімо про три популярні моделі від провідних виробників: Toshiba CAF-X33XPL, Xiaomi Mi Air Purifier 3H і Electrolux EHAW-7510D. Вони зібрали максимальну кількість позитивних відгуків і заслужили нашу експертну п’ятірку. Можемо сміливо рекомендувати до покупки. У ТОП’і знаходяться в порядку зростання ціни.

Toshiba CAF-X33XPL

Toshiba CAF-X33XPL-как работает очиститель воздуха

Це справжня японська якість. Підлоговий очищувач повітря, який входить в ТОП моделей до 200 $.

Компактний (32,5 × 50 × 17,5 см), легкий (5,7 кг) та високоефективний – зі  значенням CADR 200 м³ на годину. Завдяки цьому кілька разів за годину позбавляє від пилу, бактерій і неприємних запахів кімнату в 20 квадратних метрів.

Є HEPA-фільтр, що говорить про якість очищення повітря від алергенів. Відгуки це підтверджують: «Досить компактний, простий, зрозумілий в управлінні прилад. А головне, в кімнаті практично немає пилу і легко дихається ».

Є можливість вибору часу роботи і функція іонізації. Рекомендований для установки в спальні для глибокого і здорового сну.

Доведено, що аероіони, створювані в процесі іонізації, покращують загальне самопочуття, сприяють насиченню клітин киснем, зміцненню імунітету, а також концентрації уваги. Але головне те, що негативно заряджені іони буквально примагнічують до себе шкідливі частинки з повітря, тим самим очищаючи його від пилу і алергенів.

У природі кількість аероіонів в повітрі в 10-15 разів вище в порівнянні з містом. Найбільш гостро це відчувається в хвойних лісах і горах. І якщо вже подорожувати зараз ми особливо не можемо, саме час створити сприятливий мікроклімат в своєму будинку.

«Читала відгуки, вирішила купила і не пошкодувала. Ставила в кімнаті дитини – суперчисте повітря. 100 зі 100 балів поставлю ». Позитивних відгуків багато.

Передбачено безшумний нічний режим: прилад взагалі не чути.

Ціна *: 2 999 грн

Купити Toshiba CAF-X33XPL

Xiaomi Mi Air Purifier 3H

Xiaomi Mi Air Purifier 3H-в интерьере фото 3

Доступний очищувач повітря з HEPA-фільтром. У лаконічному дизайні і компактному корпусі. Займає площу розміром з аркуш A4. При цьому ефективно очищає повітря в кімнаті до 48 м². Споживана потужність – 38 Вт.

Як і інші моделі Xiaomi, ця управляється через смартфон. Потрібно встановити додаток Mi Home з простим інтерфейсом, який вміщується в два екрани. Тут же можна побачити інформацію про термін служби фільтра. Крім того, сам прилад стежить за своєчасністю заміни фільтра, перестаючи включатися, якщо ви цього не зробите.

Ціна *: 4 999 грн

Купити Xiaomi Mi Air Purifier 3H

Electrolux EHAW-7510D

Це мийка повітря для його зволоження і очищення від пилу, пилку рослин та інших алергенів. Призначена для кімнат до 50 м².

Працює за принципом природного випаровування без використання змінних картриджів і додаткових фільтрів. Фільтруючий елемент тут звичайна вода. Ємність резервуара для неї має 7 літрів. Так що часто доливати воду і стежити за її рівнем не доведеться. І прилад не згорить, якщо ви не встежите: передбачено автоматичне відключення при низькому рівні води.

Великим плюсом є наявність функції автоматичного вимкнення, щоб не перезволожити кімнату, а також функція автоматичного затемнення LED-екрану в залежності від ступеня освітлення, що, як і безшумна робота, актуально під час нічного сну. Сам екран чутливий. Якщо в будинку є маленькі діти, люблячі «потикати кнопки», це варто врахувати.

Виглядає модель симпатично. Багато місця не займає, маючи 40,7 × 33,6 × 32,3 см і 6 кг. Випускається в трьох кольорах: чорному, білому і бордо.

Ціна *: 7 699 грн

Electrolux EHAW-7510D

Замість висновку

Резюмуємо. Очищувач повітря – це техніка №1 в будинку. Позбавить від дрібних частинок пилу, що витають у повітрі, алергенів, хвороботворних бактерій і вірусів, формальдегідів, що виділяються меблями, усуне неприємні запахи, в окремих випадках «помиє» і зволожить повітря, озонує і ароматизує – і дихати відразу стане легше.

Очиститель воздуха-в детской

Вибір краще зупинити на моделі з HEPA-фільтром, особливо якщо ви алергік або якщо очищувач потрібен в дитячу. Важливо відразу визначитися, для яких завдань вибираєте прилад, як саме і як часто плануєте його використовувати. Від цього будуть залежати і спосіб очищення, і продуктивність, і споживана потужність, і рівень шуму, і функціональність, і ціна.

Сьогодні важливо подбати не тільки про якість повітря, але і чистоту в будинку. Під час пандемії віруси ви можете принести на собі з того ж супермаркету чи аптеки. І не тільки SARS-CoV-2, що наробив стільки шуму, а ще багато інших товаришів, з якими краще не знайомитися.

Треба сказати, що боротьба з мікробами на поверхнях в будинку не нова для нас. При прибиранні або обробці обробної дошки після сирого м’яса ми і так це робимо. А ось в пандемію дезінфекції житла потрібно приділити особливу увагу, щоб убезпечити себе.

Можна обійтися і без готових дезінфікуючих засобів, використовуючи народні рецепти. Наприклад, нашатирний спирт або перекис водню. Спеціального хімічного засобу для захисту від COVID не існує. Вибирайте те, на етикетці якого зазначено значний список вірусів і бактерій, які воно вбиває.

Також рекомендуємо:

 • Коронавірус: дезінфікуємо одяг і взуття після вулиці
 • ТОП способів дезінфекції будинку від вірусів

Ціна * станом на 3.11.2020

Джерело фото: shutterstock.com, who.int

108481 0 cookie-check Очищувач повітря: який вибрати

Читайте також:

7 ідей крутих подарунків для справжніх фанатів готування – підказуємо, що можна подарувати!
7 ідей крутих подарунків для справжніх фанатів готування - підказуємо, що можна подарувати!
03 Листопада, 2020, 10:19 986
Не знаєш, що подарувати людині, яка любить готувати? У редакції Блогу Comfy є відмінна шпаргалка якраз на такий випадок, так що розслабся – ми підкинемо...
Смотреть результаты
Енергозберігаючі пральні машини – які бувають і як вибрати
Енергозберігаючі пральні машини - які бувають і як вибрати
Пральна машинка може витрачати під час роботи досить багато ресурсів – електроенергії і води. І якщо прати доводиться часто, наприклад, коли в будинку є маленькі...
Смотреть результаты
Впорядкувати кухонний хаос — найзручніші та найпрактичніші набори контейнерів для кухні
Впорядкувати кухонний хаос — найзручніші та найпрактичніші набори контейнерів для кухні
Коли накочує осіння хандра, особливо сильно бажаєш затишку та комфорту вдома. Так чому б не піддатися цьому пориву «гніздування» та не проапгрейдити гарнесенько свою кухню?...
Смотреть результаты